• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokec o dětech

(Zamčená)
26. června 2010 
my máme fusak prodlouženej 110cm, jde kousek odepnout a je na autosedačku i do kočáru. Malé v něm je krásně teploučko, za to já jsem mrzla..nevím co budu dělat v zimě.
No holky, prý udajně pojišťovna 217 ten Prevenar hradí. Nám VZP přispívá 500Kč ročně. Tak to využiju. I za cvičení jsme dostali 1000Kč příspěvěk :wink:
24. říj 2008 v 19:49  • Odpověz
dzej VZPko přispívá pěstistovku? takže když dáme jednu letos a další příští rok, tak to je za 1000,- :sweat_smile:
kolik to vlastně stojí a kolik je těch dávek, já se furt k těm stránkám nedostala :sweat_smile:
24. říj 2008 ve 21:08  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: ,
jak užíváte volníčka?náš taťka má dnes třetí dvanáctku,takže si ho moc neužijeme,počasí taky nic moc,už jsem Adélce vytáhla dneska fusak.Byli jsme u našich na obýdku a Adámka si tam nechali na noc,zítra s ním jedou do bazénu,tak mám zas po době vidinu klidného večera :grinning: .Jak zvládají vaši mimísci změnu času?
My to nějak nepociťujeme,i když jsme dnes od 5,15 vzhůru,ale Adélku probudil budík,co měl manža,tak asi s ním chtěla držet basu a vstávali jsme :slight_smile: .Jinak se nám holka pěkně rozjedla,to je mazec,jen někdo klapne pusou,už u něj stojí a žebrá :slight_smile:.A je sranda,když vytáhnu občas dózu s těma jejíma sušenkama,nebo kukuřičnýma křupkama,tak začne skákat v tý židličce,jak kdyby měla absťák :sweat_smile:
Tak hezký zbytek neděle a pište,pište :dizzy_face:
26. říj 2008 v 15:03  • Odpověz
Ahoj, taky mám nový fusak (ten co se dá prodloužit na zip, jako dzej), ale zatim bohatě stačí ta krátká verze. Máme sluníčko tak je Adélka pořád venku, dobře se jí tam chrní. Jínak pro nás se tyhle dny od ostatních moc neliší. Časový posun se snažím nějak srovnat, ale zatím se nedaří. Adélka je jak švýcarský hodinky, jede si podle svýho.
Bude jí 4,5 měsíce a někde jsem četla, že pokud je na UM tak by měla začít s příkrmama, ne? Zatím nám ale Dr. nic neřekla, na kontrolu ale jdeme až za asi 10 dní. No, možná, že u nás je to jinak, když k tomu i kojím :wink: Ale jsem na to zvědavá, jak s tím budeme válčit.
26. říj 2008 v 15:33  • Odpověz
jé,to se máte,že máte sluníčko :slight_smile:,tady je mlha a zima.tak jestli Adélka netrpí hlady,tak ještě počkej s příkrmama,když i kojíš.třeba aspoň do 5 měsíců.neboj,určitě jí bude šmakovat papáníčko.Adélka ze začátku taky nic moc a teď toho sní ....až až :sweat_smile:
26. říj 2008 v 16:06  • Odpověz
Hlady určitě netrpí, vyžahne svojí dávku mlíka (dávku, kterou mají podle tabulky vypít nekojený děti) a to si předtím ještě dá moje.
Tady byla taky pěkná kosa, ale sluníčko nás docela prohřálo.
Adélka usnula, jupí! Takhle chodila spát i za letního času. Snad to bude ok a nevzbudí se :unamused:
26. říj 2008 v 19:13  • Odpověz
Ahojky,
tak Kája asi změnu času v noci pocítila, neboť po dlouhé době měla teda řádivou noc - cca co 2 hodky hore, ječení, kvílení, plakání, povídání.. no furt dokola, takže dneska sme jak mátohy :sweat_smile:
Zjistila sem, že jí šmakuje (nanejvýš ale 8-10 lžiček příkrmu) ale jen čerstvě uvařeného, pokud si schovám do ledničky na druhý den, tak mi to už nechce... teda fakt nevím jak to může poznat :unamused: :sweat_smile:
U nás taky krásně slunečno, trošku chladno. Snad i zítra bude fajn, jedeme do Brna, tak sand to i Kája zvládne, chceme kuknout do IKEY, MM má volno, tak toho musíme využít :sweat_smile:
petronilko dvanáctky brr, co MM dělá?
