• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
no, tak Vítek spal dneska jen 15 min, jinak vzhůru od těch půl 6 :slight_smile:... teď snad bude chvilku chrnět v kočárku

makka: taky bych ještě od 6 měsíců nedávala...
12. bře 2010 v 11:38  • Odpověz
Já chci jít taky ven :frowning2: :frowning2: Ale prý mám raději dnes ještě zůstat doma, je tam zima. Příští týden si to vynahradím. Budu chodit každé dopoledne do práce a odpoledne s kámoškama ven. Už se těším :slight_smile:
12. bře 2010 v 11:42  • Odpověz
PABLi tak aDámek spal od 7 h. jen jednou asi na 20 min. a teď jsem ho dala spát znovu, protože byl hrozně otravný. Kdyby si slyšela ten hysterák. Já bych šla spát hned!!
12. bře 2010 v 11:42  • Odpověz
edit dávat rozmražené sem nezkoušela, odstříkávám do zásoby na kašičky aby měla co nejdéle MM, a kaši sem už jednou dávala a jedla jí takže v pohodě :slight_smile: odstříkávám jen ráno kdy sou ty prsa větší a tak 100-160 podle nálady, jak to teče pomalejš tak mě to přestane bavit tak toho nechám, ale těch 200 si myslím že bych dala v pohodě, taková dojná kráva já sem :grinning:

talk sem koukala na složení těch předražených kaší a koupila sem ve zdravé výživě rýžovou mouku 200 g za 18 kč a budu je dělat sama, nejdřív bez ničeho, pak tam šoupnu třeba mrkev, pozdějc ovoce ... zdají se mi ty kaše s příchutěma prostě drahý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. bře 2010 ve 12:14  • Odpověz
Even máš pravsu, kaše jsou nechtuně drahé, ale já bych jí asi neuměla připravit.
Makka: taky bych ještě nedávala čaj od 6. měsíce. Jsou čaje i od 5. měsíce, tak koukni.
Řeknu vám, že přebalování začíná být pěkně složitá záležitost, Naty se pořád točí jak kolovrat. Moje nervy, až se začne plazit :grinning:
Natálka te´d začala baštit příkrmy mnohem lépe, hlavně ovoce jí zachutnalo, ale kadí tak 4x denně. myslíte, že je to normální?
12. bře 2010 ve 12:38  • Odpověz
ahojky holky,vezli jsem ségru na nádraží, druhá ségra dorazí odpoledne,z vození nic nebude,u nás chumelí :stuck_out_tongue_closed_eyes: ach jo
Koukám,že se navázalo na debatu o rodinných vztazích :wink:
12. bře 2010 ve 12:47  • Odpověz
naši nám to asi přímo neříkali,ale člověk cítíl,že nás mají rádi, teď snad ještě víc :slight_smile: pusu si dáváme na uvítanou s rodičema i ségrama, se ségrama se i obejmem. Manža si s mojí mamkou dá pusu a podá ruku,tátovi jen podá ruku samozřejmě :grinning: Ale já s tchýni jen dobrý den a ona mě ahoj,manžel si se svojí mamkou taky pusu nedává a měl to asi tak nějak jako makka, že se doma moc nemazlili,nechválili atd....ale je děsnej mazel, takže si to asi vynahrazuje z dětství :wink:
12. bře 2010 ve 12:52  • Odpověz
Ondík vytuhl cestou z Kauflandu a spí oblečný bez deky v postýlce :grinning: jsem líná vařit,tak si dáme kaši Maggi a kuřecí párky
12. bře 2010 ve 12:53  • Odpověz
musím ještě říct,že náš táta se fakt věkem sklidnil,nejmladší ségra je na něj někdy šíleně drzá,to bych si nedovolila nikdy a on jí za to nic neudělá,to bych i já nevydržela a dala jí lepáka, příčinou jeho chování byl přísnej despotickej otec=děda byl i hroznej manžel,babička byla fakt chudák!!! Takže obdivuju,že se táta dokázal sklidnit a mamku si hýčká
12. bře 2010 ve 12:59  • Odpověz
kacik: na těch kaších nic není, prášek smícháš s mlíkem a přihodíš tam co chceš nebo na co má dítě náladu :slight_smile:
u nás se přebalování naopak sklidnilo, dřív jí prostě nešla nasadit plína jak se prohýbala a kopala

