• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podzimní miminka 2009 III.

(Zamčená)
16. dubna 2010 
renu to jsem ti přesně chtěla říct, ať se hlavně nenecháš ošmikat, že ti určitě budou chtít hned zkrátit vlasy
17. bře 2010 ve 14:49  • Odpověz
werča: já myslím, že je jedno, jestli budeš mluvit česky nebo slovensky, nějak se dorozumíme :grinning: :sunglasses:

já na kosmetice byla jednou a odnesla si otřesné zážitky :grinning:... se mi snažila vymačkávat uhry a čistit pleť, jsem šla taaaak zrasovaná, celá rudá a opuchlá, to pak drželo ještě dlouho... :stuck_out_tongue_closed_eyes: tím mi to nadobro zošklivila, jsem si vždycky myslela, že si tam člověk lehne a nechá na sebe plácat různé masky... noooo, fakt to nebylo vůbec příjemné :grinning:

teg: už je líp?
17. bře 2010 v 15:08  • Odpověz
Jsme doma z procházky. Natálka se rozhodla, že si bude v kočárku hrát, pořád tahala za všechny š\ńurky, zvedala se, bouchala do boudičky :slight_smile: To dělala poprvé, vždycky tam jen ležela jak placka.
renčo: taky bych se nenechala ostříhat, ani za nic a už vůbec ne na krátko. Já byla taky jednou na líčení a vypadala jsem, že můžu jít rovnou na E55 :slight_smile:
Pabli: teda Vítek je takový žroutík :slight_smile: Minule jsem ukazovala to video Natálce a říkala jí, ať se podívá jak Víteček pěkně papá a hlvně jak je u toho klidný, že si má vzít z něho příklad :grinning:
17. bře 2010 v 15:10  • Odpověz
Já mám taky pocit, že vždycky chtějí všechny ostřihat. Já bych se taky nedala :slight_smile:

Veru - s nama klidně můžeš mluvit slovensky, my jsme ještě "stará" generace a slovensky rozumíme. Navíc moje nejmladší ségra chodí se slovákem takže se procvičuju každý víkend :slight_smile: Jeden z výrazů jsem dokonce přidala do našeho miminkovského slovníku - cikulka (teda nevím jestli se nepíše cykulkua, oboje vypadá napsané děsně :sweat_smile: )
17. bře 2010 v 15:10  • Odpověz
kaci: já si taky říkala, když jsem viděla pablinčino video, proč je moje dítě při jídle celé od mrkve, on si totižto cpe ruce do pusy, pak to jde všechno na bryndák a pak si ty ruce o ten bryndák opře a je celej špinavej, prostě hrůza :grinning: to Víteček může být příklad, jak se má papat :slight_smile: ¨¨

edit: nj když přídjou Davidovho bráchy kluci, tak mi nerozumí ani slovo :grinning:
můj bráška, ten od malička koukal český pohádky, celej den :slight_smile: , ted je v čechách taky 2 roky a z češtiny měl 2 na vysvědčení a to chodí do 7. třídy

kac: já budu muset pak když bude teplo, vozit malýho ve sportáku, on se totiž snaží zvednout nahoru, má to jen tak tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. bře 2010 v 15:17  • Odpověz
no holky, a to jste neviděly, jak jí Víteček teď, mrkev jen tenoulince asi 2mm kolem pusinky :grinning: ... jsem zvědavá na zítřejší brokolici... Ale osobně si myslím, že to je tím, že je zvyklý de facto od narození jíst lžičkou, dávala jsem mu už v šestinedělí MM na lžičku, co mi odkapalo z druhého prsa, pak taky od ukonč. 4. měs. jí lžičkou každý večer kaši, tak pak ta mrkev není takový rozdíl, navíc mu už začala docela chutnat, dneska se i 2x projevil "huhuuu", čímž mě pobízel, abych přidala v nabírání mrkve :grinning:

