• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
Ondík je sice mikro,ale vytahuje se do délky....tak uvidíme, už máme i tu sedačku,co se nechává v autě,ale ta je od 9 kg a to mít nebudem....
13. bře 2010 ve 21:28  • Odpověz
my máme taky, kupovali jsme ji ještě když byl v bříšku, já nemam vůbec tušení kolik malej váží, naposled ho dr vážila ve 4měsícich :confused: nejhorší ale je to že má dostat pneumokoka a je nemocnej :frowning2:
13. bře 2010 ve 21:30  • Odpověz
Ondík spí,manža se koupe,taky pak skočím do vany,Ondík se vzbudí asi tak před půlnocí na kojo
13. bře 2010 ve 21:31  • Odpověz
já se musím taky vyspršit, dneska jsem jezdila na rotopedu asi půl hodinky, pěkně jsem se zapotila :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. bře 2010 ve 21:32  • Odpověz
my máme asi tak 6 000 g, ve středu se to dozvíme,jdem na poslední hexu
13. bře 2010 ve 21:32  • Odpověz
weru-bereš to vážně,to je dobře,léto se blíží :wink: já budu za chvíli jak Somálec :stuck_out_tongue_closed_eyes: padají mi snad všechny džíny
13. bře 2010 ve 21:33  • Odpověz
danu: ani moc ne, začla jsem ještě jenom dneska, tak já ti něco pujčím ze svýho a budeme na to rovnako :grinning: :grinning: :grinning:
13. bře 2010 ve 21:35  • Odpověz
weru-dobrý nápad :grinning:
Jdu do té vany,tak dobrouuuuu
13. bře 2010 ve 21:38  • Odpověz
tak paaaaaaa :slight_smile:
13. bře 2010 ve 21:38  • Odpověz
ahojte

noc zase ušla, vstávačka o půlnoci a pak spala až do 8 :slight_smile: snad už se to znovu nezhorší :stuck_out_tongue_closed_eyes:

koukám že hodně z vás má nemocný prcky :unamused: u nás je to to samé :stuck_out_tongue_closed_eyes:

nějak nám blbne net :stuck_out_tongue_closed_eyes: sem dnes byla nějaká bolavá, ráno sem nemohla ani vstát z postele a zítra počítám že to bude ještě horší páč sem se tahala se dřevem :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale aspoň mám pohyb pro ty moje špěky ...

danu taky bych to mohla něco půjčit :slight_smile:

werča vidím že tě cvičení ještě drží, mě nedávno upustilo a teď pár dní se zase mučím a jediný výsledek sou ty rána kdy sotva chodím než se to jakštakš rozhejbe :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. bře 2010 ve 22:00  • Odpověz
málem bych zapomněla, mrkvička pabli super :grinning: budu muset koupit taky nějakej pořádnej bryndák a myslím si pořídím svářečskej štít, protože Mája furt prská :grinning: v plánu mám začít s mrkví v SO :slight_smile:

hrajem dnes s přítelem turnaj v člověče nezlob se a zlobíme se u toho oba :grinning:
13. bře 2010 ve 22:02  • Odpověz
mám dotaz jestli to někdo víte ... když vám kašel sedne na průdušky je to nakažlivé?? Tchýně furt chrchlá a tvrdí že malou nakazit nemůže že to soui průdušky a mě se to nějak nezdá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. bře 2010 ve 22:03  • Odpověz
evena-tak jako tak ten kašel způsobují nějaké bacily, to je stejné,když moje tchýně chrchlá a říká,že to je z kouření a ne že je nemocná,stejně má ty průdušky zanesený a zahleněný
14. bře 2010 v 09:43  • Odpověz
to můžu říkat třeba já jako astmatik,když kašlu třeba ve stáji u zvířat nebo doma při úklidu atd.,že to je astma a ne infekční kašel :wink:
14. bře 2010 v 09:44  • Odpověz
Ahojky při neděli :slight_smile:
Dnešní noc byla hrozná, malá se vzbudila na jídlo už v 1 a v 5:45 už byla vyspaná :angry: Nemůžu mít ideální dítě co spí přes den i v noci :slight_smile:
Řeknu vám, že Naty pěkně baští jídla, ale skoro vůbec nechce mlíko, pijeho strašně málo, jen tak 100-130 mll. Včera odpo vůbec nechtěla a mlíko měla až večer a stejně vypila jen málo. V noci měla 120 ml a ráno asi jen 90 ml :unamused: Jsem z toho taková nesvá, protože to už trvá asi 5 dnů co mlíko bojkotuje :unamused:
Weru ta zebra je super, moc se mi líbí, ale kupovat jí nebudu, nevím jak dlouho bude Naty ještě bavit chastítka a tak. myslím, že teď se bude spíše zajímat o hračky, které vydávají nějaké zvuky a hýbou se.
Even: s tím kašlem nevím
U nás hlídá často moje mamka a v poho :slight_smile:
14. bře 2010 v 09:50  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
malej vstával ve 4 a pak v 8, paráda, ráno sice kašlal, ale po ránu kašle furt, ted se směje, tak snad to bude jen a jen lepší :slight_smile:

