• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokec o dětech

(Zamčená)
26. června 2010 
Ahoj Peti,
tak ať už se z toho vyhrabete. To asi nosí Adam ze školky, ne? Třeba se to s příchodem jara zlepší, tohle počasí je naprd, nemocem to akorát nahrává.
Zatím dobrou noc všem.
28. bře 2009 ve 20:35  • Odpověz
Ahoj Moni,právě,že teď Adam 10 dní ve školce nebyl,takže nevím :unamused:
Ale byli jsme dneska nakonec na pohotovosti,protože Adélka měla pořád horečku a šerednej kašel,tak máme antibiotika a kapky,má nález na průduškách a náběh na laryngitidu,tak nemáme topit a hodně větrat a má spát hodně v chladu.Když jsme přijeli domů,tak měla 39,chudinka.Teď šla spát,tak snad si odpočine.
Doktor říkal,že takovou nemocnost u dětí jako je teď ještě nezažil a že Adama ještě do školky dávat nemám,aby zase domů něco nepřinesl :frowning2:

Tak hezkou neděli,tady prší a prší....Já už chci jaróóóóóó :angry: :dizzy_face:
29. bře 2009 v 15:11  • Odpověz
Ahoj holky,
Petííí :pensive: se vás to fakt drží, ty si teď vůbec neodpočineš, pořád něco :unamused: Posíláme energii aspon na dálku :wink:
Kája už spí od 18 hod. tak su zvědavá kdy se vzbudí, to bude v noci asi mejdan :angry: , po plavání usnula na 3 hodky (to se ještě nestalo, aby tolik spala v kuse přes den), tka uvidíme jaká bude noc. Plavání jsme měly soukr - byly jsme tam jen my :grinning: Ale malá byla očividně velmi spokojená. Pak dneska oslavička, tak to bude mít divoké sny :sweat_smile: tolik pozornosti na ni, co si s ní zítra počnu :sweat_smile:

Holky už máte či jste uvažovaly, jakou sedačku pořídíte na kolo? Nevím jestli mám jít do té dopředu či dozadu :confused: zase dilema, hi.

Taky už chci jaroooo, tady prší celý den :angry:
29. bře 2009 v 19:15  • Odpověz
ahoj holky,
tak já jsem o víkendu nestíhala, ještě jsem měla práci a byli jsme na výletě a pak sháněli nový skříňky do ovbyváku - zavírací, ptz jsem pořád uklízela co malá vyhazovala :slight_smile:
Peti je mi vás moc líto, asi jsi udělala dobře, že jsi změnila dr. už to máte fakt dlouho. Přeju hodně síly a ať vám sluníčko donese i lepší energii a posílení imunity.
Jani tys měla narozky o víkendu?? jestli jo, tak vše NEJ :dizzy_face:
My jedem ve středu na pobyt s holkama na Vysočinu, tak se těším, zas budou mít děti změnu a tatkové si doma odpočnou :grinning: Jani kojíš ještě? já už ranní nahradila banánovým HAMI mlékem a přemýšlím jestli ještě nechat to večerní nebo ne.
Moni a co vy, jak se Adélce líbí v Bukurešti?
A jak jste zvládli změnu času?? My vstávaly v 6 novýho času :angry:
30. bře 2009 v 19:08  • Odpověz
Ahoj Jani,
jj ještě kojím - večer, 1x v noci a ráno... taky uvažuju jak toho zanechat :sweat_smile: , asi zruším večerní (nejraděj bych noční, ale zatím to vidím bledě) a ráno su moc líná na to dělat UM :sweat_smile: A kolikrát denně dáváš malé UM? a kolik? já tohle vůbec nevím, budu muset nastudovat. Jinak dík - jj měla sem v pátek narozky :grinning: , takže slavící víkend.
taky malá všechno vyhazuje, je to radost po nich furt něco sbírat :sweat_smile:

Kolikrát denně Vám holky spí? Kája už tak cca 14 dní, spí jen 1x za den a to max. 1.5 hodky :angry: a to ke všemu dopoledne a pak je odpoko protívná a nemůže a nemůže zabrat.. tak chodí už kolem 18 dohajan (a to je ráno zase kolem půl 6 hore :angry: )

