• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
Sahanu z Indie. Začala jsem ji finančně podporovat když ji bylo 7 a letos jsem hleděla, že je ji už 14 :grinning: Každý rok mi píš 2-3 dopisy a tak doufám, že ty peníze opravdu jdou k ní. Je to přes Charitu v HK.
6. bře 2010 v 10:58  • Odpověz
ahojte holky pěknou sobotu všem :slight_smile:

my půjdem na vítání nejspíš až na podzim :grinning: Vždycky se čeká na 4-5 dětí takže to bývá většinou na jaře a na podzim ... po Máje se tu narodili ještě dvojčata jenže jejich matka tu nemá trvalé bydliště a vítali se jinde a další děti prostě nejsou a v dohledné době nebudou :grinning: už vidím ty matky s malýma miminkama a tu mojí co mě bude utíkat :grinning: A jestli se nebudou rodit děti tak aby nás nevítali ještě pozdějc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. bře 2010 v 11:00  • Odpověz
mě volala šéfová kvůli daním, takže doufám že mě budou vracet :slight_smile:

edit snad jí to fakt jde, dneska si nemůžeš být tímto vůbec jistá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. bře 2010 v 11:03  • Odpověz
Tak změna plánu, manžel to půjde reklamovat, až později, až budu trávit více času venku a nebudu tady doma tak často. byla bych teď jak bez ruky :slight_smile:
6. bře 2010 v 11:09  • Odpověz
Evena-ty jsi nemusela nic podepsat a ono ti udělaji vyučtovani? Tak to jsou dobří, kdo mi nevyplní potřebné formuláře tak má u nás smůlu. Kdyby přišla kontrola z FU tak to musi byt :slight_smile:
6. bře 2010 v 11:20  • Odpověz
edit oni to vždycky vyplní a pak to rozvezou zaměstnancům k podpisu, vím že sme to vždycky podepisovali nějak zač. března tak snad na mě nezapomněli :confused:
6. bře 2010 v 11:23  • Odpověz
Evena - sice mě tenhle přístup dost udivuje, ale naštěstí to není moje odpovědnost :grinning: Já bych si to na triko nevzala ani náhodou.
6. bře 2010 v 11:25  • Odpověz
edit, evena: u nás to bylo vždycky tak, že jsme přišli k účetní, ta ukázala, kam hodit datum a kam podpis a bylo hotovo :slight_smile:
6. bře 2010 v 11:26  • Odpověz
edit ale to tak fungovalo ve všech zaměstnáních kde sem byla, někteří lidé (stejně jako já) nejsou schopní prostě ten formulář vyplnit sami :grinning:
6. bře 2010 v 11:28  • Odpověz
jo pabli přeně tak :grinning:
6. bře 2010 v 11:28  • Odpověz
a třeba šéfová za mě podepisovala lístek na peníze když sem zapomněla a všimli si toho až jak sem tam nebyla, abych tam nemusela jet znovu :grinning:
6. bře 2010 v 11:29  • Odpověz
evena: u nás se jeden rok pokoušela účetní, abychom si aspoň ty roky a podpisy doplnili sami, ale stejně jsme nevěděli kam, tak začala ukazovat prstem na ta políčka :grinning: :grinning: a vždycky nám dala najevo, jak jsme neschopní, že jsme vysokoškoláci a neumíme vyplnit přiznání (mimoch. pro nás je to "ten růžovej papír") :grinning:
6. bře 2010 v 11:30  • Odpověz
ale je fakt že se mě zeptala po telefonu jestli to může udělat :grinning:
6. bře 2010 v 11:30  • Odpověz
pro nás je to "ten papír na daně" myslím že je to napsaný hodně nesrozumitelně a normální člověk to prostě nemůže chápat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. bře 2010 v 11:31  • Odpověz
evena: já myslím, kdyby si k tomu člověk sednul, tak to nakonec pochopí... já takhle vyplnila i formulář na daň z nemovitosti (jak se podává to přiznání první rok po koupi) - akorát jsem si ho vytiskla na netu ze stránek finančáku a pak mi na finančáku řekli, že tenhle formulář je starý, že musím mít nový, tak jsme to společně s paní pak vyplnily znovu :grinning:
6. bře 2010 v 11:34  • Odpověz
Holky já taky zaměstnancům ukazuju prstem a diktuju co a kam vyplnit :grinning: :grinning: Ale všech se postupně ptám jestli nemají žádné jiné příjmy v loňském roce, jestli nemají to a ono a oni mi to podepíší. Nikdy bych neudělala vyučtovaní dokud to nemám od zaměstnance podepsané. Protože jsou schopni zapomenout, že třeba před půl rokem něco prodali a tak. :slight_smile:

Lístek na peníze bych teda za nikoho nepodepsala ani náhodou, ale já je kontroluju hned jak mi je odevzdají, takže k tomu ani nemůže dojít :wink:
6. bře 2010 v 11:36  • Odpověz
edit a to musíš uvést i třeba to žes vydělala bokem třeba 5 tis :confused: nebo to musíš uvést až když vyděláš min. těch 20 tis nebo kolik to je teď??
6. bře 2010 v 11:43  • Odpověz
jestli náhou pokaždé něco nezamlčuju :confused: ale jestli jo tak mi to prochází :grinning:
6. bře 2010 v 11:44  • Odpověz
Ne, uvádí se tam až částky nad ten limit :slight_smile: Spíš se jedná o lidi, kteří něco prodali (auto nebo podobné větší věci) a vztahuje se na to daňová povinost. Stejně si myslím, že pokud si někdo vydělává pár kaček bokem a nikdo o tom neví (nikdo kdo by udal) tak je blbost to danit. :slight_smile:
6. bře 2010 v 11:46  • Odpověz
Jinak pokud si dobře pamatuju tak ten limit je jen 6tis.
Jestli někdo šidí stát na daních tak ať to tady radši nepíše :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. bře 2010 v 11:55  • Odpověz
edit: tyjo, to se mě nikdy nikdo neptal, jestli jsem něco prodala, já teda nic většího jako auto neprodala, ale vůbec by mě nenapadlo to pak dávat do daní... :confused:
6. bře 2010 ve 12:04  • Odpověz
pabli tak to sme dvě :fearful: ale stejně je hnus chtít po někom daň za to že prodal něco svýho když to předtím sa svý koupil :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. bře 2010 ve 12:09  • Odpověz
jinak mi napsali z jedné účetní poradny: daňové přiznání je povinen podat každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 15 000 Kč, pokud se nejedná o příjmy od daně osvobozené (§38g odst. 1 zák. č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, v platném znění).
Dávky nemocenského pojištění a dávky státní sociální podpory (např. rodičovský příspěvek) jsou od daně osvobozeny (§4 odst. 1 písm.h) a i) cit. zákona) a do daňového přiznání se neuvádí.

edit: takže potom teda, pokud budu mít na rodičáku přivýdělek třeba z prodeje těch miminkovs. věciček 10 tis., tak to nikde neuvádím, že?
6. bře 2010 ve 12:09  • Odpověz
Májinka se mě vzbouzí, spala skoro 2 h tak sem si stihla vše co sem potřebovala ... sem doma sama,můj jel kácet kaštan a nejspíš zítra ho bude vozit po částech domů :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. bře 2010 ve 12:11  • Odpověz
Pavli - nevím kdo by to kontroloval :grinning: Myslím si, že to zdaňovat nemusíš.

Evena - př. u toho auta to musíš zdaňovat jen pokud ho prodáš do roku od toho co jsi ho koupil. To je kvůli "kšeftařům" s autama.
6. bře 2010 ve 12:11  • Odpověz
Já sedim u PC a manžel vaří :grinning: Hledám šaty pro Editku na svatbu, asi je budu muse objednat z UK, tady se mi nic nelibi. :frowning2:
6. bře 2010 ve 12:12  • Odpověz
já úplně nechápu třeba daň z nemovitosti, za svý si kpoupíš pozemek, za svý postavíš barák a pak plať že to máš, postavíš si dílnu, garáž, skleník a jen plať :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. bře 2010 ve 12:13  • Odpověz
edit se máš že máš manžu doma, my teď spolu moc nebudem :unamused:
6. bře 2010 ve 12:15  • Odpověz
na svatbu bych taky šla se pořádně nacpat dobrot :dizzy_face:
Evena - taky mě to štve, ale někde stát musí brát penízky na podporu v nezaměstnanosti, mateřské a rodičovské dávky, přípalatky na bydlení, na platy poslanců a zaměstnanců státu, na cesty politků po světě.... :grinning:
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.