• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokec o dětech

(Zamčená)
26. června 2010 
Jani u nás jen mama, mami, baba, bafbaf, gaga.. to je vše. Učila jsem jí tata aby řekla na vánoce a nechtěla :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nelezeme a ani nepolezem - myslím. Malá sedí a to jí vyhovuje, ze sedu se natáhne pro hračky, nebo dokutálí, takže nemá potřebu lozit. Asi 2x se přeplazila přes naši postel, ale pak zjistila, že to jde i jednodušeji a tak už i toho nechala :wink: Dr se mě ptala, a když jsem jí řekla, že ne, tak řekla, že to nevadí, že to nemusí. :sweat_smile:
12. led 2009 ve 21:08  • Odpověz
Jani a dáváte žloutek 1x týdně?
12. led 2009 ve 21:12  • Odpověz
jj žloutek dávám - zrovna dneska se špenátem a jak jí to jelo :sweat_smile:
A už si sama sedne? Kajce se v sedu taky moc líbí, nevím jak dlouho jí tam můžu nechat, připadne mně, že se ještě dost hrbí...
Mně ten net dneska jede ohavně pomalu, vrrr...
12. led 2009 ve 21:18  • Odpověz
tak my moc nepovídáme,jen tata,hamamam-když s hlásí o jídlo-takže skoro pořád :grinning: ,jednu dobu pořád říkala ko-ko,dědě a dnes slyšela smích Adama a řekla Áďa :slight_smile:
Cori-já to mám taky už dva dny děsně pomalýýýýýý :angry:
12. led 2009 ve 21:22  • Odpověz
mě to taky jede pomalu Jani. No já teda nechávám malou sedět jak dlouho chce...ona občas spadne, tak leží. No taky sedí nahrbená, to je špatně?? Sedne si sama, ale blbe. Leží na zádech a přes břišní svaly. Nezapojujje ruce :unamused:
12. led 2009 ve 21:30  • Odpověz
to sou ty bezdráty - jak se mění počasí tak sou taky pomílené, chjoooo :angry: :angry:
Jani, Kája jak spadne, tak děsný řev :sweat_smile: do sedu se dostane jen když je trošku v polosedu, třeba na polštářku, jinak z lehu nee... No já nevím, myslela sem, že by ty míma měla mít rovná záda, ale možná až budou starší :sweat_smile: , Kája je jak kulička :sweat_smile:
12. led 2009 ve 21:38  • Odpověz
dzej
Net bude, určitě se ozvu a pobavím vás veselými zážitky :wink: Už jsem jich tam pár měla.

Adélka říká mamama a někdy to řekne jen dvakrát, takže to vypadá jako by mi řekla "máma" a to jsem pak celá poprděná. Večer po koupání když jí nesu do obýváku tak říká "ham", ví, že bude kaše. Ale je ještě malinká, takže to je vše, pak už jen takový to "hej, hele".
Adélka se už "pohybuje" tak, že jak je opřená o ruce na bříšku tak se odstrčí dozadu. Krčí při tom kolena. Asi se snaží dostat na čtyři. Umí to i dopředu, odstrkává se špičkama prstů u nohou a tělem i hlavou při tom leží, vypadá jako když se drbe o koberec :grinning: Jak to vlastně je? Plazení, na čtyři, sezení? A v kolika asi?
12. led 2009 ve 22:22  • Odpověz
ahoj holky, přeji hezké i když studené dopoledne.
Peti to je super, že už Adélka jmenuje brášku :slight_smile: Holky jak jste docílily toho, aby říkaly děti tata?
Jani a zvedne se Kájka pomocí rukou nebo taky přes břicho? Malá se řechtá, když spadne. Dřív řvala, ale já když jsem jí viděla spadnout, tak jsem se začala smát a ona se teď směje taky. Kolikrát spadne schválně abych se zasmála :grinning:
Moni jo tak už se těšíme na veselý příhody :wink: Jinak my se plazíme asi tak 14dní. Sedí cca od 8 měsíce, ale neleze, takže každý dítě jinak některý děti jen sedí a pak hned stojí . Pokud už ti takhle "startuje" tak myslím, že poleze co by dup :grinning:
Dneska čekám pošťáka jako nikdy, objednala jsem Sabulce krásný kozačky a měly by příjít a zatím nic :frowning2:
13. led 2009 v 09:54  • Odpověz
Ahoj holky, tak to vypadá, že Kája zase dopolko spát nebude, pokoušela sem se ji uspat, místo toho mě škrábala, trhala naušnici... no tak sem to vzdala :sweat_smile:
Jani, Kája si sama zatím nesedne :unamused: , sedět vydrží, ale nesedá si... pohodlnouš :sweat_smile:
Moni, taky se těším na veselé příhody a je fakt, že některé děti lezení po 4 uplně vynechají - plazení sme taky začly tak kolem 8 měsíce a sed - no jestli se počítá od kdy sama sedí či až od kdy se sama posadí?
A lozit po čtyřech kolem 8-9 měsíce - ale některé děti to prý uplně můžou vynechat, ale p. fyzioterapeutka mně tvrdí, že by to měly děti umět, že je to lepší pro jejich páteř... no já stejně myslím, že Kája nepoleze a nepoleze, ale zatím neví a ni k čemu má nožičky :sweat_smile:
Jani pak vyfoť Sabulku v kozačkách :wink: rády na ňu kuknem - na parádnicu :sweat_smile:
13. led 2009 v 10:20  • Odpověz
Jani ale psala jsi, že když je podložená, že si sedne. Tak jsem chtěla vědět jestli pomocí rukou nebo ne?
Koupila jsem tyto kozačky http://cm.aukro.cz/item522475791_nadherne_snehulky_pro_holcicku_zn_g_mini.html zítra máme sraz z Brněnské diskuze, bude nás 10 + 10 tak jsem je už chtěla mít :cry:
13. led 2009 v 10:29  • Odpověz
uvidíš snad dojdou... jé a ty sou hezké, určitě budou teploučké :wink:
a jo, tak to si sedá přes břicho a má se přes ručky, že? :sweat_smile:
13. led 2009 v 10:31  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Moni-tak to se budem těšit na zážitky z cest :wink: .A co se týká pohybu,tak Adélka se začala plazit v 5m,v 6 lézt po čtyřech,v 6,5 se postavila sama sedla si sama v 7,5 m.,no a od 10 chodí,ale my se vymykáme všem tabulkám :grinning:

Dzej-botičky jsou sladký,určo nám pak Sabinku vyfoť :slight_smile:

cori-to Adélla vstávala před 7 ,po 9 jsem jí dala do postýlky a v 9,30 jsem tam šla a už ho brala :sweat_smile: ,ona tyhle dny přes den děsně spí,včera dopolko taky 2,5 hodiny a pak ještě 1,5 hod odpoledne.

Musím jít zas přebalit toho našeho pokakánka,v 11 měla frutapuru s dvěma sušenkama a před 12 už v kuchyni ječela hamam a zblajzla celou misku zeleniny,těstovinové rýže s plátkem šunky.Ta nás brzo sežere :grinning: :grinning: :grinning:
13. led 2009 ve 12:23  • Odpověz
Peti, to jo jak Adélka vydá tolik energiee přes den, tka to musí i dospat, to naše plácadlo se asi tolik neunaví... Ale jedlík je zatím taky dobrý :slight_smile: Už se ty opruzeninky lepší?
13. led 2009 ve 12:26  • Odpověz
Už se to trochu lepší,meju jí vodou,pak necháme vyschnout a ničím nemažem,na noc jsem jí to včera mázla tím imazolem.Kdyby aspoň tolikrát nekajdila,to je děs :sweat_smile: ,už jsem uvažovala,že bych ji vždycky šupla na nočník,když začne,nelze to přehlídnout :sweat_smile: ,ale pochybuju,že by na něm vydržela sedět :wink:
Ted si stáhla z gauče polštář,lehla si na něj na záda a kouká na Sama doma :dizzy_face:
13. led 2009 ve 12:34  • Odpověz
Já už se tak těším až bude prďolka na čtyřech, to bude sranda. A až se bude přemisťovat a dojde si za mnou kam bude chtít. Když jí zmizím v kuchyni tak kníká, takhle by si trošku popolezla a už by na mě viděla :grinning:
Máme tu nádherně sluníčko, těším se až vyrazíme ven.
13. led 2009 ve 12:57  • Odpověz
Mončo,je to sranda,ale pak už jsou moc rychlý,já jdu do kuchyně,otevřu myčku a už je tam,takže nemám šanci :grinning: ,mám jí všude pod nohama :slight_smile:
Pošli nějaké sluníčko i k nám,tady je divně a zima.

:sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
13. led 2009 ve 13:14  • Odpověz
Holky,to je omyl ty smajlíci,měl to být jeden,ale Aduš si tady s tím hrála :wink:
13. led 2009 ve 13:15  • Odpověz
Já vím, že pak budu vzpomínat na dobu kdy jen ležela nebo se max. otočila na bříško. Ale každej se asi těší na ten pokrok :grinning:
My jsme tu měli včera pěkně hnusně a zimu. Je to tou inverzí. Dneska sluníčko svůj boj vyhrálo, teda aspoň na chvíli. Snad počká než vylezeme ven.
13. led 2009 ve 13:27  • Odpověz
Jojo,člověk se těší na ty pokroky,ať už jsou jakékoliv :wink: .A když za mnou Adélka cupitá v těch bačkůrkách,tak bych ji sežrala :dizzy_face: :wink:

Holky,dala bych si přes hubu-musím to tak napsat-před chvíli než šel MM do práce,tak luxoval železniční model,co je v pokojíčku,už jsem namohla Adušku udržet,tak jsem ji postavila na židli u toho,držela jsem ji,ale ona jak koukala přes ten dřevěnej okraj,tak pusinkou po tom sklouzla a asi si ohrnula horní ret a natrhla si tu uzdičku nad zoubkama,plná pusa krve,teklo ji to ven,ona to jedla,ale brečela jen chvilku,ale mě bylo do breku když jsem ji viděla s tou červenou pusou :cry: ,ach jo,jsem tak blbá !!!! :frowning2: Dala jsem ji pak studenej jogurt a teď spinká.Tak snad ji to nebolí :frowning2:
13. led 2009 ve 14:01  • Odpověz
Holky!
Chtěla jsem se Vás zeptat jestli nevíte v kolika týdnech se chodí na sonografické vyšetření kyčlí.
Dceři je 14 dní a naše lékařka nám řekla, že nemusíme pospíchat. Prý to stačí až kolem 4 týdne.
Nevíte jaké tam je časové rozpětí? :slight_smile:
13. led 2009 ve 14:12  • Odpověz
My jsme šly poprvé s Adélkou asi v měsíci a něco, pak nějak v jejích 4,5m a pak v 5,5 měsících.
13. led 2009 ve 14:16  • Odpověz
Můžete mi nějakého ortopeda doporučit? Jsem z Prahy 6. Já sice nějaký kontakt mám, ale ortopeda neznám a
raději bych dala na doporučení nějaké maminky.
13. led 2009 ve 14:20  • Odpověz
My jsme byly na Praze 4, to máš daleko. Poliklinika Modřany. Je tam vždycky nacvaknuto, ale úžasně to odsejpá a doktor je skvělej.
13. led 2009 ve 14:22  • Odpověz
nency my jsme dostali pozvánku od dr, co nám ty kyčle prohlížel v porodnici. Ale myslím, že to bylo těsně po šestinedělí.
Peti, člověk si to neuvědomí a je to hned, že? CHudinka, ale určitě už o tom ani neví :wink:
Botky nedorazily, paní je poslala až dneska a to mi slíbila, že je pošle včera :angry:
My máme strašně vlezlou zimu brrr, přitom je -1st
13. led 2009 v 16:14  • Odpověz
HOLKY PROSÍM VÁS NEMÁTE NĚKTERÁ DOMA ČASOPIS GLANC 12/2008 ?? Je tam kupon na slevu koupi ionizátoru..nedarovaly byste mi to?? Nebo koupím od vás ten časopis. Díky
13. led 2009 v 16:21  • Odpověz
autor
Zdravím vás holky :slight_smile: tak už jsme doma s malou :slight_smile: konečně!!Měla rotavira!to znamená,že pořád měla průjem a zvracení,fakt něco nepříjemného a hrozného...ale snad už budu jen dobře :wink:
13. led 2009 v 16:26  • Odpověz
Ivul tak super zpráva :wink: tak teď už jen dohrat co jste zhubly. Určitě to brzo doženete :wink:
13. led 2009 v 16:35  • Odpověz
Jé,Ivul,to je super :slight_smile: ,hlavně,že je to už za vámi :wink: .Kamáradky klučina s tím byl taky nedávno v nemocnici,je to děs,když jsou takoví cvrčci nemocný :unamused:

Dzej-to je škoda,že boty nedorazily,tak to asi na straz nevyjde,co?
tady je -6 a fouká,takže zimáááá :confounded: .Adélka už se probrala,naštěstí ji to snad nebolí.
Jo,ten Glanc bohužel nemám :pensive:
13. led 2009 v 16:36  • Odpověz
autor
jééé děkuju za povzbuzení :slight_smile: jj nejhorší jsou ty nemoci :angry:.jak se jinak máte?jo a taky nám lezou špičáky a stoličky :confounded:
13. led 2009 v 16:42  • Odpověz
Ivul tak my už konečně máme 2 zuby :grinning: A byla jsi teda s Adélkou v nemocnici? A Jak se tvářila po těch 3dnech co tě neviděla??
Peti, tak ještě je šance zítra ráno ten pošták. Jdeme až na 11h :pensive:
13. led 2009 v 16:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.