• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokec o dětech

(Zamčená)
26. června 2010 
ahoj holky, malá se mazlí s tatínkem, skáče po něm a asi už nikdy nechce sestřičku, protože tatínek sem tam zakřičí au au :grinning:
30. lis 2008 v 19:36  • Odpověz
jinak zítra jdu do práce, musela jsem si kkoupit šatky, mi bylo nařízeno, dostala jsem funkci-dozorčí rady firmy, šaty k tomu patří,ale já je dostala jako k narozkám od šéfa :slight_smile:
30. lis 2008 v 19:40  • Odpověz
naše Sofi jedla po 2hodinách,když byla malinká, teď máme problém, že nechce nic jiného než mléko, už kolikátý den do ní nemůžu zase dostat ani kousek ničeho jiného :unamused:
30. lis 2008 v 19:41  • Odpověz
Sylvar,to máš fajn šéfa :slight_smile: ,nám v práci nedá naše vrchní ani Celaskon,když marodíme :angry:
30. lis 2008 v 19:54  • Odpověz
petro :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. lis 2008 ve 20:06  • Odpověz
sylvar tak to je fakt fajn šéfik :wink: , to my v práci si museli kupovat i papíry do kopírky :angry: - t sou ty státní správy, že petronilko :wink:
sylvar, tak snad to bude u Sofinky jen přechodné období s tím nejezením a jak jí dáváš mlíčko? Kojíš nebo už je asi na UM, že?
30. lis 2008 ve 20:08  • Odpověz
corvi, je na UM od 3měsíce, pít z prsa nechtěla, sem tam si cucla,ale spíš ne,asi špatná technika či co,ani laktační nám nepomohla...pije mlíko co se vzbudí(teď nově), pak před dopoledním spaním, pak odpoledne 16-17hod, před spaním kolem 20hod, jako stále, a když zuří a vzteká se, to jediné ji uklidní :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. lis 2008 ve 20:12  • Odpověz
a hrozně chce dudlíka a já jí říkám, že dudu mají jen miminka a ona teď řve mimi mimi a to znamená, že chce dudlík, jako že je miminko :grinning:
30. lis 2008 ve 20:13  • Odpověz
jj cori :slight_smile: ,je to fakt děsny!Nám pořád nadávali,že máme velkou spotřebu rukavic, a vrchní řekla,že s nima máme šetřit a když není pacient pos....,tak ho máme mýt bez nich! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded: To člověka otráví :angry:

sylvar-to ono to jsou chytré hlavičky a vymyslí cokoliv,jen aby dosáhli svého :grinning:

Holky,jdu do pelíšku,sice se tam plížíme,ale Aduš má uši všude a jen co dolehnem,tak ona stojí v postýlce a vydírá nás svým brekem :sweat_smile: a taky moc dobře ví,že jí řeknu "no tak pojď ke mně " natáhne ty své pacičky,schoulí se u mně a spinká dál :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .No kdo by odolal :sweat_smile: .ale abych jí nekřivdila,není to každý den :dizzy_face: .

Tak hezkou dobrou noc všem :wink:
30. lis 2008 ve 21:36  • Odpověz
Hezké sluníčkové ráno, teda u nás je hezky, ale jen přes okno vidím, jak tam fučí, to se mi tam nebude vůbec chtít, vrr ať ty větry už odfučí...
petronillko jj státní správa -děs běs...
1. pro 2008 v 08:42  • Odpověz
ahoj holky, tak my máme taky docela hezky, ale nevím nevím, bolí mě hrozně hlava už od včerejška, tak si myslím, že se žene změna počasí. Já na to takhle docela trpím.
Cerstvamamo tak to je super, že táta přijede. Krásně jsi popsala vánoce :slight_smile:
Petronillo ajo, já to blbě pochopila, já myslela, že i teď chodíš do práce....
Už mi volali že mám hotovej noťas, to je super :grinning: :grinning:
Dneska se chystám jet koupit nějaký zajímavý vykrajovátka na cukroví a chci koupit silikonovej vál? nemáte zkušenost? Mě se to líbí, že jje to skladný, ne jak dřevěnej, ten mi nejde umít jak je velikej, nedám ho do myčky ani do dřezu :stuck_out_tongue_closed_eyes: A začnu péct, mám nějaký recepty jednoduchý, tak vyzkuším. U nás stejně nejvíc jede medovník a rumový kuličky. :slight_smile:
1. pro 2008 v 08:59  • Odpověz
Dobré ranko :slight_smile:
tady je taky sluníčko,ale fouká,Adam jede po obědě ke tchýni do středy,jupí...zas dva klidné večery před námi :sweat_smile:

Dzej-já jsem kdysi dostala vál od tuperware,když se namočil zespoda,tak hezky držel na prac.desce,ale teď už to tak není,musím ho zatížit něčím těžkým,ale je fakt,že na tu údržbu je to super,vyklepu binec do dřezu a pak to hodím do vyny a tam osprchuju a je čistej :slight_smile:
Jakpak děláš medovník?Jako klasicky dort?
1. pro 2008 v 09:11  • Odpověz
petronillo jo ten má kamoška, já chci obyč. V globusu mají cca za 250kč. Tak snad bude taky dobrej. Promiň, ale nechápu ten dotaz jak jako klasickej dort? Myslíš tvar? Jo, dávám to do dortové formy :grinning:
1. pro 2008 v 09:23  • Odpověz
jojo,tak jsem to mylsela :wink: .Taky ho mám děsně ráda.ale ještě jsem ho nedělala :slight_smile:
Já zas budu dělat horu lineckého,to miluje Adam,no já taky :slight_smile: .Akorát to nebude možný letos dávat na stůl,kvůli Adélce,tak to budem jíst tajně v kuchyni :grinning:
1. pro 2008 v 09:28  • Odpověz
:wink: linecký taky, to je jednoduchý a snad se nedá pokazit :grinning: My taky nemůžem dávat na stůl, ale ne kvůli Sabince, ta sotva sedí, ale kvůli psovi. On vždycky nenápadně položí čumák vedle a když se nikdo nedívá, tak jde po tom :grinning: :grinning: Předloni jsem vynadala tátovi, že to všechno sežral a on chudák nic, až jsem pak viděla poslintanej stůl, tak jsem věděla odkud vítr vane :grinning:
1. pro 2008 v 09:32  • Odpověz
jé vy tu pečete :slight_smile: já taky medovník ještě nikdy nedělala, dzej nemáš nějaký jednoduchý polopatický recept :sweat_smile: , u nás taky jede linecké, kokosové rohlíčky a já ráda dělám perníčky... jen nevím jestli letos budu mít čas je i nazdobit :sweat_smile:
1. pro 2008 v 09:37  • Odpověz
:slight_smile: ,tak to věřím :slight_smile:,když ho to chudáka láká :wink:
A naše Aduš ja právě jako pes,když někdo jí,tak u něj stojí a loudí :grinning:
1. pro 2008 v 09:42  • Odpověz
Cori-my taky musíme dělat perníčky,ty dělám s Adamem,vloni jsem měla pupek,tak jsem u toho zdobení málem přišla o záda,letos na to kašlu,namatlám je celé tou bílou polevou a něčím posypu :grinning: .
1. pro 2008 v 09:44  • Odpověz
taky dobrý nápad petronill, já si s tím dycky hrála a ž moc :sweat_smile: , ale dělaly sme to s kolegyněmi v práci, tak to se dobře malovalo a samotné se mně u toho nechce sedět hodiny :sweat_smile:
1. pro 2008 v 09:50  • Odpověz
no právě,ani na to nebudu mít letos tolik času,s tou mrňavou :slight_smile:
Ještě jsem si na to koupila takový 4 barvičky v tubě,kterýma se přímo zdobí,tak uvidíme.Asi nechám Adama ať tvoří,stejně to jí hlavně on :slight_smile:
1. pro 2008 v 09:54  • Odpověz
no já jsem taky zvědavá jestli budu mít vůbec kdy péct...ale Sabula se naučila dopoledne spát cca 9 - 11h tak snad v té době něco zvládnu. Cori, no mám recept, můžu ti ho napsat..vypadá složitě, ale není zas tak moc.
1. pro 2008 v 09:58  • Odpověz
dzej to bys byla hodná :wink:
jé a Kája se teď taky naučila spávat 9-11 ale občas zabere jen n ahodku, tak uvidím jak dlouho to zabere dneska :wink:
1. pro 2008 v 10:03  • Odpověz
cori, pošlu ti to odpoledne, jo?? No my taky nespíme přesně..někdy hoďku, někdy dvě.... teď čekám jak se vzbudí a jedem pro počítač :grinning:
1. pro 2008 v 10:06  • Odpověz
a jo, konečně opravený, co? hlavně, že se našel náhradní :wink:
1. pro 2008 v 10:30  • Odpověz
ahoj,jsem tu, malá chodí dopo spát kolem 11-11,30 a spí hodinu dvě, jak kdy

