• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
Jo a vyrozumění jsem taky nedostala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. únor 2010 v 11:36  • Odpověz
No jo oni to nikomu oznamovat nemusí, protože je to celoplošné :slight_smile:

Jinak všechny vás pozdravuje Danuška! Klekl ji počitač a tak se sem asi bohužel pár dní nedostane. :frowning2:

Dnes jsem si fakt ověřila, že jsem potukanec. 12.6. máme v rodině svatbu! Ještě, že máme ten sraz o týden dřív. Fakt mám tu hlavu jen na nošení klobouků :slight_smile:

Makka - to je mi líto, že máte takové potíže. :unamused:
9. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz
Taky si myslím, že je to zbytečný oznamovat, když to snižují všem, ani o nějaký papír nestojím, vezmou mi to tak jako tak, tak co:slight_smile:....já jsem si říkala, že se tady danuschka neobjevila a ještě renu tady dlouho nebyla se mi zdá
9. únor 2010 ve 13:59  • Odpověz
no tady je dnes teda živo :confused:

tak sem povyplňovala ty žádosti o rodičák na netu a když sem hrabala ve skožce kde je májen RL tak sem našli ty formuláře, dala mi je úřednice když sem si byla žádat o porodný :grinning: ale stejně v tom mám hokej, musím si ještě vyřídit aby mě dorovnali mateřskou do té částky 7.600 a na to taky potřebuju mít vyplněný papíry o výši a pak s tím jít ... bože já tak nesnáším vyřizování na úřadech :rolling_eyes: ještěže se mnou jede přítel, jinak bych byla uplně v pr**, si říkám víc hlav víc ví ...

jak mě to padání vlasů ustávalo tak se to zase rozjelo v plné síle ... sem si pročítala diskusi a usoudila sem že nemá cenu utrácet za různé vitamíny, šampony a jim podobné, že to stejně nic nezastaví, v těhot. nepadají vlasy vůbec nebo málo a tak prostě to co ti mělo vypadnout vypadne až teď díky hormonům ... ale už mi rostou vlasy nové, akorát vypadám jak blbec jak mi ty malé trčí z hlavy :sunglasses:
9. únor 2010 ve 14:06  • Odpověz
Evi - ty formuláře jsou fakt super :wink: Ale já už to mám naštěstí vše vyřízeno, HURÁ! :grinning: :grinning:

Vlasy mi už taky padají trochu míň. Není to taková síla jako před pár týdnama. Taky už to moc neřeším, doufám že to přejde samo :sweat_smile:

No jo Renča se tu dlouho neukázala a stejně tak Winii :frowning2:
9. únor 2010 ve 14:09  • Odpověz
taky nebudu vrážet do žádných šamponů a podobně, stejně to nemá cenu, ono se to musí opravdu zastavit samo, doufám, že to bude dřív, než budu plešatá:grinning:....mě to vyřizování čeká příští středu, radost z toho taky nemám, ale těším se, až to bude za mnou:slight_smile:...mě hlavně stve, jak muís být všechno potvrzený, každej papír v jiný instituci, na opačných stranách města :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. únor 2010 ve 14:25  • Odpověz
Tak já jsem si rodičák vyřídila min. týden, ale byla jsem z toho pěkně vytočená. nechápala jsem proř mi rovnou neřekli, že z OSSZ musí být dvojí potvrzení- do konce min. roku a od letoška zvlášť kvůli tomu snížení, tak jsem tam musela jít znovu :stuck_out_tongue_closed_eyes: O dorovnání se prý žádat nemusí, prý to dorovnávají automaticky, jen se tam musí napsat, že se Ti rodičák vyplácí už od 1.1.
9. únor 2010 ve 14:44  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Přišla jsem vás jenom pozdravit a říct vám, že rýmička nás už přechází, už ani neodsávame, Davídek ted 3 dny po sobě spinkal do 5 rána, dnes do 6 rána, to jsem koukala :confused: :slight_smile:
Nemůžu se vykecávat, jdu do autoškoly, včera jsem u toho strávila celý večer až do půlnoci :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ahoj Kacik :sweat_smile: Já tady mezi holkama taky nejsem moc dlouho, myslím, že jenom měsíc,, Natálka je pěkná holčička :wink:

Tak ja mažu holky, mějte se krásně :slight_smile:
9. únor 2010 ve 14:52  • Odpověz
Ahoj Werco, děkuju za Natálku Naty má rýmu téměř pořád, odsávačku už úplně nesnáší a na nosík si nenechá vůbec šáhnout :frowning2: Teď už odsávám jen když vidím, že nemůže pít. Mám obavy, že bude mít rýmu chronickou :frowning2:
9. únor 2010 v 15:03  • Odpověz
kacik:to je právě u těch dětiček nejhorší :frowning2: ,,, já mu to taky tak často neodsávam, věčšinou jenom po ránu, když už vidím, že mu to lítá z nosu a fakt nemůže dýchat, tak zatím to mizí,,, tak snad to chronická nebude, :confused: :wink:
9. únor 2010 v 15:25  • Odpověz
Kačíku, já vím, že změna mateřské je od ledna. Ale jak tedy, menší o těch deset procent? Pak by byla na 60% :slight_smile:
9. únor 2010 v 16:07  • Odpověz
kacik myslíš to když mám od ledna mateřskou menší jak 7.600 ? Já mám zjištěno že o to žádat musí ... jinak ti to nedorovnají
9. únor 2010 v 16:36  • Odpověz
Hanula - jo letos je mateřská 60% z vyměřovacího základu, loni to bylo 70%.
9. únor 2010 v 16:42  • Odpověz
ahojky holky,jáá nějak nestíhám... :frowning2:
9. únor 2010 v 16:47  • Odpověz
Even, jj když máš méně než 7600, tak se do žádosti o rodičák napíše, že chceš vyplácet rodičák od 1.1.2010. není prý žádný formulář jako žádost o dorovnání
9. únor 2010 v 16:49  • Odpověz
včera jsme byli zase plavat..byla to paráda..zase jsme se potápěli... :slight_smile: jinak mrkev už jsme spapali a tedka je na řaďě mrkev s bramborem...dneska jsem ji skoušela ale anic moc nám to nejelo.. :confounded: tak snad zitra to bude lepší...
9. únor 2010 v 16:51  • Odpověz
Renu - to vaše plavání se mi líbí mnohem víc než to naše. U nás to nevypadá tak dobře :frowning2: Že bych začala jezdit do Hodonína na plavání :grinning:
9. únor 2010 v 16:54  • Odpověz
Brouzdám po netu a vidím, že létání miminek opravdu hýbe republikou.
Já bych na to teda nikdy nešla, protože se mi dělá zle i na kolotoči :grinning: A naše Eduš taky adrenalinové zážitky zrovna nemusí, plavání ve vaně bude asi její maximum :wink:

Ale jestli ten kurz navštívilo už kolem 1000matek tak je to docela dost. Jsem zvědavá jestli teď budu nějaké oficiální studie o škodlivosti nebo jeslti se to zamete bod koberec. Gól by bylo, kdyby se to nakonec prokázalo jako opravdu prospěšné. Šla bych do kolen.
9. únor 2010 v 17:09  • Odpověz
kačik aha už to chápu ... :slight_smile:

edit sem taky zvědavá jakou to bude mít dohru ... mě je spíš divný že to provozuje už 8 let, že se někdo neozval dřív ... je to fakt šílený, myslím že teda nehrozí že by se prokázalo že to má nějaký pozitivní vliv :grinning:
9. únor 2010 v 17:19  • Odpověz
Renu kolik sní Kubík mrkvičky?
9. únor 2010 v 17:20  • Odpověz
Já bych hlavně chtěla mluvit s těma matkama/lékařkama, které na ty lekce - létání kolem hlav- chodí. Nevěřím, že někdo takový existuje. Já jsem teda docela dost pošahaná, ale tohle bych svému mimču neudělala :grinning:
9. únor 2010 v 17:31  • Odpověz
To mě právě udivuje, že je to už takovou dobu a tolik matek tam, chodilo a ještě to s nikým nehlo, až teď najednou takový poprask.....já bych to s malým nedělala nikdy v životě.....ale jaktože to některý matky dělaly a ještě si to chválí, to nechápu......stačilo mě, jak tam ti mrňousci u toho brečeli
9. únor 2010 v 18:34  • Odpověz
Jako nepochopím, že tam ty matky vůbec lezly, co od toho jako čekaly, já sem z toho fakt úplně vytočená, je mě těch prcků líto
9. únor 2010 v 19:02  • Odpověz
kacik11:vítám tě mezi náma... :wink: tak první den asi tak jednu lžičku...druhý den jsem chtěla aby zbaštil 3-4 ale asi jsem do něj dostala tak 2 a třetí den snědl půl sklenky :confused: to jsem sama koukala...dneska jsem nasadila mrkev s bramborem a neuspěla jsem...
9. únor 2010 v 19:09  • Odpověz
Natálka sní tak větší půlku skleničky, ale dneska snědla jen tak 7 lžiček. Mrkev s bramoborem , když jsem jí ho dala poprvé, tak jí chutnal a když jsem ho dala asi o týden později, nechtěla vůbec. Během příštího týdne bych už chtěla zkusit maso se zeleninou, třeba to bude chutnat lépe. Každopádně Naty má moc ráda mrkev s jablkem. Vím, že se ovoce nemá dávat, ale jí to tak chutná a není to čisté ovoce :slight_smile:
9. únor 2010 v 19:16  • Odpověz
Ahojik holky :slight_smile:
Tak konečně jsem domka,,, a zase se musim pustit do učení, Davídek je vykoupanej a spokojenej v postýlce, tak aspon, že je hodnej :stuck_out_tongue_closed_eyes:

holky já ještě dokrmovat nemusim, ale jednou jsem mu dávala chutnat přesní dávku, jak hned věděl co s ní má dělat :grinning: docela mu chutnala, takže to možná pujde hladce, bude to ale žroutek, mlíčko zas až tak do něj nejde tak hurá, když budu moct přikrmovat :sweat_smile:
9. únor 2010 v 19:53  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

jen zdravím, dnes jsme měli náročný den, dorazili jsme až večer... Vítek snědl celou tu čtvrtku porcičky kaše a dal by si ještě, zítra budu muset nadělat víc, zkusíme půlku porce po kojení :slight_smile:

Jinak dnes byly 2 takové okamžiky - jednak jsem se dozvěděla, že má děda ve střevech nádor, asi půjde na operaci, prý nejsou jinde metastáze, že by to mohlo jít dobře vyndat a ani by nemusel mít vývod... uvidíme, blbý je, že před 3 roky umřela babička na rakovinu slinivky :unamused:

No a druhý okamžik byl světlejší - Vítek si dnes poprvé při koupání ve sprcháčové vaničce strčil do pusy nohu, a jak mu šmakovala!!! :grinning:

Jinak jsme mu koupili pěnové puzzle, moc se mu líbí, už si na něj v obýváku vegetil, i mi přišlo, že vydržel na něm déle na bříšku, zkoumal ten materiál a barvičky.

A taky jsme koupili do sprcháčové vaničky protiskluzovou podložku, na tu jsem dala Víťu na bříško pást koníky, měl tám míň vodičky, ale taky se mu to líbilo :slight_smile:
9. únor 2010 ve 20:58  • Odpověz
to létání - no, viděla jsem nějaká videa od nějakých matek z Phy už tak před 3 - 5 lety, tehdy to byla třeba jedna paní v lese pod stromem tohle nacvičovala s děckem, ale takhle organizované... no kdovíco dneska všechno existuje, ani o tom nevíme... ale logicky - ty otřesy - skoro bych to nazvala týráním dětí, ale to jen z mého pohledu...

vyřídit rodičák se chystám na pracáku zítra

renu: nojo, mrkev s bramborem - poznal, že tam chybí maso asi :grinning:
9. únor 2010 ve 21:01  • Odpověz
pabli: to s tým dědem je mi líto, Davidův děda to měl taky a bud by mu zbývali jenom 2 roky života,, nebo vývod, nakonec má vývod, a ještě se dočkal pravnoučat, takže předse jenom je to k něčemu dobrý :wink:
já už nemam ani jednoho dědu :frowning2:

pabli: Davídek po koupání si už taky furt baští nohu, je to tak srandovní, me se to tak líbí u těch dětiček :grinning:

Tak Dobrou holky :slight_smile:
9. únor 2010 ve 22:04  • Odpověz
renu jde to pomalu, ale šmakuje mu :slight_smile:

pabli to je mi líto s dědou :pensive: ... ty pěnový puzzle musím koupit taky :dizzy_face: ... pabli nebylo by lepší dát trošku kašičky a MM ho dorazit?

tak Mája si nohy furt ochytává ale do pusy teda ještě né ...

werčo já když se narodila tak neměla ani jednoho dědu, jedna babička umřela když mi byly asi 4 roky a druhou sem vídala jen jednou do roka na 14 dní do svých 14-ti let ... nebyla sem na prarodiče zvyklá tak mi ani nikdy nechyběli ... tchýni sem kdysi při jakési příležitosti když sem chtěla být "milá" řekla že dítě prarodiče k životu nepotřebuje, byla chudinka zklamaná :grinning:
9. únor 2010 ve 22:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.