cerstvámámo, jestli i kojíš, tak taky myslím, že kolem toho 5 bude stačit a on dr. ti řekne :wink: , já bych nejraděj ještě jen kojila :grinning:
Hezkou noc a klidné snění :wink:
26. říj 2008 ve 21:32  • Odpověz
Ono to dokrmování má svoje výhody. Nutrilon Adélku pořádně zasytí a díky tomu spí i 10 hodin v kuse. Spala i 12, ale to už jsem se vzbudila já a šla se podívat co se děje. Ale snažím se kojit co to jde, aspoň do těch 6 měsíců. Pak půjdu na 3 dny do nemocnice, tak uvidíme jak to s tím kojením dopadne.
My jdeme zítra vybírat koberec do předsíně. V Ikea jsem nebyla ani nepamatuju, ráda tam očumuju kuchyně. Já bych tak chtěla novou! A větší! :grinning:
Tak dobrou noc.
26. říj 2008 ve 21:50  • Odpověz
Ahojda,
cori-MM děla v místní fabrice-dělají brzdové obložení atd na auta.Je to někdy na prd,když je 3 dny do večera v práci,ale zase pak má víc volna,takže to jde a navíc to má do práce asi 2 minuty,jen přejde silnicí :slight_smile: ,takže pohoda.A jsem taky měla v práci dvanáctky,ale s dojížděním,tak nic moc,hlavně,když jsou děti.
Byli jste v té Ikee?A jak to Kája zvládla?Taky bych jela juknout :slight_smile:,ale nejlíp bez dětí.

cestvamamo,copak že musíš do nemocnice :frowning2: ?To je dobře,že ještě kojíš i když je malá na Nutrilonu a aspoň máš výhodu,když si potřebuješ někam odkočit,že se Adélce může dát UM.

Dnes jdu brzo do hajan,jsem po plavání nějak zmožená a mám hnutý záda.Adélku to taky zmohlo a už chrupká :slight_smile: .
27. říj 2008 v 19:57  • Odpověz
Je to výhoda. Slyšela jsem i názor, že si to zbytečně komplikuju - kojím a ještě musím připravovat mlíko, že kdybych jen dávala lahev tak je to pohodlnější. Jenže já sama nejsem odkojený dítě a mám kdejakou alergii, takže chci Adélce předat nějaký ty protilátky a tak.
Jdu na operaci s myomem, udělal se mi v těhotenství.
27. říj 2008 ve 20:03  • Odpověz
Ahojky,
tak jsme zpět, Kája už spí. A musím ju pochálit v Ikee se jí líbilo :slight_smile:)) byla fakt moc spokojená, jukala na lidi kolem, blbla v kočárku no my tam snad budem jezdit častěji :grinning: , jen kdyby to nebylo tak daleko :frowning2:
Byli sme s tchánovci, takže pohlídali a my mohli zvesela bloumat, ale v podstatě sme se jen dívali, teď se šetří, ale inspirace se hodí :wink:
cerstvamamo, to je fajn že kojíš a určitě i pro tebe a malou :wink: brr operace, tak ať ti dobře dopadne.
petronilko to má MM fajn, že má práci tak blízko, já sem byla taky moc ráda, že sem nemusela dojíždět, su leňoch :sweat_smile:
27. říj 2008 ve 20:47  • Odpověz
Jak jste si užili svátek volna? Svátkovali jste, svátkovali a nic nedělali?
My dem zítra konečně nastřelit naušničky, no sice bude asi řevu, ale už se aj těším, aspoň bude vypadat jak holka :grinning:
28. říj 2008 ve 20:04  • Odpověz
My jsem měly sraz se ségrou a její dcerou v nákupáku. Nic moc jsme si nekoupily. Já jsem jen koupila Adélce pěkný bodýčko a jinak jsme jen korzovaly a daly si kafe. K tomu je nákupák ideální - je tam teplo, neprší tam, jsou tam přebalováky :grinning:
28. říj 2008 ve 20:14  • Odpověz
Tak už máááme naušničkyyyy :grinning:
Vřískotu bylo dosti,
to bylo asi z nelibosti,
slzička též ukápla,
ale brzo se zamáčkla.
