• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
Pabli tyky jsem měla snahu naučit Natálku spát po obědě v postýlce v ložnici, vydrželo mi to asi 5 dnů a pak mě přestalo bavit tam chodit co 5 min. dávat dudel. Ale musím se překonat a naučit jí to.
Teg jsem zvědavá jak bude mrkvička Luboškovi chutnat :slight_smile: Já myslím, že kojit můžeš jak dlouho budeš chtít ty, pro mimi čím déle tím lépe :slight_smile:
1. bře 2010 v 11:14  • Odpověz
tady mají nějaké dobré pokyny:
Nemléčné příkrmy nezačínejte podávat později než na konci 6. měsíce (v této době zjistíte, že je dítě hladové i po 8–10 kojeních nebo po vypití 900–1000 ml mléka).

Naopak předčasné zavádění příkrmu rovněž není vhodné (zatěžuje nevyvinuté ledviny, zvyšuje možnost vzniku potravinových alergií a omezuje tvorbu mateřského mléka).

Až do konce 6. měsíce nepodávejte dítěti jiné než bezlepkové kaše. Podle druhu obilniny rozlišujeme kaše bezlepkové (rýže, kukuřice, pohanka, jáhly) a kaše obsahující lepek (pšenice, ječmen, žito atd.).

Až do konce prvního roku nepřipravujte sama příkrmy s čerstvým tvarohem (tvaroh má vysoký obsah bílkovin, mohla byste snadno překročit jejich doporučenou dávku, a tím velmi zatížit ještě nevyvinuté ledviny Vašeho miminka).
http://www.hami.nutricia.cz/cs/vy-a-vase-dite/4-6-mesicu/4-6-vyziva/kdy-a-jak-zacit/
1. bře 2010 v 11:16  • Odpověz
tady je to, co sem už dávala Renča, podle toho se budu asi řídit, je to pěkně rozepsané:
http://www.hami.nutricia.cz/cs/vy-a-vase-dite/4-6-mesicu/4-6-vyziva/zaciname-s-prikrmy/
1. bře 2010 v 11:18  • Odpověz
kacik: jj, snaaad budu mít trpělivost... další level bude, že začneme chodit ven dopoledne, pak bude malý po obědě spát v postýlce, pak půjdeme zase ven odpoledne... ale to asi až tak v dubnu, květnu, až bude víc teplo
1. bře 2010 v 11:18  • Odpověz
kacik: zatím to totiž máme: půl hoďky až hoďka spánek před obědem, po obědě jdeme ven (spánek v kočárku), pak spánek tak půl hoďky až hoďka mezi 16.-17. h, pak jde ve 20 h spát a spí do těch 8 h
1. bře 2010 v 11:19  • Odpověz
kacik kdyby bylo na mě, tak už nekojím dávno, jsem pomalu každý týden měla pocit, že mám málo mlíka a chtěla letěl pro UM:grinning:...jinak už bych ale i tak ráda přestala kojit během tak dvou měsíců, vím, že je to pro lubču dobrý, ale už to moc nedávám:slight_smile:, tak se právě ptám, jak to chce kdo dlouho vydržet, vím, že evena a edit asi co nejdýl
1. bře 2010 v 11:20  • Odpověz
tegga: no a vidíš, jak daleko jsi to s tou svou "trochou mlíka" doklepala, co? To je jako, že jsem všude četla, jak je užívání kloboučků zkáza, záněty, málo mlíka apod., no a 4 měsíce jsem s nima kojila úplně normálně, teď 5. měsíc dávám kaši a jinak taky s nima kojím normálně, a Vítek, myslím, rozhodně nestrádá :slight_smile: Jsme holt šikovné, cooo? :grinning:
1. bře 2010 v 11:21  • Odpověz
pabli taky chci změnit režim:grinning:......dvě prochajdy denně a spánek po obědě....ale co na to lubča, to nevím:grinning:

on je zatím zvyklý, že si schrupne ráno, dopoledne, po obědě, odpoledne....vždycky tak 45 minut...tak bych mu třeba chtěla těch spánků ubrat,a le prodloužit je:grinning:
1. bře 2010 v 11:23  • Odpověz
no, to je sranda pabli:grinning:...já envím, kde se ve mě pořád ta fobie brala:grinning:asi proto, že mamka nekojila vůbec nebo jak mi pořád manžova babička s mamkou vykládají, že má malej hlad, protože si cucá ruce :angry:
1. bře 2010 v 11:24  • Odpověz
pabli, a kaši přidáváš odkdy?
Já zkusila pár lžiček (byla s mlíkem banánová) minulý týden, docela jí to šlo, ale pak jsme zase přestali a jedem dál jen MM. Ve středu jdeme do poradny, možná pak zase někdy kašičku zkusím (když už je rozdělaná krabička ), ale každý den jí ji zatím dávat určitě nebudu.
Ricinus možná krapet zabral (ačkoli manžel tvrdí že je to jen libido :unamused: :angry:), já osobně nedám na homeopatika dopustit, mladýmu dost pomohly, když měl problémy s průduškama, ale tomu chlapi holt nerozumí, to vždycky vidí jenom máma :confounded: :slight_smile:.
No a my máme postýlku zatím pořád jen jednu, malou do ní ale poslední dobou přes den ukládám až už chvíli spí v náručí a je to "natvrdo zabrané". To kňučavé období se krapet polepšilo, zuby se neobjevily, asi to bylo spíš bříškového rázu, ale se zaspáváním máme problémy často, njn
:confounded: :dizzy_face:
1. bře 2010 v 11:25  • Odpověz
pabli a budeš dávat čaj nebo kojo vodu?
1. bře 2010 v 11:25  • Odpověz
Teg a málo mlíka :grinning: Ne holky já vás obdivuju s tím kojením, abych se přiznala já jsem sice mléko na začátku skoro neměla, ale kdybych se více snažila, tak bych se asi rozkojila. Ale mi to vůbec nebylo příjemné, měla jsem z každého kojení trauma. Zlaté UM, i když je to drahé. A jak často vstáváte v noci, to já bych už dala UM dávno, aspoň na noc.
Natálka zatím spím tak jednou-dvakrát dopoledne (dnes už spí po druhé), v kočárku a ještě jednou po 5. hodině. Taky chci chodit ven i dopoledne po ovocné svačince, ale až bude tepleji.
1. bře 2010 v 11:27  • Odpověz
a jak dlouho necháváte rozdělanou tu kojeneckou vodu, než je pro mimčo "k nepotřebě"?
:slight_smile:
1. bře 2010 v 11:32  • Odpověz
hanula: kaši dávám od ukonč. 4. měsíce + 1 týdnu...

tegga: asi bych radši dávala vodu, nevím...

hanula: kojo vodu mám rozdělanou v ledničce a použiju ji 3x (takže 3 večery na kaši), pak ji dopiju... doktorka říkala, že v ledničce by ta voda mohla být tak týdne, ale ať ji určitě radši převařím... tak převařuju + ji nechávám pro prcka jen 3 dny

kacik: jeee, já měla taky šílené trauma z kojení, přešlo to až s těma kloboučkama... si pak ani moc nepřipadám, že kojím :grinning: a to stávání v noci je o zvyku :wink:
1. bře 2010 v 11:43  • Odpověz
Vítek vydržel spát hodinku, jde obědvat :wink: :grinning:
1. bře 2010 v 11:45  • Odpověz
ahojte holky, tak sem vás proletěla a nevím nic :slight_smile:

pabli tebe obdivuju, sem si myslela že kojit přestaneš kvůli těm problémům už někdy na začátku a teď plánuješ kojit do roka, no teda!! A s tím jídlem pro sebe to děláš dobře, já si dávám asi fakt velký porce, mám furt hlad, nevím proč :confused: sem prostě čuňátko, líp sem vypadala po porodu než teď :stuck_out_tongue_closed_eyes:

s tím ukončeným měsícem ste mě totálně zmátli a zas nic nevím :sweat_smile: myslela sem si že začnu přikrmovat na začátku 6. měsíce, tz za chvíli ... tak teď nevím jestli teda mám až od zač. 7. měsíce :confused: fakt sem z toho jelen

kojit chci pořád podle potřeb dítěte, neplánuju to nějak utnout, chybělo by mi to, tak dokud bude chtít a budu moct, budu kojit, ale max teda 1,5 roku, pak tak do 2-3 let UM ... pití dávat když budu kojit nechci klidně tak to 10. měsíce, nejspíš jen třeba po obědě dám napít z hrnečku ať si na to zvyká ať pak nejsou problémy s pitím
1. bře 2010 ve 12:30  • Odpověz
makka, edit a jakou zeleninu kupujete, mraženou, bio nebo normální??

