• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokec o dětech

(Zamčená)
26. června 2010 
týjo zlatá svatba - to je po 50-ti letech? Tak to je fajn, že jste se bavili :wink:
holky se mám - MM žehlí a já si tu PCkuju, co? :grinning: aspoň na chvíli :sweat_smile:
23. lis 2008 v 17:47  • Odpověz
ahoj holky, tak my měli včera druhý plavání a už jsme se potápěli. Heč :wink: :grinning: Sabula je strašně šikovná, moc se jí to líbilo. Bude to vodní tvor :grinning: Jinak teda jsme byli v Olympii a lídí strašně moc, je to hrozný před vánocema, aspon, že máme výhodu na mateřské a můžem tam přes den, kdy je aspoň trochu klidněji. :grinning: Dneska jsme slavili narozky mámy, tak jsem ještě přejezená, ani procházka nepomohla. Holky máte sníh?? My jo, je to super,. Tak hezký zbytek neděle :slight_smile:
23. lis 2008 v 18:43  • Odpověz
Ahojky dzej, tak my se ještě nepotápíme, jen poléváme vodou z kelímku. U nás na jihu sněhu není, jak rychle přišel, tak rychle odešel :sweat_smile:
Holky jak si s těma vašima slečnama hrajete? Hoďte inspiraci, jak můžu to moje dítko zabavit :sweat_smile: .
23. lis 2008 v 19:04  • Odpověz
Ahoj holky, u nás dneska ráno chumelilo a vydrželo to po celý den. Na procházce jsem si i zabruslila, i když nechtěně :grinning: Ještěže jsem se mohla opřít o kočár :grinning:
coriven
Já s ní prostě blbnu, říkám jí básničky, zpívám jí (ještěže to nikdo neslyší!!!), podávám jí hračky a někdy s ní cvičím tak jak to děláváme v mateřském centru.
23. lis 2008 v 19:15  • Odpověz
coriven my si prohlížíme hračky, já říkám co to je, barvy, stavíme kostky. Přetáčíme se, lezeme před polštář, protahujeme se atd...
my jsme se poprvé taky polívali jen kelímkem, ale včera řekla, že to můžem zkusit, že Sabula je v pohodě, tak jsem to zkusila a super :wink:
Jo, sníh, led a kočár, to je pěkně blbá kombinace :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. lis 2008 v 19:27  • Odpověz
Ahoj holčiny :slight_smile:
My razíme zítra plavčit,tak jsem na to zvědavá!Snad to Adélka za ty 3 týdny nezapomněla :sweat_smile: .
Cori-Adélku zabavuju jejíma hračkama,ale moc se nedaří,zajímá ji vše ostatní,minule se mnou vařila,motala se mi pod nohama s pokličkama,taky už si skřípla prstík do zásuvky,je to děs :unamused: .Jinak jí s Adámkem zpíváme a říkáme říkanky a to se jí taky líbí.