v noci jsem k ní snad 5x vstávala nacpat dudlíka :unamused:
1. pro 2008 v 11:24  • Odpověz
cori, já dělám tento : Pro 8 osob

Ingredience na medové pláty, těsto:
– 100 g másla
– 150 g krupicového cukru
– 5 lžic medu
– 2 lžíce polotučného mléka
– 1 vejce
– 1 lžička jedlé sody
– 450 g hladké mouky

Ingredience na krém:
– 200 ml polotučného mléka
– 3 vrchovaté lžíce hladké mouky
– 200 g másla
– 150 g krupicového cukru
– 1 žloutek

Příprava:
Všechny přísady až na mouku smícháme v míse. Tu posadíme na hrnec, ve kterém se vaří voda, a vše pomocí metličky šleháme v páře. Měli bychom získat směs malinko řidší konzistence, než je majonéza. Pak vsypeme prosátou mouku a vypracujeme těsto. Rozdělíme je na 4 díly a zabalíme do fólie na potraviny nebo je vložíme do mikrotenových sáčků, aby neoschlo. Troubu předehřejeme na 180, horkovzdušnou na
160 stupňů. Z dílů těsta vyvalujeme na pečicím papíru tenké pláty, které můžeme pro úhlednost vykrojit pokličkou, nebo si na papíru předkreslíme kruh o průměru cca 20 cm. Klademe je na plech a krátce, asi 3 minuty, pečeme do růžovozlaté barvy. Vyjmeme z trouby, sejmeme z papíru a spojujeme krémem.

Příprava krému:
Do kastrůlku vlijeme mléko, přisypeme mouku a směs uvedeme do varu. Za stálého míchání takzvaně odpalujeme. Vypneme sporák a hmotu promícháváme do vychladnutí, respektive do pokojové teploty. Pak zatřeme máslo, které musí být rovněž pokojové teploty (jinak by se krém srazil) cukr a žloutek. Jednotlivé pláty těsta spojujeme krémem a vrstvíme medovník. Ozdobíme popraškem cukru, ořechy nebo třeba a sezonním ovocem - podle chuti.
1. pro 2008 v 18:51  • Odpověz
jůů mňam, tak to někdy vyzkouším, díky dzej :wink: a dáváš to do dortové formy, nebo to děláš na plechu?
1. pro 2008 ve 20:05  • Odpověz
Ahojky do úterka,
tak my už máme zůůůb, teda teprv se klube, ale už jde cítit, takže se to počítá, že? Akorát první podezření pojal MM, takže na šaty dostane asi on :frowning2: , ale prej chce komiks, tak já si koupím něco na sebe :sweat_smile:
2. pro 2008 v 10:00  • Odpověz
autor
nám se klube 5zoubek.dvojka nahoře v levo :grinning: mám se toho radost :grinning: :grinning:
2. pro 2008 v 11:04  • Odpověz
A Adélce dneska vylezl 2 zub! Asi teď nějak rostou :grinning:
2. pro 2008 ve 13:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.