• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
Já musela jít koupat a ukládat Natynku.
Werco no jo, za UM to jsou pěkné pálky, ale já si říkám, že když už bude jíst více normálního jídla, tak se toho mlíka tolik nespotřebuje. Už teď to poznávám, předtím jsme měli krabici Beby tak na 5 dní a teď vydrží tak 8 dní. A dáváš hypoalergenní UM nebo normální?
Renčo a jak Kubík reaguje na zoubek? Je nějaký podrážděný nebo plačtivý? To video je super, je vidět, že se mu to líbí. A jak kope nohama, jako by chtěl plavat sám :slight_smile:
28. únor 2010 ve 20:36  • Odpověz
werča: já se chci zas zeptat doktorky, jestli můžu přejít na jinou rýžovou kaši, než nutrilon, jsem koukala, že ty kaše od jiných firem nemají přidaný cukr, na rozdíl od nutrouše... tak uvidíme, co mi na to řekne...

werča: jj, sraz platí :slight_smile:

renu: prstýnky super!!!!... a malej je čím dál krásnější! :wink:
28. únor 2010 ve 20:38  • Odpověz
jinak jsme měli prima den :slight_smile:... po obědě jsem jela na procházku s tchyní po náměstí a centru, zašly jsme do nekuř. kavárny zas na kávu a dortík (zas tiramisu, jako včera), pak jeli k tchánovcům, manžel tam vařil pivo (dostal ode mě a od našich v říjnu k třicetinám zážitek Uvař si vlastní pivo, tak byl tehdy v pivovaru, naučil se tam pivo vařit, dostal domů návod a suroviny ještě na dalších 20 piv, tak to dnes vařil :slight_smile: :sunglasses: ... teď jsme teprve před chvilkou přijeli, malej dostal kaši a prsa a už chrní :slight_smile:
28. únor 2010 ve 20:40  • Odpověz
kacik- já taky koupala, malej exnul 150ml banánový kaše :stuck_out_tongue_closed_eyes:
dávám normální Nutrilon1, s tou spotřebou to je pravda, a co příkrmy, mixuješ mu zeleninku nebo kupuješ? my máme doma ponorný mixer, tak asi mu budu dělat sama pro začátek už mám něco koupenýho, odebírám Mámu a já a tam je strašně moc těch receptů na příkrmy tak už si začínám brát inspiraci :wink:

jo renu: jakej je Kubíček, já se děsím jakej bude Dáda když mu budou lézt zoubky :pensive:
28. únor 2010 ve 20:43  • Odpověz
pabli: to Dádovi Hami banánová chutná až moc bych řekla, nevím, ja když kupovala kaši tak jsem šahla po Hami, no uvidíš co ti řekne dr. proto si říkám jestli neprojít i na mlíčko ty samý značky :wink:
já bydlet s tebou ve stejným městě tak nezhubnu nikdy,to by jsme se pořád courali po kavárnách :grinning: , ještě že nemám s kým do cukrárny, stačí ,když tchýně upeče a je po dietě :grinning: :grinning: :grinning:... tak si udělal doma pivovar jo :grinning:
28. únor 2010 ve 20:49  • Odpověz
Já kupuju Bebu HA a Natálka měla dnes taky rýžové mlíčko s kaší s příchutí banán :slight_smile: Jinak zatím kupuju, až toho sní více budu vařit. Ale teď jsem si koupila v DM jen čisté hovězí maso, tak ji k tomu uvařím brambor a smíchám to. Po tom časopise se podívám, nějak pořádně nevím co vařit.
Ahoj Pabli, tak to jste měli fakt pěkný den. :slight_smile: Manžel je pivař?
28. únor 2010 ve 20:50  • Odpověz
Manžel už chce jít na PC, tak já se pro dnešek loučím. Dobrou noc :slight_smile:
28. únor 2010 ve 20:53  • Odpověz
to my jsme dnes byly s Davídkem na krátce procházce nějak nic víc, ono to ani nejde mít pěknou neděli, když je přítel 12hod v práci :unamused:

