• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
renu-obdivuju tvou vůli :slight_smile: drřžím palce,ať si s výsledky spokojená,ale nepřeháněj to,potřebuješ i energii na Kubíka :wink:
14. led 2010 ve 12:21  • Odpověz
renu no teda, takovou vůli bych potřebovala taky :slight_smile:
danu mi sme kapali libenar před kojením a stále se to zhoršovalo tak teď máme nasivin to by mělo jaksi tu sliznici hojit nebo co, prostě by měl být lepší, tak sem zvědavá, tohoto se kape jen 3x denně, už se mě zdá že se to začíná lepšít tak snad se toho zbavíme, v bytě moc sucho nemáme (spíš máme problémy s vlhkostí) tak nevím proč jí to furt trápí :frowning2: a odsávačka na vysavač je sice dobrá, ale je mi smutno z toho jak se toho vysavače strašně bojí :frowning2:
pěkně sem se nadlábla a pak se tu stavovat táta na kafčo tak sme pokecali, aspoň nějaké rozptýlení když to sem tak sama ...
14. led 2010 ve 14:19  • Odpověz
evena malouš se taky začal vysavače bát, já šla vysát podlahu, vůbec ne na něho a jak jsem to zapla, měl chudík úplně vykulený oči, třepal rukama, nohama a díval se, co se bude dít....bylo mě ho tak líto, že jsem odsávačku chytla a stračila zpět do krabičky:slight_smile:....ale nám teda naštěstí rýma trvala týden a nebyla nijak silná, poslední dva dny už nebylo potřeba odsávat....mě řekla doktorka, že pokud to není úplně tak, že se malej dusí u jídla, tak odsávat nemám, že mě se může zdát, že chrčí třeba a zní to strašně, ale že ten nosánek nemusí mít až tak plnej, okud zvládá dýchat u jídla a že odsávačka může mít opačnej efekt, že se s ní ta rýma ještě rozjede...nevím, jestli to není hloupost, každopádně jsem se snažila odsávat minimálně a do týdne to bylo pryč....uff, to je román:slight_smile:
14. led 2010 ve 14:30  • Odpověz
Ahoj holky, tak opravář furt nikde :frowning2:
Ale Editka už si u ségry docela zvyká tak to jde. Ona moje ségra jde děsně spavá a Eduš to asi chytla od ni, ale bohužel jen přes den, v noci spí děsně. Budí se skoro jako Víteček. :wink:

Tegga - s tou odsávačkou je to pravda, prý pokud se odsává moc často tak to vysušuje sliznici a rýma se tím zhorší. Takže odsávat s mírou a navíc je důležité zvlhčovat. Já jsem malé taky odsávala minimálně a z 8 dní byla rýma pryč. :slight_smile:

V úterý k nám příjde paní na první vanu. Jsem zvědavá co tomu bude Edis říkat. Koupe se ráda, ale jak se ji bude líbit, že tam s ní budu dělat něco divného to netuším. První vana stojí 250,-kč což mi přijde jako super cena. Další je za 400,- , ale můžu chodit k nim do plaveckého centra a to je levnější. Jenomže se mi v těhle mrazech fakt nechce malou vláčet na plavání.
14. led 2010 v 15:02  • Odpověz
jj, taky tak měly jsme ji týden a pohoda, jsem ráda.......edit prosím tě, nevíš, jak je to s tou dovolenou za rok 2010, když mi v září končí smlouva, mám nárok na nějakou k proplacení?
14. led 2010 v 15:06  • Odpověz
Nárok na dovolenou máš i když ti končí smlouva v září, na poměrnou část. Pokud si to dobře pamatuju tak ti zůstává dovolená z loňského roku a mateřskou máš až někdy do konce února, že? Takže budeš mít "odpracováno" 60 dní v tomto roce. J
14. led 2010 v 15:08  • Odpověz
pamatuješ si to přesněěěě:slight_smile:......já jsem jí to tvrdila, že přece nějaký den musím dostat a ona na mě štěkala, že ještě nemá výměry nebo co, ale že nejspíš nedostanu nic....tak se s ní příště budu muset pohádat a když to nepomůže, tak pošlu manžu:slight_smile:
14. led 2010 v 15:12  • Odpověz
Určitě, nenech se ošidit. Byla by jsi sama proti sobě :slight_smile:
14. led 2010 v 15:14  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

