• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokec o dětech

(Zamčená)
26. června 2010 
teda já když to po sobě čtu, tak si připadám jak blb, neumím dát dokupy souvislou větu :pensive:
31. říj 2008 v 19:14  • Odpověz
Jsme na Balkane, primo u more to neni, ale da se tam dostat za 2 hodiny autem. Pres leto jsem tam jeste nebyla, tak ani nevim jaky to tam je. Snad pristi leto - to uz bude s Adelkou.
Adelka mela ted vecer nejaky prujem a dnes v noci vstavala neobvykle brzy, myslite, ze by to taky mohly byt zuby? Obcas taky posledni dobou ze spani zavzlyka.
31. říj 2008 ve 20:03  • Odpověz
autor
petronilla jinak to s těma našima holkama ani nejde vid??ale mě to neva,že s náma občas v posteli spí...
31. říj 2008 ve 20:22  • Odpověz
Hezký sobotní den :dizzy_face:
petronilko, chtěla sem se zeptat, jak jsidopadla u dr. s těma opruzeninkama u malé, no já koukám a my to máme taky :angry: , včera jen trošku zarudlé a dneska už má prcku ¨skoro uplně rudou... větráme luftujem a jak jsi psala Bepanthen nepomáhá, tak nevím co s tím :unamused:
dzej - taky píšu občas pěkné blbosti... to je hned :sweat_smile:
cerstvamamo, tak to budete mít hezký léto, ale asi není co závidět, že? když je chlap na tak dlouho pryč :pensive:
1. lis 2008 v 10:48  • Odpověz
Ahojky,taky přeju krásnou sobotu,tady je teplíčko,sluníčko,ale větrno :slight_smile: .
Cori-Adélka má plenkovou dermatitidu,vypadá to jakoby ekzém.Dostali jsme Imazol na mazání,ale zatím nic moc.Včera byla hodinu bez plíny,ani ji neutírám těma ubrouskama,ale jen vodou,tak doufám,že se to zlepší :unamused: .Držím pěsti,ať se toho taky zbavíte :wink:

cerstvamamo,to může být klidně k zoubkům.Taky si myslím,že se naše malá kvůli tomu tak často budí.
Teď má zase rýmu,zelený nudle,to je každou chvíli.Asi na ni prsknul taťka :slight_smile:

Ivulindo-mě to taky nevadí,syn u nás taky takhle chrupal,ale nemohli jsme ho pak vystrnadit do pokojíčku :grinning: a i teď když má taťka noční,vezme deku,polštář,medvěda a už si to šustí ke mně do ložnice :sweat_smile: .
Ale spíš mám u Adélky strach,aby nespadla z postele,minule ráno jsem jí tak tak chytla,už byla na krajíčku :frowning2:

Dzej-mě malá spala do 4 měsíců celou noc a pak se začla budit,ani kaše nezabírá,prostě chce dudat mně a nechce se mi jí nechat řvát,pak nemůže usnout,takhle se aspoň ududá a líp usne :slight_smile: .někdy ji ukecám na čaj,ale mááálokdy :dizzy_face:

To jsem se nějak rozkecalala,tak jdu radši obědvat :grinning:
1. lis 2008 v 11:55  • Odpověz
petronilko dík, ta mastička bude asi na předpist, že? no právě sem si říkala, že to vypadá jako ekźém, asi ju to aj svědí, je taková celá podrážděná - se nedivím :unamused:
a tos malé dala nějaké nové plenky, že se to objevilo? já sem právě nic neměnila - všechno už dlouho stejné, jen mě napadlo, jestli něco nechytla ve vaničkách... ale snad nee :angry: :frowning2:
1. lis 2008 ve 12:46  • Odpověz
To asi bude na předpis,tak skoč v pondělí k dr.,když to nebude mít Kája lepší :slight_smile: .Právě,že používám taky vše pořád stejné,plíny jsme neměnili,tak netuším z čeho to má.Před chvílí jsem jí měřila,má 38,hrozně málo dnes spí a je ukňouraná,teče jí z n nosu,to vypadá,že plavčo v pondělí nedopadne :frowning2:
1. lis 2008 ve 13:33  • Odpověz
ahoj holky, tak dneska bylo krásně, že? Byli jsme zase na houbách a donesli košík :slight_smile:
Zítra se chystáme do termálek do Laa tak jsem zvědavá jak se to bude Sabulce líbit. A od příští soboty už budem chodit plavat. Cori jaký bylo plavání?
1. lis 2008 ve 20:18  • Odpověz
autor
petronillko tak to je dobrý s Adámkem to mě pobavilo,že si vezme deku,polštář,medvěda ajde k tobě do postele :grinning:.to by bylo nadělění kdyby ti Adélka spadla z potele,nedovedu si představit co bych asi dělala já :cry:.Naše princezny se obě jmenují Adélky všimla sis toho??Jinak já doufám,že to je jen ted,že chce s náma spát v posteli,jelikož dneska jsem se absolutně nevyspala a jsem dobytá jako pes :sweat_smile:.Tak snad jí to pak přejde a bude spát ve své postýlce až bude mít ten rok :grinning: jinak já jsem taky usnoplaná a teče mi pořád s nosu asi bude taky nemocná,ale nechtěla bych aby to Aduš chytla od mě.Hlavně at je tvoje malá zdravá :wink: Držím palce
2. lis 2008 ve 13:45  • Odpověz
Ivul,to víš,že jsem si všimla,že máš taky Adélku :wink: .Dnes to je taky děs,teplotu má trochu pořád,je protivná,spí po půl hodinách,jen se přiblížím s kapesníkem,už ječí.V noci se pořád budí,má plný frňáček,tak spí s náma,už to neřeším.
Já mám plnou pusu aftů,bolí to jak čert,blbě se mi mluví a o jídle ani nemluvím-dobrá redukční dieta :grinning: ,tak kloktám šalvěj...co taky člověk může při kojení... :angry:
Manža ten tady taky kejchá,smrká,tak jediný kdo je fit,je Adam,tak snad vydrží :slight_smile:
Držím taky pěsti,ať to Tvoje Aduška nechytí,je to fakt protivný,když jsou mimísci marod :frowning2: ,u nás to je každou chvíli,asi to tahá Adam ze školky a Adélka to hned chytne.
2. lis 2008 ve 14:46  • Odpověz
ahojky holky,omlouvám se,že sem lezu,prosím vás kdo má tak dvouleté dítko...dcera se mi už asi 6týdnů počůrává.nevím,jestli to dělá schválně,nebo je to samovolné,ale zítra jí vezmu k dr se poradit.kdyby se začala počůrávat po narození syna-2 týdny),tak by byla příčina jasná,ale takhle vážně nevím...a pokud vím,tak jí nikdo neublížil,neseřezal,ani nic.je to normální veselé spokojené dítě,ale tohle mi připadá jako psychický problém,ale nevím,kde by k němu přišla...prosím jestli můžete,nebo máte s tímhle zkušenosti,tak mi poradte...písněte do IP.děkuju
2. lis 2008 v 19:01  • Odpověz
Ahojky, koukám samá rýma, samé nachlazení, to je tím počasím, no už ať je zase jaro a teploučko :sweat_smile:
Dzej - plavání jsme zase z části prořvaly, tak nevím jestli jí to vůbec k něčemu je :angry: , si říkám, že ju tak akorát naštvu, kamarádky kluíčík si to hoezky užívá, ale naša treperenda bych řekla vůbec, snad v tom velkém bazénu, kde bude s tatínkem a se mnou se jí bude víc líbit :grinning: , už taky začnete plavat? tak dej vědět jak se bude Sabince líbit :wink:

phoebe - bohužel neporadím, mám ještě malou dcerku, ale jak píšeš bude to asi psychického původu, nevíme co se v těch malých dušičkách odehrává a třeba měla už před tvým porodem z toho strach, třeba někde něco škaredého zaslechla - např. o porodu a teď se jí to vrací v psychosomatické podobě, kamarádky dcerka to teď poržívá taky - ale počůrává se ze spaní (a jen když je ve školce, ale velmi se jí tam líbí) a Eliška se počůrává jak často přes den, nebo když spí? Určitě vám dr. poradí...
2. lis 2008 v 19:15  • Odpověz
phoebe zkus kouknout spíš do témat batolat, tady máme většinou ještě mimča :wink:
Cori, tak to je mi líto, že se Kajce voda nelíbí. My jsme dneska byli v Laa v termálkách, byla poprvé v bazenu a moc se jí to líbilo, byla ve vodě dvě hoďky a pak ještě půl a vysmátá jak lečo. ted už spí jak dudek, tak snad to dneska bude dýl než hoďka :angry:
Ivulindo a jak dlouho ti to Adélka dělá, že chce s váma spát v posteli??
Holky tak ať nejste vy ani vaše děti nemocný. Hezký zbytek neděle
2. lis 2008 ve 21:13  • Odpověz
autor
Petronil chudák tvoje Adélka je mi ji líto,že je taková nemocná,je to tím počesím a taky tím,že se blíží už zima.Já jsem taky nachcipaná a pořád kašlu :frowning2: už mě to nebaví mít plný nos...je to hnus ty nemoci,hlavně jak jsou děti nemocní :unamused:.Adélce přeji at se co nejrychleji uzdravííí :slight_smile:

dzej dělá to asi tak měsíc,jako mě to neva jen kdybych se s ní nemusela mačkat a nebyla v té posteli jako sardinka :grinning:.Vždycky když mě v posteli necítí na sobě jakože mám třeba na ní lehće položenou ruku nebo u ní hlavu tak se ke mě sesune blíž a to pak nemám žádné místo... :sweat_smile:
3. lis 2008 v 09:17  • Odpověz
Ahojky,
tak jsme museli zrušit dnešní plavání,Adélce teče z nosu jak z vodovodu,teplotu má trochu pořád,byli jsme dva dny zavřený,tak dnes půjdem odpolko ven,stejně musíme pro Adama do školky a já do lékárny,volala jsem zubařce co na ty afty,tak snad to pomůže,jsem teď jako Aduš na kašovité stravě :grinning: .

ivul,díky taky se rychle uzdrav :slight_smile:

V sobotu mi panimáma přivezla studentskou pečeť,já ji kvůli těm aftům nemohla a co myslíte???Ráno koukám,že mi ji manža večer sežral :angry: :grinning: .
3. lis 2008 v 10:33  • Odpověz
autor
:grinning: :grinning: :grinning: tak to je dobrýýýý petronil :wink:
3. lis 2008 v 11:19  • Odpověz
petronillo a odsáváte?? Já jsem kapala nasivin pro kojence a odsávala a za chvíli byla rýma pryč. Taky se doporučuje hodně chodit ven,aby se ten nos protáhl :wink:
Ivul a čím myslíš, že to je? Já mám pocit, že máme to samý, akorát malou uspokojí prso. Já jsem slyšela, že jak začínáš s příkrmama, že děti mají strach, že je odstrkuješ, tak si to takhle vynahrazují, ale když ty jsi nekojila tak teda nevím :confounded:
Holky jak jste psaly ohledně té vyrážky u prcky, není to taky třeba z vašich ruk?? Neumývaly jste se třeba jiným mýdlem než normálně a pak nesahaly na mimi? Slyšela jsem, že takhle se dá taky přenést vyrážka..což je teda síla :angry:
3. lis 2008 v 16:33  • Odpověz
Dzej,nasivin taky kapem,dnes se jí u oběda hrozně špatně dýchalo a jedlo,navíc ty hleny ji dáví.Já mám jenom takovou tu hadičkovou dsávačku,jak to odsáváš pusou,ale jednak je těžký ji vůbec přeprat a pak mi přijde,že to skoro tím nejde.Jakou máš ty?Dnes jsme byli venku a je to určitě znát,že tam jí tak ty nudle netečou :slight_smile: .
Jinak s tou vyrážkou nevím,nic jsem z kosmetiky neměnila,ani mýdlo,nic.Po každém přebaení jsem ji vždycky pořádně osušila a stejně se jí to udělalo.Ale teď už to po té masti docela mizí.
Cori -byli jste taky u dr.?Nebo už je to dobrý?

