• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
Makka - nemyslím si, že je to tak horké. Editka s náma někdy spí a někdy ne a bere to dobře. Usiná v postýlce a po prvním kojení ji šupnu taky do postýlky. Po druhém už spí u nás, protože já usnu dřív než ona :slight_smile: Je to náhodou moc milé, tulí se krásně.
10. bře 2010 v 08:41  • Odpověz
makka: gratuluju k 5. narozeninám :grinning:

edit: já se zas vůbec nevyspím, když si náhodou vezmu ráno malého do postele... pořád kontroluju, jestli dýchá, a navíc Vítek usne jen, když mám pod ním ruku a ta mě začne za chvilku brnět :grinning:
10. bře 2010 v 08:50  • Odpověz
ahojte

když už tu měníte děti nechcete tu moji? :grinning:
neuvěřitelná noc, to se snad nestalo ani když sme přišli z porodnice !!
Usla v 22 h a nekecám: vstávačka v 24, 1.30, 4, 6,7 + právě teď a vzal si jí přítel, to je neuvěřitelný, noc šílená, příšerná, otřesná, děsná, sem nevyspalá a ještěže je dnes přítel celej den doma protože by mě asi odvezli :sweat_smile: :sweat_smile:
A největší gól je že ona se nebudila hlady, ale chtěla se tulit, protože po přiložení přestala plakat a byla spokojená a jen mě dundala zluhka jak dudel :sweat_smile: jedem na kyčle tak pá :slight_smile:
10. bře 2010 v 08:55  • Odpověz
evena: tyjo, to jste teda měli noc!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... ať dopadnou dobře kyčle! :wink:
10. bře 2010 v 09:20  • Odpověz
makka :bohužel joo... :frowning2: i minule tak plakal...
10. bře 2010 v 09:21  • Odpověz
EVEN - koukám i tak máš stále smysl pro humor. PRoto jsem si malého vzali k sobě do postele, protože bysme dopadli úplně stejně.
10. bře 2010 v 09:22  • Odpověz
Evena - to byla taková moje klasická noc :grinning: :grinning: Znám to,je to děsné.

Pavli - jestli dýchá už naštěstí nekontroluju, já už skoro nepouživam ani monitor dechu. Riziko SIDS je největší mezi 2-4 měsicem, pak se rapidně snižuje tak doufám, že se nic nestane.
10. bře 2010 v 09:34  • Odpověz
ahoj holky, jsme doma s kožního, dktorka nás pochválila, ale zároveň nám dala další dvě mastičky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

werca taška mi zatím držím, uvidím, jak dlouho bude:grinning:

edit to bys byla hodná, písni, já sjem teda už nějaký krém zkoušela a zhoršilo se to po něm, ale zkusit se má všechno:slight_smile:

evena to je jen o zvyku :wink: :grinning:

taky malýho nemůžu brát k nám do postele, protože se pak nevyspím ani náhodou, pořád jsem vzhůru a koukám, jestli jsem mu nepřilehla nějakou část těla:slight_smile:
10. bře 2010 v 09:55  • Odpověz
RENU - taky máme pak protivného Adámka, je to prostě boj!!! Teď s rýmou není lepší. Mám pocit, že vždycky tak po 14 dnech po očkování chytne rýmu. Doktorka říkala, že to nepatří k očkování. Ale už je to dost zarážející, že se to stalo po druhé.
Teď jsem koukala na ct2 na dokument o skinhedech, kteří zabili 14letého kluka. Normálně bílého,jen byl šikovný na sport a to je asi provokovalo. Byl tam rozhovor s rodiči, kteří všechno popisovali do detailů, i jak ho zabili. Celkem mě to rozhodilo
10. bře 2010 v 09:57  • Odpověz
TEGGA - taky z toho nejsem nadšená, že s námi spí, ale vyspat se nějak musíme. Jen bysme potřebovali jedno lůžko navíc. Máme na šířku jen 160 cm, trošku jsme nedomysleli, že by s námi mohl spát prcek
10. bře 2010 v 09:58  • Odpověz
To zase teď byla hodinka, dala jsem Naty do postýlky kolem půl 9 a uklízela jsem, ona u vysavače už začínala usínat, ale neusla a pak řvala a řvala. Tak jsem si jí vzala k sobě na gauč, sotva jsem jí položila, řev :frowning2: nemohla usnout. po půl 10 jsem jí dala hruškovou přesnídávku a ta do ní spadla ja němci do krytu :grinning: a pak konečně usla. Možná měla i trochu hlad, protože ráno vypila jen 130 UM po 11 hodinách bez jídla a to je na ní málo.
Holky co dáváte už příkrmy, jak to děláte,když někam chcete jít? taky dáváte ten den příkrm? Já ne, protože to má Naty tak max. za 2 hoďky zase hlad. Takže když jdu třeba k dr. dávám jen mlíko, to vydrží bez jídla 4 hodiny.
10. bře 2010 v 10:01  • Odpověz
Makka: Natálka má taky po hexe rýmu a kašel, i když teď po poslední ne, ale po předchozích 2 měla dr. mi říkala, že to je reakce na očko, tak já nevím
10. bře 2010 v 10:03  • Odpověz
Makka - my máme naštěstí postel 180+20cm dřeva okolo takže se v pohodě vyspíme i s malou :slight_smile:

