• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokec o dětech

(Zamčená)
26. června 2010 
Odťavňovač máme, ale je s ním tolik práce při mytí, že to radši nepoužívám. Máme asi nějaký blbý, byl to dárek, tak nám to leží ve skříni.

sylvar
Na zánět močáku jsou dobrý kapky z lichořeřišnice, i pokud je to chronický. Ale nevím nakolik se to dá kombinovat s ATB. Tak ať tě to dlouho netrápí. Tam co jedete to znám, taky jsme tam párkrát byli. Je tam náádherně.

cori
Nová fotka? :wink: Rohlík má Adi taky ráda. Nebo ráda chroupe ty dětské křupky.

ivul
No protože to není dobrý, zvykat děti na sladké/cukr/ už od malička. Kvůli zubům, pozdější obezitě atd. Určitě spíš převažujou zápory nad klady. Ale každýho věc :wink:

dzej
Adi ještě zubařku nemá. Moje je před důchodem a nechce jí vzít, že prý pro ní není perspektivní. Tak to budu muset nějak pořešit. A o žádným pěkným zubařovi nevím :cry:

My jsem se zase s Adélkou přesunuly k mámě, jsme tu do neděle. Dnes jsme byly u ségry na zahradě, chvíli bylo krásně a pak nás vyhnala bouřka. Po 10 minutách bylo po všem a zase jsme se šly slunit.
2. čer 2009 ve 20:36  • Odpověz
Ahoj vsem, taky u vas tak fouka? U nas velky pokrok, Adelka pouziva zidle v kuchyni jako choditko. Mame tu dlazbu, takze si stoupne k zidli, tlaci ji pred sebou a chodi. Je to sranda.
3. čer 2009 v 10:03  • Odpověz
Ahojky :wink:
Moni-práci jsem měla jen na chvíli,ta důchodkyně co jsem se s ní střídala nechtěla už v létě chodit,dr.děsně chtěla,abych tam zůstala,ale na celý úvazek,což je pro mě nemyslitelné,zas tak prdlá nejsem :grinning: a chci si užít Adélky a mít čas na Adama až půjde od září do školy :slight_smile: .Tak byla nucená vzít novou sestřičku s tím,že kdyby bylo potřeba na výpomoc,že se ozve.Nevím,proč jsem se teda zaučovala kvůli měsíci,ale zase každá zkušenost dobrá a teď už vím na 100%,že bych nikdy nechtěla pracovat na obvodě :stuck_out_tongue_closed_eyes:.

Sylvar-tak ať Tě to moc netrápí a jsi na dovču fit,hezky si to užijte :slight_smile:

Cori-my odšťavňovač nemáme,ale Adélka nechce ani ty kupované ovoc.šťávičky,zkoušela jsem ji dát dvakrát s odstupem a nechce,radši vodu nebo čaj :wink: .

dzej-taky chodíme s oběma dětma k zubaři od prního zoubku a je to fakt vidět,Adam naprosto bez problému,hned vleze na křeslo a otevře pusu,ani mu nemusí říkat.No a Adélce je to ještě fuk :dizzy_face: .Ale nemáme teda krásnýho zubaře jako vy,ale starší zubařku před důchodem :grinning: .Škoda,no... :sweat_smile:

Tak hezký den holky,nám tady taky dost fučí,Adam je dneska na výletě se školkou ve Dvoře v ZOO,Adélka s taťkou chrněj a já žehlím tradiční hory prádla :slight_smile:
3. čer 2009 v 10:19  • Odpověz
Jo a Moni-Adélka taky chodila takhle s židlí,ale vždycky se jí to pak někde zaseklo :sweat_smile: .
3. čer 2009 v 10:20  • Odpověz
ahoj holky, tak Brno hlásí zatím slunečno. Trochu jsem z těch teplotních změn nachlazená :confounded:
Holky jak večer čístíte zuby? My malou vykoupem, pak dostane kaši a už jde spát. Zuby čistíme s koupáním, ona po té kaši už je zralá na spaní. Je to tak asi na prd, ale lepší než vůbec, ne?
3. čer 2009 v 10:38  • Odpověz
jani-u nás to je taky všelijaký,my koupeme teda až po kaši,protože se po ní většinou vykajdí :sweat_smile: ,pak jdou do vany a sušení a strojení si tím kartáčkem šmejdí po puse a pak se ji to snažím dočistit,řekné "ááá" ,nechá si vypucovat ty 3 spodní zuby a při čištění horních ji totálně naštvu a začne se vztekat :sweat_smile:
3. čer 2009 v 10:45  • Odpověz
já už jsem to slyšela od hodně lidí, že koupou až po jídle, ale ona dělá ve vaně takový kraviny, že mi přijde blbý ji tam dávat s plným bříškem. Jéé tak to malá zuby čistí strašně ráda, dokonce sama. Opičí se po mně. čistíme si je zároveň :dizzy_face:
3. čer 2009 v 11:32  • Odpověz
Dobré ranko všem :slight_smile: ,
kdepak se touláte :wink: ?
Musím se s vámi podělit o zážitky ze včerejška:
Tak dopolko jsem šla s Aduškou na nákup a když už jsme byly u pokladny a já se chystala dát jídlo do košíku pod kočárem,tak jsem z hrůzou zjistila,že celou dobu vozím pytel s plínama,co jsem chtěla u baráku vyhodit :fearful: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,to byl trapas,rychle jsem mazala pryč,ale nejhorší je,že jsem předtím byla ještě v jednom krámku a nechala kočárek venku,tak to se museli kolemjdoucí teda bavit :angry: :grinning: .
No a odpolko si to hasím pro Adama do školky,povídala jsem z učitelkou,Adam se převlíkal,vyšli jsme ven a po pár krocích se začal Adam tlemit a ukazovat mi na nohy-já si zapomněla sundat návleky :sweat_smile: ,chytla jsem se za hlavu se slovy "já jsem teda tele" načež Adam zcela trefně a logicky poznamenal "když seš tele,tak to budeš asi brzy kráva,ne?"
Tak to jen tak pro pobavení,když je venku tak šeredně :dizzy_face: :slight_smile:
5. čer 2009 v 08:31  • Odpověz
to petronilla: tak aspon se s dětmi nenudíš :sunglasses: a Adámek tomu nasadil korunu :dizzy_face: To můj Štěpánek nemluví, ale jeho pohled stojí za vše :dizzy_face:
5. čer 2009 v 09:54  • Odpověz
Peti, teda Adámek sype samý perly :slight_smile:

Jinak Adélka jí kaši asi tak v šest, kolem sedmý koupeme a před spaním si dá ještě mlíko, takovou uspávačku. Zuby si čistí ve vaně, takže po mlíku už nee.
No a dneska Adélka se židlí přešla přes půlku bytu, z kuchyně přes chodbu až k ložnici! Nevím která z nás z toho byla víc překvapená :grinning:
U nás je dnes pěkně hnusně. Čekám až se Adi probudí a jedeme k ségře, pozvala nás na oběd. Budeme mít KFC (já se ségrou, děti samozřejmě ne) :grinning: Ne že by ségra neuměla vařit, ale my obě ujíždíme na twistrech :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. čer 2009 v 10:04  • Odpověz
Ahoj holky,
hledám hledám a ejhle už jsme byly až na 3 stránce :frowning2: , jakpak jste si užily víkend?
My byli na oslavě kamarádových narozenin, malá tam byla jako jediné dítě, ale vůbec jí to nevadilo, předváděla se, pořád něco užďobovala, ona je mezi lidma uplně roztomilé dítko :sweat_smile: , horší je to, jak jsme samy doma, to je protivuša protivná, jí asi nestačím :cry: :sweat_smile:
Jani já taky koupu až po kaši, protože na noc dávám ještě mlíčko, si dycky říkám, jak musí být napucnutá a ona stejně nevydrží spát dýl než do 5:30 :frowning2: furt čekám, kdy se to zlomí a ono nic :grinning:
8. čer 2009 v 09:24  • Odpověz
ahoj holky,

