• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokec o dětech

(Zamčená)
26. června 2010 
v Brně pořád nic, vymetená obloha, vedro jak blázen. :confounded:
Na Hodonínsku pršelo?? Tak snad by to mohlo dojít i k nám.
1. srp 2008 v 18:52  • Odpověz
holky asi to sem do téma nepatří, ale neporadily byste mi jestli se něco dává na rozlučce se svobodou? A jestli jo, tak nějaký nápady nemáte??
1. srp 2008 v 19:00  • Odpověz
dzej :slight_smile: tak nepršelo a nepršelo? tady je to dycky jináč než všude jinde - bůřa byla malá, ale pařák nepřestal :(
hi rozlůčka ze svobodů - no záleží estli pak dete ještě na svatbu, tady se na rozlůčku nosí spíš asi alkohol, nějaká ta slivovička :grinning:
1. srp 2008 ve 20:46  • Odpověz
holky viděly jste dneska ráno na Primě ty úrazy dětí? Já jsem viděla jen ten první, jak si holčička vylila horký kafe na sebe a musela jsem to přepnout. Normálně jsem začala brečet :frowning2:
2. srp 2008 ve 12:52  • Odpověz
naštěstí nee, raděj už sleduju jen pohádky, romantiky a fantasy :wink: a zprávy a jiné reportáže raděj vynechávám :pensive:
2. srp 2008 ve 14:37  • Odpověz
Ahoj,
Dzej - já to viděla, to bylo strašný viď? Já hned taky brečela. Okamžitě jsem začala vymýšlet jak ještě líp zabezpečit byt před úrazy :pensive:
2. srp 2008 ve 14:58  • Odpověz
gabca - nejhorší je, že nevíš co se může stát, jak tam říkali, většina úrazů je za přítomnosti rodičů...kolikrát tě ani nenapadne, že by se něco stalo a takhle to dopadne... :frowning2: máme doma ohrádku, takže malá bude tam i když půjdu na minutu vedle do pokoje. Hrozný :unamused:
2. srp 2008 v 19:26  • Odpověz
autor
Jj je to hrozné když se dítě zraní a ještě když se opaří o horkou vodu nebo něco podobného :cry:!Já tohle nemám vůbec ráda :frowning2:
2. srp 2008 ve 20:23  • Odpověz
Dzej - já dávám malou do cestovní postýlky. Jinak si hraje v obýváku na zemi a jsem celou dobu u ní. Ale už začíná mít nápady jako přistrčit si křesílko ke gauči a vylézt na gauč. Na postel u ní v pokojíčku už vyleze. Takže jak říkali nespouštět jí z očí ani na chvilinku. My už jsme jeden pád měli takže od tý doby jsem maximálně ostražitá... Je to strašně smutný, když se něco stane takovýmu drobečkovi bezmocnýmu. Normálně se budu bát malou vůbec někomu půjčovat na hlídání. Hlavně babičkám, přijdou mi dost neopatrný, když vidim jak se k ní někdy chovají. Někdy mi přijde, že ani sami neměli děti :confounded:
3. srp 2008 v 09:21  • Odpověz
ahoj holky...tak dneska konečně trochu chladněji :wink:
gabca no jo, já ji mám taky "pořád" na očích, ale na záchod atd prostě odejít musím. Já se potom budu asi nejvíc bát balkonu, bydlíme v 7 patře, takže asi snad ani nebudu na balkon otvírat. Jo, s tím hlídáním jsem na tom podobně....už teď mi vadí dost věcí...jedna babička je opatná až moc - nejraději by Sabinku dala do nějaké izolované místnosti a ta druhá by zas nejraději měla malou u ohně nebo na slunci, v průvanu atd...kdyby ty dvě byly jedna tak je to super ,ale takhle...z obou mám stach :unamused: nejvíc mě štve, když mi začnou kecat do výchovy a strašně se diví mým názorům, zvlášť když řeknu, že už musíme domů, koupat, kojit a spát vždy se stejnou dobu...jak říkáš - jako by samy nikdy neměly děti.
