• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokec o dětech

(Zamčená)
26. června 2010 
no, naše kočka začla s přetáčením asi tak v pěti a půl - ale šlo to horko těžko a hodně hodně jsme motivovali :slight_smile: ale ona jako pohybově vždycky byla docela v pohodě, hlavičku držela už v porodnici a pásla koníky - ještě jí ani nebyly dva měsíce, ale holt nám trochu zaostává po psychický stránce - ona se nám vůbec nechechtá, smát se jí opravdu nahlas jsem slyšela dvakrát, taky jí třeba vůbec nezajímá hra na kuk, nebo ehtání, prskání na bříško - nic jí to neříká :frowning2: a jsem z toho docela paf :frowning2:
23. črc 2008 ve 12:25  • Odpověz
Milé maminky, prosila bych Vás o radu. Původně jsme ani nikam jet nechtěli, ale babí s dědou ( moji rodiče ) mi nabídli abych jela s Jasmínkou s nimi do Chorvatska. Bydleli bychom v hotýlku kousek od pláže, ale jediné čeho se děsím, že jedou vlastním autem. Není to pro tak malé dítě velká zátež cestování několik hodin v autě??? Jeli bychom nejspíš v noci ale stejně. Jasmínka sice zvládá cesty autem velmi dobře, ale zatím jsme jeli max 3hodiny více ne. Prosím poradtě, bude velmi ráda za vaše rady a zkušenosti. Moc děkuji. Hanča
23. črc 2008 ve 12:25  • Odpověz
autor
Hani-acornika já bych osobně nejela tak s malým miminkem,neměla bych na to nervy a za druhé to pro miminko není dobré si myslím :unamused: .takže můj názor je NE!ta cesta je děs to,že budete nebo byste bydleli v hotelu kousek od pláže to je fajn,ale ta cesta...
23. črc 2008 ve 14:52  • Odpověz
tak podle mě není tak hrozná ta cesta, jakože bych nejela s miminkem k moři - prostě si myslím, že tak malý mimi nemá co dělat někde na pláži, ač jsou dneska vynikající ochranné krémy a kloboučky a já nevím co všechno, přijde mi to trochu nerozumný, když člověk všude čte, jak 80% UV záření pochytíme v dětství, protože to je kůže nejjemnější a že miminko do roka vůbec nemá na přímé sluníčko...

cesta mi nepřijde tak strašná, malé děti nemívají v autě nevolnosti, kinetóza začíná až kolem druhého roku, pokud se jede v noci, tak je mimi zvyklé stejně spinkat a podle mě je lepší jet autem než letadlem či busem, člověk může kdykoli zastavit podle potřeby svojí nebo miminka... - spíš bych měla strach z toho sluníčka...
23. črc 2008 v 18:36  • Odpověz
Ahoj holky,tak píšu nové story s naší Aduš :sweat_smile: ,dnes jsem si oskočila z obyváku do kuchyně pro pití,přijdu a ona odplazená ze své deky na parketách,kde stojí kytka a tahala jí za list. Je to děs,chvilku "nepoleží" :cry: ,pořád se překuluje sem tam,takže je během minuty úplně někde jinde,pořád klečí,pak se odrazí a šup,je tam,kde potřebuje :wink:.Taky budeme muset chodit kojit asi někde do klidu,protože její brácha kolem ní pořád poletuje a ona se stokrát během pití pustí,koukne na něj,začne házet úsměvy a pak se zas rychle přicucne,už se děsím,až bude mít zuby,to bude horší :sunglasses: .Tak musím končit,protože se před chvílí probudila a už zas skotačí a "leze" k akvárku. :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
23. črc 2008 ve 21:12  • Odpověz
Hani, já bych si netroufla, ale moje kamošky v pohodě jezdí s dětma od 3měsíců. Lítají i jezdí autem. V letadle kojí a mimi jsou v pohodě. V autě dělají přestávky po 2h, mimčo vytáhnout položit na rovinu a pak pokračovat. Každopádně bych mimčo na sluníčko taky nedávala. My jsme si koupili i na zahradu malej stan pro děti a tam ji máme a ted jsem se dozvěděla, že přes to jde UV taky, takže slunečník nebo hadrovej stan - bez toho bych k moři nejela.A přes to UV neprojde...prý...