Jo a s tím spaním a kojením to máme taky,už ani ten čaj nechce,jen to prso :sweat_smile: ,tím se unaví a spí.Ale naučila se to velmi rychle,spát s námi.To trvá asi tak měsíc.Jsou to mršky vykutálené :slight_smile: ,stojí v postýlce a výhružně řve,dokud jí nevezmu k nám.Ale mám štěstí,spíš než ke mně leze k tátovi :grinning: a když ne,tak spí na štorc-u táty hlava u mně nohy :dizzy_face: .Ale je to milé když se přitulí,co si budem povídat.... :slight_smile: .U Adama jsme to měli taky tak,když mu byly 2 roky,tak jsme se stěhovali a nechtěl spát sám v novém pokojíčku,tak byl s náma v ložnici a bylo to fajn,když jsem šla spát a lehla si k němu.Oni to jsou slaďoušci,když chrupkaj :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .Vystrnadit se nám ho definitivně podařilo až s narozením Adušky pod pohrůžkou,že se nevyspí,když mu bude brečet u ucha :grinning:
3. lis 2008 v 16:53  • Odpověz
Tak to až budete chít vystrnadit Adélku tak abyste si pořídili další dítě :grinning:
3. lis 2008 v 17:30  • Odpověz
Jejku,nestraš :grinning: ,tu musíme zavčasu vystrnadit do postýlky :slight_smile:
3. lis 2008 v 17:46  • Odpověz
Ahojky,
tak jsme dneska byly na rehabce, fyzioterapeutka Káju pochválila, ale pořád nemá správné držení těla při pasení, tak máme ve cviku pokračovat a ještě jsme dostaly jeden cvik na víc - no abysme se asi nenudily :unamused: , tak uvidíme, cvičením nic nezkazíme, tak holt budem cvičit :wink: a paní primářka z rehabky nám pak ještě řekla, že to bude asi tím, že je kája velký, buclatý kojenec - dobrý ne :sweat_smile: holt se jí to tělíčko asi hůř ovládá, ale tak váží asi 8 kg a měří 68 cm, ale je taková na pohled buclatá, no snad jí to nezůstane :sweat_smile:

hezký večer po přátelích se tu zase objevím, estli mě MM pustí :grinning:
3. lis 2008 v 18:59  • Odpověz
petronilla my máme tu obyč odsávačku co ty a pak jsme přikoupili tu na vysavač a to je paráda. Já teda měla ze začátku strach to tím dělat, ale táta mě to naučil a vysaju tak 3x víc než tou ruční. Fakt doporučuju.
Cori tak to jste baculky, my máme 6650g a 70cm....tak proto jsme asi živejší. To už se Kájka pěkně pronese, co?
No já teda pořád Sabulu přehazuju z postýlky do postele a zpět, nechci aby se naučila spát s náma. :sweat_smile:
3. lis 2008 v 19:40  • Odpověz
dzej
Adélka měla ve 4 měsících 6040 g tak to v 7 měsících asi bude pěknej buřtík. Ale třeba se to teď přibrzdí.
Jo a vysavačová odsávačka je fakt skvělá, taky už jsme jí 2x museli použít. Akorát že má Adélka psotník z toho zvuku vysavače.

Dneska jsme byly ve vaničkách. Poprvé jsme Adélce polívali hlavu vodou na povel. Docela se tomu smála. Už se těším do bazénu.
Zítra jdeme na druhou Hexu. Adélka nesnáší injekce, to zase bude půlhodinový pláč. Jsem z toho už teď hotová.
3. lis 2008 v 19:57  • Odpověz
cerstavamamo, ať vám ta injekce dobře dopadne, my taky dycky ječíme na lesy :sweat_smile: a Adélkce se ve vaničkách líbilo? tak to je fajn, hlavně, když si to užívá
dzej, Sabulka má krásné míry :wink: je fakt, že už Káju na rukách dlouho neunesu a záda bolí čím dál častěji, chmm. No snad jí nezůstanou míry po mně, postava alá věstonická venuše :sweat_smile: , ale to člověk teď nijak neovlivní, když je jenom kojená, že? Teda už přikrmujeme a už to pomlau začíná i šmakovat. Dzej kolik ti už toho malá sní? ¨Kajka tak max. 10 lžiček, pak se zapře a nepusí do pusky nic.

