• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokec o dětech

(Zamčená)
26. června 2010 
Ahojky holky,
zdravím vás,konečně se sem dostávám,je to tento týden nabitý,včera jsme měli ten pohřeb,tak jsem ráda,že je to za námi,dneska jeli kluci už ráno v 5 vlakem na výlet od železničního kroužku až někam dááleko,Aduš se probudila budíkem,tak jsme před 5 vstávali na Sunar,ale v 6 už šla zas chrupat,já s ní a spaly jsme až do 9,30 :confused: :dizzy_face: ,to byla paráda,před chvílí jsme se vrátily z venku a z knihovny a za chvíli zase půjde na kutě a já žehlit horu prádla :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Jinak co se jídla týče,Aduška jí fakt zatím super,ráno sunar + chlaba,vánočku atd,pak po spaní ovoce,obýdek-jen vařím,ale jí úplně všechno,odpolko jogurt,navečer chlaba,nebo rohlík a na noc kaši.A mezitím ještě loudí od jiných. :grinning: .Včera jak jsme se vrátili večer,tak snědla misku kaše,jenže pak vylovila s tašky Adamův bonbón-takový jako LIPO,jenže trošku šumivý a najednou Adam ječí z obaváku"No to je teda výborný,mami honem pojď sem...",tak tam letím a Aduš sedí v křesle,celá poblitá a ještě louže pod ní,tak jsem opět nastoupila s kýblem a rejžákem :grinning: .To bylo dobrý ukončení dne....Ten pohřeb byl v kostele,měla jsem strach,jak to Adam vydrží,ale byl jak pěna a prý se mu to líbilo,hlavně ten "pán v tom fialovým"-jako farář :slight_smile: .Adélku vozila venku známá,s ní by to teda fakt tam nešlo,to by z toho byla estráda :wink:
15. kvě 2009 ve 13:03  • Odpověz
Dzej
a dáváš tam celé vajíčko nebo jen žloutek? Maso dávám každý den kromě neděle, to dávám jen zeleninu se žloutkem.

Peti
vaříš zvlášť pro Adélku nebo už jí s vámi? Já pořád nevím jak to mám dělat, my zrovna nejíme jídla "jedlý" pro mimi. Dávám dost koření, bez toho mi nechutná.
P.S. pán ve fialovým :grinning:
16. kvě 2009 v 09:20  • Odpověz
Moni,
převážně vařím Adélce zvlášť,ale omáčky to jí s náma,jen my si to pak ještě dochutíme podle svého :wink:.
Ale trochu jí to solím taky.Maso úplně každý den nemá.Miluje polívky,dělám jí hodně husté,aby zasytily. :slight_smile:
16. kvě 2009 v 09:31  • Odpověz
Peti, nějak jsem nepostřehla, že jste měli pohřeb, tak upřimnou soustrast :pensive:
Moni dělám klasický palačinky s celým vajíčkem. Malá už rok měla, tak není problém. Akorát dávám třtinovej cukr.
My taky jíme hodně kořeněný, naučila jsem se dělat bez ničeho, malé oddělat a nám dochutit. Ale stejně to nejí. Jinak jsem koupila ve zdravé výživě koření s mořskou solí pro děti od 1roku a to dávám do polívky a je to super. Peti, my jíme tak podobně jako vy, ještě teda sní hollandiu jogurt akorát ten oběd je slabej, prostě nechce. Ale včera neměla sváču podo a snědla skoro celou skleničku na oběd :grinning: A teda sladký sní co kde uvidí. Ted mi vlezla do kabele co jsem nestihla položit na stůl, a snědla 1/4 sáčku piškotů :astonished:
16. kvě 2009 v 11:30  • Odpověz
http://dzejna78.rajce.idnes.cz/ZOO_Lesna_3.5.09%2C_Krkonose_7.-10.5.09/ kdyby vás to zajímalo tady jsou fotky z dovči a zoo :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. kvě 2009 v 11:31  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím o víkendu.
Tak dneska je konečně krásně, MM jel s malou na procházku, že aby ji uspal, nakonec skončili u kamaráda na pískovišti a tak malá nejedla, nespala a nepila - no pak je někam pustit :grinning: ale byla spokojená, teď dospává :sweat_smile:
Jani krásné máte fotky, muselo tam moc fajn.
MOni, tys kupovala tu autosedačku Maxi-Cosi? máš to i s nastavitelným podhlavcem? Se mi líbí, ale bohužel to tu zase nemáme kde vyzkoušet :angry:
Peti, to ti malá krásně chrupe, jak Kájuš vzbudí v 5 :angry: , tak už ani s mlíčkem nezabere, chjoo...