evena: tak konečně jsi se vyspala :slight_smile:
s cvičením jsem začla teprve včera :grinning: dietka ta nějak zlyháva, no čokoládkam se snažím pořád vyhýbat :slight_smile:
lepší to bude až bude jaro, jsem byla v těhu zvyklá na dlouhý procházky a jde to po té zimě :unamused:

já si myslím, že ten kášlik může chytit, vždyt bacily se přenášejí i kýchnutím a už to máme v sobě, když se toho nadechneme
14. bře 2010 v 09:50  • Odpověz
kaci: já nevim podle čeho to ty naše děti mají, jindy spí dobře pak zase ne :confused:
ona tedka možná ani moc mlíčka nepotřebuje, když jí jídlo nasýti,,, malej mi tak pije normálně 100, 120, někdy 150, takže oni ví, kdy mají dost :slight_smile:

kaci: malýmu bych chtěla koupit taky něco, co hraje, svíti, třeba se i hýbe, když bude sedět, bude potřebovat nějakou zábavu, třeba nějaký kostičky a pod. mají toho hodně po krámech, já koukala na hrajíci piánko, sálo asi 300kč ale myslím, že je to brzy, jeho ted zajímají spíš věci, které může nacpat do pusy :grinning:
14. bře 2010 v 09:54  • Odpověz
manža jel na zahradu, Ondík snad konečně zabral,tak jdu dělat oběd-hovězí guláš ala divočina :slight_smile: Jinak naše noc byla dobrá,já sem sice ponocovala a šúrovala do 23 hod.,ale Ondík usnul v 21 hod.,první kojo před 2 ráno a další před 6 :slight_smile:
14. bře 2010 v 10:30  • Odpověz
pěknou neděli všem :slight_smile:

noc dobrá, zase se vzbudila o půlnoci a pak v 7 ráno, je tam sice navíc to kojení o půlnoci ale už sem si zvykla, asi už jí mlíko nestačí tak jak dřív :slight_smile:
14. bře 2010 ve 12:01  • Odpověz
Malá dostala k obědu zase mrkvičku a opět snědla asi půl skleničky. Zitra už mám pro ni připravenou doma vařenou porci mrkvičky a na další 2 dny připravenou "bramborovu kaši" s MM. Jsem zvědavá jestli to bude papat. Mě ta skleničková mrkev moc nejede, tu co jsem uvařila já mi přijde chutnější. Vždycky si asi navařím o víkendu na celý týdena a zamrazím to, protože nevím jak bych to jinak děla s dopoledníma procházkama. :slight_smile:
14. bře 2010 v 15:11  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
tak jsem paf z tchánovců, dneska přijeli, že jako pojedou vozit, jeli jsme s nimi, po procházce Vítek ještě vyspával, oni si dali kafe a zákusek s námi, no a hned se pak sbalili a odjeli, aniž by počkali, až se Víťa vzbudí!!! :angry: :confused:

Vítek snědl opět třetinu skleničky, zítra ji dojí, pak má ještě jednu skleničku, tu bude mít třeba nadvakrát... jinak jsem četla, že u dětí z rodin s alergiemi se má ta zelenina střídat po delší době, ne každý 4. den nový druh zeleniny, ale až tak každý 7.-8. den... Nejdřív bude mít tu mrkev, pak ty skleničky s brokolicí, pak s květákem, pak mrkev + brambor, no a pak zkusím vlastní mrkev, brokolici, brambor... uvidíme...