danu tak to já s malou nemůžu hýbat když vytuhne přes den nebo by se vzbudila, nechávám jí třeba v autosedačce jen jí rozepnu svetřík
12. bře 2010 ve 14:02  • Odpověz
u nás je zima jak v ruským filmu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kaci: tak to je hezký, že se Naty takhle rozbaštila, no vidíš, možná i to je důvodem jejího dlouhýho spánku :confused:
já myslím, že můžeš být ráda, že ti takhle kaká, když to nemá nějak extrémně řídký, tak to je asi ok :wink:
můj prcík, má občas taky dny, kdy kadí i 4-krát za den, někdy zase ne, dneska tam měl oranžádu po té včerejší mrkvi :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

danu: ta moje segra to samé, je drzá, já být její rodič tak se odstřelím :stuck_out_tongue_closed_eyes:

holky já už dnes peru asi 3 pračku, musím pověsit prádlo, ani se mi do té zimy vůbec nechce :frowning2:

Davídkovo ksichtíčky u mrkve :grinning: http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=570395
12. bře 2010 ve 14:03  • Odpověz
makka: to ti věřím, ten hysterák!
danuš: tak čekáš na další ségru :slight_smile:... hm, tady taky chumelí, jsme přišli celí zasněžení z venku...

jinak teda Vítek podle váhy u doktorky nabral jen 100 g :cry: ... minule tam měl 5340 a teď 5440... ale doma měl minule 5200 a teď 5550, když jsem ho vážila... tak čert aby se v tom vyznal, jak se na té váze furt mele, tak to je prostě různé... no, domluvily jsme se s doktorkou, že začnu dávat dřív ty příkrmy, dostala jsem taky tu brožurku od Hami jako renu a nakoupila ty "první lžičky" - 2x mrkev, 2x květák a 2x brokolici, pak jsem koupila ještě 2x mrkev s bramborem... plán je takový, že nejdřív zkusím tu mrkev, pak brokolici, pak květák, pak mrkev + brambor... a pak začneme nějaké ty od 4. měsíce s masikem :slight_smile:... Na oběd mám tedy normálně nakojit + dát příkrm a na večeři taky nakojit + dát kaši a té kaše prý můžu klidně o dost víc, než těch 140 ml, že to se tam prostě píše jakože evropský standard, přitom Češi že toho spořádají většinou víc, no a Vítek když nebude mít problém, tak toho může spořádat taky víc než 140 ml :slight_smile:... Doktorka říkala, že radši najet dřív na ty příkrmy, že nemá cenu dávat UM, když jinak mlíko mám, že malýmu evidentně stačí, že roste a v noci pěkně spí, akorát že prostě nepřibírá, že je to i tím, že přes den skoro nespí, tak má dost energie, ale menší příjem...
12. bře 2010 ve 14:09  • Odpověz
evena: zase si říkám, že ta kaše od Nutrilonu obsahuje různé látky na posílení imunity, a ty jí tam zas nedodáš, když ji budeš sama připravovat (no, i když z MM tam ty látky zachované budou, to pak jo, když máš možnost odstříkat a smíchat, tak proč ne... jinak by to možná vyšlo nastejno, koupit um a smíchat s tím práškem rýžovým, jak ta kaše asi, co)
12. bře 2010 ve 14:11  • Odpověz
werča: začneme zítra s mrkvičkou, už se těším, dnes ještě ne, chci zítra, až bude i manžel doma, aby měl taky zážitek :slight_smile:
12. bře 2010 ve 14:12  • Odpověz
pabli: neboj to bude dobrý, ted začne baštit a bude to :dizzy_face:
12. bře 2010 ve 14:14  • Odpověz
Já si i kaše pro sebe vyrábím sama , pro malou budu taky :slight_smile: Je to levnější i vím co v tom je, naštěstí je můžu míchat s MM.

