• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokec o dětech

(Zamčená)
26. června 2010 
holky toto je z kojeni.net

akorát nám začíná víkend, tak já jdu do toho, táta mít radost nebude, ale co :sunglasses:

dotaz: Ahoj Jiřinko, zatím tuhle diskuzi pouze pročítám, ale tentokrát tě poprosím o radu. Mám 9,5měsíčního kluka a už měsíc se začal v noci budit. Předtím spal nejméně do půl páté, teď se budí někdy už kolem jedenácté, jindy kolem půlnoci a neusne jinak než u prsa. Myslela jsem si, že to bylo v období horka, že měl žízeň, ale pořád se to nelepší. Taky hodně a dlouho saje, třeba dneska se vzbudil podruhé ve čtvrt na šest a do půl sedmé byl pořád přisátý, když jsem ho odpojila, vždycky se znovu přisál, jinak plakal. Podobné je to i po poledním spánku, není moc velký spáč, takže se vzbudí třeba před druhou, což jsou dvě hodiny po obědě, a opět vyžaduje kojení, je vidět, že ještě není úplně dospaný, spíš se tím uklidňuje :frowning2: No a pak samozřejmě nevydrží až do večera, takže ho kojím ještě jednou odpoledne, pak dostává kaši a po koupání ještě prso, u toho většinou usne.

Budu moc ráda za jakoukoli radu či pomoc, jsem už z toho kolotoče docela vyčerpaná. Děkuji.

odpověď: Pavlíno, asi tě nepotěším....dítě, které už jednou dobře spalo, tak to prostě zkusí a pokud mu to projde, tak se začne budit častěji a častěji. Znám spoustu maminek, které si takto na sebe ušily bič a poté kojily roční dítě v noci i co hodinu. Takže moje rada zní - prostě nedat, hlad takové velké dítě jistě nemá. Nedávej ani čajík nebo něco jiného, maximálně nabídni normální vodu a pokud má dítě skutečně žízeň, tak si ji vezme. Musíš být pevná ve svém rozhodnutí, jinak se staneš otrokem. Pokud dítě začne plakat a dožadovat se prsa, tak vyšli manžela, aby dítě uklidnil a zase položil a uspal - manžel nemůže kojit, dítě to brzy pochopí a budit se přestane.
Takže takhle bych to udělala já, taky jsem v této situaci byla. Kluk se začal znova budit, 1x, 2x v noci, já mu dávala, myslela jsem, že to potřebuje, ale pak se začal budit co 2 h a to jsem už vycouvala a řekla, tak to ne - prostě jsem mu jednou nedala, hodinu jsem ho uklidňovala hlazením a tichým vysvětlováním, že se v noci spí. To bylo 23 h. Pochopil a vzbudil se v 7 h ráno a už potom přiští noc spal celou noc. To, že se děti v tomto věku budí není o hladu, ale o tom, že je leccos vyruší a ony hledají uklidnění u prsu. Ale dítě se potřebuje naučit usínat samo, ne že se ududlá u prsu, protože se situace stává později naprosto neúnosnou a dítě vyžaduje prso pořád.
23. led 2009 v 10:42  • Odpověz
dzej
jedeme do severnich cech, neni to tak daleko, jen trva skoro 45 min nez projedu prahu :wink:
adelka mi sedi na kline a snazi se taky neco napsat

lllu ááááááááááááááááááááááááááá

tak to je vzkaz od ni a ja ted jdu nasadit ty vytrhany klavesy :frowning2:
23. led 2009 v 10:43  • Odpověz
ahoj Adélko :wink:
23. led 2009 v 10:47  • Odpověz
Moni tak já jsem si to asi popletla, já myslela, že jsi psala, že jsou daleko.

Peti a ty ještě kojíš? Nebo už jsi to celkově zrušila? A co tvoje první menzes? Mě jak dr strašila, tak to bylo docela v poho, a už to včera skončilo po 4 dnech :sunglasses:
23. led 2009 v 10:52  • Odpověz
Jani-cori-ty se z toho taky nemůžeš vyhrabat-z těch nemocí,viď? :unamused:

Jani-Dzej-no jen se neboj,taky na mě občas sedne nějaká ta deprese,ale když mě Adam obejme a řekne "ty moje zlatá maminko,já Tě miluju " :sweat_smile: ,tak je hned líp.Jo a včera mi řekl"ty prdelko moje " to teda nevím odkud má,od táty určitě nééé :grinning: :confused:
Já kojím jen jednou v tu noc,někdy se napije fakt dost,jindy jen tak dumlá,tak to ji nenechám,dám ji napít vody a je klid,hned usne.Jinak se snažím ji nedávat pít vůbec,jen pokud se hodně rozeřve a neusne.tak právě nevím,jestli to už utnout úplně...
A co se týká menzes-bylo to jen takový mírný,asi 3 dny,ale fakt málo.Tak hlavně,že Ti to taky dobře dopadlo a nenaplnily se hrozby doktorky
:wink:

Mončo-šťastnou cestu!!!! :slight_smile:

Jdu kouknout na maso-mamak donesla telecí,tak adélka si pošmákne a jdu kouknout na děti,jsou sami v pokojíčku a Adam nutí hledat Adélku poklad :grinning:
23. led 2009 v 11:12  • Odpověz
Peti
Já jsem právě jeden poklad našla, budu muset hooodně dlouho větrat :zipper_mouth:

Jedeme až po o. Hlavně aby nebyla na dálnici námraza.
23. led 2009 v 11:15  • Odpověz
Moni :sweat_smile: ,takovej poklad nacházím 3x denně a je to teda vždycky na plyn.masku :grinning:
Už leze sluníčko a je teplo,tak snad už po o budou silnice v pohodě :slight_smile:
23. led 2009 v 11:21  • Odpověz
jee telecí mnam. Já dnes koupila mletý hovězí, tak večer bude domácí hambáč :grinning: Dneska na cvíču se Saba rozplazila 3metry vzad. Jsem koukala, kde se to v ní vzalo a teď je z toho plná dojmů a nemůže usnout. Vrrr já bych potřebovala jit pracovat a zatím tu uspávám už 2hodky malou. Se na to vybodnu a bude to.
23. led 2009 v 16:33  • Odpověz
Ahoj holkýýý :grinning:
tak prej ty prdelko moje - to mě fakt pobavilo :wink:
Jani, no o tom kojení - či nekojení v noci sem slyšela, že už by mít hlad neměly ty kvítka naše, ale já mám obavy, že by zbořila barák, kdyby nedostala najest :sweat_smile: Ale stejně to jednou budeme muset zkusit :wink:

Moni, dobře dojeď a odpočin si u vašich :wink:

Jo jo u nás je to jak v dny otevřených dveří, dneska 2 návštěvy a odpolko sem byla na plku ve škole - sraz Důchodců a nás mamin, takové posezení... tak sme se před hodkou vrátily... a jsme se tam domluvily, že bysme zašly zítra na taneček do vinárky :sweat_smile: , ale nnevím, je fakt že se mě ty nemoci nějak drží... nemluvím už skoro vůbec a začínám kašlat a zase hlava :angry: , ale to spraví paralen...