Naušnička v uchu hezká je,
Karolínka holka pěkná je :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

a už i spíme, jak se máte vy?
29. říj 2008 v 19:02  • Odpověz
ahoj holky, tak nám nešel od soboty net, konečně to zapli :angry: :angry: :angry: Cori gratuluji Kájce k náušničkám :wink:
Holky, tak my opět máme noci na prd. Co hodina vstáváme, malá začne plakat, pochovám, dám dudlík, nic..dám ji prso, cucne si a spí..tak je to furt až do rána. Já nevím co to je, ale je to docela záhul, melu z posledního. Prý snad zuby, ale nic nevidím :frowning2:
30. říj 2008 v 16:40  • Odpověz
AHojky Dzej, jujda jujda - jak se člověk nevyspí, tak je to naprd... a zkoušelas kašičku na noc? ono možná ju ty dásínka svědí nebo bollí a tak se budí, toť ať to rychle přejde - prej sou i nějaké gely na zoubky, třeba by to malou uklidnilo...
30. říj 2008 v 17:59  • Odpověz
Cori jo, dávám kašičku a ještě dokojím a nic. Ono to není hlady, ona si v noci vždycky jen cucne. Ted jsem jí natřela ty dásně, má je chudina nateklý, takže asi fakt zuby. No jsem zvědavá jestli to trochu pomůže.
cerstvamama tak ať ti operace dobře dopadne, jak dlouho budeš v nemocnici? Táta se bude starat o děti?
30. říj 2008 v 19:19  • Odpověz
Ahoj, dneska jsme byly s Adélkou na cvíču a nevím která z nás je z toho víc vyřízená :slight_smile:
dzej
Půjdu na 3 dny, hlídat bude babička. Táta pracuje v zahraničí a přijede až v půlce prosince. Babi bydlí s námi v domě a Adélka je na ní hodně zvyklá. Navíc babi s ní umí nejlíp zacházet (hned po mně) :grinning:
30. říj 2008 v 19:26  • Odpověz
cerstvamama tak to jo, to je fajn, že babi pohlídá. Jsem napsala hlídat děti..jsem myslela malou a pesana :grinning:
30. říj 2008 v 19:38  • Odpověz
My o nich taky mluvíme jako o dětech. Oni jsou si v lecčem dost podobní :grinning:
30. říj 2008 v 19:49  • Odpověz
:grinning: :grinning:
my dneska byly taky cvičit a sešly jsme se jen 2 maminy...každej to vzdal, nedá se tam parkovat. Jinak to tam bylo fajn, sem se pěkně protáhla vždycky :wink: no tak už budem chodit jen v pátek k nám na Lesnou. A nevím jak ji zabavit ty ostatní dny.Teď to ještě jde, dneska bylo 20st, ale až bude pršet nebo mrznoout... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. říj 2008 ve 20:24  • Odpověz
My chodíme v pondělí do vaniček a ve čtvrtek na cvičení. Jinak každý den tak 1h - 1,5h procházka ať je počasí jaký chce. To víš, pesovi a dítěti nevysvětlíš, že se ti ven nechce :grinning:
30. říj 2008 ve 21:32  • Odpověz
hi pesanovi, u nás zase Kajce, ta když nemá procházku, tak je nevrláááá
ať ti operace dobře dopadne...
a jak dlouho bývá MM pryč? si to neumím ani představit, že bych byla sama na malou :sweat_smile:
dzej, tak to mohlo být prima cvičení, když vás tam moc nebylo...
my byly dneska na vaničkách a tam je frmol, paní to bere jak na běžícím páse, snad si ani nevydýchne :fearful:
30. říj 2008 ve 21:37  • Odpověz
Plánovali jsme si, že bude jezdit každý měsíc, ale teď to dobře vycházelo, jezdil tak 1xza 3 týdny. Po novém roce jedeme za ním. Chtěli jsme jen počkat až bude Adélka větší a hlavně naočkovaná. Hodně mi pomáhá manželova máma, hlavně ty začátky byly těžký, teď už je to pohoda. Určitě i proto, že máme pohodový dítě :dizzy_face:
Doktor mě uklidňuje že je to brnkačka, tak mu věřím. Hlavně ať už je to za mnou. Jen pořád nevím co s Adélkou. Neumím si představit 3 dny bez ní, i kdybych už nekojila.