tegga: ani se nehádej, prostě podej písemnou žádost, že chceš vyčerpat dovolenou i za r. 2010 a oni ti ji musí dát :wink:

dneska jsem byla v tescu, tam je slev!!! Koupila jsem malému overálky s dlouhým rukávem (tu sadu po 3) s dalmatiny od Disney, pak s medvídkem Pú (ale tu jsem vzala větší až na 6-9 měsíců), taky bodyčka bílá s dlouhým rukávem (3 ks za 98,-) a 2 polodupačky (sada za 100,-), taky vyzkoušíme ty zelené Tesco plíny, byly za 199,- 64 ks.
14. led 2010 v 15:40  • Odpověz
tegga: naše doktorka taky říkala moc neodsávat, že se pak může vytvořit chronická rýma
14. led 2010 v 15:41  • Odpověz
tegga: já odsávala asi 3x, když se mi zdálo, že hodně chrčí, ale po tvém příspěvku nebudu odsávat ani to :wink:
14. led 2010 v 15:42  • Odpověz
edit: no to je teda přirovnání - "budí se skoro jak Víteček" :grinning: :grinning: :grinning:
14. led 2010 v 15:43  • Odpověz
no, to teď budeme tak říkat, když některý mrňous nebude chtít spát, tak řekneme, no dneska v noci byl jak Víteček....a všichni budou vědět, co je tím myšleno:grinning:.....zelený tesco plíny máme taky a nám vyhovují, ale malouš tentí třeba třikrát denně, po menších dávkách:slight_smile:tak to nezvládne protéct:grinning:
14. led 2010 v 15:48  • Odpověz
PABLI - máme 7160 g a 66 cm
Musíme malého nutit pít, nechce sice, ale prý je to důvod toho buzení v noci. Bude to boj!!!
14. led 2010 v 15:57  • Odpověz
teg abysme si u dětí nevypěstovali nějakou fobii :grinning:
edit na to že k vám musí dojet tak to docela jde ale já bych to teda nedala ...

a holky dík za rady ohledně odsávání, nikdo mi to neřekl tak to nebudu dělat tak často

edit myslíš že můžu požádat i přes mail? A mám tam napsat že chci proplacení za rok 09 + 10 chápu to dobře že? A oni už mi to automaticky proplatí hned jak skončím mateřeskou? A nástup na rodičák je kdy? To budu na rodičáku a zároveň brát dovču, nebo po mateřské bude dovča a pak teprve rodičák?
14. led 2010 v 17:15  • Odpověz
Ahoj holky jenom v rychlosti, jsem z toho už na nervy Gabča má pořád horečku někdy jí to vylítne i na 39 :frowning2: , volala jsem dr. tak prej už to k očkování není, že jsme museli něco chytnou, ale kde?? nikde jsme nebyli, jsem zoufalá, už nevím jak jí pomoct, za celý den se nestihnu ani najíst pořád musím bejt sní vyžadujeto, zítra s ní máme přijít jestli to nepřejde, mám strach aby to nebylo něco horšího :pensive: , už jsem zkoušela i zábaly, všechno možný chjo :frowning2:
14. led 2010 v 17:16  • Odpověz
makka no páni to je míra, Adámek vás za chvíli přeroste :dizzy_face: aby to nebylo jak s koblížkem, tátu sem sněd, mámu sem sněd ... :grinning: :grinning: no sem zvědavá na PO na tu naši otylku :grinning:
14. led 2010 v 17:17  • Odpověz
winii chudinka ... nebyla by lepší pohotovost?
řekla bych že tvá dr je trochu nezodpovědná, když měla švagrová s malým takový trápení tak volala dr a ten řekl okamžitě volat sanitku (ale nechci tě strašit) a byli chvíli v nemocnici na pozorování
14. led 2010 v 17:19  • Odpověz
makka: ty brďo, to je velikán :grinning: A ty plně kojíš nebo jste na UM? Nějak se mi to vykouřilo z hlavy... :confused:

winii: tak snad to brzy přejde... :frowning2:

evena: napsali mi z účetní poradny, že si požádám o "čerpání dovolené na zotavenou v přímé návaznosti na ukončenou mateřskou dovolenou" - to je důležité tam napsat, protože právě v tomto případě ti musí zaměstnavatel tu dovolenou dát, jindy ne... Taky mi tam napsali, že jelikož si můžu na rodičovské dovolené neomezeně přivydělat, tak je možné být na rodičáku - tj. pobírat rodič. příspěvek - a přitom současně si "přivydělat" čerpáním té klasické dovolené.
14. led 2010 v 17:21  • Odpověz
evena: zas jsem četla, že u miminek jsou vysoké horečky normální, prostě to tak mají, že sanitka se má volat, pokud je horečka nad 40.
14. led 2010 v 17:22  • Odpověz
makka páni Adámek roste jak z vody :dizzy_face:

even taky jsem už přemýšlela jestli nezajedem na pohotovost, fakt nevím jsem z toho na palici, ani moc nechce jíst vždycky sní tak 60ml a víc ani tuk, asi počkám až přijede manža a radši tam sjedem nechci nic riskovat
14. led 2010 v 17:23  • Odpověz
před půl hodkou jsem dala octovej zábal na ručičky a nožičky tak jí zkusím za hodku změřit jestli jí to kleslo, pač ty čípky jí můžu dát po 6hod, a když má tu horečku dřív tak to musím rešit takhle jak jí srazit teplotu
14. led 2010 v 17:25  • Odpověz
holky já už mám ze všecho hrůzu hned vydím to špatný, z nemocnic už mám husí kůži fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. led 2010 v 17:26  • Odpověz
pabli Adámek je na UM :dizzy_face:
já sem ten typ co raději pojede 100x zbytečně, já bych jela, když už nic tak třeba aspoň lépe poradí co dát na snížení horečky, nijak bůhvíjak vysoké to asi nebude, ale je to už dlouho, myslím že už si prala tak před 3ma dnama že měla horečku že?
pabli dík za info :dizzy_face:
14. led 2010 v 17:35  • Odpověz
a je to supééér protože ty penízky za dovču budou navíc :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
14. led 2010 v 17:36  • Odpověz
winii to je právě ten problém, že malý dětí s horečkou nejí, pak jsou dehydrovaný.....vy jste myslím na UM že, tak jí zkoušej dávat aspoň čajíky, aby nějaký tekutiny měla, taky nechci strašit, ale ať neskončíte na infuzích, máte to už aspoň třetí den, pokud máte 39, taky bych někam zajela
14. led 2010 v 17:53  • Odpověz
mohli jste chytit něco zrovna u doktorky na tom očkování, u nás je dobrý, že si nás zve na časy, nepotkáváme tam skoro nikoho, už vůbec ne nemocný děti, tak je to fajn
14. led 2010 v 17:54  • Odpověz
Holky, malej mi nechce pít fenyklový čaj ani vodu. Mám ještě doma heřmánkový, ale ten klasický. Myslíte, že mu to můžu dát. Ani vodu nechce. Hrozně se u toho vzteká, máme mu to vnucovat?
14. led 2010 v 18:20  • Odpověz
tegga: my chodíme k doktorce vždycky v PÁ odpoledne, to sice nemá poradnu pro mimi (tu má v PO a ve ČT dopol.), ale v PÁ odpoledne tam taky nikdy nikdo není... děti nechtějí marodit na víkend :grinning:

makka: to nevím, s tím nemám zkušenost...
14. led 2010 v 19:39  • Odpověz
Pavlinka to s tou dovčkou napsala úplně přesně!!

Evena - já ty penízky ráda dám, hlavně aby se to malé líbilo. Pak můžeme rovnou pěkně navázat na koupání ve velkém bazénu. To budeme asi jezdit do Olomouce, protože tam se dá domluvit i na víkend.

Makka - moje zkušenost se sice rovná 0, ale z toho co jsem četla se mimčům musí ta voda nebo čaj vnucovat, některým to prostě na začátku nejede. Normální heřmánkový se dát může, ale v mnohem větším ředění, např. 1 pytlík na půl litru kojo vody. Aspoň tak to dělal moje ségra :slight_smile:

Wini - zabaly jsou dobrá věc. Doufám, že zaberou.
14. led 2010 v 19:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.