• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokec o dětech

(Zamčená)
26. června 2010 
dzej, já velikonoční tradice a zvyky nedodržuji, já ani velikonoce neslavím, udělám třeba výzdobu, pač se mi to líbí a nabarvím vajíčka,le MM si netroufne mě vymrskat, se mu to jednou pěkně vymstilo, když jsem mu říkala, že toto neuznávám a od té doby mám klid,ale obávám se, že teď v pondělí tomu asi neujdu, no třeba mu bude stačit vymrskat Nath :grinning:
9. dub 2009 v 17:53  • Odpověz
Ahoj holky,
vítám vendulku :slight_smile: novopečenou maminku :wink: , tak teď přemýšlím jak sem si s malou hrála, když měla měsíc :sweat_smile: , my hodně jezdily po venku, hračky ji ještě nezajímaly, ale četla sem jí (bo sem se donutila aspoň něco přečíst :sweat_smile: ) u toho byla spokojená, chodily sme po bytě, ale já v té době byla asi ráda, že su v chvíli v klidu, ještě mě bolelo tělo po porodu :unamused:

joo Velikonoce, tak letos je budeme mít slavící, když je Kája 14-tého, tak s kmotřenkou budem slavit v pondělí, doufám, že nikdo nedojde, šlahačku sem nekůpila, možná nějací kluci ze školy, ale asi budu dělat, že nejsu doma :sweat_smile:

Špenát sme dneska měli, zítra maso nebude, ale bílou máčku v sobotu dělat nebudu :grinning: , jj trošku tradice dodržujem, ale ještě nemám ani umyté okna :sweat_smile: Malá začíná chodit za ruky, staví se u nábytku a furt leze po schodech.

Vendulko, já to pasení trošku prošvihla - nevím, kdy se má dávat, já se ze začátku bála a malá pak ještě v 6. měs. neuměla hezky pást koníky (nedržela se dobře rukama), takže asi u dalšího začnu co nejdříve :sweat_smile:

Jinak my lítáme kolem stavby, úvěru a tak. Takže moc nestíhačka
:sweat_smile:

Horko je i na jihu a teda síla, dneska to bylo skoro na nátělník
:grinning:
9. dub 2009 v 19:57  • Odpověz
Vendy no tady moc nepokecáš, nám to docela vázne :grinning:
Jani tak už chodíte, tak paráda, gratulujem. A kolik máte zubů? My 4 a lezou nám další 4 zároveň :frowning2:
A co kojení?? Já ještě dávám, ráno.
9. dub 2009 ve 20:16  • Odpověz
holky a neměly bysme se pomalu přesunout do batolat? Od středy už bude jen Adélka kojenec :grinning:
10. dub 2009 ve 13:51  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
no jo,už nám ty berušky nějak vyrostly :grinning: ,tak to asi budem muset do jiného sektoru :sweat_smile:

Jinak co se týká Velikonoc,včera jsem na zelený čtvrtek nějak zapomněla,tak když se mě mamka ptala,co jsem měla zeleného,tak jsem slupla aspoň zelenýho gumovýho medvídka :confused: :grinning:
No a včera jsem pekla berana babičce a dědovi do Mikulova,táta tam dnes jel a teď dodělávám další 2 nám a našim a mamka mi zas dá mazanec :sweat_smile: .
V neděli jdem k našim na obýdek a v pondělí kluci půjdou na koledu,jen k příbuzným a k Adamově Pavlínce ze školky,už nás zvali :slight_smile: .No a my s Aduš schvováme zadnice a budem dělat mrtvé brouky :grinning:
Venku je tak krásně,že se mi do nějakýho gruntování nechce,radši jdem ven :slight_smile: .Ale přes okna je ještě vidět,tak dobrý :grinning:
10. dub 2009 ve 14:10  • Odpověz
Ahojky,
peti to máš dobrý - u nás přes okna už vidět ani nééni a taky se mi do nich nechce :sweat_smile: , ale do Velikonoc to snad ještě stihnu - musím :grinning:
jani jj, za chvilku už bysme měly jít do batolátek :sweat_smile: , ale ještě na nás chvilku počkejtééééé :grinning:
10. dub 2009 ve 14:15  • Odpověz
čekámééééé :grinning: :wink:
10. dub 2009 ve 14:35  • Odpověz
jasně čekáme :slight_smile: ještě Monča s Adélkou, ale tak ty už budou s náma v batolatech :sunglasses: A jak je budeme jmenovat??