Jo a s tou červenou prckou - no my to snad měly ze špenátu - teda s hovíška, asi to bylo nějaké agresivní či co, už se jí to lepší, mažu Sudocremem a pomalu to pomáhá a špenát radši nedávám. :sweat_smile: :confused:
3. lis 2008 ve 20:18  • Odpověz
cerstvamama tak ať dobře dopadnete na HEXE :wink:
Cori, no vidíš, to my občas po bobku taky máme víc "zapařenou" prcku. Tak hlavně, že jsi na to přišla, čím to je. No my sníme tu velkou skleničku je to 190ml, a když nemá náladu, tak tam nechá tak 5Lžiček pro psa :grinning: jí to šmakuje hodně. Už ji pak nekojím. Holky dneska je venku zas tak krásně, byli jsme od rána na procházce a mám bolavý nohy :frowning2:
4. lis 2008 ve 13:23  • Odpověz
Ahoj, tak dnešní míry jsou 6910g, 67cm. A v půlce listopadu začínáme bojovat se lžící a mrkví k obědu :D Už se moc těším. Očkování dneska proběhlo hladce. Asi to bude tím, že Adélka brečela ještě než jí píchli, takže tu samotnou injekci asi ani nezaznamenala. Taky nám doktorka řekla, že jí mám nechat co nejvíc povalovat na zemi, že se v lehátku nemůže obracet. Já jí tam teda dávám minimálně, no ale tak jí tam přestanu pokládát úplně a uvidím jestli něco uvidím :grinning: Akorát že my máme docela chladnou podlahu, tak se bojím aby nenastydla. Leží sice na koberci+hracím koberečku+ rozbalený zavinovačce, ale stejně mi to připadá studený.
4. lis 2008 ve 14:23  • Odpověz
Ahoj holky,chci se zeptat-kde se dá sehnat ta odsávačka na vysavač?Nebo ji máte přes internet?
Uvažuju o ní,protože Aduš má tu rýmu dost často :unamused:
Jinak venku úplný jaro,co??? :slight_smile: To je super.Ale bude to pak šok,až se ochladí.Vůbec se mi nechce věřit,že se blíží Vánoce :slight_smile:
4. lis 2008 v 16:48  • Odpověz
petronilla normálně v lékárně ji koupíš. Stojí cca 300Kč a určitě se vyplatí.
cerstvamama tak super, to bude tím, že jsme vám drželi pěsti na tu HEXU :wink:
Holky, jak to děláte se spaním miminek přes den? Dáváte je do své postýlky nebo je necháte kdekoliv??
Jde mi o to, že já mám přes den Sabulu v ohrádce, kde si hrajeme a nechávala jsem ji tam i odpoledne spávat, ale mám pocit, že jak je starší tak se ji to moc nelíbí, tak jestli ji nemám dávat do postýlky. A pak ještě jeden dotaz, perete pořád v dětským pracím prášku nebo klasika?
4. lis 2008 v 17:53  • Odpověz
Dzej,díky,zítra se po ní poptám-snad tady budou vědět o co jde :unamused: .Zrovna máme za sebou boj,má taky hustou tu rýmu,že jí to dáví po jídle i při jídle a začíná kašlat :frowning2: ,tak ji lituju,chudinku,má to snad čím dál horší...

Jinak co se týká spaní,děláme to tak od 4 měsíců tak,že je vzhůru tak 2 hodiny,pak začne být unavená,dám ji do postýlky v ložnici,ona si tam třeba půl hodiny hraje s panenkou a pak si usne,někdy chvilku brečí,ale nejdu tam a v pohodě usíná a večer vůbec během 10 minut.
Na praní používám Lovelu-ale mám ji ještě nějak hodně,tak to chci dobrat a pak už budu prát v našem :slight_smile:
4. lis 2008 v 18:00  • Odpověz
takže dáváš do postýlky...Lovelu používám taky, právě se mi stalo, že jsem omylem dala náš prášek do prádla malé, ale neosypala se - nic, tak jsem ráda.
Tu odsávačku mají určitě v každé lékarně, Rychnov není zas tak malej :wink: to si fakt kup, to vysaješ uplně všechno. Jo, ale vysávej to na nejnižší stupeň :grinning: a tu hadičku já spíš dávám svisle tak tam ty hleny jdou líp, no však si najdeš nějakej grif, taky mi to trvalo než jsem to zvládla sama :grinning:
4. lis 2008 v 18:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.