• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokec o dětech

(Zamčená)
26. června 2010 
dzej, já myslím, že to malá dobře vstřebává a šak už se ti vrtí, tak se jí to holt neukládá a pokud hlady netrpí :wink: , tak myslím, že je to v pořádku...
sestřenky malá je o měsíc starší a má stejnou váhu jako my - ale malá její je živější, pořád se točí, šmejdí ručičkama, nožkama... my sme le'nošci tak se nám to tak rychle nespaluje :confused: :fearful: :sweat_smile:
my dneska výletovaly, byly sme s kajkou na srazu s holkama z koníka (dubnátka) - ty tam dzej nechodilas? bylo to fajn, jen su volaká utahaná :sweat_smile:
krásný pátek :dizzy_face:
4. zář 2008 ve 21:38  • Odpověz
ahoj cori, tak koukám, že máme celý téma jen pro sebe :grinning: já jsem chodila do březnovek, měla jsem termín porodu 31.3. tak si představ, nedalo mi to a zašla jsem ráno k doktorce, protože v pondělí jedem na dovču, tak pro jistotu...a dr. zjistila, že má malá zánět nosohltanu :unamused: ale prý už to ustupuje. Proto chudinka nepřibírala a byla plačtivá. Tak jsem nakonec ráda, že jsem tam šla a vím co se děje. Já byla dneska asi po 5letech ve městě, s kamoškou, tak jsme si daly pořádně do nosu obídek ve zdravé výživě a na Zelňáku jsem koupila fíky a borůvky a čekáme na tátu, že si dáme do nosu. Taky jsem pěkně unavená...vedro jak blázen :wink:
5. zář 2008 v 17:13  • Odpověz
Ahojky dzej, no jo, budeme tu sólovat, třeba se někdo přidá :wink:
Jujda, malá má zánět nosohltanu? A z toho se nepřibírá? Nebo asi moc nepapala... Jé a kam jedete na dovču? My jsme teď zase na víkend u dědáčků, teď vyrazili s malou na prochajdu, konečně je příjemně. Ale byl to dneska zase pařáááákkkk :rolling_eyes: :sweat_smile:
Dzej, taky Sabulka hodně slintá? nebo už máte zuby? Malá furt dělá jakoby bezzubou babičku, spodní ret schovává do pusi, asi ju svědí dásínka, že?
5. zář 2008 v 19:10  • Odpověz
cori, no ne že by z toho nepřibírala, ale víš jak to je s nemocema .Asi ani neměla chut moc jíst. Jedem jen do Beskyd, pronajali jsme si tam chalupu tak se moc těším. Snad budou houby a borůvky. Kvůli tomu jsme kupovali ten babyvak, protože s kočárem by to nešlo. Jo, malá slintá už od 2měsíců hrozně moc. Zuby zatím nic. Ona si zas jakoby tou pusou prdí, vytahuje spodní ret. A dneska jsem ji měla na klíně v polosedě a ona si sedla do roviny. Máte už sporťák nebo pořád jezdíte s hlubokým? Dneska je u vás příjemně? V Brně hyc neskutečnej. A zítra má být ještě hůř
5. zář 2008 ve 20:18  • Odpověz
ahojky,
tak dneska je zase venku zase vedro :confounded:
zatím pořád jezdíme v hlubokém kočáře, ale je fakt, že nevím jak se tamještě dlouho vlezeme. Vy už jste ve sporťáku? Kajka už taky nechce být v polosedě, pořád se posazuje a když nevidí, tak se vzteká, holky už jsou zvědavé, co?