Tak dem koupat... teda dneska MM, ale radši budu kontrolovat :grinning:
23. led 2009 v 18:38  • Odpověz
Ahoj, hlásím se ze severu. Absolvovaly jsme návštěvu u kámošky a už jsme u našich. Adélka byla nějaká hotová, tolik lidí se na ní koukalo a mluvilo... Teď jsem jí dala do cestovní postýlky a zatím jednou zaplakala, ale už to vypadá, že spí. Chudák moje máma, její vnučka se na ní podívala a začala hned brečet :slight_smile: Adélka si holt tuhle babičku s dědou moc nepamatuje.
23. led 2009 v 19:19  • Odpověz
MOni, malá se za chvilku rozkouká a pak bude plakat jak bude odjíždět :wink: a na jak dlouho tam jste?
Já jsem si právě taky říkala, kdoví jka to Kája bude zvládat, teď samé návšty a dneska ten dav lidí - šla z ruky do ruky a byla spokojená, sem tam zkontrolovala kde mě má a zase poutala pozornost ostatních :grinning: , no si užijem, jestli jí ta společenská povaha zůstane :sweat_smile:
23. led 2009 v 19:45  • Odpověz
Jsme tu do neděle. Adélka potřebuje čas aby se rozkoukala. Když si jí nikdo chvíli nevšímá tak taky pak předvede celej svůj repertoár. Je docela ráda středem pozornosti, ale jen když chce ona sama.
U kámošky jsme byly 2 hodiny a ke konci už jsem mohla i odejít na záchod :grinning: a Adi se jen po mně koukla a vyprávěla jí tam na podlaze a předváděla kotouly.
23. led 2009 v 19:57  • Odpověz
jj to je fajn, když se rychle zadaptují :wink: , snad jim to vydrží :sweat_smile:
23. led 2009 ve 20:34  • Odpověz
holky tak my jdem zkoušet metodu "táta" tak držte pěsti, ráno napíšu. Dobrou noc :astonished:
23. led 2009 ve 21:22  • Odpověz
Jani, pevné nervy :wink: Ráno dej vědět jak to dopadlo.
Hezkou noc všem :dizzy_face:
23. led 2009 ve 22:06  • Odpověz
Ahoj holkym mám otázku, která se tady asi nehodí, ale nechce se mi hledat v témazech :grinning: jsem hodně nachlazená, mám siln kašel, teploty nemám, ale mám rýmu... můžu tím nakazit mého 2 měsíčního chlapečka?? Napište prosím své zkušennosti s nemocemi a jestli to lze na dítě přenést??? Děkuji za odpověď :slight_smile:
23. led 2009 ve 22:51  • Odpověz
jestli kojis tak se niceho neboj, predavas mu i protilatky a budujes mu tim imunitu
23. led 2009 ve 23:10  • Odpověz
cerstvamama - prosím, porad mi, on mi ted ráno začal kašlat. není to suchý kašel, ale odkašlává. Teplotu nemá, má jen 37,0°. U prsu mi taky pěkně pije, i když jen chvili, pak usne. :frowning2: Mám strach, co když sem ho nakazila?? :cry: Nemůže to přejít v zápal plic??? Jak ho mám vykurýrovat, když bych nejela na pohotovost?? Čaj nebo teplý obklad na hrudník?? Já vůbec nevím.. :frowning2: Poradte mi prosím někdo :frowning2: Ději moc...
24. led 2009 v 06:47  • Odpověz
Pajmis-neboj se,pokud nemá horečky.Je dobře,že kašel nemá suchý,tak uvidíš,jak se to bude vyvíjet.Pokud by měl i rýmu,tak odsávej z nosánku a kapky Ti poradí kdyžtak v lékárně.My máme rýmu každou chvíli i přes kojení,ale je to tak,že když jsi sama nemocná a kojíš,tak mu předáváš ty protilátky jak psala Monča :wink:
Kydby se Ti to ale nezdálo a vylezla mu teplota,tak jeď klidně někam na pohotovost,aby si ho poslechli.
Držím pěsti :slight_smile:
24. led 2009 v 08:29  • Odpověz
Pajmis,ještě můžeš rozvěsit třeba mokré plíny nebo něco kolem postýlky,aby měl zvlhčený vzduch.
24. led 2009 v 08:32  • Odpověz
Jinak ahoj holky :slight_smile:
jaká byla noc,hlavně u Janči "Dzej" :dizzy_face: ,osvědčila se metoda??? :confused:
Mončo-užívejte si návštěvu.
A Jani-"cori" ty se hezky kurýruj :slight_smile:
Já za chvíli razím s mamkou do HK na ty nákupy.Tak zatím pápá :slight_smile:
24. led 2009 v 09:15  • Odpověz
Ahoj holky,
Peti užij si nákupy :wink: a něco hezkého si kup...
no já dneska už skoro vůbec nemluvím :angry: a to sme chtěly jít s holkama večer na taneček, tak nic, bych si ani nepovykládala :unamused:

pajmis, já taky kojím a naposledy jak sem byla marod, tak to asi malá chytla... nechci strašit, nebo byla on přenašeč já od ní... těžko říct... ale jak¨psaly holky, pokud nemá teplotu, tak zvlhčuj vzduch, pokud má plný nosánek tak mu vyvyš polohu na spaní (hlavičku) a v lékárně se poptej co může na kašel... My máme kapky Hedelix a jsou dobré - nezaberou hned, ale do pár dní měla klid a já ještě týden kašlala... takže malé zabraly, jen nevím jestli se můžou i u dvou měsíčního mimi. A pokud se horečka začne zvyšovat tak na pohotovost pro klid běž či zavolej a oni Ti poradí :wink: Tak ať je nemůcka brzo pryč... u těch miminek je to dycky hrůza... Už aby uměly smrkat :sweat_smile:
24. led 2009 v 09:39  • Odpověz
Dobrý večer :slight_smile:
Tak mám za sebou nákupní horečku :wink: ,měla jsem od babičky peníze,tak jsem se rozšoupla.pořídila jsem ve slevách boty a bundu a pak rifle-bez slevy,ale byly akutně potřeba :sweat_smile: .Jo a Adélce jsem koupila k těm prvním narozeninám v CA super džínovou bundičku s mikinkou,tak už se těším na jaro :slight_smile: až v tom vyrazí do ulic.