Jani, kojíš ještě??? Kolik máte zubů??
10. dub 2009 ve 20:23  • Odpověz
Jani jj kojím :confounded: - večer, v noci a ráno, už bych nejraděj přestala, ale nějak nám to nejde, teď jak měla horečky, tak sem přes noc kojila xkrát, což teda byla síla, ale už fakt chci přestávat... ale nechci násilně, tož teda fakt nevím jak na to, ještě chvilku jí nechám na zotavenou a dem na to :grinning:
a zubů máme 7, dle posledního kontrolování :sweat_smile:

a co už všechno umíte?
10. dub 2009 ve 22:29  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím už zase z domova. To to uteklo a budeme mít za chvíli batolata, co? Budete hodné, že na nás počkáte.
P.S. Adi má pořád 6 zubů, už si ode mně ukusuje banán a jablko.
11. dub 2009 v 16:51  • Odpověz
holky přeji vám ať zítra všechno dobře zvládnete a máte málo bolavej zadek :grinning: :wink:
12. dub 2009 ve 20:35  • Odpověz
ahoj, taky se připojuju - hezké Velikonoce a užijte si je :wink: , my se budem tvářit, že doma nejsme :sweat_smile:
12. dub 2009 ve 22:12  • Odpověz
Ahoj holky, taky přeju veselé Velikonoce. U nás je to teda všední den jako každý jiný. Tady se to slaví až příší týden. Hned vedle máme kostel, tam zase budou "pařit" až do rána.

Mám takový dotaz mimo mísu. Dnes mi přivezou myčku na nádobí tak se budu zaučovat :grinning: Můžu do ní dát kojeneckou láhev? A když tak asi bez dudlíka, ne? A co hrneček od Aventu?
Díky za odpovědi a nezapomeňte si vycpat kalhoty ať nemáte na zadku jelita :wink:
13. dub 2009 v 07:21  • Odpověz
Krásné sluníčkové Velikonoce přejeme :slight_smile: ,u nás vyrazí kluci,ale jen asi na 3 místa a my s Adélkou budem doma,ale jako nebudem :sweat_smile: .Adam měl včera zase teplotu a bolavý ucho,tak my se toho asi nezbavíme :cry:

Mončo-já do myčky dávám Adélky hrníčky,dávala jsem i flašku,ale ona z ní nepila,tak to bylo asi 2x,ale myslím,že dudlík jsem tam nedávala.Ale ty hrníčky i s těma vnitřkama jooo :wink:
13. dub 2009 v 07:26  • Odpověz
Peti, dík za radu. A z čeho ti pije Adélka mlíko? Už nekojíš, ne? Nebo nepije mlíko? :grinning:
13. dub 2009 v 07:36  • Odpověz
Moni,nekojím od 11 měsíců a potom jsem jí mlíko dávala už z hrnku-NUK :wink: a úplně v pohodě.Na flašku nebyla zvyklá,tak s ní dělala jen blbosti a bylo to všude :grinning:
13. dub 2009 v 08:44  • Odpověz
zravím mám dotázek, neměl jste někdo stelirizátor lahví? Já nekojím od začátku a lahvičky vyvařené ve vodě se mi zdají zašedlé, mám lahvičky od aventu, které malé vyhovují, díky za info ..
13. dub 2009 v 09:32  • Odpověz
jajicek
Mám parní sterilizátor od Chica a jsem s ním moc spokojená. Lahve jsou vyvařený raz dva a nemusíš to hlídat - prostě naliješ vodu, nandáš lahve, dáš do mikrovlnky a basta. Občas jsem taky vyvařovala ve vodě (na cestách) a jak říkáš. Sklenice byly matný a navíc jsem na to občas zapomínala a vařila je a vařila a kdyby si toho někdo nevšiml tak se vaří dodnes :grinning:
Ten můj sterilizátor stál nějak 500,- jestli se nepletu. Jsou i hodně drahý, tenhle ale úplně stačí.
P.S. lahve mám taky od Aventu.