To je prima vyrazit takhle na chalupu, kdoví jak budou houby, když opřádně nepršelo, ale už by trošku skápnout mohlo, spíš v noci :sweat_smile:
6. zář 2008 v 09:29  • Odpověz
ahoj,
jo, vedro na padnutí a my nemůžem k vodě, kvůli tomu nosohltanu :angry: Já jsem dneska vytáhla sporťák. Chtěla jsem to zkusit a malé se tam líbilo. Navíc ho můžu dát skoro do vodorovna a je pěkně vzdušnej, takže korbáč schovám a necháme jen sporťák. Snad jí to neublíží na páteř. :pensive: Na chvíli jsem jí to i zvedla, takže seděla jako v autosedačce a koukala a smála se. Už jsem ho měla vytáhnout dřív. Doufám, že na těch horách bude chladněji, jinak můžu nechat babyvak doma :confounded: tak hezký zbytek soboty :wink:
6. zář 2008 v 16:54  • Odpověz
Myslím, že pokud máš sporťák uplně na ležačku, tak jí to neuškodí :wink: a je fakt, že Kajce by se taky nejvíc líbilo v sedu, ale holt si musí ještě počkat, možná i proto začíná být v kočáře protivná, když toho moc nevidí :fearful:
No jo, snad ty vedra nezůstanou, už se těším, až bude trošku chladněji, zase né moc, no tak akorát, furt bysme vymýšlaly :grinning:
Tak hezké baleníčko a ať tam máte hezké počasí, jedete asi až v pondělí, že?
Tak to se tu ještě asi potkáme :wink:
Jakou teď máte velikost oblečení? My ještě něco i 56, ale teda tak tak, spíš už teď dávám 68, ale bodíčka 62 - tych mám totiž nejvíc :sweat_smile:
6. zář 2008 v 18:13  • Odpověz
cori a proč ji taky nedáš do sporťáku? Jo, jedem až v pondělí. No oblečení...něco 56 a něco i 74, nevím jak to číslujou. Ale většinou tak jak píšeš ty. Ale co máme problém, tak u kalhot je vždycky strašně těsná guma..a to je Sabula hubená, nechápu, jak to tak blbě šijou. Musím všechno párat a dávat novou volnější gumu :angry:
6. zář 2008 v 18:27  • Odpověz
a jak vám jde to pasení? Už pasete v pohodě??
6. zář 2008 ve 22:03  • Odpověz
dzej, pasení je u nás pořád ouvej :( ležení na břůšku se jí vůbec nelíbí - vždy je to s řevem, občas tak minutku vydrží kukat, ale nelíbí se jí to a to před ní všichni děláme opičky a rozptylujeme, už ani na baloně se jí nelíbí, chjo :fearful: :frowning2: , leží na předloktí, ale nezvedá se, hlavička myslím, že dobrý, jen ty ruky se nechcou zapojit :rolling_eyes: rehabilitaci jsme nedostaly a to sem dr. říkala, jaký s tím máme boj :angry: , tož nevím, na kontrolu deme až v půl roce, tak snad se to zlepší...
nejhorší je, že ju dycky tím pasením naštveme a rozhodíme, takže je pak protivná... snažím se ji dávat co nejvíc, ale když výletíme či návštěvujeme, tak raděj vynechám :sweat_smile:
a jak to de vám?
7. zář 2008 v 10:52  • Odpověz
Dzej, krásnou dovolenou, užijte si :wink: a pak zase pokecáme :grinning:
7. zář 2008 ve 20:07  • Odpověz
ahoj coriven, tak jsme z dovči doma...ještě bych to protáhla :slight_smile:
dneska jsme byli na druhé HEXE, malá má rýmu pořád a ještě blinká, tak nás málem nenaočkovala. Jo my pasem dobře, už si tak na bříšku i hraje, ale dlouho ne. Pomalu se poohlížím po příkrmech. Teď za týden přibrala jen 30g...prý je to tou nemocí :angry: co vy, máte se??
15. zář 2008 v 16:05  • Odpověz
Ahojky dzej, vítej doma z dovči, to věřím, že bys ještě protáhla :wink: vrátit se do takového počasíčka, že nic moc, ale snad se nám ještě babí léto ukáže :wink:
Kajka teď začala taky trochu ublinkávat - teda spíš, jako by házela šavlu - po jídle, chmm snad to přejde. My se máme moc prima, měli jsme teď o víkendu vinobraní, trošku burčáčku sem si dala a malá v noci juchala a jásala, oj oj :sweat_smile:
Čas příkrmů se blíží, hmm a malá teda moc nepřibrala :confused: , ale to se určo zlepší, snad jim ty lžičkové papky budou chutnat :wink:
Budeš vařit či kupovat?