:angry:
3. srp 2008 ve 20:24  • Odpověz
Dzej - viď? Někdy jsou hrozný. Máma nechápe, že máme režim, ráno spinkání, odpoledne spinkání. Pak do večera nic, aby pak usnula večer v obvyklou hodinu. Nedokáže to pochopit. A když jsme s nima byli na chalupě tak pořád chtěla jezdit v 19 h s kočárem, hodinu před koupáním, aby jí uspala. A pořád říkala ona je unavená.... To já vím, že je unavená, ale je zvyklá na režim. Ona to nepochopí. To samé s jídlem. Proč jí dáváš kaši k večeři a ne před spaním. A neznám jediný způsob jak jí to vysvětlit. Je to přece moje věc. A co se týká bezpečnosti tak by jí nechali i se houpat na lustru takže bída. Tchánovci jsou zase jiná kapitola. A závěr je, že důvěru nemám ani v jednu stranu :slight_smile:
3. srp 2008 ve 20:36  • Odpověz
jj..malá když začne plakat, tak slyším - ona má hlad...nebo - ona chce spinkat, přitom třeba pláče proto, že chce aby se jí lidi věnovali :angry: ach ty babičky. taky nemám důvěru...tchýně si chtěla dokonce brát malou, když jí ještě nebylo 6týdnů...a strašně se divila, že nechci. Tak jsem řekla, že až bude chodit a mluvit.
3. srp 2008 ve 20:41  • Odpověz
A ještě jeden kousek. Když tu byla tchýně tak nám vyprávěla, že když byl manžel miminko tak mazal hovínka po zdi. Tak jsem se ptala jak se k nim dostal? Jestli si je tahal z plínky? Prý, když kakal na nočníku v postýlce tak se pak nudil tak je bral z nočníčku a celou postýlku a zeď pomazal. Kakal v postýlce na nočníku????? :confused: :confused: :confused: V postýlce? Já teda nočník do postýlky nedávám. Vy jo? :slight_smile: Jsme na sebe s manželem koukali jak puci :slight_smile:
3. srp 2008 ve 20:41  • Odpověz
gabca ..tak to je síla. Já mám pocit, když slyším to vykládání té generace před námi, tak oni snad udělali vše, jen aby měli od dětí klid, aby neřvaly. A teď se strašně diví, že my je rozmazlujeme nebo máme nějaký režim. :confounded: Já jsem prý taky "běhala" v roce s řízkem v ruce. :angry:
4. srp 2008 v 09:53  • Odpověz
tak tak... No jasně taky se diví proč už malá nepapá knedlík s omáčkou atd. Že máme stravu omezenou kvůli mé alergii to nepochopí vůbec.
4. srp 2008 v 16:11  • Odpověz
ahoj holky, máte dobře veselé příhody :grinning:
u nás je to naštěstí docela v klidu, ale jak píšeš dzej - když malá pláče, tak je to pořád - nemá hlad, bolí ju bříško.... u nás by ju zas jen nosili a chovali - a já zas moc nechci, aby si na hojdání zvykala :grinning:
4. srp 2008 ve 22:38  • Odpověz
Naši i tchánovci kouří a to je taky dost nepříjemný. Byty jsou zahulený a pak se diví, že tam nechceme chodit. Na chalupě naši kouří i v chalupě, ikdyž jim řeknu, že si to nepřeju. Tak stejně, když si jdeme večer lehnou tak kouří v dolní místnosti kde má malá věci a hračky a pěkně je to načichlé. A nebo tam kouří potají.... Nějak to nechápu proč nejdou ven... Máte někdo podobnou zkušenost?
5. srp 2008 ve 13:49  • Odpověz
autor
Ahoj gabco,tak naši taky kouří,ale až k večeru a nekouří když jsem tam s malou a tchánovci nekouří vůbec!
5. srp 2008 ve 13:58  • Odpověz
nechápu, v tomto počasí, že nekouří venku.. :angry: kdyby bylo minus 15 tak neřeknu, ale teď...
Dneska jsme byli na HEXA vakcíně, tak si malá trochu zařvala a teď spinká, chudinka moje. Dr. pochválila, že pase koníky správně, tak jsem ráda. A za 14dní jdeme na náušničky :grinning:
Jinak coriven, tak mi volali z naší městské části - žádný vítání občánků nebude, nedělají to :frowning2:
5. srp 2008 ve 14:14  • Odpověz
Dzej - malá je šikulka :wink: A co náušničky? Necháte je nastřelit? Doporučuji.
Ivulinda - to jsou ohleduplný... to je hezký. To si můžu echát akorát tak zdát. Naši jsou příšerný. Jednou jsme šli okolo tchánovců a tak jsem cinkla na zvonek ať se jdou mrknou na malou a tchán přišel dolu a automaticky si zapálil cígo... Jsem myslela, že mě trefí. Hulí si doma, že se tam nedá dejchat a ještě musí hulit u kočárku. Asi si chtěl zdravě zapálit na čerstvým vzduchu :slight_smile:
5. srp 2008 ve 14:29  • Odpověz
gabco, náušničky za 14dní, necháme nastřelit u naší dr. Dneska jak jsme tam byli tak zrovna jedny nastřelovala..ten řev mi rval srdce..ale mimčo pak už v čekárně ani nevědělo, že se něco dělo. Tak snad to hladce proběhne i u nás.
