• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
holky dneska jedu na celý den k našim dlouho jsme tam nebyli tak se ukážu pak od nich

u nás se na opíkání buřtů říkám vošťurák :sweat_smile: :grinning: a někdo tomu zase říká vopíkák to je sílá :grinning:
13. únor 2010 v 09:16  • Odpověz
u nás je pro ostatní největší problém když říkáme KDE, protože to je výraz když se ptáš na dobu ( třeba kdy jdeš pryč) nebo i na místo, my řeknem kde jdeš a vy byste řekli kam jdeš
13. únor 2010 v 09:17  • Odpověz
winii: tak u nás je to jen klacek :grinning: :grinning:

evena: tak to "kde" je teda taky zajímavý :grinning:
13. únor 2010 v 09:18  • Odpověz
winii tak mi tomu prostě řeknem klacek na opikaní :grinning:
13. únor 2010 v 09:18  • Odpověz
pabli a taky nemáme při výslovnosti čárky, třeba říkáme jen syr, mliko, řikame, přinde (příjde) ...
13. únor 2010 v 09:20  • Odpověz
ahoj holky: tak naše ráno rekapitulace včerejška v půl 5 a v půl 8, paráda :slight_smile:

holky to ani nechcite vědět jak se mluví na Slovensku na východě :grinning: to by ste nerozuměli ničemu, na mýho přítele vylítli na Slovensku po východnarsky a nerozuměl jim ani půl slova :grinning: ale už něco pochytil od mýho táty
13. únor 2010 v 09:30  • Odpověz
pabli tak roži mě rozesmálo, co to je za patvar:grinning:......jinak jste to teda dneska opravdu rozjeli a já zrovna nemám čas tady s váma diskutovat:slight_smile:
13. únor 2010 v 09:33  • Odpověz
evena: tak my máme "sejr" nebo "sejra" (sýr), ale jinak taky mliko, řikám (to Á už je dlouhý)

werča: to věřím :slight_smile:

tegga: co si to dovoluješ na nás nemít čas :grinning: :grinning: :grinning:
13. únor 2010 v 09:54  • Odpověz
tak se už hlásím od našich už sme po obědě mňam :dizzy_face:

to jsou teda výrazy fakt holky jak říkáte mrazák nebo mražák, já teda mrazák někdo tu říká mražák a pak aby člověk věděl jak je to správně :confused: :grinning:

werca tak to ste měli prádní noc :dizzy_face:

even teda tak to kde by mě strašně rozčilovalo :grinning:
13. únor 2010 ve 12:00  • Odpověz
winii: mrazák - je to mraznička, takže mrazák :wink: já teď snědla akorát rohlíky, chtěla jsem vařit, ale malej mi tu před hodinkou usnul v kuchyni, což mi znemožnilo naklepat maso, tak čekám, až se vzbudí :slight_smile:
13. únor 2010 ve 12:05  • Odpověz
Ahoj holky, dnes nestíhám. Natálka měla divnou noc, jídlo ve 3, ale celou noc se divně mlela, myslím, že jí bolelo bříško, hned ráno měla totiž pěknou nálož v plíně. Vidím, že se tady rozebírá čeština. :slight_smile: Pabli, já to právě myslela, že mi přijde strašně divné, používat slovo DÝL jako později, než já to vždycky pochopím. U nás se mluví krátce, bo kurňa neni čas :slight_smile: (ve slově není, není schválně dlouhé í) :slight_smile: Říkáme rožni, mražák, kladku taky (visací zámek ja mega dlouhé). Babička někdy mluví tak, že jí ani manža nerozumí. Třeba "vachuju listonošku" tzn. hlídám pošťačku, to manža nechápal. :slight_smile:
13. únor 2010 ve 12:13  • Odpověz
kacik: vachuju listonošku je super obrat :grinning: :grinning:
13. únor 2010 ve 12:18  • Odpověz
kacik holky měli asi dneska stejnou noc Gábi taky bolelo bříško a ráno tam mělo nálož :grinning:

stou listonoškou je to mega hustýýýý :grinning: :grinning:

malá spí tak mám relax udělala jsem si kávičku :dizzy_face:
13. únor 2010 ve 12:37  • Odpověz
Wini od kud jsi? tak se aspoň holkám hned po ránu ulevilo a snad dnešní noc bude lepší :slight_smile: Já jdu péct buchtu, prolévanou s tvarohem
13. únor 2010 ve 13:06  • Odpověz
kacik já budu péct buchtu zítra jestli teda bude čas pač manža si nařídil na zítra řízky se salátem jsem z Pelhřimova
13. únor 2010 ve 13:08  • Odpověz
to s tou lsitonoškou se mi taky líbí:grinning:...to zkusím někdy použít před manžou, když si an to vzpomenu, ten bude hledět:grinning:
13. únor 2010 ve 13:13  • Odpověz
Tak tady se dnes probrala "spisovná" čeština :slight_smile:

Já mluvím hrznou hanáčtinou. Největší problém má se šufanem nebo šufánekem. Vůbec jsem netušila, že tohle slovo většina národa nezná, spisovně jsem to řícet neuměla, teď už vím, že je to naběračka :grinning: :grinning:

Ale nejlepší je - Z kama seš? To znamená od kud jsi. Pražáci na mě vždycky čumí a jaký, že kamaše :slight_smile:

Jo s tím KDE deš - to se u nás říká taky. Ale jestli to nebude tím, že s Evčou bydlíme jen par km od sebe :wink:

Oběd u tchýně za moc nestál, ale její bábovka byla božšká. Snědla bych jich tuny, ale držela jsem se, přece jen se potřebuju do něčeho vejít.
13. únor 2010 v 15:09  • Odpověz
tak některý vaše výrazy fakt super :grinning: já se přistěhovala na vesnici kde rodáci mluvi "opravdo jen hanácke", tchánovce sem nikdy neslyšela mluvit "česky" a můj přítel to střídá, moji kamarádi si na něho juseli zvyknout, protože mu někdy nerozumněli :grinning: když děláme blbiny tak mi říká "eveno te debele" tz evino ty debile ... a už asi víte proč můj nick je evena :grinning: prostě hanácky evina :grinning:

dort pro tchíni je hotiv, zdobila sem to přes hodinu tak doufám že to aspoň hoooodně pochválí nebo se nase** :grinning:
13. únor 2010 v 16:07  • Odpověz
bože ta tchÍně je fakt ostuda :grinning:
13. únor 2010 v 16:09  • Odpověz
edit: a já myslela, že šufan bude župan :grinning: :grinning: ... jinak naběračce říkáme žběračka :slight_smile:

evena: nooo, "Evino" ti asi říkat nebudu, to mi zní trochu "jakože jsi něco provedla" - káravě :grinning:... napsala jsi tam "Milé tchÍni Valentině"? :grinning: :grinning:
13. únor 2010 v 17:23  • Odpověz
dělám zapečené vepř. kotlety s brambory a šlehačkou :slight_smile: mňamka to bude... jediný recept, co si pamatuju, že jsme se učily při vaření na ZŠ :slight_smile:... holky, měly jste taky vaření na základce? My měli ruční šití (i s klukama), pak vaření (jen holky), pak šití na stroji, a pak péči o dítě (ale z toho si nepamatuju nic teda)... jo a jinak taky "pěstikoule" (tj. pěstitelské práce) :grinning:
13. únor 2010 v 17:26  • Odpověz
Teda u nás se vyučovalo jen vaření. Šici stroj neumím ani zapnout no já vlastně neumím ani pořádně přišít knoflík, to u nás dělá manžel :grinning: Péče o dítě by se mi teď hodila :wink:

Jo, jo pěstitelky jsem taky měla, ale výraz pěstikoule jsem nikdy neslyšela. :grinning:

Já dělám zapečná kuřecí prsa se šlehačkou, bez brambor, ale přidám tam sýr, nejlepší je Niva. Ale musí být málo plesnivá. Takové ty co jsou celé modré mi teda moc nejedou.
13. únor 2010 v 17:35  • Odpověz
edit: takže né pravý rocquefort, ale česká Niva, viď :wink: to bych taky mohla zkusit, ale manžel nejí nivu, tak by to asi neprošlo... hm, ale stejně bych tam nacpala ty brambory - se mi líbí, jak je to všechno v jednom pekáči, není moc nádobí :slight_smile: a taky ty smetanové brambory jsou mňamózní :slight_smile:... No hele, mně to taky nešlo, v té páté třídě jsme měli ještě další ruční práce, nejen šití, ale taky pletení, háčkování... jsem pletla tak, že děsně skřípaly jehlice, mamka, vášnivá pletařka, to nemohla poslouchat a tak moje snažení vždycky rázně utla a dopletla mi to radši sama :grinning: Jinak já si doma akorát zkracuju kalhoty (a to jen zadním stehem), jinak co je roztrhané, tak vyhazuju, no max. si přišiju ten knoflík občas :slight_smile: fakt nevím, co jsme v péči o dítě dělali :grinning:
13. únor 2010 v 17:40  • Odpověz
Mě učila plést babička, ale chudnika ze mě málem dostala infarkt tak toho nechala :grinning: Já byla fakt děsný nemehlo, bohužel se to věkem nezlepšilo a co se týče ručních prací tak jsem opravdu nemožná.

Francouzké sýry mám ráda, ale Niva je Niva :grinning: Stejně ta jako mám radši Hermelín než Camembert.
13. únor 2010 v 18:15  • Odpověz
ahoj holky, pozdravuje vás MAKKA, odešel jim PC - grafika..., píše, že je bez MK jak bez ruky :slight_smile:
13. únor 2010 v 18:46  • Odpověz
edit: taky jsem antitalent na všechny ruční práce :grinning: jo a taky na sporty :grinning: :grinning:
13. únor 2010 v 18:47  • Odpověz
ahojky holky,dneska zase nestíhám..selej den jsem byla v Břeclavy...byla jsem zrušit rezervaci na ty druhé šaty a po nákupech..byla jsem s tchýní...koupila malému spoustu hraček a nějaké hadříky...takže příjemně strávenej den...teďka jsme okoupaly prcka nacpala jsem ho kaší a už spinká... :slight_smile: jsem uplně vyfluslá...
13. únor 2010 v 18:49  • Odpověz
jé holky, tak šití jsem měli někdy v šesté třídě, šila jsem plyšovýho zajíce....mordovala jsem se s tím asi dvě dvouhodinovky a tak ušmudlanýho plyšáka jste ještě neviděli, strašný to bylo.....ve vaření jediný, co se mi pocedlo byly řízky:grinning:.....a zapečený maso ze smetanou budu dělat zítra a taky přemýšlím, že tam šupnu rovnou i barmbory, přesně jak říká pablinka, je mí%n nádobí a brambory ze smetanou taky můžu:slight_smile:
13. únor 2010 v 19:04  • Odpověz
my budeme dneska koupat a plavčit ve vaně:grinning: po svým teda, tak jsem zvědavá, co na to malouš:slight_smile:....jestli se mi teda povede odtrhnout manžu od telky, jede olympiáda, tak na to hledí celý den a to skoro ještě žádný závody nejsou:slight_smile:
13. únor 2010 v 19:05  • Odpověz
renu: nojo, ty vlastně jsi teď v jednom kole i kvůli svatbě, že? Jak jdou přípravy??

tegga: na olympiádu koukám v noci při kojení, dneska jsem viděla přímý přenos toho zahájení :grinning:
13. únor 2010 ve 20:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.