Tož jinak pěkný večér. Dneska máme posledního Vaculíka :sweat_smile:
30. bře 2009 v 19:25  • Odpověz
Jani tak to máte s Kájkou narozky skoro zároven, že? No Jani já nedávám vůbec UM zatím. Ráno jsem dala 210ml. A asi to budu takhle dávat jen ráno. Ona sní ještě 200ml jogurtu a odpo Lučinu a večer mléčnou kaši, tak si myslím, že by to mohlo stačit.Ještě jsem to taky nenastudovala.
Saba spí 1x denně cca 2hodky. A bud spí od 10 - 12 nebo 13-15 ráno vstává v 6 a spát jde v 19, dneska půjde ve 20, chcem to natáhnout, kvůli světlu a třeba bude dýl ráno spát. :grinning: :grinning: Málokdy se stane, že spí 2x denně, to musí usnout v autě :grinning:
Jojo dneska poslední Vaculík :astonished:
30. bře 2009 v 19:29  • Odpověz
Ahoj holky, to jste štastný. Adélka spí jen jednou denně a to tak 45 minut. Navíc musím být u toho, takže během té doby nemůžu nic udělat. Navíc se poslední 3 noci vzbudila tu v deset, tu ve dvě ráno, a nemohla zabrat. Nepomohlo nic, nakonec skončila u nás v posteli, což bych fakt nerada zaváděla natrvalo. Ale já už jsem byla tak hotová, že jsem vyměkla. Jinak bych řekla, že si tu Adélka zvykla dobře, zítra máme sraz s jednou Rumunkou a pozítří s holkama z Čech co tu žijou. Dneska jsme měli 25 stupňů - úžasný. Držte palce ať dneska spíme nonstop.
30. bře 2009 v 19:51  • Odpověz
Moni tak to držíme pěsti, určo to je tou změnou a bude líp :wink: Jééé to máte krásně, škoda, že tam nemáte moře, že? :grinning:
30. bře 2009 v 19:58  • Odpověz
Ahoj holky,
díky za podporu :wink: ,u nás nic moc,dnes jsem byla přihlásit děti k novému doktorovi,tak mi zrovna napsal Panadol čípky,protože Adélka 2 dávky antibiotik vyzvracela,tak aby toho neměla do žaludku moc,pořád měla skoro 39,teď ji to trochu spadlo po tom čípku,tak uvidíme v noci,ale ráno ji chce dr.vidět,začala teď strašně kašlat,tak nevím co nám zítra řekne,navíc nechce moc pít,o jídle ani nemluvím.Dneska celý den ležela a spala snad 5x,člověk by nad ní brečel :frowning2: :cry: ,zlatě když lítá a dělá binec,než tohle.

Jinak když není nemocná,tak chrupe přes den 2x.Dopolko tak 9,30-11 a pak od 14 a to jak kdy,asi 1-1,5 hod.
Tak holky hezký večer,já jdu malou nachystat na spaní.Vstávala v 18 hod,tak snad bude v noci chrupat,když toho tolik ve dne naspala. :slight_smile:
30. bře 2009 ve 20:18  • Odpověz
A jak dáváte prcky přes den spát? V určitou hodinu nebo čekáte až budou hodně unavený? A dáte je do postýlky a jdete nebo u nich sedíte? Fakt jsem bezradná.

dzej
Moře tu je, jede se 2 hodiny autem. Ale prý je lepší jet do Bulharska, je to sice o hodinu delší, ale mnohem hezčí voda i pláže.
30. bře 2009 ve 20:35  • Odpověz
Moni-já u Adélky vím,že ráno po probuzení vydrží být vzhůru tak 2,5-3 hod,tak jak začne jevit známky únavy,tak ji dám do postýlky,usíná tam sama,položím ji a jdu něco dělat,takže to je pohoda...Zatím by nevydržela spát jen jednou denně,to by musela ráno dýl spát :wink:
30. bře 2009 ve 20:40  • Odpověz
Peti
Když bych takhle položila Adélku do postýlky tak se během jedný nanovteřiny otočí na břicho, vyšplhá do stoje na kolenou na stěnu postele a tam křičí a křičí. Unavená je, ale uložit jí nesmím. Třeba stojím u postýlky a čekám i půl hodiny, pak chci odejít a ona mrkne okem, vidí že mě nevidí :grinning: a je to celé nanovo :frowning2:
30. bře 2009 ve 21:06  • Odpověz
Tak koukám, že ono už je normální, že teda holky spí už jen 1x za den a Moni, proti Vám se teda fakt máme, na co si vlastně stěžuju, co :sweat_smile:
Moni, snad si malá brzo zvykne, asi je ráda, že je u táty tak chce být s váma oběma :grinning: a teda tam máte teploučko :slight_smile:
Tak na Káju pomlau přichází mamináčkovské období, no si asi užiju :unamused:
Tož ten poslední díl vodáků :cry: :pensive:
Jani, taky dávám Lučinu - kolik ti sní pečiiva? A jaké jogurty mají Vaše malé nejradši?
30. bře 2009 ve 21:20  • Odpověz
cor
JJ, když se dneska ráno probudila mezi námi tak byla v sedmém nebi. Taky si říkám,že si třeba ještě nezvykla, že spí v jiném pokoji, a když se probudí a nepoznává to tam tak začne brečet. Každopádně bych řekla, že u nás mamánkovské období vypuklo už v Praze. Jak nejsem v zorném poli tak je haló. Vyjímkou je jízda v golfkách, to se zabaví pozorováním okolí.