kacik: Víťa tedy spí přes den minimálně, ale vstával dnes taky v 6 h ráno, předtím akorát ve 2 h ráno krmení.
14. bře 2010 v 15:52  • Odpověz
edit: to tu mrkev jako nakrájíš, hodně uvaříš, aby byla měkká, a pak rozmixuješ? Nebo ji nastrouháš, a pak uvaříš, nebo japak?
14. bře 2010 v 15:53  • Odpověz
Ahojky holky... :slight_smile: jdu se na vás podívat... :slight_smile:

kacik:tak s tím mlíčkem je to u nás úplně stejný...malý taky nechce mléko...říkala jsem to dr a ona říkala že ty děti jsou takové...prostě papání je lepčí no..nedělej si s toho těškou hlavu..
14. bře 2010 v 16:36  • Odpověz
až budem vědět,co Ondíkovi chutná a co může,tak si udělám do zásoby ty papáníčka,máme ten pasírovač v tom robotu,tak abysme ho využili :grinning: Dětem prý taky moc chutnají sladké brambory-mívají je občas mezi zeleninou,chci se na to zeptat doktorky,ale spíš platí to pravdilo,jíst to,co u nás vyrostlo.Jenže v těch přesnídávkách a jídlech ve skleničkách jsou ty suroviny taky ze všech možných končin
14. bře 2010 v 16:46  • Odpověz
Ondík se naučil pronikavě pištět,dělá to z radosti,ale někdy i když brečí,tak do toho zapiští :confused: až uši zaléhají. Zrovna dneska jsem stříhala manžu strojkem v sušárně a měli jsme s sebou Ondíka v sedačce a ke konci začal brečet a pištět,úplnej amok. Teď je nakojenej a stejně není v pohodě a pokňourává a začíná se vztekat znova
14. bře 2010 v 16:52  • Odpověz
ahoj renu sem sotva zavítáš :slight_smile:

sem nějaká vyfluslá zase, celej den stojím na nohách v kuchyni a blbě sem spala tak asi i proto :stuck_out_tongue_closed_eyes:

edit jaks dělala tu mrkev na páře nebo uvařila? A kaši s MM si chystáš taky dopředu a zamrazuješ? Dej pak vědět jak to vypadá až se to rozmrazí, samotné brambory se zamražovat totiž moc nedají, vypadá to pak hnusně :stuck_out_tongue_closed_eyes: A v čem zamrazuješ? Jak velké porce? To je otázek co :slight_smile:
14. bře 2010 v 17:26  • Odpověz
shledávám "nevýhody" koníka ... narazila sem náhodou na album jedné holky tady od nás :confused:
14. bře 2010 v 17:28  • Odpověz
evena: a je to aspoň nějaká těhulka? :slight_smile: já jen, jestli se brzy dočkáte toho vítání občánků :grinning:
14. bře 2010 v 18:09  • Odpověz
Vaření mrkve - vařila jsem nakrájenou mrkev na větší kusy v kojenecké vodě do měkka, pak jsem to rozmixovala a dala do toho kapečká extra virgin oleje.
Nacpala jsem to do těch sáčků na zamražení mlíka z Tesca.

Br. kaši asi zamražovat nebudu. Jen si ráno nakrájím úplně na jemno brambory, dám do vody a budu to vařit jak se vrátíme z procházky, to snad nebude trvat dlouho a Edis to prospí nebo vydrží :wink:

Jinak stejně jak kaše z obyč. brambor se dá udělat i z těch batátů (sladké brambory). Je to dobrý a sladší takže to prý děckám víc chutná. U nás jsem je nesehnala :frowning2:

Jinak brambory i mrkev jsem koupila v BIO kvalitě. A taky jsem našla zemědělce, který prodává králičí a kuřecí bio maso, takže tam v nejbližší době manžela pošlu a udělám si zásoby do mražáku :grinning:
14. bře 2010 v 18:39  • Odpověz
ahoj holky
renu jak se vám líbilo na veletrhu, byli jste kouknout i na těch potřebách pro dítě? my tam koupili golfáč

já dnes mrkev taky uvařila a malýmu hned líp chutnala, takže super
14. bře 2010 v 18:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.