Peti Adámek opět nezklamal :grinning:
Já taky miluju twister mňam. Ale ten obyč..ten s tou slaninou mi přišel už moc přeplácanej, nevím, jestli ho ještě dělají.
My v sobotu byli na krásným výletě u Kroměříže na tvrzi, kde bylo šermířský vystoupení, řemesla, klobásky, pivečko atd..a pak jsme se přesunuli na ranč na jídlo, kde byla zrovna kovbojská svatba a vystoupení indiánů atd.. no krááása., včera jsme slavili tchýniny narozky tak jsem jak sud :stuck_out_tongue_closed_eyes: ještěže je dneska cvíčo :grinning: pak se ještě musím stavit k mojí babičce do LDN ptz má dneska taky narozky.
Jani tak ještě kojíš??
8. čer 2009 v 10:03  • Odpověz
Jani, nee už nekojím - dávám UM
8. čer 2009 v 10:29  • Odpověz
Jani a co dáváš? Ty dáš kaši a pak ještě UM? Malá ujíždí na banánovým HAMI, dávám jí jen ráno 220ml.
8. čer 2009 v 10:40  • Odpověz
Ahoj holky, my už jsme pro změnu zase v Praze. Adélka se pořád staví k židlím nebo křeslům, šoupe je a chodí za nima. Fakt utáhne i křeslo z Ikea!
No jinak víkend celkem na prd, bylo hrozný počasí. Cesta autem taky hnus, jak ráda řídím tak jsem si to včera neužila. Tenhle týden máme takový oddechový, už žádý zařizování, návštěvy příbuzných atd. V pátek přiletí manža, už se na něj všichni těšíme.
Příští pondělí jde Adélka na roční prohlídku. Jsem moc zvědavá na váhy a míry.
8. čer 2009 v 15:14  • Odpověz
Ahoj holky,
dnes jsem se dověděla, že je kamarádka se synem (1.5) v nemocnici na onkolgii :frowning2: To je strašné, chuďátko malé musí podstoupit ozařování, je mi z toho uplně ouvej :pensive:
Jani, dávám Sunar a Káji je docela jedno co pije, má ráda i uplně obyč, banánový ju nijak nenadchl...
8. čer 2009 ve 20:40  • Odpověz
Cori,
to je hrozný. V takových chvílích si člověk uvědomí, jak je všechno nepodstatný a jak důležitý je být zdravý. Hlavně ať je malýmu líp a ať to co nejlíp snáší. Mám v okolí 2 případy, kdy to ozařování dokázalo vyléčit. Akorát že to byli dospělí lidi.
9. čer 2009 v 07:39  • Odpověz
ahoj holky, no letí to, už i Adélka bude mít rok :dizzy_face: tak jak se budem jmenovat až se přesunem do batolat? Navrhněte...
Jani to je mi líto držíme pěsti tomu chlapečkovi. Jsou v dětské v Brně?? Kamarádka tam dělá sestřičku na onkologii a říkala, že dnes se už 80% dětí uzdraví. Určo to bude v pohodě. Nevíš, co konkrétně má za problém?
Moni tak už jsi taky ráda, že máš oddech, že? Dneska je u nás tak nějak bouřkově dusno, chci jet s kamoškou na delší výlet, ale bojím se aby nás nepostihl déšť :confounded: tak hezký den :wink:

Jani a co vaše stavba??
9. čer 2009 ve 12:45  • Odpověz
Ahojte,
snad to zvládnou, doufám že se to podchytilo včas, bližší info nevím, jsou v Praze a je to pro ně šok, takže jsme se o tom dozvěděli náhodou :frowning2:
No jo, my už půjdem do Batolátek, tak to se asi i přejmenujem, tam je podobná diskuze...
Jani, no stavba - koncem týdne už budou dělat stropy, ale jsme naštvaná na cihly (materiál - hrůůza) byl se na to podívat i technik od výrobce (Porotherm) a prý je to jen "kosmetická" vada... no sem naštvaná jak ďas, ale asi se nikde ničeho nedovoláme :angry:
Jani užij si výlet, u nás děsně fučí a je teda dusno
9. čer 2009 ve 13:16  • Odpověz
ahoj holky, tak výlet jsme zvládli, ale teda bylo strašně dusno a od noci prší. Dopo jsme byli na procházce se psem, malá chtěla capkat a strašně zuřila, když jsem ji dala do kočáru aby nemokla :confounded: Vztekala se a chtěla z něho ven. Ted konečně usla. Holky čtete dětem už pohádky??
Jani taky jsem koukala, že v batolatech je podobný téma. A nápady na název máte??? Co tak něco jako - už jsou z nás batolata - ??
Jéé ale to už jste daleko teda, že děláte stropy, to za chvíli budete bydlet, ne? :grinning: Já se pak na tebe obrátím, budu potřebovat poradit :wink: tak hezký den a snad přestane pršet :angry:
10. čer 2009 v 11:40  • Odpověz
Ahojky maminky a jsem tu dnes uplně poprvé!Tak co vezmete mě mezi sebe
10. čer 2009 ve 13:06  • Odpověz
Ahojky všem :wink:
u nás nic moc,sice neprší,ale je divně.Moc teď nestíhám,Adélka je opět narýmovaná a máme problémy se školou,nechtějí nám vzít Adama kam chceme my,takže se pořád dohaduju a píšu nějaká odvolání,přijde mi to ja za dob minulých,že si nemůžu rozhodnout,kam dítě dám :angry: .

Vlamal-vítej :slight_smile: a písni něco o sobě,ať víme :wink:
10. čer 2009 ve 13:27  • Odpověz
Ahojky,
Peti, jj u nás je to to samé, sice tu máme jen 2 základky, ale i tak je každý rok problém... A koor teď když už začíná být víc dětí, a proč ho chcte dát jinam než Vám přidělili?
Vlamal - ty jsi muž či žena? :sweat_smile: a vítej
Jani, taky se chystáte stavět?
Pohádky nečtu, to Kája nevydrží, bere mi knížku z ruky a chce si číst sama, když byla ještě nehybné miminko :sweat_smile: , tak sem jí čítávala po obědě, ale teď mě prostě nenechá :sweat_smile: :unamused:

Jinak, dneska udělala své první krůčky, je to sranda, jak se Ti prckové snaží a jak si vykračovala jak pan starosta s břuchem napřed :slight_smile: sme se nasmáli.