Měj se hezky a dej do albíka nějaké foténky z dovči :wink:
15. zář 2008 v 16:23  • Odpověz
jéé burčák, to bych si dala, ale netroufám si. Já jsem opilá i z nealko piva. jo, fotečky dodám, fotila jsem schválně i ten babyvak :sunglasses: jo?? Taky ti zvrací? Sabulka taky..už týden. Dr. nám na to dala pyridoxin, čtvrt tablety ráno a večer, nezabíralo to, tak jsme to dnes po domluvě vysadili a budu kojit častěji a míň a uvidíme. No příkrmy...asi teď ze začátku budu kupovat kvůli vyzkoušení, ale pak budu vařit. A jen když někam pojedem nebo tak, tak budu kupovat. Ale spíš si uvařím na týden, zamrazím a hotovo :wink:
15. zář 2008 v 17:50  • Odpověz
no já těch mojich pár loků taky hezky cítila, měla sem pocit, že se motám (to sem mohla vypít tak 1 dcl víc ne :sweat_smile: )
super, na fotečky se těším
no nezvracíme, ale spíš blibnkáme - ale tak nějak šavlovitě - no nebo je Kajka opatrná a nechce si poblinkat oblečení, vždycky to letí bokem, sem si vzpomněla na tebe, jestli to nebude nějakou virozkou, jak se ted tak ochladilo, tak začla víc pšikat a soplíkovat, tak že by nějaké ty hleny? a nebo se tak napucne, že to jde ven? no uvidíme, u nás je to nezvyk, před tím nikdy neblibkala :confused:
no já se teho vaření :confused: :fearful: obávám, moc kuchtík nejsu, ale tak snad to zvládnu :grinning: a je fakt, že s tím zamražováním to je dobrý...
my s mamkou teď zavařovaly jabka - přesnídávky, tak snad se nezkazí a vydrží, mně šmakovaly, tak snad i malej jednou budou, ale na ovooce má ještě času :slight_smile:
15. zář 2008 ve 21:50  • Odpověz
no my taky blinkáme, vždycky to vyhodí..jak píšeš, tak já nevím co to je. Rýma už nám ustává. Ještě jsme dali dr vzorek stolice, pro jistotu, malá začla strašně smrdět, tak jestli v tom nejsou nějaký paraziti či co říkala dr :angry: tak uvidím. Prášky žádný nemáme, prý mám kojit co nejvíc, aby dostala do sebe ty dobrý látky ode mně. Ve čtvrtek budou výsledky a pak by se nasadila nějaká léčba. No jsem z toho všelijaká. Máme začít chodit cvičit. včera jsme dostali druhou HEXU a naštestí v pohodě, tak aspoň tak.
No já myslím, že když uvaříš rýži a třeba kuře, tak to zvládneš ne?? A hodíš to na mražák, tak bude malá spokojená. Ty kupovaný nejsou špatný, ale lahvička stojí kolem 20kč tak to by padla asi celá mateřská jen na to.. jsi registrovaná v DM drogerii? Mají tam super slevy pro děti, už mi došla druhá kuponová knížečka
16. zář 2008 ve 14:33  • Odpověz
S čímpak začnete chodit cvičit?
Šikulky, druhá hexa za sebou, my deme na poslední v půl roce, to zas bude řevu :pensive:
Hm, to je fakt, že ty kupované sou dost drahé, škoda, jo budu muset začít kuchtíkovat :sweat_smile:
V DMku nejsem registrovaná, uvažovala jsem nad tím, ale my tu drogerku v městě nemáme :(, ale je to nějak časově omezené ty nákupy? Jednou za čas tam nakoupit chodím. Do kdy ty slevy platí?
Dzej, už jezdíte ve sportáku, neb ještě v hlubokém? My zatím v hlubokém, snad to ještě chvílu vydrží.
