• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
winní, myslím, že je to 30 dnů mateřské aspoň v tomto roce... ale to ti líp řekne Edit :slight_smile: Byla jsi bez malé v nemocnici? :confused: Ono asi když nekojíš, tak tam s tebou být nemůže, viď...
13. led 2010 v 09:46  • Odpověz
mě říkala známá, co rpacuej an presonálním, že dohromady ti musí vyjít 60 dnů.....počítá se tam mateřská+ dovolená za loňský rok, to když sečteš a dělá to 60 dní, tak dostaneš i za tento rok...aspoň tak jsem to pochopila
13. led 2010 v 09:48  • Odpověz
pabli aha díky až jí tu uvidím tak se zeptám :wink: , no byla jsem bez malé jak nekojím tak jsem jí tam mít nemohla a taky jsem byla na interně mezi vetchýma babčama hrůza, u nás totiž předělávaj nemocnici tak jsem musela tam no super silvestr jako, tak jsme si včera z manžou udělali náhradní, bylo i šampíčko :dizzy_face:

makka a ty už nekojíš nebo jo, Gabča mi spí celou noc dám jí v 20hod do postýlky a budí se mi až v šest ráno
13. led 2010 v 09:49  • Odpověz
teďka jak měla tu horečku tak se mi vzbudila ve 4hod jinak mi spinká takhle krásně už přes měsíc
13. led 2010 v 09:49  • Odpověz
já mám mateřskou do 11.března a z loňska mám ještě 19 dnů dovči tak si myslím, že by mi to mohlo vyjít na těch 60 dní
13. led 2010 v 09:51  • Odpověz
WINII - nekojím je na na umělce, ale stejně mu to nestačí. Přes den mi jí nějak málo a tak v noci nevydrží. Uvidíme, jaké to bude s kaší.
13. led 2010 v 09:55  • Odpověz
winii já mám 23 dní dovolené a mateřskou do 24. února, tak by mi to taky mělo vyjít :wink:
13. led 2010 v 09:56  • Odpověz
tegga: máš pravdu :slight_smile:

z jedné poradny mi napsali toto: Nárok na dovolenou upravuje zákoník práce (zák. č. 262/2006 Sb.) v §211 a násl.
Zaměstnanec má nárok na dovolenou za kalendářní rok, pokud za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli konal u tohoto zaměstnavatele práci alespoň 60 dnů v kalendářním roce.
Doba čerpání mateřské dovolené se pro účely vzniku nároku na dovolenou posuzuje jako výkon práce.

Případnou zbylou dovolenou za rok 2008, zkrácenou dovolenou za rok 2009 a dovolenou za rok 2010 si můžete vyčerpat na základě Vaší žádosti v návaznosti na mateřskou dovolenou. (V roce 2010 se Vám do „odpracované doby“ započte čerpání mateřské dovolené a dovolené).
Při čerpání dovolené lze současně pobírat rodičovský příspěvek. Při pobírání rodičovského příspěvku si lze neomezeně přivydělat, je tedy také možné čerpat dovolenou a pobírat náhradu mzdy za čerpanou dovolenou.
13. led 2010 v 09:57  • Odpověz
akorát by mě teda zajímalo, jak to je, když mi v září 2010 končí smlouva, kterou mi stopro neprodlouží, když jsem na mateřské, tak kolik té dovolené dostanu a jestli na nějakou vůbec budu mít nárok....na to se muísm zeptat edit
13. led 2010 v 09:59  • Odpověz
tegga: teď mi říkala těhotná kamarádka, že nastoupila do práce za paní na MD, která byla taky jako zástup za jinou paní na MD, no a tahle kamarádka taky otěhotněla a půjde na MD. Do práce přijali holčinu na zaučení na její místo, no a než ji stačila pořádně zaučit, tak už ta holčina taky leží s rizikovým těhotenstvím doma :grinning:
13. led 2010 v 10:01  • Odpověz
to musí mít ten zaměstnavatel radost:grinning:
13. led 2010 v 10:11  • Odpověz
jako to je ěnco, já chtěla nahrát prdíse na kameru, jak se směje, povídá, přetáčí na břicho.....chvilku předtím, než jsem přišla s kamerou tohle všechno dělal.....a jen jsem ji zapla, tak vykulil oči a ani rána, koukal pět minut do kamery a nic:grinning:
13. led 2010 v 10:12  • Odpověz
tegg tak to ti určitě taky vyjde, akorát to určo budeš mít zkrácený tu dovolenou jen do tý doby co máš smlouvu aspoň tak si to myslím

pabli tak to je dobrý, asi to je nějaké nakažlivé místo pro těhulky :grinning:

ta pračka je šílená grrr :angry:
13. led 2010 v 10:14  • Odpověz
tegg tak to přesně dělá Gabča, chci jí nahrát a jak před ní strčím foťák tak přestane a čučí na to :grinning: :grinning:
13. led 2010 v 10:15  • Odpověz
tegga: mám pořád stejné zkušenosti s foťákem, i když se na něj směju a foťák vedle u obličeje, tak jen vykulí oči a zírá :grinning: Jinak včera jsem ho začala dávat víc na bříško, už tomu začíná přicházet na chuť, večer se přetočil z bříška na záda a dneska 2x zase :slight_smile:... obráceně to ještě neumí... :slight_smile:
13. led 2010 v 10:15  • Odpověz
no, ani se těm prckům vlastně nedivím - taky by se mi nelíbilo, kdyby mě pořád někdo fotil a natáčel :grinning:
13. led 2010 v 10:16  • Odpověz
autor
ahojik holciny...

