• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
Dobré ráno, to jsem jediná kdo má dítko ranní pttáče? :grinning:

Já učím malou na vodu, ale zatim ji to moc nejede. Vypije mi tak 30ml za den, někdy se ale zadaří a dá i 60ml. Učim ji to právě kvůli kaším a příkrmům, aby ji pak nebolelo bříško. U ni asi není problém, že by ji voda nejela, spíš se zatím ještě furt učí pít z pitka. Flašku ji nedavam vůbec, už a ni na MM.

Tegga - taky jsem četla, že kaše by se měla zapít tekutinou, někdo radí že ne MM, protože to je taky husté a je to spíš jídlo. Ale na druhou stranu se prý MM umí přizpůsobit a když má mimčo žížen tak je na žížen :grinning:
5. bře 2010 v 05:52  • Odpověz
ahoj holky....tak malej se mi po kaši totálně pozvracel, blinkal dvakrát a úplně to z něho stříkalo, jak nechtěl ten čaj, tak jsem ho ještě kojila a on jedl a jedl, tak se asi přepapal.....už mě z toho klepne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2010 v 07:00  • Odpověz
Tegga - nevím čím to je, ale Eduš se mi taky v poslední době začiná přejidat a pak se samozřejmě poblinká. Jsou to telátka.
Včera jsem si koupila další chytrou knihu o příkrmech a tam píšou, že kaše se má začit dávat (v případě, že dítěti stačilo kojení do toho půl roku) až zároveň nebo dokonce až po ovoci. Takže nejdřív zelenina, pak maso-zelenina, ovoce a až pak kašička. Prý je pro dětský organizmus nejtěžší. Nechytračím jen píšu co čtu :grinning: :grinning:
5. bře 2010 v 07:12  • Odpověz
jj edit, já už jsem to taky četla, proto sem ji dávat přestala a teď jsem si zas řekla, že to zkusím a tak to dopadlo:grinning:

edit nemáš fotku, jaký máš to pítko....já jsem malýmu dala zatím flašku s dudlem, se bojím, že se mi s tím pítkem bude dávit:slight_smile:
5. bře 2010 v 07:21  • Odpověz
http://www.tommeetippee.co.uk/product/explora_first_sips_4m_pink_/
Já mám tohle pitko. Je bezva, protože i když to různě převrací a hází po sobě tak z něho nic neteče. Musí opravdu cucat. Flašku mi s vodou ani čajem nevezme.
5. bře 2010 v 07:24  • Odpověz
Takže ta moje potvůrka vstane v 5, dvě hodiny si hraje, pak rozbije skleničku s oliv.olejem (moje chyba, nedošlo mi jak moc se už točí :slight_smile: ), napapá se a zase zalehne. V 7 usnula jako když ji do vody hodí. A já už jsem naprosto ready. To je život :wink:
5. bře 2010 v 07:44  • Odpověz
U nás noc super. Adámek papal v 1 h. a pak v 6 h. Vstávali jsme v 7 h. U nás kaše nemá na spánek vůbec žádný vliv, spíš bych řekla, kolik toho přes den spí a tak je na noc zasycený. Včera toho měl dost. Dopoledne 2x mléko, k obědu zeleninku s masem, odpoledne přesnídávka a mlíčko, pak mlíčka večer. Zase nechce ale pít čajíky, které mu dávám normálně z flašky. Taky máme podobnou flaštičku jako má edit, ale nechce se mu z toho tahat, víc se nadře jak z flašky.
Věřím, že kaše je nejtěžší. Já po kaši malému mlíčko už nedávám, když vidím potom jeho bříško jak je nafouklé.
5. bře 2010 v 07:48  • Odpověz
My jsme se začali otáčet v postýlce. Dala jsem ho včera spát a přijdu k postýlce a on na mé koukal skrz šprušle. Tak konečně nějaký pokrok. I ve vaničce hodně řádí, budu muset koupat asi v pláštěnce.
5. bře 2010 v 07:49  • Odpověz
Já mám právě pocit, že z toho pitka ji to jde o něco snáž než z prsa :slight_smile: Já mám ještě netekoucí hrneček od Aventu a ten teda teče :frowning2: Dala jsem ho kámošce pro starší holčičku.
5. bře 2010 v 07:52  • Odpověz
Makka - to otáčení v postýlce je horor :grinning: Před každým usnutím se musí aspoň parkrát přetočit tam a zpátky a mít minimálně 3x hlavu tam kam patří nohy. Takže usinání je od té doby větší boj :wink:
5. bře 2010 v 07:54  • Odpověz
edit máme to podobný, ale malej vstane o hodinu později, v šest a usíná teď, kdy sem úplně rozebraná:slight_smile:

makka já mu dávala mlíko proto, aby zapil tu kaši, když nechtěl čaj

tak to malej se spíš otáčí pořád na břicho, tak pro změnu je minimálně třikrát na břiše, než usne:grinning:
5. bře 2010 v 08:02  • Odpověz
Točení na břicho je kapitola sama pro sebe. Nejlepší když se snaží přetočit v postýlce do těch šprušlí, otočí se a ruka a jedna noha ji trčí ven a nemůže ani tam ani zpátky. To fakt řve jako kdyby ji někdo vraždil :grinning:

Jen je teda líná a přetáčí se tak 8x za den a z toho 90% jen na jednu stranu, na tu druhou ji to tak nejde. Včera už se mi 2x přetočila i zpátky na záda. Uvidíme jestli to byla náhoda nebo ne.
5. bře 2010 v 08:05  • Odpověz
jo a jen by mě zajímalo, jak asi to prso pozná, kdy má malej žízeň a kdy hlad:grinning:

jo, zrovna teď tam začal tak kvíkat, jsem myslela, že spí a on opět na pupku a ruku nemohl vytáhnout ze šprušlí:slight_smile:
ale jinak se taky spíš točí jen an jednu stranu, na druhou jen s pomocí....a zpátky se mu to povede spíš vyjímečně, myslím, že ani neví jak:grinning:
5. bře 2010 v 08:12  • Odpověz
Tegga - to jsem ráda, že i Lubošek je na tom stejně jako Eduš. :slight_smile:

To s tím prsem a regulací množství a hustoty mlíka taky nechápu. Ale prý to tak funguje :grinning:

Eduš kniká, jdu za ni. Pak jdem na procházku. U nás je zase krásně.
5. bře 2010 v 08:13  • Odpověz
Ahoj holky, u nás jídlo už ve 2:30 a vstávání v 7. Teg to byl určitě malý přecpaný, Natálka to taky tak občas má, pije jak pominutá a pak to vyhodí ven :slight_smile: Já pak nevím, jestli je vůbec najezená nebo ne, když toho tolik vyzvrací.
Natálka se pořád ne a ne otočit, chybí jí fakt už kousek, ale ona neumí přehodit tu nohu přes nohu.
Nějaké pitko už chci taky pořídit, Natálka se pořád snaží chytnout si sama flašku s čajem, ale jak to nemá ty rukojeti, tak jí to nejde.
5. bře 2010 v 08:15  • Odpověz
ahoj holky, malej dnes spal dobře, do půl třetí, pak vstával v 7 h :slight_smile:... akorát já nespala, skolila mě nějaká ta střevní chřipka, co teď řádí, doufejme, že ta jednodenní, chodím tak 5x za hodinu na WC, manžel si vzal dovču a zůstal doma, bych teď prcka nezvládala :stuck_out_tongue_closed_eyes: papa
5. bře 2010 v 08:20  • Odpověz
Tady taky svítí sluníčko, až se malej vyspí a nabaští, tak taky vyrážíme

Kacik taky si myslím, že vyblil úplně všechno, ale pak dvě hoďky spokojeně spal a až pak se najedl znovu

