• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
ahoj holky :slight_smile:

no edit, ty teda zmatkuješ :grinning: no ale nedivím se, ten termín se měnil tolikrát... :slight_smile: :slight_smile:

makka: Vítek spí na zádech, výjimečně na boku, ale to spíš, když se vzteká :slight_smile:

danuš: to s tím pasením zkusím taky, Vítek sice pase, ale pořád nechce delší dobu, jen tak 5 min... :unamused:... a tu kámošku pošli někam :wink: :angry:

werča: tak ať je rýma brzy pryč!

renu: Kubíkovi už mrkvička šmakuje? Kolik jí teď dáváte? :slight_smile:

holky, co dáváte kaši a kojíte, asi teda danuš z dnes přítomných, že?... jak tu kaši připravujete? mám v návodu napsáno, že se má použít převařená kojenecká voda a ochlazená na 50 stupňů... tak by mě zajímalo, jak poznám, že je ochlazená na 50 stupňů, resp. jak dlouho před krmením ji připravovat, aby schladla na požadovanou teplotu... Taky mi přijde blbý, že kdybych dávala kaši, tak musím mít na každý den novou kojeneckou vodu, a ta není zrovna nejlevnější... my kupujeme normálně balené vody za 3,- a takhle bychom museli kupovat ty za 13,- kojenecké. Četla jsem, že načlá voda by se měla ten den vypít... :confused: no prostě mi ta příprava kaše přijde nějak technicky složitá...
7. únor 2010 ve 13:04  • Odpověz
evena: ad připálený hermelín... už jsem pokročila ve své "odvaze" (jakože by se plísňáky neměly při kojení) a koupila si 2x pizzu 4 druhy sýrů :grinning:
7. únor 2010 ve 13:06  • Odpověz
tegga: no už se na tebe těšíme :grinning:
7. únor 2010 ve 13:06  • Odpověz
Pavli - s tou kojeneckou vodou mám taky problém. Já normálně balenou vodu nekupuju, pijem jen z vodovodu a štve mě, že když chci Editce dát jen trochu čaje tak musím koupit celou kojeneckou vodu. Ale už jsem to probrala s holkama tady z Prostějova a většina z nich od 7-8 měsice převařují vodu z vodovodu. Asi to pak tak taky budu dělat.

Já jsem dnes posnidala vajička, ještě byly takový tekutý. Až později mi došlo, že to bych asi fakt neměla. Ale co už nadělám.

Ale do diaře jsem si ten termín napsala správně. To jen v hlavě jsem to měla zafixovaný blbě, hlavně nevím co jsem řekla doma, aby si chudák manžel nevzal dovču až o týden později. :wink:
7. únor 2010 ve 13:25  • Odpověz
Ahoj holky náš malý už týden v noci spí dýl.Třeba dneska jedl kolem 7, pak kolem půlnoci a pak před 5 a pak kolem půl 10
Vlastně celý týden se nají kolem 7 a 8 a pak ho bud krmím kolem 10 až 11 nebo až k ránu kolem 3 až 5
7. únor 2010 ve 13:42  • Odpověz
Hannah-moc pěkný :slight_smile: U nás to tak taky bylo, ale pak se přehoupl 3 měsíc a začalo se to zhoršovat. Nechci tě strašit, každý mimčo je jiný.
7. únor 2010 ve 13:53  • Odpověz
edit-někdy převářim vodu z kohoutku a někdy kojeneckou vodu...jdu si dát lehárko,snad prcek bude spát aspoň hodinku
7. únor 2010 ve 14:05  • Odpověz
hannah: přesně tak jsme to taky měli - první 2 měsíce... a jak píše edit, čím je mimčo starší, tím je to horší :angry:
7. únor 2010 ve 14:07  • Odpověz
holky ve kterém městě je ten srazík?

já teda jídlo neřeším, hermelíny sem jedla i těhu ale smažený teda, ale taky se mě stane že sním něco a pak mám strach třeba ze salmonely, třeba jako edit ten žloutek ...

holky která ještě nedáváte malým pít? nevím jestli už bych teda taky neměla ...

my máme vlastní studnu kde bylo před lety při rozboru nějaké překročení těch dusitanů nebo čeho takže my balenou pro malou budeme kupovat určitě dlouho, ale prý pak stačí převařit tu z kohoutku
7. únor 2010 ve 14:08  • Odpověz
hannah já tě potěším, u nás se doba spánku jen prodlužovala, od porodnice spala cca 5 h vkuse a teď udělá kolem těch 10ti, ale byla doba kdy spala v kuse i 12
7. únor 2010 ve 14:10  • Odpověz
... no ale podle toho co čtu naše dítě není normální :grinning: prostě asi máme štěstí ... a ještě kubím renu takto hodně spinká
7. únor 2010 ve 14:11  • Odpověz
teda Kubík :grinning:
7. únor 2010 ve 14:11  • Odpověz
evena: co tím myslíš, pít, jako čaj? ten nedávám, malej má furt jen prso :wink:
7. únor 2010 ve 14:17  • Odpověz
Evena - taky dávám jen MM, ale občas když moc prdí tak ji uvařim fenyklový čaj a dávám ji ho lžičkou :slight_smile:

Ve kterém městě to je se musím podivat na net.
7. únor 2010 v 15:37  • Odpověz
ahojky holky,tak my máme stejnou kaši jak danča od nutrilonu rýžovou...co se týká té mrkve tak je to boj ale dneska už spapal doost..dokonce jsem koukala jak papá...