Jinak Adi sní tak jeden krajíc chleba s máslem nebo tousťák. Krájím jí to na malý kousíčky a dávám jí to do pusy jako jednohubku (bez kůrek). Z jogurtů Adélka jedla bílou Hollandii a Activii, tady Hollandii nemají. Naštěstí bílé jogurty zbožňuje, občas jí to obměním nějakým ovocem nebo přesnídávkou. Lučina je asi taky český výrobek, ne? Myslím jako jestli v zahraničí nemají nějaký ekvivalent, nevím kdo to vyrábí. Dneska jsem dala Adélce olíznout plátek salátové okurky a dost jí to zaujalo :D
30. bře 2009 ve 21:34  • Odpověz
jéé kolik se toho tu objevilo než sem to odeslala :sweat_smile:
Peti, posíláme pofoukáníčko na bolístku a snad ta horéčka už bude pryč, chudátko malé :pensive: , at je brzo líp
Moni, já s uspáváním přes den mám taky boj - večer usíná hezky sama (ale ted jí vadí světlo, takže ju musím zabednit), ale usne v klidu sama, ale přes den :pensive: , to si ji vezmu do postele - zalehnu ji (ne jako celou, ale hlavně nohy, aby sebou nemydlila) přikryju peřinou a hladím po hlavičce... no pokud je unavená tak do 5 min. spí, pokud ne tak bojujem dlouho - ale to většinou nemá cenu, to spát nebude... Už i v kočárku usíná hůř, ten den je u nás prostě boj :angry: , jen doufám, že nepřestane spat úplně :angry:
a jj Lučina je český výrobek
30. bře 2009 ve 22:30  • Odpověz
Ahoj holky, tak včerejší večer proběhl úplně jinak než obvykle. Adélka si dá po vaně kaši a tak od sedmi spí. Včera byla plná energie a řádila do osmi. Tak jsem jí pak ještě přebalila a dala jí trochu mlíka ať má teplo v bříšku a šla spát. V devět se vzbudila, vstala a křičela. Tak jsem jí jen uložila, dala dudu, pohladila a ona zase usnula. V deset se ozval osamělý výkřik do tmy a pak spala až do sedmi ráno!!! Úžasný. Moc jsem se stejně nevyspala, pořád jsem čekala kdy to přijde.
No a teď dopo jsme byly nakoupit a ona usnula v kočáře, teď dospává na chodbě, už je to 45 minut. Tak bezva. Kdyby to tak pokračovalo!!
31. bře 2009 v 10:43  • Odpověz
Ahoj, tak to se nakonc Adélka dobře prospala, co? Kája včera usnula už zase kolem 18, vzbudila se teda za dvacet minut (jak je světlo, tka nemohla spát, musíme to doma nějak zatemnit) vzbudila se cca ve 3 na kojo a pak spala do 6, ale ještě bych jí to chtěl anatáhnout, mně to ranní vstávání fakt nevyhovuje :grinning:
Začínám ju dávat po obídku spát - takže ted už hajá, su zvědavá na jak dlouho :sweat_smile: , ale usnula rychle, takže už to asi bude chtít jen ten jednodenní spánek, škoda :unamused:
31. bře 2009 v 11:27  • Odpověz
To víš, Kája už je veliká, to už bude spát jen jednou. Kdyby to tak bylo aspoň delší, viď?
Ranní vstávání mi teda taky nevyhovuje, jsem sova, takže ponocuju a ráno bych se válela do desíti.
31. bře 2009 v 11:53  • Odpověz
jj mOni, to sem na tom podobně, taky v noci ponocuju a ráno ne a ne vylézt z pelechu, jenže našim slečnám to nevysvětlíme, co? :sweat_smile:
Moni, to jsi psala ty o tej cestovní postýlce, že ta šedá sítka není dobrá, že? Mně se právě teď líbí postýlky od Patronu, ale tam zrovna mají jen s šedou sítkou :angry:
31. bře 2009 ve 12:09  • Odpověz
ahoj holky :wink:

Peti tak je to lepší po čípkách s Adélkou?
Jani malá sní krajíc chleba nebo tak 3/4rohlíku s 1kostku lučiny, tu malou.
Moni jsem myslela jako moře někde kousíček za domem :grinning: ale i ty 2hodky se dají :wink:
No my máme takovej skoro režim na spaní. Když vstává později, jako třeba v 7, tak dostane v 12,30obed a pak jde spát, lehnu si s ní, obejmu ji a za chvíli spí. Pokud vstává v 6 tak si začne mnout očka tak to zkusím v 10 a když usne tak dobrý, když ne, tak ji nechám.
Večer ji nechám v postýlce, ona si ještě hraje a pak si usne sama tak já ji jdu jen položit, ptz většinou usne vsedě.
Proč je špatná postýlka s šedou sítkou? My máme šedou a v pohodě. :confused:
31. bře 2009 ve 13:24  • Odpověz
cori
bílá není dobrá, není z ní dobře vidět ven, čím tmavší tím lepší
31. bře 2009 v 16:41  • Odpověz
Jéé Moni ty sis v pasu změnila bydliště :confused:
31. bře 2009 v 18:55  • Odpověz
dzej
jj, budu to stridat podle momentalni situace :grinning:

O vikendu asi koupime tu autosedacku, rozhodla jsem se pro Maxi Cosi Priori. Ona uz v tom vajicku nechce byt ani za nic. No, za chvili ji bude 10 mesicu tak snad to bude ok.

P.S. Adelka uz 5 minut spi :sunglasses:
31. bře 2009 v 19:00  • Odpověz
Moni ta je podle testů taky myslím hodně bezpečná, že? A to koupíte tam? Nebo v ČR? Tak ono se říká, že dokud neleze hlava nebo nemá 9kg nebo rok, tak je to v pohodě, my nesplnili ani jedno, ale už máme tu větší ptz má 75cm a vypadala v tom vajcu dost blbě, navíc se pořád kroutila aby na nás viděla. takhle je spokojená.
Tak přeji, aby spala až do rána. Tatka Sabulu koupe a taky povalí. Ráno jedem na Vysočinu za holkama co jsou tam od neděle tak ať není protivná :slight_smile:
31. bře 2009 v 19:20  • Odpověz
Myslím, že ta sedačka je hned někde za Römerem, tu tady ale nemají, takže kupujeme Maxi Cosi. Četla jsem na ní i názory lidí co jí mají a snad nikdo neřekl nic špatnýho. Adélka měla před 2 měsíci 8,5kg a 73 cm. Teď jsem jí u doktorky nevážila, protože už jsme tam nešli, ale má přes 9 kg a oblečení 82 jí je akorát. Podle krejčovskýho metru má tak 78cm. Kolik bylo Sabulce když šla do větší? Jedete na dýchánek? Tak si užijte výlet.
31. bře 2009 v 19:57  • Odpověz
Moni máme ji asi týden tu sedačku...a myslím, že má Sabula tak 8,5kg na roční jdeme až koncem dubna, rovnou nám dá 4. hexu. No jo, jedem bez tatínků, je to jen babinec a děti, tak to bude zase změna. Snad tam bude teda hezky. Nám dneska poprchává a fučí, ale je tak 10st. :slight_smile:
31. bře 2009 ve 20:36  • Odpověz
Ahojky,
jak ste si užili dnešního apríla? :grinning:
Koukám, že probíráte sedačky, holky kde sou ty testy k vidění? Já totiž furt ještě névim, ale to je u mě normoš :rolling_eyes:
Jani, tak vy vyrazíte na dámský tah, panečku, si chlapáci odpočinou :wink:
Moni a ty tam v dáli, máš nějaké známé maminy s dětmi? Já bych se v cudzině bála, bo neumím pořádně jazyk :angry:
1. dub 2009 v 19:05  • Odpověz
Ahoj, znám tu pár Rumunek a nějaké Češky taky. Mluvím anglicky a rumunsky umím takový ty věci jako dobrý den, děkuju, základní číslovky, že chci platit, že chci jízdenku do metra, základní potraviny :grinning: Ale hlavně mluvím anglicky. A když řeknou, že nemluví anglicky, tak jim to řeknu ještě jednou anglicky, ale zato hodně pppooommmaaallluuu :grinning: :grinning: :grinning: Zatím to vždycky vyšlo.
Testy jsem našla různě na internetu, bylo jich hafo. Vím jen, že vede Römer, jednoznačně.
1. dub 2009 v 19:10  • Odpověz
Tak to si dobrá, že se tak dorozumíš :wink: a co máš vlastně za VŠ? A jací Ti rumuni připadnou - jako povahově :slight_smile:
1. dub 2009 v 19:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.