Nejhorší je - aspoň u mně - je mi blbý říct tchýni co mi vadí a co ne...že bych řekla - nekuřte atd.. tchánovi to asi ani nedošlo, bere to jako součást jeho života :frowning2: a tvůj manžel mu nic neřekne?
5. srp 2008 v 15:08  • Odpověz
ahojky,
dzej - tak to je škoda, že to vítání u vás není no a je to i trochu divné :frowning2:
s kouřením - tchánovci nekouří a naši jo, ale naštěstí jsme si to už dávno vyjasnili - kouří venku - i když je -15, já jsem strašně proti tomu, takže naši ač závisláci, tak si dou zapálit ven a než jdou zase za malou, tak si umyjou ruky a vypláchnou pusy :slight_smile:) nebo dají žvýkačku
a taky mi strašně vadí, když se s cigárkem někdo jen přiblíží ke kočárku - hned mu řeknu, že si nepřeji, aby s cigaretou byl u malé - zabírá to, příště už si to nedovolí a raděj kouří někde bokem....
holky nenechte se omezovat a hlavně ať to ti prckové nedýchají

nám na naušničky řekla, že až po druhé injekci a nejlépe až na podzim, no taky už bych je ráda na malej viděla :slight_smile: tak uvidíme :sunglasses:
5. srp 2008 v 19:02  • Odpověz
ahojky holky, coriven ostatní městské části vítání občánků dělají, jen né ta naše, je to ostuda.
nám řekla právě dr. že 14dní po první HEXE. Na podzim, to mi přijde docela pozdě, to už bude mít Karolínka "rozum" a mohla by si to ručičkama škrábat, kdyby jí to svědilo nebo tak..včera jak jsme byli u dr, tak zrovna nastřelovala jedné holčičce, to byl křík z ordinace, ale jak vyšli ven, tak už se smála, máma pak nakojila a holčička spokojená, ani o tom nevěděla. Taky bych chtěla takovej dobrej průběh :grinning:
6. srp 2008 v 10:09  • Odpověz
dzej - to já mu to řekla i sama ať nekouří i manža, ale on jen, že to na ní netáhne :confounded:
Malá u náušniček taky plakala, ale jen chvilinku, když jí to procvakli a za 3 minuty nevěděla, že se něco děje :slight_smile: Dostali jsme takovou desinfekci, byla přímo od výrobce náušniček a to bylo celé :slight_smile: Určitě to bude tak i u Vás je to pohoda uvidíš sama.
6. srp 2008 ve 13:07  • Odpověz
ahojky,
ách jo ti kuřáci sou někdy bezohlední :angry:
máš pravdu s těma naušničkama, taky sem se právě divila, že až tak pozdě, no šak se jí připomenu, je fakt, že pak to už bude víc vnímat :frowning2:
a gabča vám je nastřelovaly?
jé dzej vy už máte čtyři měsíce :slight_smile: to to letí, že?
6. srp 2008 ve 13:41  • Odpověz
coriven - jo jo máme je nastřelené, asi v 5ti měsících. Bála jsem se toho, ale fakt to nic není.
6. srp 2008 ve 13:48  • Odpověz
no asi budu trpět za ňu :sweat_smile: je fakt, že dítka se z toho rychle otřepou, ale kamarádka říkala, že se jí malá třepala ještě druhý den :frowning2:
6. srp 2008 v 15:31  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile: jo tak to já budu trpět taky. Včera malá měla teplotu kvůli té HEXE, tak mi ji bylo strašně líto, chudinka malá :astonished: jsem strašná cíťa ..už chápu, proč se říká, že starší maminy jsou citlivější :grinning:
7. srp 2008 v 08:56  • Odpověz
Ahojky,
a kolik měla malá teplotu? já mám pocit, že naša malá má furt teplou hlavičku, skoro až horkou, mají to i vaše dítka? ale to bude asi těma vedrama... už ť sou pryččččč :angry:
a kolik ti je dzej? smím-li se ptát :wink:
7. srp 2008 ve 14:28  • Odpověz
no Sabinka má taky pořád teplý čelíčko, jsem si říkala ,že je to z autosedačky....
coriven 30 :pensive: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. srp 2008 v 18:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.