pabli:koupila jsem tu malou skleničku co je od 4 měsíce a poprvé spapal jen asi 1-2 ty lžíce a alší den trochu víc...ale dneska snědl trocha víc a už tam má jen trošičku..takže ještě zítra a budeme mět první sklenku snědenou... :slight_smile:
7. únor 2010 v 16:29  • Odpověz
pavli:to by ses načekala než ti schládne... :grinning: podívej mi to děláme následovně...převařím si vodu a dám si ji do termosky a s toho pak odebírám...když už byla schládnutá tak jsem ji ohřála v mikrovlnce...jen ji musíš nejdřív převařit a pak už ji můžeš libovolně ohřívat...pavli ta voda musí být a trocha teplejší páč když do toho dáš ten prášek tak ono se to rychle schládne..
7. únor 2010 v 16:33  • Odpověz
holky tak já teda kupuju na bile vodu pro malého je to 5 litrový barel a stojí 25 kč takže si myslím že voda z vodovodu je velkej rysk...
7. únor 2010 v 16:34  • Odpověz
edit: nějaké Dubovice :slight_smile: http://www.vanuv-statek.cz/cz/page/649/page/page/kontakt.html

renu: taky mám rýžovou od Nutrilonu, a rozhodli jsme se s manželem, že ji dneska zkusíme, protože Vítek teď za měsíc přibral přesně jen 280 g, za minulý měsíc 340 a za ten předtím 370, nějak to má sestupnou tendenci, tak začneme aspoň těmi kašičkami, zkusíme to týden... mlíka mám dost, pořád nadojím i druhým prsem ten sběrač mléka, tak nevím, proč malej tak málo přibírá... no, zkusíme a uvidíme, třeba zas vysadíme.

renu: a jak dlouho máš ten 5litrový barel otevřený, já četla, že ta voda by neměla být otevřená dýl jak 1 den, i já nepiju vodu starší než 1 den... ale zeptám se na to v PÁ doktorky, třeba bude vědět... Nojo, my termosku nemáme, tak já to teď zkusím převařit (normálně tu vodu uvaříš v rychlovar. konvici?) a pak kdyžtak přihřeju :slight_smile:
7. únor 2010 v 17:04  • Odpověz
pavli:o tom nic nevím.. :confused: mám i otevřenou dokd ji nevypije...pavli já to vařím v kastrolku...v konvici se občas najde vodní kámen tak to radši svařuju v hrnci...
7. únor 2010 v 17:10  • Odpověz
tak podala jsem kaši a snědl necelou půlku tak bych doporučovala asi jen půlku dávky...
7. únor 2010 v 17:11  • Odpověz
renu: aha, tak to dám taky do hrnce radši :slight_smile:... jj, zkusíme jen tak půlku dávky dneska
7. únor 2010 v 17:30  • Odpověz
tak jsem si udělala radost a objednala si z MMB tričko a svetřík, pro malého 2x lacláčky a jednu košili next kostkovanou na léto :slight_smile:
7. únor 2010 v 17:31  • Odpověz
říkám si, že bude pomalu čas začít objednávat nějaké hadříky ve vel 74, těch moc nemáme, tak dokud jsou peníze, než teď bude ten rodičák :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. únor 2010 v 17:39  • Odpověz
Včera jsem v tescu koupila bodýčka. Rozbalila jsem velikost 6 - 9 měsíců a spíš bych to Adámkovi dala tak do 3 měsíců jak to bylo malinké. Tak jsme vzali 9 - 12 m. a fakt nevím na jak dlouho to bude mít. Nevím na koho to oblečení šijou.
Jinak jsem zjistila, že mi blbě vyplnili v práci formulář na socku, takže tam budu muset letět znovu. Ještě že se dají formuláře vytisknout z netu, to bych musela ještě na socku, kde vůbec nemají výtahy. Fakt se z toho pos..
Renu ty dáváš malému 2x denně kašičku? Nebo jen večer.
7. únor 2010 v 17:59  • Odpověz
makka:jen večer...
7. únor 2010 v 18:04  • Odpověz
přes den skoušíme tu mrkev...
7. únor 2010 v 18:04  • Odpověz
Aha špatně jsem to pochopila
7. únor 2010 v 18:10  • Odpověz
Já si myslím, že ta voda může být rozdělaná dýl min. 2-3 dny, ale i tak to zatím nespotřebujeme :slight_smile: Kaše ji budu dělat s MM takže vodu ze začátku využiju jen na čaj a na pití jen tak. Vodu taky převařuju v hrnečku nebo ve sklince v mikrovlnce, protože při té troše kterou potřebujem je to nejrychlejší :wink:

Pavli - Evena se ptala kam, že to vlastně jedeme. :slight_smile:

Reni - super typ s tou termoskou. Je vidět, že už to máš vymakané. Taky jsem přemýšlela jak to budu dělat.
7. únor 2010 v 18:27  • Odpověz
makka: no jo, když vy máte většího chlapečka :grinning: Vítek má teď bodýčka z Tesca 3-6 měsíců, rukávy jsou dobře, ale trošku mu akorát plandají v trupu... Jinak teda má i bodýčka z Tesca 0-3 měsíců, ale u těch má krátké rukávy :wink: :grinning:

edit, renu: jsem zkoušela tu vodu převařit a jak potřebuju jen pidi množství, tak je to chladnější do pár minut, tak super :slight_smile:... nojo, moc to řeším, ale když je to pro mě nová situace :grinning:
7. únor 2010 v 18:34  • Odpověz
hm, tak kaše snědl tak 7-10 lžiček, moc mu teda nechutná... a má to za následek to, že je teď rozhozený a nemůže usnout, což jindy nedělá :unamused: :angry:
7. únor 2010 v 19:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.