• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
Makka proč nepoužíváte HAMI? Ty vaříš jenom domácí? Kéž by nám ty děti uměly říct, co je zrovna trápí, co? Hned by to bylo jednodužší :slight_smile:
1. bře 2010 v 08:46  • Odpověz
Aha Edit, tak to jsem popletla :grinning:
1. bře 2010 v 08:47  • Odpověz
Pavli - já mám rýžovou kaši od Nesté (děsně drahá), ale je bez přidaného cukru. Zkoušela jsem si ji uvařit sobě a je dobrá :slight_smile: Jenom teda já si ji uvařila s obyč mlíkem :wink:

A včera jsem uvařila první mrkvičku, abych si to vyzkoušela. Když něco zbyde tak to dochutím a strčím do nudlí. :slight_smile: Editce jsem, ale ještě nic nedávala.
1. bře 2010 v 08:48  • Odpověz
Kacik - nepopletka. Já jsem to s Teggou řešila v sobotu přes sms. Ona totoiž ta hnědá vypadala v obalu a na umělém světle jako černá. Málem jsem ji koupila, ale protože nebyla pro mě tak jsem to raději řádně prohlédla. Ještě, že tak :grinning: :grinning: Asi bych Teggu moc nepotěšila
1. bře 2010 v 08:50  • Odpověz
kacik to už jsme využila, edit je moc hodná, ale nemají tam taky černou:slight_smile:

no pabli, asi tak:grinning:

edit a ty už tu mrkvičku chceš zkusit dávat?
1. bře 2010 v 08:51  • Odpověz
Chtěla bych začít příští týden, podle týdnů bude mít Eduš 6 měsiců tenhle pátek. Myslím si, že mrkvičkou nic nezkazím a ona bude určitě mrčák takže nám bude zavádění příkrmů trvat dýl. Abych byla upřímná, už se nemůžu dočkat její reakce :grinning: :grinning:
1. bře 2010 v 08:56  • Odpověz
KACI - je to HAMI mlíčko a mi používáme SUNAR, nechci mu kvůli vzorku mléka dělat míchanici v bříšku. Švagrová to upotřebí, má už 2letou holčičku a tak jí dá mlíčko na noc. U nás mrkvička je na úplnou jedničku, jen bacha, skvrny jdou hrozně blbě dolů
1. bře 2010 v 09:01  • Odpověz
Makka - já jsem koupila bryndáček-pláštěnku, doufám že nebude mít všechno od mrkve :grinning:
1. bře 2010 v 09:02  • Odpověz
Jdeme ven. Připojím se zas až odpoledne nebo večer. Neteř má prázdniny tak budu celý týden hlídat i ji. To bude masakr :slight_smile:
1. bře 2010 v 09:05  • Odpověz
prý je fakt dobrý to žlučový mýdlo nebo s tím jelenem, jak psala myslím makka
edit tak to přeju pevný nervy:grinning:
Jo aha ty mluvíč o Hami mlíčku, já myslela ty příkrmy :slight_smile: Jo, jo skvrny jdou špatně dolů, taky máme už hodně věcí zničených :confounded:
1. bře 2010 v 09:07  • Odpověz
edit: ony jsou ty rýžové kaše od Nestlé pořád o trochu levnější než od Nutrilonu (nutril. kolem 80-82,-, jak kde), máš asi nemléčnou, viď, já bych brala tu mléčnou kdyžtak... uvidíme... zatím máme v zásobě Nutrilon :slight_smile:
1. bře 2010 v 09:37  • Odpověz
Ahoj holky :frowning2:
Před půl hodinou sem se od bráchy dozvěděla hroznou zprávu,moje babička,která je z Mor.Budějovic,leží tady v Jihlavě v nemocnici,prý infarkt!Zatím nic víc nevíme,je mi hrozně,je to moje jediná babička,jinou jsem nikdy neměla a ona mě i vychovávala,místo školky jsem byla s ní,je jí sice 83let,ale vypadá tak na šedesát,má výbornou kondičku a nijak nestrádala a všichni jí moooc zavidí a obdivují ji!A teď tohle!!!Nejhorší je teď to čekání,mám strach,hroznej strach a pořád brečím.Ona měla jet dnes s mojí neteří k našim na jarní prázdniny a já se tam za nima chtěla jet s malou podívat a nakonec se za ní půjdu podívat do nemocnice.Strašně se o ní bojím :frowning2:
1. bře 2010 v 09:47  • Odpověz
maja: to je mi líto, určitě to bude v pořádku... o infarktech bohužel nic nevím, jen, že jich mají lidé i několik za život, tak snad to bude OK!
1. bře 2010 v 09:52  • Odpověz
maja držím pěsti, ať se z toho babička co nejdřív dostane
1. bře 2010 v 10:13  • Odpověz
Maja drž se, ať je babičce co nejdříve dobře
1. bře 2010 v 10:21  • Odpověz
ahojte
maja, to je mi líto, snad se z toho babička brzy dostane, držím jí moc pěsti.
Nějaká maminka tu kdesi na diskusi psala jak "vesele" míchá dohromady různé značky mlíček. A že prý to nevadí.
Já bych to nestřídala tak bezstarostně, ale vyměnit jedno za druhé, nebo jen třeba vyzkoušet, občas, to snad fakt nemůže vadit. Základem je přeci nějaký to sušený "mlíko", mělo by to snad být dost podobné.
Jinak jelení mýdlo je osvědčený antiskvrňák, taky bych na fleky od příkrmů zkusila vaniš, nebo něco podobného.
My máme taky jeden bryndáček - pláštěnku v zásobě, až nastane čas přikrmování :wink:.
1. bře 2010 v 10:27  • Odpověz
holky já už jsem z těcch příkrmů fakt jelen:grinning: někde píšou, že se mají dávat až od ukončeného 6. měsíce...a mě doktorka řekla, že je to vlastně až tehdy, když začíná měsíc 7...alůe yv to budete dávat od začátku šestého?

