• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
makka: já se o tom tedy radila s doktorkou, myslím, že je lepš tu výživu miminka s doktorem probrat
2. únor 2010 v 11:07  • Odpověz
PABLi a co ti řekla doktorka?
2. únor 2010 v 11:33  • Odpověz
makka: no právě mi řekla, že když se v noci často budí, že buď chce pomazlit, to pak kaše nepomůže, bude se budit furt, nebo mu moje mlíko už nestačí a má hlad, to by kaše pomoct mohla, ale taky prý nemusela... že to můžu vyzkoušet a kdyžtak ji zas vysadit, když to nebude mít efekt - a doporučila mi nemléčnou nebo mléčnou rýžovou.
2. únor 2010 v 11:37  • Odpověz
mě to navrhla dr když sem jí řekla že se malá začala vzbouzet že to můžu zkusit a uvidím co to udělá, ale abych pravdu řekla tak názor dr mě moc nezajímá, tohle podle mě záleží jen a jen na mě :slight_smile:

hanula a jaké sou ty ruční Aven? Kolik tím třeba odsaješ? A jde to rychle? Já mám totiž pákovou takovou blbou nějakou polskou nebo co a nadřu se jak bulhar, proto sem chtěla elektrickou ... ale šla bych aji do nějaké lepší ruční, ale nevím jaké, aby zas nebyla na dvě věci :unamused:
2. únor 2010 v 11:43  • Odpověz
pabli přesně to mi taky řekla dr, že v tomto věku se chtějí děti hodně mazlit a proto se můžou vzbouzet takže kaše taky nemusí pomoct jestli je to tímhle
2. únor 2010 v 11:44  • Odpověz
teď mě napadá, kdybychom dávali na noc kaši, můžu pořád říkat, že je malej "plně kojený"...? :grinning: :grinning:
2. únor 2010 v 11:58  • Odpověz
ahojky holky,já se omlouvám že jsem včera ani nezaskočila..nějak to nestíhám... :frowning2:
Jsou nějaké novinky??

my byli teďka v poradně máme 5900g a 63cm obvod hlavičky 40 :slight_smile:

dneska dostaneme první lžičku-mrkev..no to bude sranda... :grinning: naházím pak fotky jak je nafotím...
2. únor 2010 ve 12:23  • Odpověz
jooo a máme 1 HEXU...jupíííí :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. únor 2010 ve 12:24  • Odpověz
MAKKA:určitě bych alespoň zavolala doktorce a poradila se sní..nedávej nic sama...
2. únor 2010 ve 12:26  • Odpověz
renu, neplakal? My dostanem hexu asi zítra, měla jsem domluvenýho i "pneumokoka", ale ještě počkáme
:dizzy_face:
2. únor 2010 ve 12:26  • Odpověz
jo a my teda máme malému 1 den dát 1 až 2 lžíce mrkve...Pochybuju že ti dovolí dát celou porci kaše...a kor na noc...dostala jsem prožuru a tam píšou že tak malé mimi mají na noc dostat výhradně mléko...
2. únor 2010 ve 12:28  • Odpověz
hanula11:ahojky,ty ona mu to pichla a nic a jak to vytahla tak zaplakal..dostal cucek a bylo po pláči...
nám doktorka teda řekla že chránička nejni uplně OK ale místo je klidné..tak že naočkuje ale prevenar nám ještě nedá kdyby prej vznikla nějaká reakce tak nepozná na kterou látku to bylo..takže si mám rozmyslet kterou vakcínu chci a za měsíc přeočkování HEXI a zároveň i ten pneumokok...
2. únor 2010 ve 12:32  • Odpověz
renu: gratuluju ke kontrole, hodnoty máš zapsané v tabulce :slight_smile:, super, že jste se dočkali té hexy konečně :slight_smile:... nojo, vy už můžete mrkvičku, když jste na UM, to my asi až za 2 měsíce... jinak tu kaši nám fakt říkala doktorka dát na noc (nemluvila tedy o tom, kolik mu toho dát, já bych dala jen trošku a kombinovala to s kojením)... ale taky jsem už někde četla, že právě kaše by se neměly dávat na noc, ale třeba v poledne... to víš, jsou různé přístupy...
2. únor 2010 ve 12:33  • Odpověz
renu: Vítek měl po hexe zvýšenou teplotku a víc spal, ale po pneumokokovi mu nic nebylo... teď taky půjdeme na obě očkování naráz
2. únor 2010 ve 12:34  • Odpověz
já teda koukám, Vítek už přes 2 h spinká!!!
2. únor 2010 ve 12:35  • Odpověz
Pavli Dík :slight_smile: jsem ráda... :slight_smile:

no my máme dát dneska 1 až 2 lžíce mrkve a dopapkat mlíčkem...zitra 2-3 lžíce a zase dopapkat mlíčkem...pak zase o jednu lžíci víc končí to 4 dnem kdy mám skusit aby dopapkal tu skleničku...pak začnu zase od začátku 1 až 2 lžíce ale mrkev+brambor...a tak za 7-10 dní skusit trošku kaše ale ne těsně před spaním ale krmení před tím....prej je to na noc mooc těžký...
2. únor 2010 ve 12:38  • Odpověz
pavli:to máš ale šikovného chlapečka že ak pěkně spinká... :slight_smile:
2. únor 2010 ve 12:41  • Odpověz
my taky krásně spinkáme v kočíku už 1 a půl hoďky.... :slight_smile: a v noci to bylo zase SUPER...od 6 do 6.15 :slight_smile:
2. únor 2010 ve 12:43  • Odpověz
já jsem na FB jako Hanka Konrádová
2. únor 2010 ve 12:43  • Odpověz
co se týká toho koupání tak my koupeme každej den...
2. únor 2010 ve 12:45  • Odpověz
co se týka toho nepoviného očkování:řekla mi že:tedka momentálně jsou 2 to víme všichni...SINFLORIX a PREVENAR....SINFLORIX se přeočkuje sinflorixem o to žádná ale když zvolíme PREVENAR tak pak jde ho přeočkovat PREVENAREM 13..takže teďka jsem na váškách jestli zvolit sinflorix nebo ten prevenar a pak na přeočkování bude možnost dostat ten prevenar 13...jak jste se rozhodli vy??
2. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz
Ahoj holky

renu ty už dáváš mrkvičku :confused: já myslela, že se to dává až od ukončenýho 4.měsíce to je na začátku 5.měsíce už se v tom teda neorientuju :sweat_smile:
2. únor 2010 ve 12:55  • Odpověz
tak mám doma kaši z lékarny, chtěla sem nemléčnou a bez cukru ... no samozžřejmě je s přidaným cukrem :angry:
2. únor 2010 ve 13:08  • Odpověz
winii ty se do toho zamotáváš teda :dizzy_face: Kubím už má ukonč. 4 měsíce ... no jo letí to co? :grinning: :grinning:

hanco jaká je ta odsávačka avent co máš?
2. únor 2010 ve 13:10  • Odpověz
renu a gratulace k úspěšné kontrole :dizzy_face: hlavně ať to má malej bez teplot :dizzy_face: :dizzy_face:
2. únor 2010 ve 13:10  • Odpověz
Evena - já mám nemlečnou kaši od Nestle (rýžovou) a je bez přidaného cukru. Ale ještě jsem ji nezkoušela :slight_smile:
Ty odsaješ 50ml ještě kojení? Tak to jsi dobrá!! Já odsaju zacelý den tak těch 180-200ml max. A to musím odsávat opravdu po každém kojení.

Já jsem taky na FB, ale žádné fotky tam nemám :grinning: Jsem ta jen proto, že se mi FB dost hodilo při hledání starých přátel ze zahraničí a nakonec jsem zjistila, že většina z nich je na HI5 tak chodím spíš tam :wink:
2. únor 2010 ve 13:20  • Odpověz
Já jsem dnes v práci takže nestiham.
Reni gratuluju ke kontrole!! Super míry a váha.
2. únor 2010 ve 13:23  • Odpověz
Holky my koupeme taky každý den, malému se koupání líbí.Holky taky se mi zdá, e je to brzo ten příkrm, četla jsem všude, e se dáva od ukončeného 6.měsíce, když je dítě kojeno, a když není kojeno tak od ukončeného 4.měsíce

jinak jsme včera byli na 6ti týdenní kontrole a máme 57cm a 4050g a obvod hlavičky 38cm a u očního jsme dostali kapičky a dělali mu stěry a za týden máme přijít na kontrolu
2. únor 2010 ve 13:25  • Odpověz
EVENE S odsávačkou to jde. Měla jsem už předtím "nachystaný" lahvičky od Aventu, tak se to doplňuje. Ale malá zatím pila odstříkaný mlíko jen asi čtyřikrát. Nějak nestíhám dělat zásoby, všechno pojí.
A velká sada S ODSÁVAČKOU je teď koukám za dobrou cenu (i se sterilizátorem) tady - na Bazaru :wink: :dizzy_face:
2. únor 2010 ve 13:27  • Odpověz
ahojky holky,tak jsem zpět od doktorky a z města.....Takže Ondík má 5 180 g, přesně jsem to čekala,že nabral málo,jak má teď tak týden a půl šílený období a hůř jí i spí-prý je to časté,ale zuby to ještě nejsou. Jinak máme 66 cm :grinning: ten váhový přírůstek je na dolní hranici,takže to není ještě žádná tragédie, máme požehnání k první večerním kašičkám, že je můžem zkusit. Dostal dneka pigáro-pneumokoka, za 14 dní dostane druhou hexu a za měsíc druhého pneumo.
2. únor 2010 ve 13:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.