• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokec o dětech

(Zamčená)
26. června 2010 
Ahojky :slight_smile:
cori-gratuluju k zoubku,to víš,že si něco kup :wink: ,

ivul-to ta naše prdelka má dole 2 zuby a nahoře trojku,všechny už velké a zatím jiný není na obzoru,tak vypadá fakt srandovně,když se zazubí,jak malá upírka :grinning:

Dzej-vypadá to lákavě-tem receptík :slight_smile: .Pořídila jsi nějaká ta vykrajovátka a ten vál?

Holky,tady už to po baráku ráno vonělo cukrovím,mňam.....no už se to blíží :slight_smile:
Kolikrát denně vám chrupou dětičky?
2. pro 2008 ve 13:40  • Odpověz
cerstvamamo-tak to abych šla Adélce taky prohlédnout papulu,jestli náhodou není na cestě ten 4. :sweat_smile:
2. pro 2008 ve 13:41  • Odpověz
ahoj holky, tak vám všem gratuluju k zoubkům, my pořád nic a už je to teda síla, jak je ukňouraná.
Nekoupila jsem ani vál, ani vykrajovátka. Měli vyprodáno a vykrajovátka přebraný, chtěla jsem nějaký zvířátka. Ale nakoupila jsem v tescu spoustu hraček, měli slevu 25% na všechno :grinning: :grinning: Dneska jsme byli na Svobodáku a teda takový koště jsem dlouho neviděla. Nechápu, kdo ty stromy vybírá :angry:
Coriven, dávám to do dortové formy ten medovník.
Jinak my chrupkáme 2x až 3x denně...hezký večer holky
2. pro 2008 v 17:57  • Odpověz
autor
Petronil díííky,už chci yby ty zuby měla všechny venku,aby už mohla všechno pořádně žvýkat :grinning: Aduš spí jen po obědě a to od 12-3hod. :grinning: aspoň,že tak,za to večer jak usne kolem 21.15 tak se vzbudí během noci a povídá si a to je ta největší krize když chci spát :angry: a manžel jde do práce,a Adík spí s náma v posteli :rolling_eyes:.pośtýlku balíme :confounded:
2. pro 2008 v 18:43  • Odpověz
Ahojky, tak zoubky rosstou jako houby po dešti, teda ještě Sabulka, ale Jani uvidíš, ani se nenaděješ a je tam...
petronillko u nás ho našel MM, takže já nic :angry: z toho mít nebudu, ale druhý bude můj :grinning:
Malá mně spinká taky tak 2x denně v průměru 3 hodky. Dopoledne mezi 9-10 usne tak na cca 1-2hodky a pak odpoledne spíš tak kolem 15-16 a to už je kratší spánek. Ale večer usíná mezi 18-19 takže paráda, jen to noční vstávání pak ouvej ouvej...
2. pro 2008 v 19:17  • Odpověz
Adélka spí ještě pořád 3xdenně,někdy i 4x.Ale večer usíná mezi 19-20 hod,takže to jsem taky ráda,aspoň mám klid :slight_smile:
Dzej,to je škoda,že jsi nic nesehnala,to u nás zase budem vykrajovat převážne mašinky :sunglasses: .A copak jsi Sabince pořídila za hračky? :slight_smile:

Hezký večer všem :wink:
2. pro 2008 v 19:49  • Odpověz
je fakt, že sem se taky koukala po vykrajovátkách a nikde nic pořádného :angry: je to nějaké přebrané :unamused:
2. pro 2008 v 19:56  • Odpověz
Ahojky holky zase otravuji a prosím o radu a zkušenosti. Máme v plánu jet podívat se do Letnan do Prahy potřebuju nakoupit dárky a něco na sebe ale pořád přemýšlím jak to u dělat s malým. Sice mi vydrží 3h bez jídla ale určitě nám to bude trvat déle. Nedovedu si představit že si sednu někde na veřejnosti vytáhnu kozy a budu kojit a když sebou vemu nadělaný Nutrilon tak ho nemám kde ohřát. Jak ste to prováděly vy? Díky za rady
2. pro 2008 ve 21:33  • Odpověz
Ahoj Jitull-my vždycky jeli autem,tak jsem kojila v něm,zajeli jsme na parkovišti na odlehlejší místo a v pohodě :slight_smile:.
S tím Nutrilonme by jsi musela mít asi v termosce ohřátou vodu a zvlášť mlíko a pak to smíchat.Ale s tím zkušenost nemám,tak nevím.
2. pro 2008 ve 21:51  • Odpověz
jitulka
Kojím i dokrmuju, takže poradím :grinning:
V Letňanech jsou přebalovací místnosti kde je i židle, takže tam můžeš nakojit. Někdy je tam ovšem tolik smradu, že tam jen přebalím a mizím. Pak jedině sehnat nějakou odlehlejší lavičku, což v předvánoční době asi nepůjde..
S Nutrilonem to dělám tak, že mám v termosce teplou vodu (vždycky vozím víc dávek, kdybysme se zasekli někde cestou) a pak mám dávkovač na Nutrilon, kde mám odměřené porce. Takže mám třeba v termosce 2x180 ml vody a v dávkovači 2x 6 odměrek Nutrilonu. No a pak už jen vytáhnu prázdnou lahvičku, naliju vodu, nasypu Nutrilon, zakvrdlám a je hotovo. Je to rychlý a pohodlný. Jestli nemáš dávkovač tak si to odměř třeba do prázdných lahviček od příkrmů nebo podobně.
2. pro 2008 ve 22:06  • Odpověz
jitulka
Jo, vy asi ještě nemáte příkrmy, teď jsem se teprve koukla kolik je prckovi :grinning:
2. pro 2008 ve 22:08  • Odpověz
no máte to vychytaný:slight_smile: zkusím ty přebalovací místnosti já kojím ještě přes kloboučky tím je to těžší a malej vydrží cucat hodinu je nenasyta. S tím autem by to bylo super ale takhle v zimě by to nebylo příjemný. A je vůbec vhodný jet takhle někam s měsíc starým prckem? Já už potřebuju někam mezi lidi jsem doma celý den sama a s malým si ještě moc nepokecám ale vždyt to znáte.
3. pro 2008 ve 13:40  • Odpověz
Ahojky,
jitulko pokud se chce tobě, tak malému to vadit nebude - teda snad :sweat_smile:
mně teď děsně vadí ty přechody - teplo-zima, když chodím do obchodů, tak ju přece převlékat nebudu, takže teď moc do města nevyrážíme, jedině, že někdo zůstene venku v zimě a hongá kočárek, ale přes léto jsme hodně cestovali a malé to vůbec nevadilo, zato teď se jí v kombinéze vůbec nelíbí :unamused:
3. pro 2008 ve 13:44  • Odpověz
no to oblékání je taky boj. V kombinéze pohoda ale to oblékání a svlékání v tomhle je ta zima v nevýhodě. Musíme to jednou zvládnout potřebuju koupit dárky nemám vůbec nic a taky potřebuju něco na sebe jsem jak cuchta.
3. pro 2008 ve 14:14  • Odpověz
jitullka
Naprosto tě chápu, taky jsem čekala že se vejdu do starého oblečení a když se ani po 3 měsících nic nerýsovalo, tak jsem si šla koupit větší. Poprvé jsem byla s prckem nakoupit když jí bylo 6 týdnů. Teď o víkendu jsem na Chodově viděla nějakou maminu co nesla v náručí miminko - no to se tam snad právě narodilo, byl to fakt mrňousek.
3. pro 2008 v 15:54  • Odpověz
ahoj holky,
Jitullko, tak já jsem teda dodržela šestinedělí a mezi lidi jsem s malou nechodila, přece jen je to malý mimčo a když někdo zakašle, tak to může hned dostat. Nechci strašit, ale teď je to nejhorší období pro hnusný viry..takže já osobně bych spíš nešla. Ať hlídá někdo z rodiny jestli může a ty si oběhni obchody..může jezdit s kočárkem venku a ty vždycky jen vyběhnout na kontrolu :wink:
Jinak já taky kojím v přebalovacích místnostech nebo když není, tak mám svetr, sednu do kavárny a nakojím pod svetrem, takže to není ani poznat.
Jinak už mám ten silikonovej vál od Tescomy a nějaký zbytky vykrajovátek, co jsem sehnala :frowning2: kometu, podkovu, ale zvířátko žádný. Ale viděla jsem silikonovou formu medvídka, tak přemýšlím, že to koupím a upeču v tom bábovku je to cca 35cm velký :slight_smile:
Dneska jsme byly za babičkou a chlubily jsme se, jak se umíme potápět a místo pochvaly jsem slyšela jen jak chci malou utopit, a že bude nemocná a kdo ví co, tak mám po náladě. Někdy bych tu mou mámu fakt nejraději ani neviděla :pensive:
3. pro 2008 v 16:18  • Odpověz
Ahojky holky,
Jitillko,my taky pokud nemusíme,tak necháváme malou hlídat,teď už to je v pohodě,když baští,ale takhle malinkou jsme taky nikam nebrali.Je to blbý,že je teď před vánocema a člověk musí něco nakoupit a když se jen kojí,tak holt musí mimčo s mamkou :slight_smile:

Dzej-tak hurá,aspoň jsi něco sehnala :wink: .Nic si z mamky nedělej,to víš,starší generace má na tyhle věci jiný názor :slight_smile: .Mně dnes taky máma naprdla,ráno mi volala,jestli nechci nějaké kouličky na stromeček,že tam toho má,já jí říkám,že ne,že dávám každý rok slaměný a dřevěný,dětem se to líbí,Adam tam má své mašinky a je to nerozbitný :wink: a ona mi řekla,že to dávám furt atd....no nemá cenu se s ní hádat :rolling_eyes: každý má jiný vkus.Ale jsem fakt ráda,že jsme se od nich odstěhovali :slight_smile: .
3. pro 2008 v 17:17  • Odpověz
petronillo nová fotečka, moc pěkná :wink: no jo, mě to ale od mámy strašně štve, ona snad ani neumí pochválit, pořád vidí všechno černě a tragicky :angry: dřív jsme se tak moc nestýkali, tak mi to bylo jedno, ale teď co je malá, tak se vidíme často a to je fakt děs :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. pro 2008 v 17:45  • Odpověz
Dzej-díky.No jo,to je blbý,člověk těm dětičkám chce dopřát babičky a dědečky,ale musí leccos překousnout :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já zas nesnáším,když si mamka vezme malou ven a pokaždý mi řekne-přijdu v tolik a v tolik,tak si rychle něco udělej.
Nemůže říct-tak si odpočni,nebo tak... :angry: :slight_smile: .To mám hned po náladě a dělat se mi nic nechce :sweat_smile:
3. pro 2008 v 18:09  • Odpověz
ahojky, od rána jsme byly u kamarádky na Řepích, má dvojčátka o 2m starší než S, děti si hezky hrály, my je daly v půl 12 spát a měly jsme 1,5hod veget :grinning: kafíčko a toustíky :slight_smile:

zítra jedem ke kamarádce do Košířů, takže máme rozlítáno :sweat_smile:

a v pátek do práce, snad ne jako po a út do 17 a 18 hod :stuck_out_tongue_closed_eyes:

petronila, tak mě mamka hlídá a poslední dobou slyším, proč jí nedáváte kinder vajíčka, když jí tak chutnají :stuck_out_tongue_closed_eyes: jako ví, že malé nic takového dávat nechci a ona toto, jako naschvál, kdyby mi to aspoŇ nehlásila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. pro 2008 v 18:51  • Odpověz
Holky, já mám mámu 100km daleko a jsem naprosto spokojená!!

Dneska jsme byly v bazénku a nějak se nezadařilo, Adélka konec lekce proplakala, tak jsme ani nezkoušely polívání hlavičky vodou.
3. pro 2008 v 19:04  • Odpověz
ahojky, tak vidím diskuze na téma - vlasstní mámy :sweat_smile: , je to zajímavé, ale mám víc v pohodě tchýni (teda aspoň mně tak do všeho neremcá jak mamka... ale na druhou stranu mně hodně pomohla v šestinedělí - vařila, uklízela - no měla sem se dobře) ale jinak je to to samé - ukliď si, zases nezaléla kvítka, proč MM nenavaříš atd. atd., ale do výchovy malej mně zatím nemluvila... ale to asi přijde :confounded: :sweat_smile:

petonill hezká fotečka v profilu
sylvar teda vy máte rozlítáno :wink:
dzej, je to s těma vykrajovátkama ouvej,
holky už pečete???
3. pro 2008 v 19:07  • Odpověz
Já peču tak, že si zajedu k mámě (teď to vypadá, že jí tu chudáka pomluvím a pak si k ní zajedu pro cukroví :grinning: ).
Máma každý rok tvrdí, že se na to příště vykašle a napřesrok naopak přidá další druh cukroví. Napeče kvanta, rozdělí do krabic a rozdá nám, ségře, babičkám a dědům. Já jsem vloni udělala linecký a ořechový miminka (byla jsem těhotná tak asi proto) a letos možná udělám jen ty miminka, linecký se nějak neujaly.
3. pro 2008 v 19:11  • Odpověz
cerstvamamo, tka u nás je to podobně, mamka taky každý rok brble a další dělá o druh víc :grinning: , většinou jí pomáhám, ale letos si to asi rozdělíme... bo dvě v jedné kuchyni :sweat_smile: , ale teda nevím kolik toho stihnu nadělat s malou, no ono i tak sem docela lenivá :sweat_smile:
3. pro 2008 v 19:14  • Odpověz
já nepeču, u nás peče babička(moje babička a posílá nám balíček :wink: ale my to nevděčně rozdáváme, jím jen marokánky a jakésy čoko kopečky :slight_smile:
chtěla jsem péct perníčky se Sofi,ale asi koupím zázvorové v ikee a nechám to na příští rok :grinning:
3. pro 2008 v 19:14  • Odpověz
Nám tchýně taky dává "vzoreček",ale jinak to děláme tak,že já upeču něco,máma něco a pak si to prohodíme :slight_smile: .
Ještě jsem nezačala,ale o víkendu asi udělám s Adamem perníčky,ale manža má 3 noční,tak nevím co s Aduš,asi budem dělat v době jejího spaní :slight_smile:

Cori-díky :slight_smile:
sylvar-my se takhle scházíme každý týden dopolko ještě se dvěma maminama,střídáme byty,k tomu 3 děti-ty větší 3 jsou ve školce,ale už je to problém kvůli spaní,protože každý dítě jinak spí.A taky už se ty děti moc hýbou,tak to není moc klidné kafíčko :grinning:

cerstvamamo-to máš dobrý,že bydlíte tak daleko-aspoň na něco :wink: ,my to máme k našim co by kamenem dohodil a zbytek doběh :sweat_smile:
3. pro 2008 v 19:27  • Odpověz
jo cori-moje tchýně ta taky vůbec nic neřeší,sama od sebe ani nezavolá,Adama si bere tak jednou za 3 měsíce na 2 dny.To naši ty jsou úplný opak-volají denně a vše mají potřebu řešit za nás :confounded:
3. pro 2008 v 19:52  • Odpověz
petro, mě malá právě u ní poprvé usnula v cestovní psotýlce, jsem ji uložila,dala mlíko, ona bulila, já odešla a do 5min klid a hajala :dizzy_face: doma to taky někdy takhle zkouší potvůrka,ale já se nedám...vždycky v létě spala v kočárku, jenže venku je fakt zima na to běhat 2hodiny se spícím dítkem :unamused:
3. pro 2008 v 19:55  • Odpověz
no jo, je to těžký s rodiči :frowning2: Co bych za to dala, mít mámu 100km daleko :pensive: mě teda vůbec nepomohla..spíš naopak. Ani ji chovat nechtěla, prý se bála, aby jí něco neudělala...chjo no nic.....
Sylvar zázvorový?? To zní dobře, je to dobrý?? Bych přikoupila.
3. pro 2008 ve 20:11  • Odpověz
sylvar,to Adélka naštěstí doma usíná bez problémů-ve dne i večer,když je unavená,dám ji do postýlky a za chvíli chrupe,tak jsem ráda,že nemusím kroužit po venku,když se mi nechce :slight_smile: .V kočárku spí špatně a málo.
3. pro 2008 ve 20:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.