30. říj 2008 ve 21:47  • Odpověz
Takže malá zůstane doma s babí? V nemocnici ji tam asi u sebe mít nemůžeš, že? Uvidíš,malá si ani nevšimne, že je bez tebe - když je na babi zvyklá :wink:
MM je v zahraničí? Je fakt, že začátky byly docela náročné, taky sem byla mamce vděčná, že mně hodně pomáhala.
Krásný den všem, malá už se tu zvesela přeguluje a já bych ještě spala :grinning:
31. říj 2008 v 07:18  • Odpověz
Dobré ranko :slight_smile: ,
taky jsmeměli dnes budíček před 6,ale Adélka už od 7 zase chrní a já si dávám v klidu kafíčko :slight_smile: .Máme teď taky nějaké divoké noce,budí se 2-3 krát,ale pak nemůže vůbec zabrat,třeba půl hodiny až hodinu.Dřív jsem jí dala cucnout a spala dál.Tak nevím,jestli to je taky těma zubama,má 3,tak se jí možná klube další :sweat_smile: .
Až se probere,tak musíme k dr.,myslela jsem,že je opruzená,ale Bepanthen tentokrát nezabral a má to pořád víc rudé a rozlezlé až do třísel,tak musíme jít pro radu :unamused: ,pořád luftujeme,vaříme řepík,ale je to prd platný.
Adam včera odjel k babičce,zítra se vrátí,tak je tu nezvyklé ticho :wink: a Adélka může aspoň kramařit v pokojíčku,protože jinak se před ní zavírá :dizzy_face:
Tak přejem hezký den,tady vylézá sluníčko,tak snad to vydržííí :slight_smile:
31. říj 2008 v 07:40  • Odpověz
autor
ahojky petronillo,nám se taky Adélka poslední dobou pořád budí ze spaní a tak jí vždycky musím k sobě vzít,aby mohla usnout... :wink:
taky Ti přeji hezký den :slight_smile:
31. říj 2008 v 10:10  • Odpověz
coriven
No nevim, ve středu jdu k doktorovi všechno dojednat tak se ho zeptám. Radši bych jí měla u sebe. Taky se nabídla ségra, že by přijela s dcerou k nám a byla tu s Adélkou. My jsme si se ségrou dost podobný a působíme na naše děti stejně. Když byla její Terezka mimi tak u mě v náručí přestala plakat a ségra zase dokáže uklidnit Adélku. Asi nějak stejně voníme nebo co. Tak si říkám, že kdyby byla Adélka se ségrou a navíc ve svým tak by to třeba šlo. No ještě uvidím.
Manžel je daleko přes 1000 km :slight_smile: Já jsem vděčná zase tchýni, bez ní bych to nezvládla. A vlastně se u ní dodnes stravuju, já bych si sama neuvařila. Vařím jen pro 2 a víc osob, jinak na to kašlu :wink:
31. říj 2008 v 11:11  • Odpověz
Ivul,to já si ji taky pak v noci beru k sobě-a to jsem si to zakázala :dizzy_face: -ale tím se trochu uklidní,i když ji to stejně trvá,než zabere.To pak začne po mně lízt,rozsvící lampičku,"povídá si " a já pak chytám nerva :sweat_smile:

cesrtvamamo,to máš dobrý,hlavně,že je někdo,kdo pohlídá a s tím vařením se Ti nedivím,taky si pro sebe nic nekuchtím.takže když mi pak něco občas mamka dohodí,tak jsem rááááda :slight_smile:
31. říj 2008 v 11:20  • Odpověz
ahoj holky,
cerstvamama a můžu se zeptat, kde pracuje?? Je to aspoň u moře??
Tak já nevím co to je s dětma, Ivul, ty máš taky problém..ty jo, my teď furt v noci po hodině. Včera jsem ji namazala ty dásně, ale spala asi tak 2x 2 hodky ale pak zas nanovo :frowning2: A zuby nikde.¨
No my taky chodíme na dlouhý procházky, malá se pěkně prospí a pesan proběhne.
31. říj 2008 v 19:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.