Ale dnes mě potěšila kamarádka, říkala, že naopak slyšela od svých kámošek, že děti milovaly brokolici, tak uvidím zítra :slight_smile:
17. bře 2010 v 15:41  • Odpověz
tady nějaké nové výzkumy: http://zdravi.idnes.cz/novorozenec-jen-ji-a-spi-aneb-nejvetsi-myty-o-kojencich-pgm-/deti.asp?c=A100308_215151_deti_bad

jo a holky, koukala jsem, že od zítřka se bude přecházet na novou verzi a že bude zítra MK nedostupný!!! Nooo, co já budu dělat, asi furt na FB :grinning: zrovna zítra mám až večer něco, jinak celý den volno! :grinning:
17. bře 2010 v 15:43  • Odpověz
holky a máte taky ty spací pytle do 6 měs.? Vítkovi už začínají být na knop, tak nevím, jestli koupit další nebo ho nechávat spát jen pod peřinou, ale on se teď děsně odkopává...
17. bře 2010 v 15:44  • Odpověz
werča: Vítek zas dělá po jídle, že bere do rukou ten špinavý bryndák (hlavně od kaše, jak je tekutější, tak ta na tom bryndáku přecejen je) a rve si ho do pusy, snaží se ho cucat a lízat :grinning:
17. bře 2010 v 15:46  • Odpověz
pabli: no to můj malej dělá taky, ten tam cpe ruce, bryndák, prostě katastrofa, to máš výhodu, že je naučený jíst lžyčkou, můj malej nechce kaši lžyčkou vůbec, to bude asi tým, že jsem si ho sama naučila pít z flašky

zajímavý článek :confused:

spací pytel nemám, ale kámoška říkala, že taky neměla, ale ted od 7 měsíců musela malej pořídit, protože si pořád odkopávala peřinu a ráno jí našla odkrytou

zítra MK nebude, no to bude něco :unamused:
17. bře 2010 v 16:00  • Odpověz
holky kdyžtak máte ruce nohy tak se dorozumíte :dizzy_face: :grinning: werčo mě stačí vidět tvoje slovo lžyčka a vím že si slovenka :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning:
pabli super článek, tak si nemusím vyčítat že na malou děsně šišláme :slight_smile:

holky tchýně je fakt kráva, ten můj jel pryč, byl u auta před barákem, já v okně a ještě kecáme, vylezla tchýně a začala na něj strašným způsobem ječet na celou dědinu co jako dělá jestli je normální ... tak na ní zařval co jako dělá a ona mu ukazuje pod nohy a tam ležela peněženka, ale nebyla jeho ale kamaráda našeho synovce, místo toho aby se mu omluvila (nikdy sem jí ale neslyšela se nikomu omluvit) tak se začala usmívat jakože se nic nestalo :angry: tohle dělá i svým vnukům že po nich tak startuje zničeho nic, by mohla zkusit tohle udělat Máje :angry:
17. bře 2010 v 16:09  • Odpověz
fuj uplně mi je z toho blbě :angry:
17. bře 2010 v 16:10  • Odpověz
evena: a jak se to píše??? :slight_smile:

no teda, tá tvoje tchýně je fakt peklo :unamused:
17. bře 2010 v 16:22  • Odpověz
evena: tyjo, to je něco

werča: joooo "lžyčka" je dobrá :dizzy_face:
17. bře 2010 v 16:23  • Odpověz
werča: "lžička" :slight_smile:
u nás je to lyžička :sweat_smile:
jo tak proto :grinning:
17. bře 2010 v 16:24  • Odpověz
Editku jsem přestala dávat do spacího pytle už někdy kolem 3 měsíců, protože mi to vadilo při nočním přebalování. Spinká pod peřinou, občas se odkope (ale jen při usínání) a tak ji přikreju. :slight_smile:

Evena - moc jsem to nepochopila, ona ho jako seřvala za to, že "ztratil" peněženku?

