• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
ahojte

lee abych pravdu řekla moc se tomu ani nedivím, pročítala sem si kdysi diskusi právě o kyčlím a spousta holek tam psala že sou prostě doktoři kteří dávají všem široký balení když mají kyčle děti dobrý jako prevenci, ale samozřejmě to nechápu takto zbytečně trápit děti :confounded: :confounded: my sme měli na posl. kontrole taky kyčle naprosto ok a dal nám široký balení :grinning: no ale nedáváme ho ...

danu tak ste si to plavčo užili :dizzy_face:

winii ty si teda užíváš :unamused: :unamused:

werča taky si myslím že malýmu nic nechybí tak není příkrmů potřeba :dizzy_face:

já si dnes rozdělala přesnídávku na snídani tak sem jí vyzkoušela ... no budou ty příkrmy asi u nás boj, protože nahodila ksicht jako bych jí ládovala citronem a samo že to ani nespolkla :sweat_smile:

noc byla u nás ok tak sem ráda že se neopakuje ten včerejšek, ale ráno opět pípal monitor tak tam letím a Mája je vzhůru a kouká na mě, měla ho připlaj fakt pěkně na plínu ještě tam měla otisk jak moc přiléhal, už je to potřetí za tento měsíc :unamused: :unamused:

nevím jestli to má nějakou souvislost s tím pípáním (snad ne!), už sem se vás na to chtěla zeptat dávno jestli vám to děti taky dělají ... stává se to u nás asi 1x denně že u kojení se najednou prudce odtrhne a zhluboka nadechne a jde vidět že nedýchá a lapá po dechu :unamused: :unamused: :unamused: nestává se to když hltá ale když pěkně spokojeně saje nebo už usívá a stalo se to párkrát i když sem jí třeba přebalovala :unamused: :unamused:
22. led 2010 v 09:00  • Odpověz
Ahoj Pipiii - doufám, že to cvičení není Amálce nepřijmné. Kámoška cvičí Vojtovku a to je síla, její mimčo u toho řve jak tur.
Dívala jsem se, že to plavání je v Praze fakt dražší než u nás, ale zas ty centra vypadají trošku jinak než ten náš prostějovskej kamrlík :wink: Furt se rozhoduju jestli raději nebudu jezdit do Olomouce.
22. led 2010 v 09:03  • Odpověz
evena: myslím,ž e to některé děti dělají, stávalo se to třeba známým u holčičky, že byla kolikrát chvilku bez sebe... tak s ní zatřásli a ok...
22. led 2010 v 09:03  • Odpověz
pipiii: tak snad to cvičením dáte do pořádku!
22. led 2010 v 09:04  • Odpověz
autor
pabli, ja jen nechapu, proc to nevideli na 6-ti tydnech?
22. led 2010 v 09:05  • Odpověz
pipiii: ono tam ty jadérka, myslím, nemusí být hned, že se dotváří, proto je ten kontrol. UTZ ve 3 měsících... vím, že teď konstatoval, že jadérka tam má, v 6 týdnech to neříkal
22. led 2010 v 09:06  • Odpověz
Evena - tak s tím nemám žádnou zkušenost. Já bych se raději zeptala doktora. Ale nejspíš to je normální.
O tom monitoru na plinku jsem právě slyšela, že dost často pipa bezdůvodně. Já jsem ho taky chtěla, protože Edis spí půlku noci s nama tak abych měla kontrolu.
22. led 2010 v 09:06  • Odpověz
Pavlinka má opět pravdu. Ty to máš všechno dokonale nastudované. :slight_smile:
22. led 2010 v 09:08  • Odpověz
pipii prej se ty jadérka vyvíjejí někdy do 3 měsíce tak třeba měla normální nález když byla menší a teď se prostě zjistilo že se to vyvíjí třeba hůř, ale určitě to nebude nic dramatického když musíte jen cvičit :dizzy_face:
22. led 2010 v 09:08  • Odpověz
autor
even, jj jemu se to uz nezdalo, ptal se kolik ji je, ze ji je 3,5mesice, tak se mu to uz nelibilo.
22. led 2010 v 09:09  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Na to, že měl včera Davídek zvýšenou teplotu, tak jsem se bála noci, ale byla fajn, protože vstával až v 5 ráno a pak spinkal ještě do pul 8, takže pohoda...Ráno byla teplota nižší ale je celej nějakej podrážděnej takže asi to bude ještě po injekci :confused:
holky tak asi fakt dobře prospívá, když nepotřebuje přikrmovat, dr na váhu nic neřekla, takže asi ok

wini: tak snad už příště po očkování dopadnete líp a bude to dobrý :wink:

makka: chudinka, no s tim dudlíkem to je něco, Davídek si ho vyplivne sám a víc ho nepotřebuje akorát když si chce před usínáním podudlat, někdy je fakt, že mu ho dávám v noci, ale ne při každém vypadnutí, takhle mi to dělal asi jenom jednou,,, asi má Adámek nějaké své období,, můj je někdy pár dní úplně nervní a vzteklý a někdy jsou prostě dny, kdy o něm vůbec nevim, ale zato mi spí pořád :confused:
my by jsme taky měli pít 200 a nepije pije jenom tak 100-120 někdy 150ml :slight_smile:,, a neskoušela jsi mu před spaním dát mu z prsa vypít na dvakrát třeba s hodkou pauzy? nebo já třeba Dádovi tam v 5 jen tak 100ml a před spaním si pak veme víc :wink: jenže ono to asi s kojením není tak jednoduchý jak s flaškou

pabli: tak už si noční pití Víteček pomálu začíná prodloužovat jak koukám, to je dobře, ono to chce asi u každýho minča čas, že jo :sweat_smile:

pippiii: my jdeme s kyčlema příští pátek tak uvidíme co nám doktoři vykouzli, doted to bylo taky ok, jenom jsem balila preventivně široké balení :wink:
my by taky chtěli plavání ale to si musím nejdřív dát dokopy zarůstající nehet, aúú nesnáším chirurgii, raději bych znovu rodila :grinning:
22. led 2010 v 09:43  • Odpověz
edit: to víš, jsem učitelka :grinning:

evena: taky bych to raději řekla doktorovi
22. led 2010 v 09:46  • Odpověz
verča: to Davídek taky krásně spinkal :slight_smile:
22. led 2010 v 09:51  • Odpověz
pabli: nato, že měl večer zvýšenou teplotu, jsem čekala, že to bude horší, ale přešlo to a bylo to dobrý, naštěstí :sweat_smile:
22. led 2010 v 09:54  • Odpověz
Pavli já vím to je diagnoza :grinning: :grinning: :grinning:

Tak to vypadá, že všechny děti prospí skoro celou noc a jen naše Editka se bude vzbouzet 2x za noc :frowning2: No jo, naspala jsem se dost v těhotenství :grinning: :grinning:

Makka - já jsem myslela, že Adámek má 7kg, takže asi papá dost. Nebo ne?
22. led 2010 v 09:55  • Odpověz
edit: moje kámoška má 9 měsíčního kluka a ještě se jí budí v noci na krmení, dr ji řekla, že prý děti od 6 měsíců by se už v noci na krmení budit neměli, prý jim to může zůstat do 3 let, tak ho prostě musela nechat v noci brečet, nevim jak dopadla ale co je na tom pravdy to taky nevim :confused:
Možná to na Editku příde samo, snad :wink:

já spala v těhu do 11hodin,, ostuda jsem byla :grinning:
22. led 2010 v 10:02  • Odpověz
čauvec holky! tak to mi spali taky krásně, první jídlo zase v půl šestý ráno:slight_smile:.....makka netrápí malýho spíš bříško tím, že se přejídá? nemyslím si, že přitom, kolik váží, pláče hladem.....pipiii neboj, ony tam ty jadýrka budou..my jedno měli už v listopadu, to nám doktor řekl, že jsme nějaký rychlokvašky:grinning:, ale druhý tam taky nebylo a jdeme na kontrolu až v únoru
22. led 2010 v 10:07  • Odpověz
ach jo, já se tak netěším na to očkování, už abysme to taky měli za sebou
22. led 2010 v 10:08  • Odpověz
Taky jsem četla, že ji mam nechat brečet, ale na to nemam nervy a nevyspala bych se už vůbec. Navíc ona není ten případ, že dítko jen dudlá prs, ona opravdu pije.
Navíc dřív spávala 7 hodin v kuse takže možná má teď v noci vážně hlad. Kdov ví. Uvidím co udělají za 2 měsíce příkrmy.
22. led 2010 v 10:10  • Odpověz
Tery - každé dítě reaguje jinak. Třeba u Luboška ani nic nepoznáš.
22. led 2010 v 10:12  • Odpověz
asi sem fakt blbá ale já si myslela že je to normální to dušení sem fakt blbá už sem to té dr mohla říct dávno a neudělala sem to
22. led 2010 v 10:30  • Odpověz
edit: a neskoušela jsi ji dokrmit třeba nutrilonem, možná máš málo mlíčka :confused: mě to davídek dělal taky, tak dva týdny vkuse, neklidnej, uřvanej po každém pití nespokojenej,, říkala jsem si " já předse nemůžu mít málo mlíka vždyt mám nalitý prsa jako krávy a bolí mě " a nokonec to byl fakt, že mu to moje mlíko nato jedno pití nestačilo :frowning2: a nebo skus vyčkat jak píšeš do těch příkrmů :wink:
22. led 2010 v 10:30  • Odpověz
Wwerca - mlíka málo nemám, já po kojení ještě dokonco i odstřikám :slight_smile: Pro připad nouze mám mlíko v mražáku, zkoušela jsem ji ho po kojeni dat a nechce nic. I teď jsou občas noci kdy spí 5-6 hodin v kuse a pak je pár nocí kdy se budí častěji.
Já jsem ten typ, že ji raději budu kojit co 2 hodiny než dávat UM. Navíc už váží o dost víc než by musela, porodní váhu má zdvojnásobit ve věku 6 měsíců a u nás tomu tak bylo už v 3,5měs. :grinning: :grinning:

podle laktační poradkyně jsou 2 způsoby řešení - a) krmit a krmit b)nechat vyřvat, aby si zvykla, že v noci se nepapá. Nejsem přítel vyřvání tak krmím :grinning:
Ale některé matky jsou na tom hůř - já včera krmila v 18,30, 22.00, 1.30, 5.00 a pak až v 8,30. Takže vlastně jen 2 kojení v noci, protože jsem šla do postele až po 23hod. :grinning:
22. led 2010 v 10:44  • Odpověz
Holky, děkuji za rady. Já si tak trošku myslím, že jsme si malého rozmazlili. Třeba teď jsem ho dala spát a opět řev, asi 2x jsem mu letěla dát dudlík a pak jsem se prostě na to vyprdla. Prostě si 10 min. pořval a usnul. Jestli to není ten důsledek nespaní, že si zvykl na to, že když nabrečí hned mu dáme dudlík. Nebudu jeho otrok.
22. led 2010 v 10:45  • Odpověz
TEGGA - už mu dávávme jíst po delších pauzách a stejně si vezme jen co potřebuje. Bude to také pupík ale i trošku rozmazlenost.
22. led 2010 v 10:47  • Odpověz
editah: tak tomu to nemůžu pochopit,, víš co ona si asi víc neveme naplní jí to bříško na ty 3 hodky a pak chce znovu, tak se v noci asi fakt budí jen hlady a má potřebu se napít, no hold potřebuje častějš,, me dr řekla, že ho mám krmit častějš protože málo pije ale když je nevyspalej tak si to stejně neveme :unamused:
nevim podle čeho to ty dětičky mají, minule me vypil 200 a hned v 1 se vzbudil hlady, včera v 7 večer vypil 100 a vzbudil se až v 5 ráno :confused: asi po té injekci, ale někdy si dá 130, vstáva v pul 6 a někdy 180 a vstáva ve 3 takže je to různý :confused:
22. led 2010 v 10:52  • Odpověz
Rozmazlené máme ty naše broučky myslím skoro všechny :wink: Teda ta naše princezna je a určitě bude hůř. I proto ji chci rychle pořídit sourozence :slight_smile:

My naštěsti nemáme dudlík, ona si žužlá jen tu plenu nebo takový specialni polštářek a tohe oboje už najde sama, takže jsem ušetřena hledání dudlíka. Naopak zase často spí s nama v lůžku. Prostě každej ten prcek má něco.
22. led 2010 v 10:54  • Odpověz
Wwerca - taky to vidím tak, že prostě ráda jí míň a častěji. Na druhou stranu jestli ji to vydrží tak je to základ dobrého stravovaní - 6x za den v menších dávkách :grinning: :grinning: :grinning:
Já ani nejsem nějak extremně unavená, protože o víkendech poctivě dospávám a taky si s ní jdu lehnout skoro každé odpoledne. Spíš mám starach, aby si na to noční buzení nezvykla a nevyžadovala pak až bůh ví do kdy třeba čaj nebo tak něco.
22. led 2010 v 11:00  • Odpověz
to si taky myslím, že jsou to rozmazlenečci jeden vedle druhýho:grinning:...ale já jsem na tom jak edit, nedokážu a ani nechci nechat prcka řvát, tak to je pak těžký:slight_smile:.....u nás je pokrok s večerním usínám, už nemusím Lubíka chovat, jen s ním ležet v posteli a až usne, tak ho předělá do jeho:slight_smile:....dvakrát se mi teda stalo, že usnul sám v postýlce, tak jsem se radovala, ale z toho už zase nic není:grinning:
22. led 2010 v 11:05  • Odpověz
Co se týče usinání tak u nás taky velký pokrok, usina v postýlce sama, ale bohužel jen přes den a při prvním večerním usinaní. Pak je vše při starém, spi s nama :frowning2: Nepřenašim ji, protože než usne tak tvrdě abych ji mohla v klidu přenést tak jsem už tuhá :slight_smile:

Tegga - hlavně, že už nemušíš nosit. Ale ty svaly co jsi mohla mít :grinning:
22. led 2010 v 11:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.