Hezký den :dizzy_face:
10. čer 2009 v 16:51  • Odpověz
Jani,já bych to až tak neřešila s tou školou,ale ta co ho tam chci dát,je kousíček od našich,což je po nás dost podstatné,až začnu chodit do práce,tak budem oba dělat na směny,navíc budem potřebovat ohlídat i Adélku,takže budem 100% závislí na pomoci našich a je prostě blbost,aby lítali takovej kus do té druhé školy,ta je navíc velká,jsou tam všechny stupně-tam v té je to jen do 4.třídy-a je to přes hlavní frekventovanou silnici :frowning2: ,na ty prvňáčky tam nemá kdo dohlížet v jídelně apod.,a navíc tam má mít 1.třídu jeden učitel opilec.No prostě ho tam odmítáme dát,vůbec s tím nepočítá a navíc on špatně snáší každou změnu a to by pro něj bylo prostě trauma,moc dobře ho znám,když jsem mu to naznačila,že by měla chodit jinam,tak začal natahovat a řekl mi,že teda do žádný školy nechce :unamused: .Taky by tam byli asi jen 3 z jeho školky a byl by bez "jeho" Pavlínky.Nechci mu takový důležitý krok znechutit a stresovat ho,on je děsně citlivej,na kluka :frowning2:.
Taky není problém,že by bylo dětí moc,ale naopak,tím,že on by tam nešel,tak by údajně byli pod limit a byl by problém,protože musí mít 2 první třídy kvůli uprchlíkům a já to mám prý pochopit !!! :angry:
10. čer 2009 v 19:43  • Odpověz
Ahoj holky,
PEti, to je jasný, jak to popisuješ, tak to zní hrůzostrašně, je fakt, že ty velké školy jedou trošku jinak a tkay si myslím, že pro dítka jsou lepší menší školy (ale teda zase ne malotřídky) u nás je to tak akorát...
A na druhé škole vás vezmou bez problémů? Držím pěsti, ať to vybojujete, snad Vás pochopí, já chápu i je, ale zase snad bránit vám nemůžou...
Moni, vy za chvilku budete slavit roček, se to už blíží, už plánujete oslavu?
11. čer 2009 ve 12:09  • Odpověz
Vlamal no jasně, aspoň nám tu zpestříš dámskou jízdu :wink:
Holky to je hrozný s těma školama a školkama...já jsem zvědavá jak to bude, až se nás to bude taky týkat.
My máme na ulici Montessori tak bych malou chtěla dát tam. Ale zatím jsem neměla odvahu se zeptat, kolik to stojí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kájce gratulujeme k prvním krůčkům :dizzy_face: :dizzy_face: My taky bojujem, malá nechce být v kočárku, chce capat, takže co normálně ujdu za 5minut tak s malou jdeme hodinu. Aspon, že pes má radost, že nemusí chodit velký trasy.
Moni no vidíš, jsem uplně zapomněla, co ten váš pejsek????? Jaký bylo přivítání?
11. čer 2009 ve 12:11  • Odpověz
Cori-v té druhé škole ho vezmou-ono to patří všechno pod jednu školu,v é co my chceme má být 22 dětí a na tom druhém pracovišti 2 třídy po 14 dětech a kdyby tam nešel,tak by jim to prý nedalo na počet,musejí tam mít 2 první třídy kvůli místním uprchlíkům-mají na to nějaké dotace-takže to je všechno pro ně přednější,než ja se budou cítit děti :frowning2: .Ale zatím to vypadá,že nám ho opravdu nevezmou tam kam chceme,ale bojovat budu a tam ho prostě nedám!Chtěla jsem ho dát do školy až za rok,ve školce mě umluvili,že na to má a že bude málo dětí,takže to bude snášet líp a nakonec na to doplatím :unamused: .
Pořád jsem myslela,že rodič má právo dát dítě kamkoliv chce a ne tam,kam mu poručí :angry: .
jinak taky gratulujeme k prvním krůčkům :dizzy_face:

dzej-co je to Montessori? :confused: :wink:
11. čer 2009 v 19:38  • Odpověz
Peti, a není možný, aby dali místo vás do té školy někoho, komu je to jedno kam chodí??
Třeba má někdo problém jako vy, ale opačnej, že chce do té druhé a dali ho do té první školy. Píšu jak *** snad mě chápeš. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Montessori je školka, kde se učí trochu jinak..je to škola hrou..víc ty děti motivují. Je jich tam míň takže se jim víc věnují. Mají různý kroužky, činnosti atd... http://www.montessoricr.cz/Montessori_principy.php
Já jdu hnedka na vytahování stehů a řeknou mi tu histologii tak snad to bude OK :confounded: Hezký den :wink:
12. čer 2009 v 10:23  • Odpověz
Ahojky
auví janí co ti dělali? snad bude vše OK :wink:
Peti, to je pechulda, ale myslím že v nejhorším můžeš nechat Adámka ještě rok doma, požádat si o odklad. Je fakt, že kdybych věděla, že malou má mít nějaký opilec, tak bych ji tam taky nechtěla dát. A u Vás je tolik uprchlíků?
12. čer 2009 v 10:42  • Odpověz
Dzej-oni mi tvrdí,že nad tím prý seděli a že není kdo....,taky to berou podle bydliště a to my máme právě problém,naši mi říkali,ať se s Adamem přehlásíme k trvalému pobytu k nim,pak by to bylo v pohodě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: ,to prostě nechápu,ten jejich systém :frowning2: !
A copak Ti bylo?To mi asi uniklo :unamused: .Tak držíme pěstičky,ať to dobře dopadne :wink: .
Tady je právě bouřka a leje.
12. čer 2009 v 10:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.