• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
kacik: já myslím, že určitě můžeš, když je to od stejný značky, tak tom je rozdíl fakt malinkatej, já jsem ze začátku malýmu kupovala Nutrilon extra pro déletrvající zasycení- no nefungoval :grinning: bohužel, tak jsem se vrátila k obyč. rozdíl byl akorát v tom, že Nutrilon extra měl jemnější prášek než obyč. :wink:

u nás dnes celej den jasno, akorát zima ja v prd.. :unamused:
5. bře 2010 v 16:21  • Odpověz
evena: ted nám přišel letáček domů a přesně tuten hrneček tam byl :wink: já už taky zvažuji, malej sice pije čajík z flašky ale už ho musím postupně naučit z hrnečku :wink:
5. bře 2010 v 16:24  • Odpověz
Ahojky holky, měla jsem teď hodně lítání, řešili jsme koupi jednoho domku, ale nakonec se vyvrbily problémy s pozemkem,tak jsme od toho odstoupili. Manža je ještě do 14.3. doma, už mu je mnohem líp a pomáhá doma,ale když kejchne nebo se blbě pohne,tak žebra bolí jako čert :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2010 v 16:29  • Odpověz
Ahoj danu: to je fajn, že se manža z toho dostává :wink: měl by to těm cikánum někdo odplatit :angry:
vy bydlíte v bytě?, my jsme taky někdy zvažovali domek, ale pak jsme si řekli, že byt je lepší, že když budeme někam chtít na zahradu, tak by jsme chtěli nějakou chatu, ale takovej baráček by se nám hodil :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2010 v 16:35  • Odpověz
holky vy jste se dneska vypařli nebo co :slight_smile:

ten by se mi líbil, jen kde vzít ty penízky navíc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
http://www.babyhit.cz/graco-trekko-completo-genny/d-70290/
5. bře 2010 v 17:27  • Odpověz
Evena - ten od toho Aventu vypadal dost podobně jako ten co jsem na něj davala odkaz jen nebyl tak tvarovanej. Když jsem do něj dala vodu a obratila ho vzhuru nohama tak kapal :frowning2:

Tegga - mrkvičku ještě nedavam. Počkame do toho jejiho kalendařniho půl roku. Zas nam docela dost nabrala na váze tak to necháváme být :slight_smile:
5. bře 2010 v 17:28  • Odpověz
edit kolik teď přibírá Editka? Já mám dojem že Máje už mlíko nestačí, kojím přes den tak minimálně dvakrát víc než předtím ... nebo že by spurt?? Ale přibírá myslím taky hoděn, 15. jdem k dr tak sem zvědavá :slight_smile:
s tím hrnečkem si mě teda dostala, prej je avent hrneček dobrej ... na tvaru hrnku asi moc záležet nebude oni mají myslím všechny ty jejich pítka stejný, koupit ho zkusím ten co sem chtěla, kdyžtak ho vrátím

danu hlavně že se z toho vylízal :dizzy_face: já myslela že vy pozemek už máte :confused:

werča pěknej kočár ten by se mi taky líbil :slight_smile:
5. bře 2010 v 18:08  • Odpověz
Veru - pěknej kočár. 3500kč mi přijde jako docela dobrá cena, teda hlavně když to porovnám s ostatníma sportákama :slight_smile:

Evena - kolik přibrala přesně nevím, ale vypadá to že už má 7kg, aspoň podle naši nepřesné váhy. Na půlroční kontrolu jdeme za 14 dní tak jsem zvědavá
Ten můj Avent teda netekoucí nebyl, ale možná byl nějake vadned. Nechci házet všechny od Aventu do jednoho pytle :grinning:

Danuško - hlavně, že je manžel celkem OK. A navíc je doma což je určitě dobrý.
5. bře 2010 v 18:18  • Odpověz
edit-jj cena je právě super, jenže ted zrovna nazvýš nemám :frowning2: ale my máme kombinovanej tak na tu chvíli už kupovat novej nebudeme

holky ale tak už jsem zvažovala i pro dvojčata dneska :grinning: blbnu :grinning:
http://deti.bazos.cz/inzerat/5053677/Kocarek-pro-dvojcata-CITY-TWIN.php
5. bře 2010 v 18:26  • Odpověz
evena já si taky myslím, že je to spurt, jak teď v noci malej tak často jí, kolem půl roku to zas bývá ne?