Co se sněhu týče,moc nadšená nejsem-Adámek jo,já dnes pro něj šla s kočárkem k našim v tý chumelenici a větru,Adélce bylo nejlíp,ta byla zachumlaná a my s Adamem byli jak sněhuláci :grinning: .
Nejhorší je,že musím tahat kočárek do bytu na chodbu a v týhle čvachtě je z toho děsnej binec,tak musím hned rychle setřít,než Adélku vypustím na zem :frowning2: a když to takhle praktikujeme někdy dvakrát denně,tak si už přeju,aby bylo jaro a zase jsme vytáhli sporťák :sunglasses:
23. lis 2008 v 19:46  • Odpověz
Dobré ráno,
holky u nás po sněhu ani památka, jen máme v bytě nějakou kosu a to to tu vytápím už na 23 stupnů, sousedi snad netopí, či co, že to teplo tak uniká. Většinou máme krásně teploučko :pensive:
dzej už ti Sabulka sedí?
cerstvamamo, vy už chodíte do mateřského centra? to je fajn, že tam máte aktivity už i pro tak malé dítka. U nás nic :unamused:
petronilko, no jo kuchyně, to bude zájem číslo jedna, co? A dělat co největší randál :sweat_smile: , tak na Vánoce to jistí vařečky a hrnce, ne? :wink:
24. lis 2008 v 09:18  • Odpověz
Dobré ránko, můžu se přidat?potřebovala bych poradit, malá buď nejí anebo sní na co přijde, jako poslední 2dny, je rozežraná,až hrůza, pořád volá mamí mňam,ach jo, jenže je to samý banán, bílý jogurt, pořádného nic nechce, už mám koupené zpět i lahvičky hipp nemasové, jako kdyby dáma měla chuť :grinning:
a jak se udělala zima, malá nechce venku chodit :stuck_out_tongue_closed_eyes: sama se žene do kočárku, to už jsme asi 2měsíce chodily na prochajdu bez kočárku,samo tak 3km max., na delší spolu s námi kočárek a teď nechce ven skoro vůbec, nebo být zachumlaná ve fusaku, nechce rukavice, takže brečí...ach jo
24. lis 2008 v 09:22  • Odpověz
ahoj holky, no tak u nás se sníh pořád drží. To zas budou vánoce na blátě. Mě to taky štve, nadřu se s kočárem až až a nejhorší je, když jdeme odněkud samy a malá mi před barákem usne a já potřebuju vyvenčit psa, tak čekám třeba hodinu než se vzbudí, pak ji musím vzít do bytu, vzít psa a znova do kočáru a jít ven :angry: občas se zadaří, že jde někdo, kdo mi ji dole pohlídá, ale to je spíš zázrak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Cori když ji posadím, tak sedí. Ale sama si nesedne. Jen v kočáru, když se přitáhne za tu opěrku. Dneska jdeme na ten prevenar a do poradny.
čerstvamama určitě plavání nezapomněla :wink: jo Sabula taky se mnou vaří, mám ji v lehátku a ona sedí a pozoruje co dělám. Kolikrát se musím smát jak kouká s otevřenou pusinou.
Sylvar určitě se přidej :slight_smile: no já se nedivím, že chce Sofinka do kočáru, v tomto počasí je tam nejlíp :grinning: A vy vůbec nepapáte maso???
24. lis 2008 v 09:53  • Odpověz
coriven
V Praze je těch center hodně. Dokonce vím i jednom úplně novém, které se teď otevírá. Je prostě hodně dětí, to jde vidět i na ulici, je to tu samý kočárek. Chodíme na hodiny pro 3-6m. děti, začaly jsme chodit asi tři dny před tím než byly Adélce tři měsíce. Hodně jí to baví, směje se na ostatní děti, ráda cvičí a když slyší básničky tak se přidává, je to sranda.

sylvar
Trochu mi to připomíná mojí neteř. "Mami ham" začala říkat něco po roce a dodnes jí to drží. Jsou jí 2 roky a čtvrt. Akorát to obměňuje na "babi ham, tati ham..." dokonce byli prý jednou v restauraci kde si objednali jídlo a číšnici to asi nějak trvalo nebo co a neteř na ní prý povykovala "pani ham" :grinning: Prostě jsou asi ve vývinu tak baští. A tomu, že chce teď jezdit v kočárku, se vůbec nedivím. Já bych v téhle zimě taky nejradši zalehla do fusaku a nechala se vozit!

Jinak u nás se drží už jen zbytky sněhu, ale zato máme ledovku. Dneska už jsem Adélku nedala spát ven do kočáru, podnikneme jen nějakou kratší procházku. Teď leží v postýlce a slyším v chůvičce, že se tam děje nějaká neplecha!
24. lis 2008 v 10:18  • Odpověz
dzej, ona nechce, sem tam ukradne nebo jí spíš dám kousek šunky,ale to je tak všechno, v jídle maso vždycky vyplivne, i kdyby bylo na pidi kousky malinké, aspoň vývary masové se snažím dělat, se zeleninou, tu miluje, doteď z kuřete nebo kostí vepř.,ale tuhle jsem na MK četla o kuřatech a už je teda nejím, se mi zhnusily moc, já jako věděla, jak rostou atd.ale teď mě to nějak doteklo a už kuře nemůžu ani vidět a strašně mě smrdí.No a malé asi smrdí každé maso, jo když žandá párek, to by jako dala, což samo ne e,ale maso, jako kousek mi nesní :stuck_out_tongue_closed_eyes:
já maso taky moc nejím, a teď mi přestaly i ty šunky chutnat, chlap naznal, že to jsem měla naposled když jsem byla těhu :grinning:

co si počnu bez KFC :astonished: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: já ho tak milovala,ale kuřata se mi fakt zhnusila a jakékoli maso mi fakt smrdí, co s tím,asi budu jako malá na květáku, brokolici, bramborách :sunglasses:
24. lis 2008 v 11:33  • Odpověz
my byly venku bez kočárku, 1km mi šla, dávala jsem ji na suchý!chodník, pač hned před barákem se na ledovce rozplácla, a už nechtěla jít,kočár jsem odmítla, že se před spaním ,,ucapká,,no a km domů jsem ji nesla v náručí, jako pronese se pěkně.
24. lis 2008 v 11:36  • Odpověz
Ahoj sylvar vítám tě mezi námi :wink:
jsou to ty děti chytré, přece nebudou v takovém počasí tapkat po svých a radši zalezou do teploučka do kočíku. Třeba to malou za chvilku přejde, v horším případě budete jezdit s kočíkem :pensive: . To je hezké - mamí ham. Ale masko by asi měla, třeba je to teď přechodné období - tak jí ho nějakou dobu mixuj a pak se snad zase ke kouskům vrátí :wink:
cerstva mamo, pravda v Praze to bude jiné než u nás na maloměstě :sweat_smile: , aj na to plavání jezdíme kus. U nás sou tyhle centra až od roku, takže zatím máme smůlu, nevím jestli tam s i teď s Kájou zajít, se trochu bojím, jak furt všechno žužlá a dává do pusénky, aby něco nechytla :confused: - budete holky nechávat očkovat i proti žloutence?
24. lis 2008 v 11:45  • Odpověz
autor
cori jj zlatá svatba je po 50letech!je to síla vydržet to tak dlouho s jedním chlapem,ale když se dva mají rádi :slight_smile: jinak konečně,že aspoň trošku napadnul sníh.tady u nás je sníh a někde je jen břečka
24. lis 2008 v 11:58  • Odpověz
corvien, já přemýšlím o žloutence a meningokokovi-já ho teda prodělala ve 20letech,ale nikomu bych to nepřála, v nemocnici mi říkali, že moje děti na něj budou mít obranné látky, když já ho měla a přežila,ale ujistím se u mudry zítra, jestlií to tak je nebo ne
ona jak zjistí, že tam je pidi maso, tak už nechce nic, všechno plive :unamused: dneska jí zkusím dát vepřový plátek s bramborem,ale nedávám tomu moc nadějí
a že Kája ocucává, to jsem se vždycky někde děsila, i na návštěvách,ale dělají to všechny děti, naše, když jí roste zub, tak ještě taky a to už je extrémně nehezké :unamused:

děkuju za přivítání :slight_smile:
24. lis 2008 ve 12:07  • Odpověz
to jo a ještě asi dlouho budou všechno ožužlávat, že? na návštěvách mně to tak asi ani nevadí, spíš na těch veřejných prostranstvých :sweat_smile: :confused: , ale snad ji uhlídám, zatím neleze, nechodí, tak se to dá :sweat_smile:
24. lis 2008 ve 12:27  • Odpověz
corvi, to se zatím dá, to se máš, užívej klidného období, i když to další je k nezaplacení nádherné :dizzy_face: chození, žvatlání, naznačí, co chce-pití, jídlo, podat knížku, dovede k postýlce a řekne hají atd. fakt bomba,s přítelem se vydržíme jen koukat potichu, co malá dovede
24. lis 2008 ve 13:21  • Odpověz
Ahoj holky,
můžu se Vám sem vloudit s dotazem???
Kdy se Vám začali drobečci otáčet ze zad na bok a ze zad na bříško....?
Naší Klárce je skoro 5 měsíců a ani náznaky otáčení na bok... začínám z toho být trochu nervozní.... :frowning2:
24. lis 2008 ve 13:39  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj sylvar a bobule,vítejte do klubu :sweat_smile:
bobule-naše malá se začala otáčet na bříško ve 3,5 měsících,ale zlatě,když to neuměla :grinning:
Cori-malou dám očkovat proti žloutence na jaře.Adama jsem taky teď nechávala :slight_smile:

tak holky,jdu oblíknout tu malou dračici a razíme do bazénu :slight_smile: ,tak zatím ahooooj
24. lis 2008 ve 14:33  • Odpověz
ahojky bobule,
Kája se na bok otočila prvně taky tak nějak 3,5 měsíce, ale pak dlouho nic a až kolem 5 měsíce se aktivně přetáčela na bok a ze zad na břůško zvládla dva dny před 6. měsícem, tak neboj a motivuj ji, ono to časem přijde :wink:
24. lis 2008 ve 14:57  • Odpověz
holky tak my máme za sebou první očkování prevenarem :wink:
sylvar a co dát jen minimálně masa, aby si pomaličku zvykala na tu chuť? Nejí ti ani kupovaná jídla?? Co jsi četla na koníkovi o kuřatech? já jsem masožravec a bez masa bych umřela
24. lis 2008 v 16:57  • Odpověz
Tak hlásím návrat z plavání,Aduška je vyřízená,zívá tady jak o život a je ukňouraná,tak je u taťky v náručí a je klid :wink: ,chci ji udržet aspoň do 19 hod....a sebe aspoň do 20 hod :grinning:,mám strach,že usnu při čtení Adamovi :slight_smile:
Jinak potápět se budeme příště.Dneska nás tam bylo 7,do toho naše štrachalka neposeda,takže trochu divočina :grinning:
24. lis 2008 v 18:33  • Odpověz
Holky díky za info.... ona Klárka se ani nesnaží přeetáčet na bok.... zkouším všemožně lákat... i na prso :sweat_smile: a nic.... :pensive:
24. lis 2008 v 19:26  •  1 dítě  • Odpověz
Tak mám nové nehtíky, sem myslela, že až zítra a ono ne :grinning: mi volala nehtařka po 16hod, že kde jsem a já, že nakupuju :grinning:
dzej, jako že rostou rychle díky hormonům, co jim dávaj do krmení, což jsem věděla a najednou se mi to děsně zhnusilo, nebo věděla, kuře je na jídlo za 30 dní, to je jasný, že přirozeně se tak nevykrmí :pensive: každopádně jsem na oběd zkusila vepřový a nemohla jsem to ani ppolknout,takže jsem asi nemosožravec,ale rybičky na véču mi nevadily :wink:
24. lis 2008 v 19:43  • Odpověz
bobule
Adélka se taky sama neotáčí na bříško. Trénuju to s ní, musím jí děsně hecovat a maličko jí přidržovat. Hodně se to lepší, dneska se už třeba přemrskla sama :grinning: Ale sama od sebe se neotočí ani za nic, prostě se jí nechce. A to jí můžu motivovat čím chci.
24. lis 2008 v 19:45  • Odpověz
Kája se sice na břůško přetáčí, ale jen přes levou ruku a na dluhou stranu ji nedostanu ani párem koní :unamused: , oni fakt jak nechcou, tak s nima nehnem, co? :sweat_smile:
petronill, tak to je fajn, že jste si to užily a věřím, že ste obě utahné, tak šup po čtení pohádky dohajan :wink:
24. lis 2008 ve 20:01  • Odpověz
S se poprvé otočila 7.10.2007, tedy v 4měsíce a něco, sedla si plazit se začala v 8měsících, seděla sama poprvé 17.3.2008, tj. v 10měsících, 12.6. 2008 šla poprvé s babičkou za ruku a 7.7.2008 úplně sama, takže jí všechno trvalo :wink: ale běhá jak drak
24. lis 2008 ve 20:04  • Odpověz
holky my byly včera v poradně a dr se ptala jestli lezeme a já jsem řekla, že ne a ona se rozpovídala a říkala ,že každý dítě je jiný a něco umí dřív a něco později, že to vůbec nemám řešit. My se taky přetáčíme jen občas, jen když třeba vidí ovladač od televize nebo tak něco, co ji fakt zaujme, ale pokud ji motivuju já, tak jen kouká a nic. Včera jsem ji sprchovala a nechtěla si lehnout, celá koupel byla v sedě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. lis 2008 v 10:47  • Odpověz
dzej, dyť jo, každé mimi je jiné, však jednou začne :wink:
25. lis 2008 v 11:26  • Odpověz
autor
Vy jste se ale rozjely :grinning: :wink:
25. lis 2008 ve 12:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.