kacik: určo mrkni v trafice, ja si jí předplácím asi kolem 400kč ročně,prvně jsem k ní dostala láhev Sauvinex jako dárek, ted jsem k ní dostala krásnou dečku a super kousátko jako dárek, takže to má i výhody a fakt je to zajímavý :wink: :slight_smile:
28. únor 2010 ve 20:57  • Odpověz
holky, mně se do těch kaší s příchutí moc nechce, ale já to mám taky trochu jinak, když kojím... takovéhle mňamky bych mu chtěla co možná nejdéle odepřít, si říkám, aby pak neměl sklony k tloušťce po mamince :grinning: No, ale zatím to vypadá, že bude po taťkovi hubeňour :slight_smile:

werča: neboj, já si to kompenzuju jinde ty cukrárny - zase si třeba přes týden většinou nevařím teplé obědy, jím hodně ty ovesné kaše a tak :slight_smile:

no, manžel pije tak nějak cokoli, co teče :grinning: má rád pivo, víno, slivovici i tequilu :slight_smile:
28. únor 2010 ve 21:16  • Odpověz
tady jedno video, jak Víťa dává co proto kolotoči http://www.youtube.com/watch?v=14__3AOWzPI :grinning:
28. únor 2010 ve 21:26  • Odpověz
už jen čekáme, kdy se zlomí nebo na něj spadne :slight_smile: taky jdu spát, papa
28. únor 2010 ve 21:26  • Odpověz
Ahoj holky, dnes jsem měla trošku rozlítaný den. Manžel mě nechal spát do 9h. a staral se o malého a taky jsme si to konečně vyříkali. TAk uvidíme.
Jinak jsem předělala kočárek a udělala jsem z něho sporťák. Malý je v něm moc spokojený, jen jsem objednala ještě nánožník.
Koukám, že jste řešily změnu mlíčka. My jsme docela dlouho dávali BEBU, jenže už to bylo opravdu hodně finančně náročný, přece jenom 300 Kč je dost a malý to vypil za 5 dnů. Přešli jsme na Sunar a v pohodě. Začal hodně pít čajíky, takže kakáme i 3x denně a už bez problémů. Bříško už nebolí. Takže bych se změny nebála. Kašičky mi jí všechny, nejdříve jedl ochucené a teď i neochucené. K obědu měl mrkvičku a ta mu moc šmakuje. S jídlem problémy nemáme. Jen je šílený co zamaže oblečení a někdy to nejde ani vyprat. Švagrová mi doporučila jelení mýdlo, je to taková kostka. TAk se uvidí.
Teď jsem si četla časopis MIMINKo, tak maminka popisovala, že se jí dítě hodně v noci budilo. I každou hodinku. Pomohlo jí zvlhčení prostředí, protože měl prcek pořád žízeň a teď se jí budí 1 - 2x za noc. Což bere jako úspěch.
28. únor 2010 ve 21:50  • Odpověz
Vařím malému mrkvičku a někdy i s bramborem. Uvařila jsem mu do zásoby i polívečku. Uvařila jsem mrkev a brambory, z toho se udělal vývar, mrkev rozmixovala zalila vývarem a kápla kapičku olivového oleje. Pak jsem to nalila do tvořítek na led. Po zmrazení přesypala do pytlíku.
28. únor 2010 ve 21:53  • Odpověz
renu prstýnky super :dizzy_face: a jak se to plavání Kubíkovi líbí, to je perfektní :grinning: akorát mě vždycky napadne když ty videa vidím co by dělala kdyby jí to dítě vyklouzlo, jak by ho lovila? :grinning:

pabli ty se ptáš dr čím máš malýho krmit? :confused: bych to vůbec neřešila a dala mu tu bet cukru když chceš, výživa je na tobě :dizzy_face: si myslím že to ti dr může jen pochválit že Víťu nechceš rvát cukrem ...
prosím tě a řekni mi jak to děláš že se furt cpeš zákuskama a váha ti jde dolů :confused: :grinning:

makka takže už vyvařuješ ve velkým jo ... taky chci zamrazovat v tvořítkách na led :slight_smile: jakou kupuješ zeleninu? normální, bio nebo zamraženou?
28. únor 2010 ve 23:58  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

dnes noc zas dobrá, vstávačka ve 2 a v 5 :slight_smile: teď chrní, půjdu taky :slight_smile:

evena: doktorka mi právě řekla, ať dávám kaši rýžovou, že ji dělá třeba Nutrilon. Tak ji dáváme. Když je to Víťovo první jídlo mimo MM, tak se mi nechce mu libovolně měnit značky (jako se to nedělá ani u UM - aspoň ne často)... však víš, že správně, když je plně kojený, tak by vlastně měl jíst něco takového až od ukonč. 6. měsíce (kdyby normálně přibíral a nebudil se častěji). Zas se mi u Nutrilon-kaše líbí ten "imunofortis", tak bych tu kaši třeba střídala s jinou bez cukru a levnější, ale to právě nevím, jestli střídat v tomhle období můžu a jak často. Proto se chci zeptat, jaký má na to doktorka názor. ... no a s tou váhou - já se zas jinak celkem šidím v tom jídle, jím poměrně malé porce, často si dám třeba k večeři jen tu ovesnou kaši, k obědu třeba jen tu 1/4 pizzy a tak :slight_smile: (vím, z hlediska zásad zdravé výživy to není nic moc, ale nemám moc na nic chuť, vařit se mi nechce, když mám na něco chuť, tak je to sladké, tak si to dám :grinning: )

makka: s těmi tvořítky na led je to dobrý nápad :wink:
1. bře 2010 v 05:52  • Odpověz
evena: a s tím jídlem ještě - hlavně, když cítím, že bych už mohla mít dost (takový ten pocit v žaludku), tak prostě dál nejím, i kdybych měla nechat půlku porce :wink:
1. bře 2010 v 05:54  • Odpověz
holky Kubík je úúplně v pohodě.... :slight_smile: jen si to místo občas dře rukou nebo cuckem ale jinak nic,nepláče,teplota nejni....prostě nic...a dneska je zase o trochu víš...
1. bře 2010 v 07:36  • Odpověz
čauvec holky,

tak to já zatím přestala dávat kaši úplně a malouš je naprosto spokojený...na jednu stranu se těším, až přestanu kojit a na druhou se toho děsím, protože dávání kaší nám totálně nabouralo noci a teď se pomalinku vracíme k normálu:slight_smile:

do těch kašiček se může dávat olivový olej makka? jsme myslela, že se to jen uvaří ve vodě a rozmixuje ne?

my dneska jdeme na očkování, tak už se zas netěším :stuck_out_tongue_closed_eyes: , včera jsme měli taky parádní den, byli jsme odpo venku a taky na zákusku:grinning:, večer začalo lít a dneska už zase svítí sluníčko, takže super
1. bře 2010 v 07:38  • Odpověz
jo a pabli, Lubča dělá s kolotočem úplně to stejný, vždycky čekám jen na to, kdy to na sebe shodí :grinning:
1. bře 2010 v 07:52  • Odpověz
tegga: Víťa už si ho na sebe naklání, akorát ho ještě nezlomil nebo nevytrhnul :grinning: ať zvládnete to očkování dobře! Vidíš, u nás kaše nejdřív žádný účinek, a teď po ní spí nejčastěji do těch 2 h, takže to má v průměru o 1 h natažené... vstává ale pořád kolem 8. h, takže den pak máme stejný. Kojím ho po 8. h, pak kolem půl 12., pak kolem půl 3., kolem 17. h, pak má v 19 h kaši a před 20. h ještě kojení a jde spát :slight_smile:... tady bylo včera zataženo, ale přesto to bylo na procházku dobrý, teď už zase taky krásně svítí slunce
1. bře 2010 v 07:59  • Odpověz
tady bylo taky zataženo, ale teplo...ale teď jsem koukala do předpovědi, že se má azse ochlazovat, to mě štve :stuck_out_tongue_closed_eyes:

já myslím, že měl malej po kaši žízeň, proto se v noci pořád budil....a nebo mu to prostě v bříšku neudělalo dobře, tak se právě děsím toho, jaký mišmaš mu tam udělá mrkev a spol:slight_smile:

no já už jsem přemýšlela, až bude mít ještě větší sílu, co s tím, protože to pak opravdu ulomí
1. bře 2010 v 08:04  • Odpověz
tegga: já bych oliváč nedávala, když nemají být v děts. stravě žádná ochucovadla, tak bych nedala ani olej, ale nemám s tím zkušenost... ale zas bude po něm Adámek pěkně kakat :grinning: :sunglasses:
1. bře 2010 v 08:05  • Odpověz
tegga: no malej právě tu hoďku nebo půl hoďky po kaši mi vyžahne normálně obě prsa a nemá s tím vůbec problém :grinning:
1. bře 2010 v 08:06  • Odpověz
Dobré ránko,
tak mám pocit, že čím více toho Natálka před spaním sní, tím dřív se vzbudí na jídlo :unamused: Dnes už budíček na jídlo ve 2:30 a konečné vstávání v 6:45 :angry: Dneska jí tam asi naliju odvar z máku :grinning:
Natálka dělala to samé s kolotočem, hrála si tak moc, že vůbec nechtěla spát, tak jsem jí ho sundala a dala na konec postýlky :slight_smile:
Pabli to máš dobré s tím jídlem, to já bych půl porce asi nenechala, i kdybych měla prasknout :slight_smile: Musím taky už se sebou něco dělat. Pořád mám 1 kg navíc z těhu (a to jsem přibrala jen 8 kg) a další min. 3 bych chtěla dát dolů, ale dokopat se k tomu.
Natálka jí taky jakoukoliv kaši s příchutí i bez, ale ta banánová ji chutná nejvíce :slight_smile:
1. bře 2010 v 08:09  • Odpověz
no právě, proto se divím tomu oleji....pabli to jsme tak taky měli, že se malej ještě nakojil a bylo, jenže spal tak do 12 a pak už se budil celou noc po hodinách
1. bře 2010 v 08:16  • Odpověz
pořád nevím, jak s tou taškou, ty černý nikde v dm nemají, všude vyprodaný, mají jen tmavě hnědý a béžový a ty se mi nehodí ke kočáru......ty drahý z netu jsou sice pěkný,a le za ty prachy se mi objednávat nechcou, už jsem dokonce měla jednu objednanou a pak sjem to zrušila:slight_smile:......tak asi kouknu po nějaké normální tašce v obchodě a budu ji vydávat za přebalovací:grinning:
1. bře 2010 v 08:17  • Odpověz
Teg a nechceš využít nabídky myslím, že Edity, aby Ti tu černou koupila? My jdeme taky dnes na očkování, doufám, že to bude ok.
1. bře 2010 v 08:31  • Odpověz
tegga: ty než se rozhoupeš, tak nebudeš přebalovací tašku potřebovat, co? :grinning: ... Víťa se budil před kaší kolem půl 12, pak kolem půl 3 a půl 8, takže teď je to super, když je buzení ve 2 a v 5, u nás rozhodně zafungovala, tak jsem ráda :slight_smile:.

kacik: taky mám 1 kg z těhu, taky bych mohla víc zhubnout, ale nemám k tomu asi správnou motivaci :grinning: Ale jsem ráda, že se to aspoň takhle drží :slight_smile:... my máme kolotoč jen u té cestovní postýlky v obýváku, kdyby ho měl u spací postýlky v ložnici, tak by taky neusnul
1. bře 2010 v 08:39  • Odpověz
Dobré ránko, holky. Tak u nás noc tragická, až ráno jsem zjistila proč. Malej byl pokakaný a jelikož papá normální jídlo, má bobky tuhé, takže to muselo být hodně protivné. Vůbec by mě nenapadlo, že bude pokakaný, protože přes den kaká dost často, asi to bylo po té kaši a já si myslela, že ho bolí bříško :frowning2: Takže budeme koukat v noci i do plínek, když bude nespokojený.
Ten olivový olej jsem přečetla v jedné z těch brožurek, nevím jestli to zrovna nebylo od HAMI. Ale fakt jen kapičku. U nás šíleně fouká ale je sluníčko a celkem teplo. JEn nemáme ten nánožník, budu muset malého hodně zachumlat do fusaku a deky. Ráno mi pošťák přinesl balíček od HAMI, bylo tam mlíčko od 6 měsíců 200 g, masíčko se zeleninou a přesnídávka. Jen to HAMI nepoužíváme, udám to u švagrové.
1. bře 2010 v 08:42  • Odpověz
Ahoj, celý víkend jsem nestíhala. Furt jsem trajdali po výletech a včera jsem byla v Hornbachu konečně vybrat obklady do koupelny. Za pár dní se snad začne.

Moc jsem nedočítala , jen tak letmo jsem vár proletěla.

Olej se má dětem do jidla přidávat, kvůli tomu, že spousta vitaminu je rozpustná jen v tuku. Olivový extra virgin je nejvhodnější.

Kacik - u nás bohužel černou taky nemají. Jen hnědou takže Tegga mých služeb bohužel využít nemohla :grinning:
1. bře 2010 v 08:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.