:wink:
23. črc 2008 ve 21:22  • Odpověz
simlenka my ten monitor dostali, takže ho používáme i přes to, že taky "nemáme důvod". Ale tak mě napadlo, jak dlouho ho máme mít v postýlce. Jinak dneska v Brně teda hnus počasí brrr pršelo, fučel vítr...takovej trochu podzim.

tak se mějte holky, jdu spát :astonished:
23. črc 2008 ve 21:24  • Odpověz
holky, jak vám ty malý rošťadla spinkaj? Já jsem celá zoufalá, že se nevyspím - dneska jsem vyhrabala nějakou hodně starou maminku (časopis, ne ženskou :grinning: ) a tam psali, že když se dítě v noci probudí a my budem reagovat krmením, chováním, mazlením, že si na to zvykne a bude se budit častěji a častěji, že nejlepší je nereagovat, případně přijít a dát dudlíka a beze slova zase zmizet - mám pocit, že tohle nikdy nedokážu :frowning2: a tak budu každou cca hodinu a půl kojit a utěšovat a já nevím co všechno... nemáte na to recept? A jestli vám děti spí celou noc, tak to sem radši nepiště, ať nemám depky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. črc 2008 ve 21:48  • Odpověz
tak ohledně cestování, právě teď v sobotu jsme přiletěli z Djerby dovča byla supr letadlo zvládla bez problému, jinak se musí počítat s tím, že musíte být s mimčem ve stínu a osvědčil se mi opalovací krém Daylong F 40, dovolenou si užila i ona v bazénu byla voda nádherně teplá ne jako tady jako led, jinak jsme byli autem i v německu 7 h cesta a taky ok jen je fakt lepší jet na noc :slight_smile: jinak dovolená s babčou a dědou je supr, aspoň se o prcka chvilku postarají
23. črc 2008 ve 22:00  • Odpověz
simlenka tak já malou normálně v noci kojím 1-2x neumím si představit, že by vydržela od 20 do 8 bez jídla, nerostou vám třeba zoubky malá teď ze spaní sem tam pobrekává, jinak k tomu smání zkus malou třeba chvilku pusinkovat na krčku nebo na boku a jet područku bude ji to lechtat a pak by se zasmát mohla :slight_smile:
23. črc 2008 ve 22:05  • Odpověz
autor
Naše malá spinká celou noc.od 20-5 a pohoda :slight_smile:
24. črc 2008 ve 14:50  • Odpověz
no my spíme tak od 20h do 2h, kojení, do 6h, kojení, do 8h a to už vstáváme. V noci problém nemáme, malá sotva odbrkne a už spí. :grinning:
24. črc 2008 v 18:18  • Odpověz
autor
holky mělo některé vaše mimčo nějakou škaredou nemoc?Naše Adélka měla před 3týdny hrozný zápal plic a ted má pořád problémy s průduškami...Je to děs :unamused: Bojím se už všeho a hlavně špitálu tam jsme ležely 2týdny-týden na JIPce :frowning2:
24. črc 2008 ve 21:00  • Odpověz
malé se nemoce zatím vyhýbají a to teď s manželem máme angínu a malá se drží
24. črc 2008 ve 22:26  • Odpověz
my jsme taky zatím naprosto zdraví, dokonce ani rýma nás nepotkala a to byl Pavel asi třikrát nemocnej a já mám rýmu skoro nepřetržitě. Ivu, to musel být hrozný, neumím si představit, že by Brebča byla takhle nemocná, já jsem nešťastná když fňuká a není proč natož tohle...

Zoubky možná lezou, ale ona takhle nespí asi od dvou a půl :frowning2: Když jsme přišly z porodnice tak jsem samozřejmě kojila po dvou až třech hodinách, pak se to ustálilo tak, že jsem ji dala v sedm spinkat a spala do půl druhý a pak už jsme kojili tak po cca 1,5 až 2 hodinách, ale postupně se ten první interval začal zkracovat...
ale dneska to bylo bájo - poprvé takřka ideální noc - spinkala od sedmi do půl jedný a pak se vzbudila v AŽ V PĚT!!!! pak si teda do šesti chtěla hrát a pak ještě do osmi chrupkala - já ji asi miluju :dizzy_face: teda miluju ji určitě, ale dneska asi tak stokrát víc než jindy :sweat_smile:
25. črc 2008 v 10:36  • Odpověz
autor
sim no nebyla to žádná sláva :frowning2:.Je to děs,když se díváš na své dítě jak je upoutané na lůžko s kapakama a kyslíkem,a ty nemůžeš nic dělat!!!! :unamused:
25. črc 2008 v 10:43  • Odpověz
brrr - ani si to radši nechci představovat, chudinka malá - jak to snášela?