prej ty bio sou jen taháky na lidi tak váhám, ale do skleniček se mi nechce ... ale prý kupování té bio a vaření doma vyjde skoro na stejno jak sklínky :stuck_out_tongue_closed_eyes: asi je to drahý když je ta zima no ...
1. bře 2010 ve 12:33  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Dnesska jsem si byla zažádat o řidičák :dizzy_face: jsem ráda... hurááá už nám spravili žehličku, tak jdu žehlit, mám tam 2 košíky prádla a pytel Davídkovho oblečení na prodej, tak to taky, to budu žehlit celý odpoledne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

holky tak dneska mi přišel letáček z Pompa, mají tam jídelní židličku za 1800Kč, moc hezkou
mám na vás otázku, v včem budete ohřívat jídlo na srazíku, já jsem přemýšlela jak to udělat, právě fisher Price vyrábí termosku na jídlo, třeba kdyby jsme někam sšli, stojí kolem 500Kč,, ještě jsou nato nějaké ohřívače, ale zase v létě když bude horko, tak se to ohřeje samo :wink:
1. bře 2010 ve 13:54  • Odpověz
právě o tutom jsem přemýšlela, myslíte žeby se to vyplatilo?
http://www.dacha.cz/fp-termoska-na-jidlo-s-hrneckem-a-lzickou-350ml/
1. bře 2010 ve 13:56  • Odpověz
Veru - taky jsem se na to dívala, ale nevím jestli není lepší koupit třeba ohřívač do auta a do zásuvky. Možná bych to využila víc.

Evi - zeleninu ještě nekupuju žádnou :slight_smile: Ale mrkev kupuju i tak jen BIO stejně jako banány a brambory. Jablíčka máme bio svoje ze zahradky.

Ukončený 6 měsíc je v den kdy dítě dosáhne 6 měsíců. Takže mi už teď s Edis jedeme šestý měsíc.
1. bře 2010 ve 14:59  • Odpověz
werca to taky nevím, jak to budu řešit:slight_smile:...a taky sjem přemýšlela, když budu dávat ty lahvičky, jestli se můžou třeba dávat do mikrovlnky....i když stejně prcek ze zažátku nesní všechno, tak budu muset vždycky jen trochu ohřát v misce a zbytek nechat na druhý den...nebo já nevím :sweat_smile:

jsme doma z očkování, malej zatím vypadá v pohodě, tak aby mu to vydrželo:slight_smile:, vy jste asi všechny venku, taky sjme se ho´dku prošli, je tam nádherně, ale pak jsem s ním raděj šla domů
1. bře 2010 v 15:01  • Odpověz
werča: to vypadá moc dobře a ani to není moc drahý, si myslím... my máme ohřívač na lahve a dá se na to dát taková mistička a v ní ohřát výživa ze skleničky, tak vezmeme ten... teda, jsi dnes měla tu nejlepší část "dělání řidičáku", co? :grinning:

evena: to je fakt, nato, že jsem myslela, že budu kojit tak 1-2 týdny, tak jsem se docela rozkojila :grinning:
1. bře 2010 v 15:01  • Odpověz
tegga:už jsme taky doma, je tu krásně, ale fouká silný vítr a ten je nepříjemný (mi cuchá ofinu :grinning: )
1. bře 2010 v 15:03  • Odpověz
U nás takdy děsně fouká, ale byla jsem venku 3 hodinky. Malé bylo teploučko. Už ji dávám jen letní fusak a byla spokojená.

Já už bych taky ráda přestala kojit. Ale uvidím jak snadno se Editka pustí prsa. Ono se to dobře plánuje, ale hůř udělá.
1. bře 2010 v 15:04  • Odpověz
edit já jsem myslela, že ty jsi chtěla kojit dlouho.....já doufám, že tím jak budu dávat víc a víc příkrmy, tak se to mlíko přestane postupně dělat a malýmu nic jinýho ani nezbude:slight_smile:
1. bře 2010 v 15:10  • Odpověz
tegga: já myslím, že tak po 2-3 měs. od toho půlroku bych mohla to kojení omezit na ranní a večerní (plus asi noční), uvidíme...
1. bře 2010 v 15:12  • Odpověz
edit: to jste byly dlouho venku! mě to dneska nějak nebavilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
1. bře 2010 v 15:14  • Odpověz
Ne, ne, já bych právě ráda odstavila doce brzo, přece jen bych měla ráda mezi kojením a těhotenstvím aspoň krátké období kdy můžu jíst co chci :wink:
1. bře 2010 v 15:14  • Odpověz
Pavli - my chodíme s kámoškama a dnes jsem měla i tu neteř takže bylo fakt veselo :grinning: Ona je hrozně ukecená.
1. bře 2010 v 15:15  • Odpověz
já doufám, že noční jídlo zruším úplně pabli:grinning:

já jím co chci už asi tři měsíce:grinning:

holky asi už se to tady někdy řešilo, ale jak dlouho může být otevřená ta lahvička?
1. bře 2010 v 15:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.