• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokec o dětech

(Zamčená)
26. června 2010 
No holky, kde jste?? :frowning2: Venku je krásně, tak co doma, že?? :slight_smile:
10. bře 2009 v 15:56  • Odpověz
Ahojky,
no u nás dneska počasí šílené, celé dopolko krása, tak si po obědě vyjedem ven, za chvilku deštisko s větrem, sotva pláštěnka držela... pak zase krásně sluníčko, sotva sundám pláštěnku tak začly padat kroupy... no není náhodou apríl? :sweat_smile:
Jinak se máme fajn, Kája trénuje stoupání, tak ju mosím furt jistit, objevila kouzlo šuplíků, a začínáme skládat tvarové kostky na sebe, takže je pořád veselo :sweat_smile:
A jak se máte vy?
Monča už letěla?
Peto, přihod veselé hlášky Adámkovi :wink:
Jani a co Sabinka? Co už všechno zvládáte a jak je to s tím mlíčkem, do kdy se musí UM?
Ivul, co u Vás nového, jak se jezdí v autečku?

Pohodový den :dizzy_face:
10. bře 2009 v 16:37  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska jsme měli návštěvu, kamarádku se synem. Je mu přes rok a s Adélkou pohromadě byli děsně roztomilí. Adi to nějak odrovnalo, usnula u kaše :grinning:

Dzej
jj, teď bylo pár dní krásně sluníčko a ve vzduchu viselo jaro, tak jsme byli hodně venku

Cori, letíme za 14 dní
10. bře 2009 v 18:48  • Odpověz
Ahoj holky, tak my dneska byli zase s maminama a dětma v jogurtárně a bylo to super. Sabula už leze jak drak, doma objevila psí misky takže je pořád tam nebo mu leze do pelíšku.
Akorát mi bojkotuje obědy, vůbec nechce jíst. Jen jogurty nebo chleba se sýrem a ovoce :angry: prý se mění chutě, tak to mám teda radost :confounded:
Peti co Adámek, už je zdravej?
Jani já nějak ještě o tom mlíku nestihla číst :pensive:
Moni to je paráda, jak si děti spolu hrají, že?? Malá pak taky krásně usne :grinning:
Tak hezký večer holky
11. bře 2009 v 19:31  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
tak se hlásím po pauze :sweat_smile: ,měli jsme to teď nějak nabité :wink:
Adam už je naštěstí fit,sice ho občas pobolívá břicho,ale výsledky má všechny v pohodě,takže po neděli už může do školky,jupííííííí :grinning: :grinning: :grinning: ,teda doufám,že zas za dva dny nelehne!
V sobotu si ho bere panímáma k sobě,půjdou zase do divadla,tak bude mít aspoň změnu.
Někdy už toho mám vážně po krk,hlavně večer,připadám si,že pořád jen ječím :frowning2: ,pak mě to mrzí,ale někdy se to fakt nedá,ty dva dokážou udělat během půl hodiny takovej čurbes.... :pensive: :fearful: :angry:
Ale včera jsem měla aspoň dopolko relax,byla jsem u holiče,nechala jsem tam asi tak půlku vlasů a 800 kč :grinning: ,ale je to úleva :wink: ,v klidu jsem si tam dala kafíčko s mini čokoládkou a bylo mi tááák dobře :slight_smile: .Adam mi večer řekl,že mě dneska učeše nějaký moderní účes :sweat_smile: a pak dodal "ale paní,to si budete muset trochu poplatit " :dizzy_face: ,to brzo začíná mít obchodnického ducha :grinning:
Ani teď nevím,jestli jsem vám psala,že dostal ve školce od jeho ctitelky valentýnské fidorkové srdce,na vrchu napsala " pro Adámka" a namalovala kytičky :dizzy_face: ,no on se k tomu moc nevyjádřil,snědl to,ale obal si nechal :grinning:

No a Aduška....to je dračice,pořád říká "koukej,tady je...",začínáme zkoušet na nočník,tak jednou denně se jí to podaří se vyčůrat,hlavně,že na tom vydrží sedět,dám ji knížky a ona čte.A pka tleskáme,má z toho radost,ale nejradši by se v tom pak vymáchala.