Tegga - homeoopatika jsou dvoje pokusím se to popsat tak jak mi to řekla homeopatka:
1. Calcarea carbonica 9CH - šupiny ve vlasech, typické pro kojence - 2x denně 1 dávka roztoku
2. Graphites 15CH - vyrážky ve vlasech, v týle a za ušima. Jsou to jakoby medové stroupky - 1x denně 1 dávka roztoku.
Roztok se vyrobí tak, že se 10granulí rozpustí v 1dcl kojenecké převařené vody a pak se podává po lžičkách - 1 lžička = 1 dávka. Já to dávám do střikačky, protože lžičkou mi Edis něco vybryndá. Každý den se musí dělat nový roztok. Dává se cca 30minut po kojení.
Jenomže Graphites je jen na předpis :frowning2:

Kacik - taky jsem zvědavá jak to budu dělat s příkrmama když půjdu ven. Asi ji vezmu přesnidávku sebou a dám ji to někde venku (až bude teplo)
10. bře 2010 v 10:11  • Odpověz
ahojky holky
my jsme po první hexe měli teplotu a pak se přidala rýma a kašel....plácali jsme se v tom 14 dní :confounded:
10. bře 2010 v 10:28  • Odpověz
tak my máme jen klasic. 2 válendy, takže taky nic moc místa, ale zabírají pomalu 3/4 ložnice, jak je to malý pokojík

kacik: asi pak vezmu sebou přesnídávku, jako to dělají moje kamarádky, pak větším dětem berou třeba přesnídávku + takové ty křupky/piškoty, menším tu přesnídávku jen... k doktorce to máme 20 min pěšky, celkově ji stihneme celou i s cestou za hodinu, tak tam problém asi nebude, spíš když pojedeme k někomu na návštěvu, tam holt budeme muset vzít tu přesnídávku nebo klidně ten masozeleninový příkrm a ohřát...
10. bře 2010 v 10:32  • Odpověz
Já jsem novou postel kupovala asi 3 roky zpátky a už jsem vybrala s tím, že s náma nejspíš budou jednou spávat děti. :slight_smile:

Danuš - jak je doma s manželem? Docela ti to závidím, teda jenom to, že je doma, ne to co tomu předcházelo.
10. bře 2010 v 10:36  • Odpověz
edit tak my bychom asi spíš potřebovali to druhý, zkusímt o vybalit na doktorku, jestli mi to napíše, an mě bude koukat jak puk:grinning:...a hlavně, než to tady zas někde seženu.......................jsem sháněla ten perlan na utírání prdelky, v pěti lékárnách a jedněch zdrav. potřebách, všude na mě koukali jak na blba, že vůbec neví co to je, že to v životě neslyšeli:slight_smile:....tak jsem chtěla aspoň jednorázový žíňky a ty pro změnu jikde neměly

my budeme vyrážet ven na celý odpo, až bude teplo, takže vezmu přesně jak pablinka, přesnídávku, křupky, piškoty a tradá:slight_smile:
10. bře 2010 v 10:38  • Odpověz
Jo později až bude teplo to už bude v poho, to už možná Naty bude taky sedět, tak myslím, že nebude problém jí to dát třeba v kočárku. mě zajímalo spíše teď jak to dělají, když jdou třba k dr. To člověk nikdy neví jak dlouho se tam zdrží.
10. bře 2010 v 10:39  • Odpověz
kacik: to ti třeba poradí tady nekojící holky... my, co kojíme, tak zatím nemáme představu...