my měli minulý týden 6710, nějak se k těm sedmi kilům pomalu propracováváme:grinning:
5. bře 2010 v 19:36  • Odpověz
ahoj holky, jen zdravím, půjdu si lehnout, je to náročné!

tegga: jj, spurt je v 6 měsících

Tak Vítek bude mít 7 kg tak v 8 měsících asi :grinning:
5. bře 2010 v 19:38  • Odpověz
Evena - já si říkám, že naše Eduš má rustový spurt pořád :grinning: Ale já jsem nikdy nezažilo to co ty (spaní celou noc) a tak mi je jedno jestli vstávám 2x nebo 3x, víc mě štve, že má budíček po té 5 :angry:

Já už omrkávám sourozenecké kočáry :slight_smile: Mám zatím 2 favorirty, pro inspiraci vám je taky ukážu :grinning:
http://www.mamasandpapas.com/product-duette-city-scape/131248800/type-i/
http://www.batolata.cz/foto_detail.php?id=711553
5. bře 2010 v 19:44  • Odpověz
Ahoj holky, tak manžílek odešel na pivo, tak jsme s Adámkem sami. Taky jsme dnes řešili finance, trošku se nám to vymklo a uvalili jsme za tento týden 8000 Kč. Jenže nevíme za co, doma nic pořádně nepřibilo. Jenže, když si vybavím, že utrácíme víckrát menší částky, tak se to nasčítá. A to ještě nekupuji malému kosmetiku, má pořád tu stejnou a ještě jsme jí nevypatlali. Oblečení platím přes účet. Prostě netušíme, za co jsme to utratili. My hodně utrácíme za jídlo a zbytečně!!! Takže začneme hodně šetřit, nebo nic neušetříme.
Adámek mi taky víc jí a dokonce začal přes den častěji a déle spát, až mám strach jaká bude noc. TAkhle nespal ani jako novorozeně. :astonished:
5. bře 2010 v 19:51  • Odpověz
Makka - já jsem právě taky dnes přemýšlela za co vlastně utrácíme. Ono to je korunka sem, korunka tam a najednou je celá mateřská pryč :wink: My strašně moc peněz projíme, na jídle se sice dá šetřit, ale když já tak ráda papám dobré jídlo. Hodně dáme za pleny, za kosmtiku pro malou nic, protože nic nepouživa a za kosmetiku pro mě taky nic, protože mám ještě velké zásoby z UK, ještě že tak :slight_smile:
5. bře 2010 v 19:59  • Odpověz
edit: ten černej je zajímavej :wink: oranžovej bych brala hned :wink:
5. bře 2010 ve 20:00  • Odpověz
makka: věř že nejste samy, moje materská je malá a půjde skoro jenom na malýho, tašku na kočár si už kupuji 2 měsíce a ještě jí nemam :grinning: furt něco do toho přijde :stuck_out_tongue_closed_eyes: proto chci taky projít na levnější značku mlíčka od půl roku, Nutrilon mě finančně vyštavuje :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no ono se na jídle ani moc ušetřit nedá, my jsme taky žrouti a potrpíme si na mnamkách a pak co si dnes koupiš třeba za 500Kč, to je malý nákup v bille :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2010 ve 20:05  • Odpověz
evena-pozemek máme,ale čekáme už 3 roky na změnu územního plánu,je to už únavné,takže když se naskytla výhodná koupě domku ve slušné čtvrti,tak jsme o tom uvažovali....jenže se nakonec provalilo,že pozemek kolem domu má jiný majitel, tudíž zahrada žádná,jen tak 2metry kolem baráku....celkově to ta realitka podcenila,ale zjistili jsme to naštěstí včas a neposlali rezervační zálohu!!! Takže po téhle zkušenosti fakt radši počkáme a postavíme si nový na našem velkém pozemku, kde se mi vejde plno záhonů,skleník atd...
5. bře 2010 ve 20:59  • Odpověz
pabli-my jsme na tom podobně, ve středu měl prcek 68 cm a 5700 g :slight_smile: atlet brčko
5. bře 2010 ve 21:42  • Odpověz
ahojky holky,tak já jdu zase na chvilku nakouknout... :slight_smile:Holky tak teďka ve čtvrtek jdeme na vítání občánků...
Edi:kočík ten oranžovej..SUPER....
Makka:mě povídej my jsme v Brně za malého nechali necelejch 5000 kč a včera jsem u obědnala do zásoby body 74 i 80 a vyšlo to za 1800 a flašzú,sávičky,budlíky...dalších tisíc kaček do toho nákupy v tescu malému nutrilon kaši,přesnídávky...no tenhle týden teda sada..a to jedem příští týden na ty prstýnky...no děs :frowning2:nejhorší je když to oblečení a ty potřeby prostě koupit musíš...Ale teďka u nás nastanou docela změly.. :frowning2:taťka jede pracovat do Ostravy takže budeme celý týden doma samy.. :frowning2:bude to pro mě děsně náročné..Známý mu tam nabídl dobře placenou práci tak chceme něco našetřit... :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
5. bře 2010 ve 21:44  • Odpověz
5. bře 2010 ve 21:50  • Odpověz
ahoj renu :slight_smile: na ten hrneček co máš sem četla jen chválu, a už trénujete s pitím nebo ještě ne?
teda mít přítele tak dlouho pryč, to bych nepřežila :frowning2:

edit pěknej kočár, ta černá je fakt elegantní :dizzy_face: myslím že Mája bude mít na půlroční těch 8 kg určitě, žroutka jedna, ty naše přibírají úplně stejně co? :slight_smile: :slight_smile:

asi to bude ten spurt u nás ... ona za poslední dny co chce být furt u toho prsa i u kojení takl kňučí až je mi jí líto, a někdy se i rozbrečí, normálně saje a kňourá jako kdyby jí něco bolelo :confused: toto dělávala když byla malinká a trápily jí ty prdíky :unamused: snad to brzo přestane ...

my taky utrácíme ani nevím kolikrát za co, ale snažíme se teď maximálně šetřit, ale třeba pro mýho přítele sou ty věci co kupuju určitě zbytečnosti :grinning: s těma utracenýma penězama za věci na dort sem se ještě nepochlubila :grinning: ale hodně teď šetříme na jídle a na věcech pro Máju, snažím se moc nekupovat oblečky, jde to ale těžce

pabli je líp?? :slight_smile:
5. bře 2010 ve 22:29  • Odpověz
Renu - hrneček máme stejnej :slight_smile: Já jsem vůbec s výrobkama od Tippee moc spokojená.

Já s nákupama oblečení pro malou zatím ještě vyčkávám, zatím jsem se nedostala ke krabicím s hadříkama po neteři. Sice tam nečekám žádný zázrak, ale pár pěkných tepláčků a body tam určitě bude. Tím jsem si jistá, protože když byla malá tak jsem ji kupovala jen adidas nebo nike :wink:

Danuš - manžel by taky furt chtěl stavět barák, ale já jsem v našem mega bytě moc spokojená. Ale musím uznat, že tak velký byt jak máme my nemá většina lidi ani domeček :slight_smile: a navíc nemám starosti se zahradou.

Ten oranžovej je i můj favorit, jsem zvědavá jestli ho budu někdy kupovat.

Editka papá pořád pěkně, bez problémů. Dokonce i v noci jsem dnes kojila jen jednou, ale neraduju se to tady bylo i před pár dny a pak se to zase vrátilo do starých kolejí.

Co se šetření týče - my to máme zatím stejně jako dřív, to znamená - 2x stavební spoření, 2x důchodové, 2x životní + každý měsic stejná částka na spořici účet + vklad do akcii. Celkově nám takhle odchází relativně velká částka, která mi s nástupem na rodičák připadá až moc vysoká, ale nechceme nic z toho omezit. Takže se musím uskromnit v našich výdajích.
6. bře 2010 v 07:51  • Odpověz
ahoj holky

tak s utrácením jsme na tom stejně:grinning:, te´d dostanu proplacenou dovču, tak zas nějaká korunka přibude, ale žádná sláva:slight_smile:

edit doufám, že ani pro inspiraci ty kočáry nebudu dlouho potřebovat:grinning:

renu my máme vítání v pátek:slight_smile:

pabli taky mě zajímá, jak se cítíš, jestli je to lepší
6. bře 2010 v 07:53  • Odpověz
Pavli - na tebe jsem myslela v noci, začalo mi jaksi divně "škvrčet" v břiše a tak jsem se lekla, aby to taky nebyla nějaká střevní chřipka nebo tak něco. Naštěstí to přešlo. Doufám, že vše zvládáš a že se citíš líp!