a ještě jsem se chtěla zeptat, když začnete dávat příkrmy, jak dlouho pak ještě plánujete kojit?
1. bře 2010 v 10:54  • Odpověz
Holky moooc vám všem děkuji za podporu,pořád čekám až se dozvím více a to čekání je fakt hrozný!
1. bře 2010 v 11:02  • Odpověz
Teg já myslím, že ukončený 6. měsíc je 6 měsíců a 1 den :slight_smile: Tady je tase hnusný vichr a zatahuje se na všechny strany :unamused: Nikam se mi nechce, ale musím :confounded:
1. bře 2010 v 11:04  • Odpověz
no mě každý právě říká něco jinýho....já si to taky myslela, ale podle mé doktorky je to v den, kdy začíná sedmý měsíc...aby se v tom pak někdo vyznal

maja neboj, zase bdue dobře
1. bře 2010 v 11:06  • Odpověz
tegga: neeeee, od ukonč. 6. měsíce, tj. od začátku 7. měsíce... :wink: Vítek bude mít třeba ve ČT ukonč. 5 měsíců, takže začneme zhruba za měsíc... Edit má holčičku starší, už má 5 měs a týden plus minus... a propočetla si, že když bereme ty měsíce ne jako kalendářní, ale jako 1 měsíc = 4 týdny, tak to vychází o nějaký ten pátek dřív ten půlrok, takže začne dřív. Já si třeba spočetla, že kdybych to brala podle toho schématu 1 měsíc = 4 týdny, tak má Víťa ukončených 6 měsíců 21. 3. a ne až 4. 4. :wink: Jinak jsem četla, že se může začít s příkrmy o týden dřív, max. o 2 týdny dřív
1. bře 2010 v 11:06  • Odpověz
tegga, no však okonč. měsíc je 6 měsíců přesně (nebo teda + jeden den), no a následující den začíná to mimčo žít svůj sedmý měsíc... Vítek teď taky žije svůj 5. měsíc, ale ukonč. ho bude mít až ve ČT
1. bře 2010 v 11:07  • Odpověz
tak oki, 24. 3. uvařím první mrkev a hotovo:grinning:...pabli a jak dlouho bys potom ještě chtěla kojit?....a taky jsem se ještě chtěla zeptat, když budete postupně dávat ěnco na zapití, dáte jen vodu nebo čaj?
1. bře 2010 v 11:07  • Odpověz
Jinak jsem se dnes rozhodla, že naučím spát Vítka i přes den v jeho spací postýlce, ne v obýváku u digestoře :grinning: ... hm, tak uspávání trvalo hodinu a 10 min :grinning: (resp. že jsem ho tam nechala, občas došla dát dudlík nebo podržet ruku na očičkách)... docela rozdíl - když pustím digi, spí do max. 10 min :grinning:
1. bře 2010 v 11:09  • Odpověz
pabli a budeš tu zeleninu teda kupovat a vařit nebo to zkusíš s těma lahvičkama?
1. bře 2010 v 11:11  • Odpověz
mě malej usíná ve své postýlce noční už odmala:slight_smile:.....asi to bude tím, že jsme jinou nakonec ani nepořídili:grinning:
1. bře 2010 v 11:12  • Odpověz
tegga: já se na tu výživu zeptám doktorky, co dávat navíc k pití, zas to každý dává různě, tak se jí nechám inspirovat... kojit bych chtěla asi do toho 1 roku (déle teda rozhodně ne)... a to pak jen ráno + večer, ale teď po půl roce asi ráno + v poledne, pak dostane příkrm, možná i ještě prsa, pak zas 2x kojení a kaše... ale nevím, jak to bude v praxi vypadat...
1. bře 2010 v 11:12  • Odpověz
tegga: pro začátek koupím lahvičky, si nějak v té kuchyni nevěřím :grinning: :grinning: ... no, u nás nejde ani tak o tu postýlku, ale o to, že má usnout bez digestoře, což je přes den obr problém... no, snad se to bude postupně zlepšovat, zkusím ho tam šoupnout zas navečer :slight_smile:
1. bře 2010 v 11:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.