• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
plavat nakonec jedem tak snad se mi podaří něco natočit :wink:
25. led 2010 v 08:31  • Odpověz
Ahoj holky, u nás noc parádní. Malý papal v 22 h., pak jsme šli s manžílkem spát a pomazlit se a pak vstvával ve 3 h. a nakonec v 8 h. Vymítili jsme prdíky popíjením heřmánkového čajíku přes den, prckové prý v tomto věku vypít 150 - 180 ml, myslím ty nekojené. Takže se snažím a je to hodně na malém znát, že je spokojenější.
25. led 2010 v 08:43  • Odpověz
tegga: nejdřív musíš na sociálku, tam ti potvrdí 2 formuláře o tom, co jsi brala za mateřskou a jak dlouho - jeden formulář do r. 2009 a jeden od r. 2010... ale na pracáku mi řekli, že to budou nejdřív potvrzovat druhý týden v únoru, že nemá cenu tam teď chodit, že toho mají moc... pak s těmi formuláři půjdeš na pracák na odbor soc. dávek, tam vyplníš žádost o rodičák + formulář, kde si volíš tu délku rodičáku (nebo to tam přineseš vyplněné) - řekli mi, že když mám MD do 9. 2., tak stačí bohatě tam zajít až na konci února.
25. led 2010 v 08:45  • Odpověz
no a kde mám ty dva formuláře na tu sociálku vzít?....a jakto na konci února....to ti jako 9. skončí peněžitá pomoc v mateřství a rodičovský přísopěvek dostaneš až od března?
25. led 2010 v 08:48  • Odpověz
jo, už jsem to asi našla ten formulář...teda ale já v tom mám zatím pěkný hokej :slight_smile:
25. led 2010 v 08:57  • Odpověz
Ahoj holky

težce vás nestíhám vy jste ale ukecané :grinning:
25. led 2010 v 09:34  • Odpověz
V těch formulářich hokej nemám, mám trochu zmatek v prostějovských sociálkach. My tady máme sociálku na dvou místech a s každým formulářem se jde někam jinam :angry:
25. led 2010 v 09:50  • Odpověz
jo edit, tak tady jsme na tom ještě hůř....tady je sociálek asi šest, každá řeší něco jinýho, taky v tom mám maglajs:slight_smile:....edit když mám peněžitou pomoc v mateřství do 24.2., tak rodičák mi začnou vyplácet až od 1. března?
25. led 2010 v 09:54  • Odpověz
Rodíčák by měl navazovat na mateřskou, takže podlé mě od 25.2. Ale na sociálce jsem nikdy nepracovala a tohle mě až do teď nikdy nezajimalo, takže bez zaruky :slight_smile: Ale ty ještě budeš mít i peníze za dovolenou ne? Což je super, aspoň něco navíc.
25. led 2010 v 10:07  • Odpověz
ahojte holky
pabli díky za rady, aúoň vím kam jít a nejít, ale trochu v tom mám guláš, úřady nemám ráda :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
právě sem požádala zaměstnavatele o proplacení dovči přes mail tak sem zvědavá jestli to bude takto stačit a nebudu muset poslat dopis, jejda já už se na ty pěnízky tak těším :grinning: :grinning:
25. led 2010 v 10:33  • Odpověz
mě teda na proplacení dovolené dali v práci taky formulář....mě dostává, jak je na všechno potřeba padesát lejster:grinning:....hlavně je tam ale kolonka, od kdy budu pobírat rodičák, tak envím, jestli tam mám napsat den,kdy bude mít Lubča přesně tři a nebo co :slight_smile:
25. led 2010 v 10:35  • Odpověz
jo a někdo mi říkal, že rodičák dostanu až od 1. března, tak nevím, jsme zvědavá
25. led 2010 v 10:36  • Odpověz
Máte už vybranou jídelní stoličku?
Já jsem původně chtěla dřevěnou, ale ty se nedají polohovat tak koukam po něčem plastovém. Máte nějaký dobrý typ? Docela se mi na netu zdala dobra Fabula, ale neviděla jsem ji v realu.
25. led 2010 v 11:09  • Odpověz
http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz/hs.xsl/index_8708.htm koupili jsme něco pro Adámka pro jeho bezpečí
25. led 2010 v 11:10  • Odpověz
25. led 2010 v 11:16  • Odpověz
edit my ji máme doma, dostali jsme ji od našich k vánocům, ještě jsem ji ani pořádně nezkoumala:slight_smile:ale manžel pohlížel, jak se dá polohovat a skládat, myslím, že bude moc dobrá
25. led 2010 v 11:17  • Odpověz
Makka - zábrana na schody je super. Taky musíme koupit. Jen v Lidlu jsem to neviděla.
Židlička je dobrá, jen já bych chtěla něco jednobarevného nebo neutralniho, ať se mi to hodí do kuchyně :wink:

Tak já někam zajdu tu fabulu omrknout. My máme tu klasickou dřevěnou (jak se pak rozloží na židličku a stoleček) u našich, ale to už musí dítko umět sedět. A krmit v sedačce se mi ji nechce, by byla jak čuně (ta sedačka) :grinning:
25. led 2010 v 11:21  • Odpověz
EDIT - my jsme tu jídelní židličku koupili od známé, prodávala jí za 1000 kč a používala jí rok, takže nekup to. Barva mi nevadí, hlavně že je praktická, omyvatelná. Už jsem do ní zkoušela dávat malého a je opravdu hodně bezpečná, má i kšíry.
25. led 2010 v 11:27  • Odpověz
EDIT - jinak tu zábranu mají v Lidlu odedneška a za dobrou cenu. Koukala jsem na netu kolik jinak stojí cca 3000 Kč :stuck_out_tongue_closed_eyes: ¨Tahle nás přišla na 700 Kč.
25. led 2010 v 11:28  • Odpověz
Já mám vybranou tuhle dřevěnou zábranu http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50113599
Do Lidlu se dnes nedostanu (je tam zima jak v Rusku) a než se oteplí tak už tam zas nic nebude :angry: Protože je fakt za úžasnou cenu.

Jo, u židliček je důležité, aby se dala omývat. Já už hledám na netu :slight_smile:
25. led 2010 v 11:33  • Odpověz
Moc se mi líbí tahle, je suprová i barevně http://www.eshopbaby.cz/katalog/high-tower-jidelni-zidlicka-abc-design-p2469/

Tahle se mi taky líbí, jenomže nejde polohovat takže nic :frowning2: http://silvercross.cz/?show=produkt_detail&cat=3&id=SX707.LL
25. led 2010 v 11:36  • Odpověz
my máme zelenou:grinning:barevně se nám do kcuhyně nehodí vůbec, ale mamce se ta barva líbila a ví, že já ji mám taky ráda:slight_smile:....mě je to jedno, jakou má barvu, hlavně, že to nemusím kupovat, taky to není levná záležitost:slight_smile:
25. led 2010 v 11:39  • Odpověz
Já mám v kuchyni zelené-oranžové a bordo kachličky takže i zelená by se mi tam hodila :slight_smile: Není to vůbec levná záležitost, ale třeba ty židličky něco vydrží. Ta dřevěná vydržela hodně a furt je pěkná. Proto se mi do těch plastových, polohovacíh moc nechtělo, protože jsem si já blbec myslela, že v půl roce už děti sedí. :slight_smile:
25. led 2010 v 11:43  • Odpověz
Holky, od kdy budete dávat prckův třeba mrkvičku nebo ty jídla ze skleniček?
25. led 2010 ve 12:10  • Odpověz
25. led 2010 ve 12:50  • Odpověz
makka-Adámek je moc roztomilý klučík,ale je ho teda kus,vypadá na 6 měsíců i víc....
25. led 2010 ve 13:07  • Odpověz
DANU - taky se děsíme, jak bude vypadat v půl roce. Ani nestíhám nakupovat oblečení
25. led 2010 ve 13:11  • Odpověz
makka malej je krásnej, mě přijde, že má skoro i rok:grinning:....ale je to myšák roztomilej
25. led 2010 ve 13:12  • Odpověz
tak my sme zdědili klasickou dřevěnou jak se rozloží a je z toho i stolek, takže to uděláme jak s potýlkama, přítel jí celou přebrousí a ponatírá se a bude jak nová ... do té doby než bude sedět jí budu krmit třeba na gauči ... o platové polohovatelné sem snila, ale v rámci úspory peněz si musím nechat zjít chuť :stuck_out_tongue_closed_eyes:

zábrany na schody sou nechutně drahý, sem ráda že přítel se dřevem umí :slight_smile: už teď plánuje jak vyrobí Máje na zahradu nějaké blbiny na hraní ... momentálně shání pružinu z Avie a bude vyrábět něco takového http://www.prolezacky.cz/ocean/delfinek/

makka já budu dávat až od ukončeného 6. měs
25. led 2010 ve 13:15  • Odpověz
makka sluší vám to ... má strašnejch vlasů, Mája je oproti němu plešatice
25. led 2010 ve 13:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.