25. črc 2008 v 10:47  • Odpověz
ivulinda, Adélka chudinka malá a kde k tomu prosím tě přišla?? Zápal plic? To je ze zimy, ne? Ještěže už dnes můžeš být v nemocnici s ní, já myslím, že je to pro dítě moc důležitý, že se nestresuje. Ať jste zdravý!!!!
25. črc 2008 v 11:55  • Odpověz
Ahojte maminky :dizzy_face:
přidávám se k pokecu, dzej - my monitor dechu už taky nepoužíváme a skoro sme ani nemuseli - malá má od narození rýmu je to takový chropťáček, takže ju je pořád slyšet, ale rýmy se zbavit ne a ne :unamused:
v noci malá taky hodně baští - asi tak jak tobě dzej - usne cca kolem půl deváté a pak se vzbudí - no jak kdy mezi 1-2 a pak už jedem po dvou hodkách :frowning2: dudlíkem ju neukecám, max. na půl hodky a to se mně nevyplatí usnout, že :sweat_smile:
25. črc 2008 ve 12:59  • Odpověz
ahoj coriven :wink: taky jsem zkoušela dudlík, ale jak říkáš, přišla jsem na to, že nemá smysl usínat :grinning: dokonce se mi teď stává, že se probudím a malá je za minutu vzhůru taky, nějak jsme asi společně naladěný či co :astonished:
25. črc 2008 v 15:55  • Odpověz
autor
holky musím říct,že byla statečná!!!ale tak mi ji bylo líto,že jsem z toho onemocněla a každý den obrečela :cry:.Já taky nevím kde k tomu přišla,ale doktorka mi říkala,že je to ze vzduchu a jsou to prostě bacily,a odted má ty průdušky nemocné :frowning2: jj je to lepší byt s mimčem v nemocnici aspoň s ním pořád jste,ale už bych to nechtěla zažít :frowning2: !a ještě jak už byla semnou na pokoji tak k nám dali jednu taky s nemocným a Adélka plakala a ona si pořád stěžovala,že brečí a moje kamarádka co tam taky byla s malou tak jí řekla,že je v nemocnici a ne na pískovišti,že jsou ty děti nemocné a ,že se s tím musí počítat :wink:
25. črc 2008 v 16:41  • Odpověz
ivulinda tak hlavně, že to máte za sebou. To je strašný ten přístup některých maminek. Kdyby to bylo naopak, tak ani necekne. Mě v porodnici taky "kolegyně" na pokoji naznačila, že se kvůli Sabince nemůže v noci vyspat, protože pláče. Ona plakala první noc, pak se to otočilo, zbývající 3 noci řvalo mimčo té maminy, tak jsem si říkala v duchu - dobře ti tak... :confounded: a platili jste za pobyt nebo už ne?
25. črc 2008 v 16:51  • Odpověz
autor
jj platili 1200kč :unamused:
25. črc 2008 v 16:53  • Odpověz
taky sme platily, už se to zrušilo?
jj my taky v porodnici řvaly a řvaly, ale naštěstí mamča vedle byla supe - byla tam už 3 týden, ale zvládla nás
25. črc 2008 v 17:07  • Odpověz
no já mám pocit, že od 1.července se neplatí...ale v nemocnici asi jo pořád :confounded:
25. črc 2008 v 17:12  • Odpověz
hmm kdo se v tom má vyznat :wink: každou chvilku je to jinak :rolling_eyes:
25. črc 2008 v 17:19  • Odpověz
holky já mám pocit, že Sabinka reaguje na počasí :frowning2: dneska celej den plakala a teď jak přišla bouřka, tak se uklidnila a krásně spinká :astonished: máte taky některá takovou zkušenost?
25. črc 2008 v 17:40  • Odpověz
autor
jaktože se už namá platit???tak s tím zkušenost žádnou nemám.
25. črc 2008 v 17:49  • Odpověz
Nemá se platit jen za novorozence po porodu.myslím teda.
25. črc 2008 v 17:52  • Odpověz
jj miminka v porodnici platit nebudou nebo už neplatí, protože těch 60kč je jako na jídlo a miminka papkají mlíčko zadarmo :wink: maminky platí. A v nemocnici se platí taky.
25. črc 2008 v 18:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.