Tak krásnou neděli :dizzy_face:
17. kvě 2009 ve 14:22  • Odpověz
Jani ještě jezdíte s vajíčkem?? :confused:
17. kvě 2009 v 19:37  • Odpověz
Jani jj :sweat_smile: , malá je malá, nikde jí nic netrčí, ale už by to chtělo autosedajdu, bo asi bude lepší, když bude kukat po směru jízdy. Ale my nemáme auto, takže je jednodušší tahat vajíčko než autosedačku :sweat_smile:
17. kvě 2009 v 19:47  • Odpověz
Jasně Jani, to chápu... taky jsem si těžko zvykala, že malou tahám v ruce všude :unamused: naštestí už začíná captat :sweat_smile:
18. kvě 2009 v 08:40  • Odpověz
Ahoj, malá ťapká za 2 ruky, za jednu se boji, ale mě z teho bolí záda :sweat_smile: :unamused:
Jak je u vás? Dnska vypadá venku hezky, ale uvidíme, jestli nepřiletí bouřky :angry:
18. kvě 2009 v 09:14  • Odpověz
cori
Máme Maxi Cosi Priori XP a ta nemá podhlavník. Dá se ale dokoupit nějaký univerzál. Podhlavník měla Maxi Cosi Tobi, ale ta mi zase přišla úzká na sezení.

letíme za chvíli domů, včera mi volala máma, táta zkolaboval a je na ARO, bohužel mu nedávají šanci
tak se mějte a držte palce ať to nějak zvládneme, hlavně jeho staří rodiče, kteří to ještě nevědí...
18. kvě 2009 v 10:44  • Odpověz
jujda Moni, drž se, snad bude tátovi brzo líp
18. kvě 2009 ve 13:05  • Odpověz
tata uz se nikdy neprobere, to nam rekli hned, ma nevratne poskozeni mozku z duvodu dlouheho nedostatku kysliku
uz jsme v Praze, zitra jedeme za mamou, v takove chvili jsem vdecna za Adelku, je to slunicko a duvod proc zustat nohama na zemi a normalne fungovat
18. kvě 2009 v 18:23  • Odpověz
Ahojky,
Moni-držte se všichni,je mi to líto :pensive: ,člověk si to vůbec nepřipouští a nikdy na takové věci není dost připravený.Ještě,že ty děti máme,s nima to jde aspoň trochu zvládat.Stačí jeden jejich úsměv a hned je líp na duši....
18. kvě 2009 v 19:38  • Odpověz
Moni je mi to strašně líto. :pensive: Ano, ty děti jsou nejlepší lék na takovou bolest. Držte se. A vítejte doma.
Jani malá taky chodí za ruce nebo kolem něčeho čeho se může držet. Nebo když jí chytnu za jednu ruku a do druhé něco dám, tak chvíli jde taky.
18. kvě 2009 ve 20:26  • Odpověz
Moni, to mě mrzí, je to strašné :pensive: . Držte se. Nám doktoři taky takhle odpisovali babičku, byla po mrtvičce v komatu... mamka za ní každý den chodila, mluvila na ni a po několika dnech se začala probírat, nemluvila, jen sledovala - dr. říkali - bohužel líp nebude (měla jsem pocit, jako by ti dr. starou paní prostě odepsali), ale mamka se zase nedala, cvičila s ní, co mohla tak u ní byla, pak sme si ji vzali domů a babi se rozchodila, rozmluvila - mentální stránka to odnesla a bez pomoci druhých by to nezvládla, ale myslím, že si těch pár posledních let ještě v kruhu rodinném užila.
19. kvě 2009 v 09:34  • Odpověz
Ahoj holky :wink:
jak se máte?
Moni,co taťka?