Tak holky hezký den,nám tady dost fučí :unamused:
12. bře 2009 v 09:52  • Odpověz
Ahoj holky, posledních pár nocí máme krušno. Adélka se vzbudí, otočí na břicho, nasměruje hlavu k mojí posteli, prostrčí ručičky postýlkou a pláče. Když vstanu, znovu jí uložím, pohladím a počkám až usne, tak si jdu zase lehnout. Jenže jak lupnou parkety tak je v tu ránu zase na čtyřech a celý se to opakuje. Dnes v noci jsem řešila jestli dát mlíko nebo si jí vzít do postele. Vzala jsem jí nakonec k sobě, ale bojím se, že si ušiju bič. Přitom hlad asi nemá, protože u mně usnula okamžitě. Nemáte s tím zkušenosti? Co dělat?
12. bře 2009 v 19:15  • Odpověz
Ahoj Mončo,asi Ti neporadím,já si ten bič na sebe ušila taky,ale nelituju toho :wink: ,Adélka usíná ve dne i večer naprosto v pohodě,ale v noci když se vzbudí,jde prostě ke mně do postele a hned usíná taky :slight_smile: .Začalo to,když měla rýmy,rostly zuby.... tak jsem si ji začla brát a bylo... :wink: ,ale je to tak miloučký,když u mě spinká,že nelituju.No a není nad to,když se ráno probudí sedne si a rozsvítí nade mnou lampičku :grinning:
12. bře 2009 ve 20:28  • Odpověz
Peti,
já bych jí nerada naučila něco čeho se nám 9 měsíců dařilo vyvarovat. A hlavně se bojím, že se skutálí nebo spadne z postele, když tu manža není a nemá na druhé straně zarážku :grinning: . No, za pár dní se to vyřeší, bude mít vlastní pokojíček. Někdy mám pocit, že jí společná ložnice ruší. Ale jinak to bylo úžasný, když si opřela hlavičku o mojí ruku, nalepila nosík co nejvíc na mně a hned spinkala.
12. bře 2009 ve 21:31  • Odpověz
Moni,
já se tomu prvních asi 5 měsíců taky bránila :sweat_smile: ,po zkušenostech s Adamem,jsem říkala,že si Adélku k nám nevezmu,ale přišly ty nemoce a brek po hodině a názor jsem změnila :grinning: .
Já když je manža na noční,tak si dám postýlku těsně k naší posteli,ještě mezi ní a skříň narvu koš na prádlo,aby neujela a udělám barikádu z manžových peřin a ještě nespadla,naštěstí... :slight_smile:
13. bře 2009 v 07:39  • Odpověz
Peti, noc šílená.
Řev od 22-24 hod. Zkoušela jsem jí nejdřív nechat, pak přebalit, nakrmit, pochovat, dát napít, hladit, stát u ní. Jakmile jsem se hnula tak ale začala zase řvát. Nakonec jsem jí nechala a šla se osprchovat. Mezi tím Adi usnula. Spala přesně hodinu a začalo to nanovo. Otočila se na bříško směrem k mojí posteli. Tak jsem jí tak nechala, neobracela jsem jí na záda, ať na mně vidí. Jen jsem natáhla ruku z postele do postýlky. Za chvíli si lehla (na břiše) a usnula. Vstávala před 7. Ale já jsem dneska jak praštěná pavlačí.
Když právě Adi nemocná není. Podle mně je to nějaký vrtoch, protože když jsem k ní přišla tak začala dělat blbiny. Ještě mě napadlo jestli nerostou nějaký zuby. Fakt nevím.
13. bře 2009 ve 12:13  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
tak koukám probíráte noční spaní :wink: , já to nechci zakřiknout, ale už se nám daří vstávat - pít mlíčko, jen jednou za noc, což je fajn (a časem snad už prospí celou noc, ale se načekám). Ale taky na sebe šiju bič, u kojení usnu a máme ji v pelechu až do rána :sweat_smile:
Jinak u nás pokroky - lozíme dopředu jako ďas a včera si poprvé stoupla :sweat_smile: , jinak se hodně vzteká :unamused: , zvlášť když máme miminko na návštěvě a hraje si s jejíma hračkama, tak k němu doleze, řekne ňe ňe a vezme mu to, když jí to beru zase já, tak ječák :angry: . Takže bude veselo se vzteklounkem :grinning:

A jak se jinak máte? Jaké máte počasí? U nás uplně aprílové :angry: . Hezký večer :dizzy_face:
13. bře 2009 v 19:13  • Odpověz
ahoj holky,
Moni a není to návaznost na to, že jsi byla pryč a Adélka si to ted uvedomila, tak má strach, abys jí v noci neopustila? Já bych ji teda mazlila... I když na Sabu jsem tvdá, do postele dřív jak v 7 ráno nesmí :grinning:
Jinak my taky lozíme po celým bytě, všechno máme vyházený a já jen chodím a přizpůsobuju věci aby si malá neublížila :grinning: Je to sranda. Ted máme rýmu, ale tu vodovou, tak je to dobrý, teče to ven a nepolyká :sweat_smile:
Tak hezký zbytek neděle :slight_smile:
15. bře 2009 ve 20:41  • Odpověz
dzej
Nevím, ale už je to měsíc co jsem byla pryč, to už si podle mně ani nepamatuje. Dneska zrovna usnula dobře. Ale ještě není ráno tak nevím co bude v noci. Do postele jí neberu, udělala jsem to jednou a to proto, že mě probudila ve 2 v noci a jak jsem byla zblblá tak jsem si neuvědomila ty důsledky. Jinak rána jsou teď dobrý, probudí se, otočí se na bříško a pak hlavou k mojí posteli, udělá "heue" a já naklušu s mlíkem a pak se tulíme ještě tak hoďku pod mojí peřinou. Říkám si jestli to není ta osmiměsíční separační úzkost.

Jinak Adi je taky strašně šikovná, sedá si na paty a zvedá jednu ruku, když má pořádnou motivaci tak kolínkuje, jinak se pohybuje přískokama (plazení s odrážením od kolen), protože je to zatím rychlejší než to její počínající lezení po čtyřech. Říká táta, máma, bába, ham, papa a když se jí zeptám jak dělá pejsek tak pokrčí nos a zafuní jako to dělá náš Kvído. Je to fakt srandovní.

cori
Bacha na to, tchyně mi vyprávěla, že můj manžel do svých pěti let přicházel pravidelně kolem půlnoci k rodičům do postelel se slovy "uhni" a pak je tam utlačoval až do rána. Tak ať nedopadnete stejně :grinning:
15. bře 2009 ve 21:40  • Odpověz
Jo, holky, dneska jsem Adélce koupila její první vlastní kufr :grinning:
15. bře 2009 ve 21:42  • Odpověz
ahoj holky
Moni :grinning: to bude cestovatelka panečku :wink: No je to možný s tou úzkostí, tak uvidíš časem. Je fakt, že když jsi vydržela dosud tak by byla škoda to porušit.
Moni a jaký má malá vztah ke zvířatům? Já mám pocit, že díky psovi Saba uplně moc krásnej, jak vidí zvíře, tak hned "baf" chceme jít co nejdřív do ZOO jen co se trošku oteplí :sunglasses:
Jinak se těším na víkend, bude tu ten veletrh pro děti, potřebujem akutně tu autosedačku a doufám, že nám tam poradí tu nejlepší a nejlevnější :grinning: a taky nějaký hračky chci pokoupit a kuknout po nábytku do pokojíčku. Jinak noci se pořád držíme, malá spí bez kojení od 19 do 7 :slight_smile: Tak hezký den, my jdeme za chvíli na cvíčo
16. bře 2009 v 09:49  • Odpověz
Holky, tak jsem ráno objevila obě dvojky nahoře. Třeba to všechno bylo zubama :slight_smile:
Adélka dneska vstávala ve tři, dala jsem jí mlíko a spaly jsme do 7.
dzej - myslím, že zná jen psy, ale má je moc ráda, bojím se aby u nějakýho nenarazila
Teď mažeme na procházku, dokud svítí sluníčko.
16. bře 2009 ve 14:27  • Odpověz
Ahojky,
tak už se to jařííí, ale večer zase pěkná kosa, brrr.
Jani, jak je to s tím veletrhem? Bývá tam dost lidí? S kamarádkou si to tam plánujem na pátek a taky půjdu po autosedačce :grinning: , už máš nějakou vytipovanou? Já furt nevím do které kategorie :astonished: . Peti, Ivul vy už máte určitě větší autosedačky, jaké jste volily? A je tam i oblečení na děti?
Moni, já furt přemýšlím - jak se takhle malé děti přepravují v letadle? Ve vajíčku? Nebo tam mají nějaké spešl zařízení? :slight_smile:

Krásný večer, dneska zase kukáme na Vaculíka :grinning:
16. bře 2009 v 19:14  • Odpověz
ahoj holky, no dneska svítilo sluníčko, ale fučák byl pořádnej. Jani, tak na tom veletrhu by mělo být vše pro děti od oblečení po nábytek a kdo ví co všechno.. Nevím ale jestli je to v pátek pro veřejnost...zkus se podívat na stránky BVV a třeba tam uvidíš program atd. Jinak já bych chtěla od BEBE sedačku, podle testů je super, akorát ta cena :pensive: a tu kategorii doufám, že mi poradí tam...jako já bych šla do té do 36kg, ale někdo říká, že je lepší to rozdělit do 18 a pak až do 36, tak uvidím co mi tam řeknou.
Jani, pokud nechceš platit za dítě v letadle, tak ho máš na klíně při vzletu a přistání, jinak může být v kočárku v uličce. Pokud si zaplatíš tak sedí na sedadle :slight_smile: Ve vajíčku určo ne :astonished: ale ted jsi mi vnukla myšlenku jak je to v autobusu, kterej tě veze z letiště...no každopádně jsem nikde na dovči neviděla nikoho s vajcem. A když si tam půjčíš auto, tak i se sedačkou :slight_smile:
Jo dneska je zas Vaculík, ale už mi to přijde dlouhý :slight_smile:
16. bře 2009 v 19:30  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
u nás bylo taky krásně,až na ten vítr,vytáhli jsme zase sporťák a Aduška byla moc spokojená,jak viděla dopředu,pusu nezavřela a pořád na něco ukazovala a říkala "koukej,tady je..." a zbytek už není rozumět :grinning: ,taky miluje pejsky,tak objíždíme baráčky a hledáme bafany :slight_smile:
Adam je do zítřka u babičky,tak si užívám zase klidu,na Vaculíka taky budu koukat,ale už se mi to taky nějak extra nelíbí :unamused: :wink:
Autosedačku máme do 18 kg,přijde mi to pohodlnější pro takový mrňousky,než ty co jsou do těch 36 kg,ale nemám tu zkušenost,tak třeba se pletu :slight_smile:
Tak holky,hezký večer,jdu juknout,jestli už malá chrupe a trochu to tady pofackuju.
Jo a zítra mi přijede kámoška,tak jsem dělala dneska Tiramisu a děsně mě to láká,tak nevím,jestli nepůjdu okoštovat......no musím to přeci otestovat,než to dám návštěvě,že? :grinning:
16. bře 2009 v 19:52  • Odpověz
áha, tak to mě nenapadlo, že není pátek pro veřejnost :angry: jenže já jindy moc nemůžu :confounded:
Kočárek v uličce a prcka na klíně? Tý jo, tka to si neumím představit, já teda letěla jen jednou, zážitek na dlouho, ale já mám strach z výšek :grinning:
jj nemá ten seriál moc štávu :unamused: , ale už bude pomlau končit... já si u toho budu motat korálky :grinning:
16. bře 2009 v 19:53  • Odpověz
Peti Adélka je tak šikovná, že tak pěkně mluví :slight_smile:
Jani já nevím, možná je to i v pátek pro veřejnost. Ale většinou v týdnu nebývá. Mám se ti podívat někde?
16. bře 2009 ve 20:02  • Odpověz
Ahojky,
tak návštěvu jsem musela zrušit,měli jsme krušnou noc,Adélka je zahleněná,teče jí z nosu,tak by jsme nakazili to miminko,co mělo přijet :frowning2: .No manža je taky nachrmlanej,tak doufám,že to zase nechytne Adam.
Před chvílí i přišel batoh pro Adama do školy,je super,tak mám radost,že jsem tak dobře pořídila,ještě ve slevě :slight_smile:
Tak holky hezký den,my asi vyrazíme odpoko na procházku,aspoň se bude Adi líp dýchat.
17. bře 2009 ve 12:23  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska jsme měly dámskou jízdu s kamarádkou a její dcerou. Bylo to moc fajn. Včera večer zase bylo plakání od 21 do 23 hodin, už jsem fakt nevěděla co.

Cori
Pojedu s kočárem až k letadlu, tam si kočár vezmou a složí ho do úložného prostoru. Při výstupu mi ho hned po opuštění letadla dají. Takže Adélka bude většinu času mít kde ležet. Autosedačku můžeš vzít do letadla jen pokud je certifikovaná pro leteckou přepravu, což je prý snad jen jedna ze všech co existujou. Navíc bys platila 3/4 letenky, protože by zabrala sedadlo. Adi budu mít celou dobu na klíně připoutanou zvláštním pásem k tomu svému. Kočár v uličce být nesmí, protože letušky tam pendlujou s vozíkama se svačinou a různým doplňkovým prodejem. Jo a mimi do 2 let nemají nárok na vlastní sedačku a jsou omezený i na zavazadle, může mít max. 10kg. Tohle všechno teda platí u ČSA, jiný společnosti se asi trochu liší. Co jsem se ptala holek který lítají tak se většinou letušky snaží dát matku s dítětem někam kde jsou alespoň 2 volná místa, aby tam mohla prcka položit. Samozřejmě pokud je v letadle místo. Mám to teoreticky nastudovaný, příští úterý můžu poreferovat jaká byla realita :grinning:

P.S. ten seriál se mi líbil jen dokud byli na té první vodě, pak už to začalo jít z kopce.
P.S.2. držte mi palce ať se u nás dneska spí!!!
17. bře 2009 v 19:22  • Odpověz
ahoj holky,
Peti tak ať jste brzo v pohodě. Jsem se tě chtěla na něco zeptat a zapomněla jsem :confounded:
Moni no budem držet pěsti určitě. :slight_smile: CSA nepovoluje kočárek v letadle? My letěli, ale asi to nebylo s CSA a paní měla kočárek. Jak šly letušky s jídlem tak se kočár jen odsunul. Jak říkáš každá společnost má jiný pravidla :wink:
No mě už to taky neba ten seriál, ale zas co musím říct, tak to dobře hrají, ty emoce jsou fakt dobrý, nic umělýho nepovedenýho.
Jinak nás včera večer začlo skoro zároven bolet v krku, noc šílená a ted už je to skoro dobrý, tak nevím co to je :astonished:
17. bře 2009 v 19:32  • Odpověz
Ahoj holky,
brzké uzdravení marůdkům...
Moni, dík za vysvětlení jak to v letadlech chodí - teda lítá :sweat_smile: A teda to ti prckové můžou mít fakt jen malinké zavazadýlko, a zrovna Ti toho potřebují, že :wink:
Klidnou noc a hezký zítřejší den :dizzy_face:
17. bře 2009 ve 21:35  • Odpověz
autor
Holky jak naučit malou na nočník?bojujeme s tím každý den a marně.řve u toho jakoby ji na nože braly :angry:
18. bře 2009 v 09:25  • Odpověz
Ahojky,
ivul asi neporadím, jak dlouho se učíte? My už teda začaly, ale nějakou náhodou nám to vychází, prostě jak uvidím, že Kája tlačí, tak šup a dám ji na noční, připadne mi, že je i ráda, že se může vykakat "do prostoru" asi ju to v plence tlačí... čurání zatím nechytáme, ale kakání docela de...
Jinak asi po ránu či v době, kdy Ti malá kaká posadit na nočník a když Ti řve, tak bych asi zkusila si sednout k ní a třeba i hračky, aby se zabavila a asi by tam neměla být dlouho, my po prvních úspěších do nočníku tleskali :sweat_smile: , si asi říkala, že sme blázni :grinning:
18. bře 2009 ve 13:14  • Odpověz
ahoj holky, tak my taky zkoušíme na nočník, ale je to s pláčem, takže ji tam občas přes den posadím oblečenou aby si zvykala.
Jani, byla jsem dnes na BVV a nejezděte tam. Je to otřes. Vstup 90Kč nebo rodinný 140Kč, parkování 120Kč, ale co, jen jeden pavilon a jsou tam jen kočárky a autosedačky, pár stánků s ponožkama nebo čepičkama. Prodavači neochotní, nikdo mi pořádně neporadil jakou sedačku a žádný akční ceny nic. Hračky žádný. Prostě fakt tragedie. Má tam být zábavný program, ale to nevímm teda kde, snad na balkoně v patře, tam je 1 kolotoč a nějaký dětský svět. No prostě zklamání veliký :cry:
18. bře 2009 v 19:52  • Odpověz
Janí, taková bída? A nemá to začít až zítra? A hračky žádné??? Sem chtěla obkouknout tříkolky a odrážedla... Tož teda... Kamarádka si vzala volno, tož už asi pojedem... Parkování je taky síla :angry: Poblíž se asi zadarmiko nedá parkovat, že?
18. bře 2009 ve 20:42  • Odpověz
Jani tříkolky a odrážedla tam měli asi 4. Pár stánků s hračkama taky, ale drahý, na netu jsou levnější.
Je to ode dneška, od zítřka je doprovodný program, ale kde bude to teda nevím :pensive: No uvidíte. Jako co se tam dalo vybrat, tak kočárky, těch tam bylo hodně. Ale jak říkkám neochota všude :confounded:
18. bře 2009 ve 20:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.