Hm, zítra má Edit půl roku a tak nás čeká "oslava" u tchnánovců takže nefungujici MK přežiju, ale co budu dělat ráno jak vstanu? :grinning:

Editka papá lžičku docela pěkně, ale děsně to na můj vkus trvá. Zítra dostane taky bramborovu kaši, ale vylepším ji mrkvičkou. Jo a dnes měla v té kaši i trošku kousky a normálně to spapala.
17. bře 2010 v 16:26  • Odpověz
werča: to je právě ta historie... na Slovensku se ten vývoj zastavil, u nás šel dál, že to první "y" se vymazalo :wink:

edit: Vítek teď právě začal cestovat po postýlce, když je jen v bavlněném spacím pytli, v tom s podšívkou mi to nedělal... a je teď tím pádem každou noc odkopaný... tak asi pořídím i ty větší :slight_smile:

edit: jé, vy budete slavit, to je supeeer :slight_smile:... Vítek tu půlskleničku slupne tak asi za 7-10 min.
17. bře 2010 v 16:29  • Odpověz
Na pravopis už se nedivam. Doufám, že moc chyb nedělám nebo se aspoň snažím psat nejlíp jak to jde. Ale jsou některé diskutérky na MK která snad nemůžou mít ani první třídu ZŠ. Chápu, že někdo v rychlosti občas blbě napíše I a Y nebo S, Z, ale někdo dělá hrubky všude. Tohle jsou moji favoriti z MK - asy, abi, liže, myluju, příbjech apod. Někdy se i pobavim, ale je to vlastěn smutné. CHudák Pablinka :wink:
17. bře 2010 v 16:31  • Odpověz
Pavli - ji taky stačí cca 10 minut, ale mě se to strašně vleče. Navíc když chce pak ještě dokojit :slight_smile:
No jo, budeme slavit. Teda já jsem nechtěla, ale oni si nedají říct. Tak si dáme šampíčko a zákuseček :slight_smile:
17. bře 2010 v 16:34  • Odpověz
edit jj si myslela že ztratil peněženku :stuck_out_tongue_closed_eyes:

já do spacího pytle nikdy nedávala, ale bodl by nám protože se ze spaní odkopává

edit jakou má ta mrkev konzistenci když to vytáhneš z mažáku, zhoustne to?
17. bře 2010 v 16:35  • Odpověz
jéé edit- tak vy slavíte už zítra jo :slight_smile: my až příští týden, ale dvojnásobne, protože dostanu řidičák

malej měl bramborovou kaši dneska :slight_smile: , nechá se taky koupit dětská šunka a zmixovat to :wink:

pabli- to je to i,y :grinning:
Cestování v postýlce je kapitola sama pro sebe. Edis má tak furt nohy tam kde má mít hlavu :slight_smile: Neřeším to, prostě ji přikreju a nechám tak jak je.
holky tak mě je pravopis narosto šumák u ostaních (u mě teda ne) ale snad chyby moc nedělám, ani to po sobě nečtu :grinning:
17. bře 2010 v 16:36  • Odpověz
Evi - jo, troušku to zhoustlo. Tak jsem tam přidala trošku vody a oliv oleje. Chuťově je to stejné jako ta čerstvá.

Veru - dětská šunka už se teď může? Já myslela, že je tam sůl nebo tak něco. Já si ji kupuju pro sebe :grinning:
17. bře 2010 v 16:37  • Odpověz
právě jsem přemýšlela čím to rozředím, když by to bylo z toho mrazáku moc hustý, mám taky zamraženou brokoličku s mrkví
Evi - mě je pravopis taky volnej, ale někdy je to fakt maso :wink:
edit: fakt nevim, jen vim, že mi to poradila tchýně, ale tak oni vařili už v půl roce dětem knedlíky s gulášem tak bůh ví, tá by do něj už nacpala všechno, já ji furt říkám, že dnes se už dokrmuje jinak :angry:
17. bře 2010 v 16:39  • Odpověz
to je edit někdy je to síla že se musím smát, ale aspoň se člověk pobaví :grinning: v tom sem docela tolerantní, protože známej je "dis¨... cosi, nevím jak dál, neumí se pomalu ani podepsat protože vynechává písmenka ale je to velice inteligentní člověk
17. bře 2010 v 16:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.