Mě se letos vrací docela vysoká částka na daních (skoro 12tis.) takže za to vyrazím na nákupy :grinning: I když manžel to chce dát radší na spořici účet, ještě si o tom musíme pokecat.

Se fakt divím, že někde je to vitani ještě později než u nás. Bylo to docela fajn a ještě k tomu ten finanční dar :slight_smile:
6. bře 2010 v 08:08  • Odpověz
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/193991-zena-v-usa-na-vecirku-tajne-porodila-a-dite-hodila-do-popelnice.html
Přijde mi to spíš jak nějaká novinářská kachna. Nechápu jak nemohla vědět o těhotenství a i když tuhle možnost připustím, jak porodila sama a tak aby to nikdo neslyšel? :grinning:
6. bře 2010 v 08:11  • Odpověz
Ahoj holky,
u nás noc klasika. Jídlo o půl 4, vstávání v 7:30. O šetření mi ani nemluvte, šetříme kde se dá :frowning2:
Holky já tady teď asi nebudu tak často hlavně přes týden,, na notebooku se nám udělal pruh přes obrazovku, tak půjde dnes na reklamaci (ještě je naštěstí v záruce) a pevný PC je naopačné straně domu, kde je strašná kosa, tak tam s Natynkou nebudu moc dlouho být :frowning2: Doufám, že ho dají brzy do kupy nebo nám vrátí peníze.
6. bře 2010 v 08:18  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile: no cítím se o moc líp!!! :slight_smile: Jsem akorát hrozně vyčerpaná, tak se snažím hodně pít a jím piškoty :slight_smile: ale na WC jsem byla na velké naposled včera večer :slight_smile:

My taky dost utrácíme, resp. utratíme vše, co máme, a nic nám z výplat nezbyde :slight_smile:... ale to tak bylo i před malým, tak si říkám, že v tomhle nic moc změna... Proto jsem zvědavá, jak to bude teď s tím rodičákem, protože mateřskou jsem měla vysokou jako svůj normální plat (díky tomu, že se do jejího výpočtu počítaly i předvánoční bonusy :slight_smile: ).

edit: nevíš, jak je to, já mám hypošku na sebe, každý rok mi vraceli několik tisíc, letos prý nic, jak jsem byla od února na neschopence, tak že to nemají z čeho počítat, mi řkala účetní. A že si máme zajistit, aby teď přistoupil k hypotéce nějak i manžel, aby si to mohl uplatňovat u sebe, že by to jako vraceli jemu, že prý, když budu na rodičáku, tak mi taky nic z hypošky nevrátí...

renu, tegga: ať se vám vítání líbí a dostanete hodně peněz, né jak my :grinning:
6. bře 2010 v 08:19  • Odpověz
pabli my asi nedostaneme nic, ptala jsem se kamošky, oni to sice měli v jiné městské části, ale pochybuju, asi dostanu kytku jak ty a tím to hasne:grinning:...super, že je ti líp :wink:

edit to jsem taky četla a podle mě je to nesmysl, neumím si představit už to, nevědět o těhotenství, no blbost největší

kacik ať vám dají no´tas brzy do kupy, já si neumím představit, jak bych bez internetu fungovala:grinning:
6. bře 2010 v 09:52  • Odpověz
Pavli - podle mě máš nárok na vyučtovaní daně i když jsi byla skoro celý rok doma. Jenomže lhůta do které to dělá zaměstnavatel už skončila (do 14.2.) takže by jsi si musela udělat daňové přiznání. Ale jak to přesně je s tím, když jsi celý rok marodila/byla na mateřksé bych se musela přesně podívat, protože nevím jaké jsi měla zdanitelné příjmy. Navíc jsem takový případ ještě ve své praxi neměla :slight_smile:
Bohužel když jsi na rodičáku tak nelze uplatnit úroky z úvěru, protože nemáš žádný příjem. Pokud to jde tak přepiš na manžela. Já jsem několk let uplatňovala z daní dar (adopce na dálku), letos jsem to převedla na manžela.
6. bře 2010 v 09:54  • Odpověz
edit: děkuju za odpověď :slight_smile:... adoptuješ na dálku??? Kohopak? Taky bych chtěla, ale nějak jsem se k tomu zatím nedostala...
6. bře 2010 v 10:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.