Jančo-Cori,to je škoda,že nemůžeš na taneček :confounded: ,tak ať se Ti brzy hlas navrátí :wink:
24. led 2009 v 19:22  • Odpověz
Peti, tak to je fajn, žes sehnalas cos potřebovala :slight_smile:
taky akutně potřebuji rifle, nevíte do kdy budou slevy v obchodnácích?

Jani, kde tě máme? Jak dopadla noc?
24. led 2009 v 19:35  • Odpověz
pajmis
Měli jsme to takhle před koncem min. roku. Dávala jsem Adélce kapky z lékárny, ale po 3 dnech se mi to nezdálo a šla s ní k doktorce. Měla to na průduškách a dostala úplně jinou léčbu. Takže jestli dáváš kapky a neuvidíš zlepšení do pár dnů tak jdi radši k doktorovi.

Holky, ty návštěvy jso náročný :wink:
24. led 2009 v 19:41  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem konečně tady. :slight_smile:
Tak noc děs, teda jak pro koho...táta souhlasil tak jsme šli do toho. Malá se vzbudila v 23.30 tak jsem zalezla pod peřinu, spala jsem na druhé straně. A táta začal utěšovat. No v 1,30 co už jsem byla v té podpeřině udušená se táta přiznal, že to prostě nedá. je fakt, že kolikrát jsem měla taky co dělat, abych nevylezla. Tak jsem teda vylezla a nějak jsem ji utišila bez kojení! Kojila jsem až v 5h což mi přijde jako úspěch. Tak uvidíme co bude dneska. Každopádně budu uklidňovat malou já. Ona totiž pak celou noc nechtěla usnout, protože se bála, že odejdu, držela mě za ruku a jak jsem se otočila nebo jen pohla tak hned strach a pláč a to teda už nechci.
No co, beru to pozitivně, máme další zkušenost.
Jinak Peti to je super, že jsi pořídila. Já když jdu něco nakoupit tak nedonesu nic :frowning2:
Dneska na plavču jsme byli jen 3 a skoro pořád jsme se potápěli, bylo to moc fajn. Teď jsem se drbala s daňovýma přiznáníma, mám to jako přivýdělek. No mám hotový 2 a to ještě asi 12 budu dělat, ale naštestí v průběhu února. :wink:
Jani a dala sis tu vincentku??
24. led 2009 ve 20:41  • Odpověz
Teda Jani to je tatka dobrý, že tak dlouho vydržel a ty taky, já bych to asi taky nedala :confused:
CO myslíš, že Sabču budí? Kája se dycky otočí ze zad na bříško a pak spustí... možná kdyby se netočila, tak prospí dýl... ale včera poprvé vstávala až kolem 3, tak to je taky dobrý....
Vincentku sem si nedala :pensive: , nemám, ale půjdu do ní :sweat_smile:

Krásnou noc :wink:
24. led 2009 ve 21:56  • Odpověz
Dobré nedělní raníčko :slight_smile:
Jani-dzej,taky bych to pod tou peřinou asi dlouho nevydržela poslouchat,jak malá brečí :wink: :frowning2: ,tak uvidíte,co bude dál.
My už jsme 3.noc bez kojení,vzbudí se 1-2 x,ale dám jí napít vody a hned zas usne,takže tím asi definitivně končíme :frowning2: ,ale na jednu stranu jsem ráda,že to šlo takhle v pohodě a že s tím skončila adélka sama.
Dnes jsem zase zkusila ráno Sunar a jak byla vyhládlá,tak k chlebíku vypila 180 ml.Tak aspoň nějaké mlíčko snad bude chtí :slight_smile:
25. led 2009 v 08:19  • Odpověz
Ahojky, tak jsme po plavání zpět, dneska to bylo s úsměvem :wink:
Peti, to je fajn, že to Adélka zvládla tak dobře a na jednu stranu tě chápu, malá dycky večer a v noci tak roztomile pije :sweat_smile: , ale taky už budem pomalu odbourávat... ale nechci to lámat přes koleno :wink: kéž by to zvládla tak dobře jak Adélka
Jani, jaká byla další noc?
Moni, jak u rodičů? Odpočíváš? Určitě sou z malé nadšení :wink:
25. led 2009 v 10:12  • Odpověz
no vidím, že užíváte neděle, nikde nikdo :sweat_smile:
Kája už spí :fearful: , tak jsem zvědavá na jak dlouho a co bude ráno za čurbajs :sweat_smile: , dneska totiž přes den nespala skoro ani hodinu :angry: a už od 16 chtěla spát, ale ne a ne - nešlo to. Zase asi zubíky...
25. led 2009 v 18:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.