tak amalka zacala usinat lepe. Ted nam usne kolem 21h uffff:slight_smile: ale nejak v noci take nevydrzi a treba 3 krat kojim:-/. Mela jsme ted prujmy, takze jsme nejedla a asi prichazim o mleko... doufam ze jen docasne, takze mam doma Nutrilon a dyztak ji to zkusim prdnout:-/.

tegga, jeee mrnous se uz pretaci na brisko?? tyyy jo!!! to je uzasne!!!!:slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: amalka se porad jen zdokonaluje v paseni:slight_smile: a vydrzi cim dal dele:slight_smile:hele jak jsi tady jednou psala o tech tvych brisnich svalech...tak ja to mam take, kdyz se zvedam mam mezi nimi mezeru:-/ ale nikdo mi nic nerekl, myslim ze me nikdo na to ani neptal:-O
13. led 2010 v 10:16  • Odpověz
autor
pabli, ta nase se take prevrati z briska na zada, ale prijde mi to jako omylem, kdyz je vycerpana z paseni:grinning:
13. led 2010 v 10:18  • Odpověz
jo winii, to jsem si právě taky ymslela, jenže mě účetní u nás na mzdovce řekla, že nedostanu žádnou....což se mi zdá jako hovadina, tak to potřebuje ještě někde zjistit, jak to je, abych se kdyžtak mohla pohádat:slight_smile:.......jo foťák ho taky fascinuje, ale u něho spolupracuje aspoň trošku:slight_smile:
13. led 2010 v 10:18  • Odpověz
ahoj pipiii: určitě se to zpraví! zkus častěji přikládat a uvidíš, no... Já měla průjem mezi svátky, ale spíš ze stresu kvůli manželově zdravot. stavu, tak jsem se spolu s ním živila jen piškoty a cornflakes a mlíko to v pohodě ustálo...
13. led 2010 v 10:19  • Odpověz
pipiii: ale dobře že máš ten Nutrilon doma... co vlastně doporučuje tvoje doktorka pro případ UM, jakou značku?
13. led 2010 v 10:21  • Odpověz
jo, prdís je šikovnej, ze zad na pupík se otočí klidně několikrát za sebou, asi je to tím, jak je dobře živenej, tak má sílu:slight_smile:....ale z břicha na záda mi to přijde taky spíš náhoda:slight_smile:.........pipiii zkus udělat sedy lehy a když budeš zvednutá tak do poloviny, tak si zkus dát dva prsty nad pupek...bu´d tam budeš mít tvrdý sval a nebo díru jako já:slight_smile:....ale nejspíš by ti to řekli rehabky v porodnici, když za tebou byly po porodu....já to mám čím dál horší, jak tahám různý věci, tak se to rozestupuje....te´d jsem někde četla na netu diskuzi, že s tím měla holka problémy, když byla podruhý těhotná, tak se jí to roztáhlo s tím, jak jí rostlo břicho a přímo pod kůží měla dělohu....to je dost děsivý
13. led 2010 v 10:21  • Odpověz
autor
pabli, ja nevim, ja jen vim ze Nutrilon a Beba jsou v pohode, ale nic mi nedoporucovala, koupil mi to jakub v lekarne, nejake male baleni:slight_smile:
13. led 2010 v 10:22  • Odpověz
u mě už to, jestli jím nebo ne, nehraje moc vliv na množtví mlíka, myslím, že už je to ustálený a dělá se mi ho pořád stejně
13. led 2010 v 10:22  • Odpověz
autor
tegga, jj kdyz se zvedam tak mam jakoby mezi svalama mezeru :confused:
13. led 2010 v 10:23  • Odpověz
13. led 2010 v 10:24  • Odpověz
no tak to máš asi to stejný.....a jakoby jsou břišní svaly ochablý
13. led 2010 v 10:24  • Odpověz
autor
tegga, ja mam mleka take porad dost, pred tydnem jsme ho mela nechutne moc a probouzela jsme se s uplne promocenym trickem a perinou!:-O ale ted jak jsme mela prujem, tak jsem nejedla a mala me vysavala a nejak s emi nemelo z ceho mleko delat..:-/

winii, my porad nejsme ockovany a asi jeste min. 3 tydny nebudeme, koupim tedy take ty cipky, amalka by to urcite nespolkla.
13. led 2010 v 10:25  • Odpověz
autor
tegga, take jsem na to koukala, mooc pekna fotecka:grinning:
13. led 2010 v 10:26  • Odpověz
autor
jezis to jsou rany, amalky silene kope do hrazdicky:grinning: a vzhdy sekne prudce nozickama o zem:grinning:
13. led 2010 v 10:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.