Peti
Moje dítě lahev miluje. Akorát jí nemůžu naučit aby si jí držela sama. Prostě jak vidí, že jdu s mlíkem, tak si sedne, ruce svěsí podél těla a otevře pusu jako kapr. Sama se neobtěžuje :grinning: Ale asi je ještě malá :wink:
13. dub 2009 v 17:51  • Odpověz
Moni já dávám do myčky flašky a ty dudlíky na flašky. I hrnek. Jako dudlík do pusy ten ne.
A já bud vyvařovala nebo používala sterilizační tablety ty byly taky super.
Jinak my dneska utekli od výprasku na hrad Lipnice nad Sázavou a bylo krásný počasí júúúú.
Tak hezký zbytek dne :slight_smile:
13. dub 2009 v 18:39  • Odpověz
Ahojky, tak jste celé po dnešním dnu? :sweat_smile:
My dneska neotvírali, slavili jsme malinkou s kmotřenkou a pak drandili po venku. Teď je naše velká zábava sundávat si boty a ponožky, ještě, že je tak teplo - nevím, co budem dělat až bude zase chladněji :sweat_smile:
Moni, myčku nemáme, tak neporadím :sweat_smile:
Jani, vy jste dobří cestovatelé :wink: Začínám odbourávat večerní kojení, tak uvidím -snad to nebudu muset nahrazovat v noci :confounded:
13. dub 2009 ve 20:09  • Odpověz
Karolínce přejeme vše NEJ NEJ NEJ k dnešním prvním narozeninám, hlavně zdravíčko a štestíčko do života. Pusu posílá teda Jana a Sabinka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. dub 2009 v 09:19  • Odpověz
Jani děkujem :slight_smile:
Kája si i mně dala k narozeninám první prospanou celou noc, to je paráda, no uvidíme jestli se to bude opakovat :grinning: , kéž by.
Při chvilce přidám fotky z oslavičky, teda ale zbylo nám jídla - nechcete přijet? :grinning: to budemdojídat týden, hi.
Dneska dem na kontrolu k dr., malá spí no snad to stihneme :grinning:

Krásný slunečný den :dizzy_face:
14. dub 2009 v 09:25  • Odpověz
Cori, taky se připojujeme ke gratulaci! Teď už jsme na řadě s oslavou my, ne? :grinning: Na jídlo nepřijedeme, máme to z ruky, ale nechceš poslat? :grinning:

Holky, čtu knížku Každé dieťa sa vie naučiť spať a teď se to snažím aplikovat. Jsem zvědavá kdo bude vytrvalejší, jestli já nebo Adi.
14. dub 2009 v 09:31  • Odpověz
ahojte holky, vypadá to jako super téma, můžu se k vám přidat :sweat_smile: :slight_smile:
14. dub 2009 v 09:47  • Odpověz
kalerat
Jasně :wink:
14. dub 2009 ve 12:57  • Odpověz
ahojky, od kolikátého m jsem dávali mimčům nějaké čaje, chtěla jsem malé taky dávat krmím jen UM a mudr nám říkal, že ne, že nesmíme, max,. pár lžiček koj. vody, ale já chtěla ten čajím na žízeň, třeba v tom horku, když jsme venku
14. dub 2009 v 15:31  • Odpověz
Ahoj, dávala jsem čaj od zavedení příkrmů. Kupuju od lerosu dětský bylinkový, není slazený a malá ho má ráda. Předtím měla bylinkový od Megafyt a ten jí nejel.
Před příkrmy jsem ve vedrech dávala malé pít vychladlou převařenou kojeneckou vodu. Byla půl na půl UM/MM.
14. dub 2009 v 15:47  • Odpověz
Ahojky, vítám kalerat
vendulka - já čaj začala dávat až taky s přivedením příkrmů (u nás kolem 6. měsíce), dr. nám čaj nedoporučila, může být u malých dětí alergen, taky doporučovala převařenou kojeneckou vodu a taky myslím, že voda bude ze začátku lepší, teda pokud ji mímo bude chtít :sweat_smile: , my ještě teď máme problém s podáváním tekutin :angry:
Jani, kolik malá váží v roku? my byly dnes na prohlídce a máme: 8,77 kg a 72 cm (za dva měsíce přibrala jen 10 dkg :frowning2: a to samé před dvoma měsícema - takže za 4 měsíce - 20 dkg) malá teď i míň jí, jak je to u vás?
14. dub 2009 v 18:54  • Odpověz
Jani tak ted se víc hýbou, takže asi už tolik příbírat nebudou. My jdeme na roční až 23.4. takže nevím kolik vážíme, ale počítám kolem 8,5kg.
14. dub 2009 v 19:27  • Odpověz
Ahoj holky a kalerat vítej.
Cori-také přejeme Karolínce jen to nejlepší k ročku,aby byla pořád usměvavá a zdravá a posíláme hudlana :wink: :slight_smile:
14. dub 2009 v 19:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.