Chci se s váma podělit o čerstvé hlášky našeho Adama:
Chtěla jsem po něm,aby si šel vyčistit zuby,on pořád nic,tak jsem na něj houkla a on celej rozlítostnělej mi povídá "proč na mě tak hnusně křičíš??Na to už dneska nemám energii "...no co mu na to mám říct,jen jsem vyprskla,pak mi řekl,že nemůže nic dělat,že je "nějakej chcíplej" :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Tak hezký večer,já jdu do hajan,mám toho po dost :unamused:
20. kvě 2009 ve 21:16  • Odpověz
Ahoj,
Peti, to je fakt perlista, kde to prosím tě pochytává?
Moni, jak dlouho tu v ČR pobudeš?
Jani, tak už sme konečně objednali sedačku, nakonec chicco, tak snad budem spokojeni :slight_smile:
20. kvě 2009 ve 21:21  • Odpověz
To vůbec nevím,odkud to má :wink: ,někdy je to sranda a někdy bych ho uškrtila za ty kecy :sweat_smile:
Jé,koukám,že jsem zapomněla předtím napsat,že toho mám dost po práci :slight_smile:.
20. kvě 2009 ve 21:34  • Odpověz
Ahoj holky, díky za optání. Byla jsem za tátou na ARO. Nic nového. Prý tenhle stav může trvat i dost dlouho. Držela jsem ho za ruku a dívala se mu na víčka. Doufala jsem, že se něco stane, nějaký pohyb, ale nic. Je to hrozný. Jsme teď aspoň všichni pohromadě, myslím s mámou, ségrou a prckama. Každý den trávíme spolu a děti nás rozveselují. Letenku mám na začátek června, ale uvidíme jak to bude.
20. kvě 2009 ve 21:45  • Odpověz
Moni-a co mu teda vlastně je?
20. kvě 2009 ve 21:47  • Odpověz
je v bezvědomí, má trvalé poškození mozku, protože byl dlouho bez kyslíku
důvod kolapsu neznají, prý by se to dalo zjistit až při pitvě
20. kvě 2009 ve 22:01  • Odpověz
Aha,to je mi líto,tak jen aby se dlouho netrápil :pensive:
20. kvě 2009 ve 22:12  • Odpověz
ahoj holky, Moni, tak třeba bude líp, čas ukáže. Peti Adámek opět nezklamal :grinning:
Jinak my byly dneska na očkování proti žloutence a malá mi ráno zase spadla z postele...u nás už je to tradice, když se jde očkovat, tak se něco stane :pensive: opět jsem z toho byla hotová. ach jo :frowning2:
tak hezký den :dizzy_face: má být nejteplejší a ted 3 týdny nic moc
21. kvě 2009 v 11:49  • Odpověz
U náš všechno v pohodě, sice zatím nelezeme ani nemáme náznaky chození, ale malá má 80 cm a 10 kg v devíti měsících, tak paní doktor říkala, že musíme mít trpělivost, že jí chvilku bude trvat, než se s tím velkým tělíčkem popere :slight_smile: . Co je horší je jídlo - kromě kojení nejí téměř nic... Ráno tak pět lžiček jogurtu. V poledne zelenina, někdy s masem, někdy bez. Někdy kupovaná, někdy mnou vařená a opět boj - když to jde hodně dobře, tak asi 10 lžiček. Odpoledne přesnídávka s podobným výsledkem. Nejlepší je asi večerní kaše - té, když se zadaří, tak sní i stovku. Dr říkala, že to do ní mám dostat ať chce nebo ne, ale to se mě moc nechce - mám pocit, že jí to spíš zprotivím. A že jí mám nechat pořádně vyhladovět - to jsem zkusila asi dvakrát, výsledek je dvouhodinový řev, ze lžičky si nevzala stejně téměř nic a prostě jsme opět kojila. Prostě kojím a kojím - sice se nemusím hlídat v jídle a podobně, ale zase si říkám, jestli malá dostane všechny potřebné vitamíny a tak...
:unamused:
22. kvě 2009 ve 12:06  • Odpověz
autor
Kuky kuk holky :grinning: jakpak se máte??My jdem zítra na narozky ke švagrovy tak si dáme do nosu,no jinak k nám přibude další přírustek do rodiny :slight_smile: brácha bude mít mimčo takže se už moc těším,ale nevím ještě co to bude jestli neteř nebo synovec no uvidíme teprve jo to necelý třetí měsíc!!Jinak Aduš je vzteklá a protivná jako veš a strašně se vzteká :angry: Lump jeden...ale začla už chodit na nočník asi tak 3měsíce takže plínky nosíme už jen na večer a to jen občas :grinning: Bylo na čase...
23. kvě 2009 ve 20:15  • Odpověz
ahoj holky, tak v pátek nám táta umřel, teď třídíme dokumenty a zítra začneme zařizovat pohřeb
mějte se pěkně, těším se až to bude za námi
24. kvě 2009 ve 22:49  • Odpověz
Moni to je mi líto. Upřimnou soustrast :pensive: Důležitý je, že se netrápil :cry: Adélka vám to ted pomůže překonat...držte se
25. kvě 2009 v 11:02  • Odpověz
Moni, upřimnou soustrast :pensive: , držte se.
25. kvě 2009 v 11:32  • Odpověz
holky, díky moc za podporu
25. kvě 2009 ve 21:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.