tegga: v DMku chtěl včera jeden chlapík sběrače mléka (ho asi poslala paní po porodu), tak na něj taky koukaly prodavačky jak na blbce :grinning: ale nakonec řekly, že to tam nikdy neměly, tak ani neví, co to je, když to nemají v sortimentu :grinning:
10. bře 2010 v 11:19  • Odpověz
holky, tak dneska Vítek usnul dokonce na 40 min :grinning: ... ale dobrý, aspoň jsem se vklidu najedla, šoupla jsem mu do postýlky ještě uklidňující hvězdičku, tak je chvilku klid :grinning: no, ale jinak je mrzutý pořád, musím použít notnou dávku psychologie... mluvit na něj hodně radostně, jakože je to faaaakt zábava hrát si s hračkama, když ho pokládám někam, tak tak, aby si toho skoro ani nevšimnul apod. Je to věda! A pak, když si hraje náhodou sám, tak se na něj radši ani nedívat - nebo nekoukat tak, aby on viděl, že se koukám, protože to si hned přestane hrát a chce mámu :grinning:
10. bře 2010 v 11:22  • Odpověz
no jo pabli, ale to je celkem běžná věc, kterou znají i laici, tak mě to docela udivilo....obědnala jsem si ten hrníček a lahvičku na mlíko, už se těším, kdy mi to dojde a dneska mi paní volala, že to nemají na skladě a neví, jestli někdy mít budou, já než se vždycky k něčemu dokopu, tak to vyprodají:slight_smile:
10. bře 2010 v 11:24  • Odpověz
pabli to možná fakt budou ty zoubky:grinning:....já vždycky taky dělám, že jsem neviditelná:grinning:
10. bře 2010 v 11:25  • Odpověz
Pavli - Editka mi už 2 hodinky spinká :slight_smile:
Chudák chlápek, se musel cítit jako blbec. Doufám, že ho paní prodavačky aspoň poslaly do nějaké prodejny s dětskýma potřebama.

Kacik - já jsem myslela, že stačí mít teplou vodu v termosce a můžeš UM udělat kdekoliv, ale moje představy jsou zatím dost abstraktní :wink:

Včera jsem se domluvila s manželem, že v říjnu nebo listopadu poletím do Londýna!!!! Jsem šťastná jak blecha, ale trochu mě zchladily ceny letenek, šlo to hrozně nahoru :frowning2: . Já jsem z Brna lítala za 2tis. i míň a teď se pod 4tis. nedostanu, ale je to i díky tomu, že chci kufr navíc :slight_smile: Jen nevím jak to 4 dny bez Editky zvládnu.
10. bře 2010 v 11:27  • Odpověz
PABLi - fakt jak kopie Adámka, taky si nechce hrát a to uspávání je také boj. Prostě ho nechám chvilku řvát a chodím mu dávat dudel. Uspávala jsem ho snad hodinu, nemohl zabrat a nebo ho zrovna něco zaujalo. Můžu říct, že je dnes Adámek lepší, nebo si to už tak neberu.
10. bře 2010 v 11:28  • Odpověz
Tegga - to fakt hledim s tím perlanem. V DM ho mají, nařezaný a strašně drahý. Já už si objednala další roli perlanu, do zásoby. Švagrová si objednávala tak vzala i pro mě.

Co se těch homeopatik týče tak vůbec nevím jestli je může předepsat doktor který není homeopat.
10. bře 2010 v 11:29  • Odpověz
edit to jsi dobrá, já bych taky 4 dny pupína prostě nedokázala nechat, bych ho jedině musela vzít sebou:slight_smile:

no já jsem taky nechápala s tím perlanem, koukala jsem an netu, že role stojí okolo 400-500, ty ho máš za kolik?

taky si ymslím, že spíš ne, ale zkusím se doktorky zeptat, ale vzhledem k tomu, že to nebude znát, tak mi to nenapíše, i kdyby mohla
10. bře 2010 v 11:37  • Odpověz
edit mě na tom kožním ještě doktorka řekla, že mám brát zinek a vit. B6, pomáhá to při potížích s kůží a malej aspoň nějaku trošku dotává mlíkem
10. bře 2010 v 11:39  • Odpověz
Tegga - já nevím, švagrová mi ten perlan vždycky daruje :slight_smile: Já mám taky strach ji tady nechat, původně jsem chtěla vzít Edis i manžela sebou, ale vzhledem k ceně letenky bude lepší když budou doma. To by se mi pak ty nákupy nevyplatily a jedu tam kvůlit tomu, abych ušetřila.
10. bře 2010 v 11:40  • Odpověz
a nevíš, za kolik ho mají nařezaný v tom dm? já ještě zkusím sehnat někde jednorázový žíňky a budu mu tu prdelku umývat asi tím
10. bře 2010 v 11:41  • Odpověz
Tegga - třeba to pomůže, uvidíš. Jeden nikdy neví.
10. bře 2010 v 11:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.