Právě, on Lubča na tu jednu stranu taky tu nohu neumí přehodit:slight_smile:.......kacik někdo tady dával ty hry nebo cviky, bylo tam, že máš dát prcka na deku a nadzvedávat na střídačku pravou a levou stranu deky, aby ho to nutilo, otočit se na pupík, tak to zkuste
5. bře 2010 v 08:21  • Odpověz
ježkovi pabli, já myslela, že uklízíš pro kámošku a ty jsi marod, držím pěsti, ať je brzy líp
5. bře 2010 v 08:21  • Odpověz
Jé Pabli tak zo mě mrzí, ať jsi brzy fit :wink:
5. bře 2010 v 08:22  • Odpověz
holky tak teď jsem vylezla na balkon, tady sicce svítí sluníčko, ale poletuje tam i sníh :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2010 v 08:24  • Odpověz
Teg dík zaradu, zkusím :slight_smile:
5. bře 2010 v 08:24  • Odpověz
ahojte

dnešní noc :grinning: vstávačka v 5 ! snad se to nebude opakovat sem jak mrtvola, je to o zvyku, ale já si zvykat teda nechci :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak sem četla včera v chytrým časáku že když má potřebu dítě tady v tomto věku co máme my pít ještě večer že to znamená že přes den se moc nenají a musí to dohnat vnoci ... je fakt že tohle sem pozorovala když se mi občas vzbudila dřív i v noco že před usnutím málo vypila

tím že dáváte čaj se vám bude snižovat tvorba mlíka, četla sem článek (dávala sem vám i odkaz) že čaj není potřeba klidně až do 10. měsíce, zbytečně zatěžuje dětský organizmus, dítě se napije od matky ... ale na druhou stranu je dobré dítě učit na to pítko aby pak s tím pitím nebyly nějaké problémy, takže si myslím že stačí třeba troška po obědě
5. bře 2010 v 08:27  • Odpověz
pabli chudinko nezávidím :unamused:
5. bře 2010 v 08:28  • Odpověz
evena ale já chci postupně snížit tvorbu mlíka:slight_smile:, zatím se teda děje spíš opak:grinning:....musím to pítko koupit, doma jakýsi mám, co jsme od někoho dostali, ale to se mi nezdá

evena zvykej si:grinning:
5. bře 2010 v 08:31  • Odpověz
Vyzkoušela jsem to s tou dekou jak radila Tegga, na levou stranu se Natálka vůbec nechytá, ale v pravo stačilo jen trošku nadzvednout a už byla na břiše :slight_smile: Budem trénovat
5. bře 2010 v 08:46  • Odpověz
super kacik :wink:
5. bře 2010 v 08:56  • Odpověz
Jé Pabli, střevní chřipka je sviňárka, teď hodně řádí, hlavně u dětí ve školkách. Já mám opět rýmu, ale řekla bych, že je to alergická rýma. Jeden den jsem utírala prach a hop, byla tu. Zjistila jsem, že mám rýmu každý měsíc, asi mi nedělá dobře prach a topení.
5. bře 2010 v 09:26  • Odpověz
teg a není teda lepší přejít na UM? nebo jak se to vůbec dělá když chceš přestat kojit :confused:
to musím taky s tou dekou vyzkoušet, Mája se mi zatím vůbec nepřetočila, už delší dobu se jí líbí na boku, otáčí se furt, na zádech být nechce, ale na břicho prostě nechce
5. bře 2010 v 09:35  • Odpověz
evena to já právě nevím:grinning:....já to budu dělat tak, že začnu dávat příkrmy a tím pádem míň kojit, až bude mlíka ubývat, tak ho pak postupně nahradím UM
5. bře 2010 v 09:49  • Odpověz
holky kde ste všechny :confused: :slight_smile: sem se rozhodla že umyju okna tak mám zatím jedno a nějak mě to zmohlo, po té zimě je to pěkná špína :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2010 ve 12:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.