Pavli - já jsem si dnes nechala přinést váhu z práce (je na balíky takže velká a přesná) a chci Edis taky zvážit. Vystrašila mě kámoška, protože její malá přibrala za poslední měsíc jen 150g, prý teď ty děti naberou mnohem míň než dřív. Tak jsem zvědavá.
Taky si myslím, že UM je v tvém případě blbost. Byla by to škoda, navíc by se ti tvořila čím dal tim míň MM. Lepší jsou přirkmy a kaše.
12. bře 2010 ve 14:17  • Odpověz
werča: no doufám! :wink:
12. bře 2010 ve 14:17  • Odpověz
My už dáme zítra taky mrkvičku. Rýma už je celkem OK takže do toho jdeme. 6 měsíců bude mít ve čtvrtek a tak už je skoro na čase. Stejně sní jen maličko :slight_smile:
12. bře 2010 ve 14:19  • Odpověz
edit, werča: no mi právě doktorka říkala, že malej evidentně nestrádá, že je pěknej, dobře v noci spí, roste, akorát nepřibírá, protože se přes den dost hýbe, má holt větší výdej než příjem...
12. bře 2010 ve 14:19  • Odpověz
edit: no, jsem zvědavá na Víťu, kolik sní, když ta kaše mu taaak chutná... říkala jsem si, pokud by chtěl víc lžiček, než ty doporučované 1-2 (druhý deh 2-3 a třetí den zbytek skleničky - píšou u Hami), tak mu asi můžu dát víc, ne?
12. bře 2010 ve 14:20  • Odpověz
werča: malej je roztomilej na těch fotkách s mrkví :grinning:
12. bře 2010 ve 14:21  • Odpověz
pabli takhle hezky naplánovaný jsem to měla taky:grinning:....dneska snědl malej tak tři lžičky mrkve, pak to po mě začal prskat a strašně se tomu řezal:slight_smile:
12. bře 2010 ve 14:26  • Odpověz
tegga: mu dáváš nějakou vtipnou kaši, ne? :grinning: :grinning:
12. bře 2010 ve 14:31  • Odpověz
možná bys měla změnit značku :grinning:
12. bře 2010 ve 14:32  • Odpověz
pabli mě o ty chemické vitamíny co sou tam přidané právě nejde, přesně jak píšeš v MM je toho až až :slight_smile:
to ti Víťa přibral teda málo, snad to dohoní těma příkrmama :slight_smile: ne každej musí baštit hodně, očivnidně mu to vyhovuje, hlavně že prospívá :slight_smile:

edit poraď mi z čeho ty kaše přesně dělat. mám koupenou ze zdavé výživy rýžovou instantní mouku, myslíš že je to dobrý nebo je na to potřeba jiná rýžová? taky sou jakýsi ty cereální atd... Jestlis o tom už něco zjišťovala tak se ráda přiučím tak piš piš :slight_smile: :slight_smile:

verčo pěný ksichty :grinning:
12. bře 2010 ve 14:37  • Odpověz
prej se ty kaše na noc nemají dávat :confused: ale každej dr je doporučuje ... asi je budu dávat přes den
12. bře 2010 ve 14:38  • Odpověz
evena: se doporučují, protože jsou těžší do bříška, tím prckové vydrží dýl spát... ale někomu pak v tom bříšku nedělají dobře, proto je na druhou stranu nedoporučují na noc... no, Víťa s ní problém před spaním nemá
12. bře 2010 ve 14:39  • Odpověz
Pabli to jsem zvědavá na zítra jak se bude Vítek na mrkev tvářit :slight_smile: A ty máš nejdříve nakojit a pak až dát příkrm? Já myslela, že se to dělá naopak. nejdříve mrkev a pak mlíko. Já si myslím, že když dáš nejdříve mlíko, tak pak už nebude mít hlad a mrkev nebude chtít.
A na Editku jsem samo taky zvědavá :slight_smile:
Teg: to chce výdrž :slight_smile:
12. bře 2010 ve 14:40  • Odpověz
ty ksichtíky to je fakt prča, jak dávala vinii video gabči :grinning:
na naši první mrkev je taky těším :slight_smile: ale takto je to pohodlnější vytáhnout jen prso :slight_smile:

edit ty si kupuješ ty bio věci ... ani nevím jestli už sem se tě ptala, kupuješ to v supermarketech? Pířp. v jakých?
12. bře 2010 ve 14:45  • Odpověz
mám teď v troubě korpus tak je to tu krásně provoněný ořechama :slight_smile:
malá se vzbouzí ... ale vydržela douho spát :slight_smile:
12. bře 2010 ve 14:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.