Když je teď taková kosa, co Sabince oblékáš? Asi už budu muset něco dokupit, ty chladna se objevily tak rychle, chjo
16. zář 2008 v 19:57  • Odpověz
coriven jakpak se vlastně jmenuješ? :wink: No my budem chodit cvičit normálně na ty gymbalony je to cvičení pro kojence, tak jsem zvědavá. Zítra jdeme poprvé, tak napíšu jaký to bylo. Už jsi koukala do alba na to nošení vaku?
V té DM první kuponová knížka platí do 30.6.2009 a ta druhá taky, takže pokud tam jezdíš jednou za čas tak v pohodě si to můžeš nakoupit ve velkým. Hlavně ta registrace tě nic nestojí, můžeš přes net...a i kdybys ty kupony nevypotřebovala, tak se nic neděje. Akorát tam musíš poslat rodný list, tak já jsem ho oskenovala a zamazala rodný čísla atd... je to na www.dm-drogeriemarkt.cz
No my střídáme sporťák, hlubokej.. teď v té zimě hlubokej. No a oblíkám bodíčko s dlouhým rukávem, mikinu, kalhoty, ponožky, čepičku a ještě ji mám v dece. Když je teplá tak ji trošku odkryju. Rukavičky musím dokoupit. Jak se oblíkáte vy? A v čem jezdíte?
17. zář 2008 v 18:05  • Odpověz
dzej díky za www adresu na dmko, asi se taky zaregistruju, stačí teda oskenovat rodný list malej a zamázlas všechny rodné čísla i to její? je fakt, že do teho nikomu nic není, že :sweat_smile:

jinak já jsem Jana, nejsi náhodou i ty Jana? :sweat_smile:

jůů tak to máte prima cvičení, pak popiš, jak to probíhalo, tady si fakt o všem můžu nechat jen zdát :unamused:
na vak sem koukala, de vidět, že se to Sabince líbí, spokojená schoulená, zkoušela sem to s Kájů, ale nějak nevím co s nohama, furt je má napnuté, ne a ne je pokrčit, snad na to časem dojde :grinning:

my zatím jezdíme jen v hlubokém, ale právě na zimu už se mně tam asi nevleze a ta naše sportovní verze asi není nic moc, tak nevím estli nepořídit pořádný sporták, chmm

Kajku oblékám do overalku - takového teplejšího - je prej na 6/9 měsíců, ale my ho máme teda tip top a to nejsme nijak velcí, chmm nevím kdo to odměřoval :fearful:
dnes u nás bylo 9 stupnů, kosa, ale Kája byla teplunká, tak snad se aklimatizuje rychle, sou to děsný výkyvy.
Rukavičky taky ještě nemáme, taky se po nich musím poohlídnout :sweat_smile:
17. zář 2008 ve 21:41  • Odpověz
ahoj Jani, jo, já jsem taky Jana :grinning: :grinning: cvičení bylo fajn. Sabince se to líbilo, pěkně spolupracovala. Mají to dobře zorganizovaný, posiluješ zároven ty i mimčo. Akorát teda je to na blbým místě, hledala jsem místo na parkování 20minut a stejně jsem pak musela valit 300m s autosedačkou a to se pěkně pronese...jsem si uvědomila, jak jsem ráda, že je Sabula drobnější :grinning: no a uvnitř taky špatný - málo místa, všude kočárky, no chaos...ale tak to bych toho asi chtěla moc :sweat_smile: No tady je taky kosa. Dneska jsme koupili rukavičky, takže zítra už dáme. Co jsem koukala maminám do kočárku, tak mají čepice, rukavice a ještě zimní fusaky, ale to je podle mně přehnaný. Jj registruj se, nic za to nedáš a do konce června přece určitě DM navštívíš :grinning: jo, zamazala jsem uplně všechno...oni to i tak píšou, že co nechceš aby viděli, že máš máznout. Oni jen chtějí vědět, že se to mimi opravdu narodilo, aby to někdo třeba nezneužíval, nebo nechtěl těch slev navíckrát. Však znáš lidi. :pensive:
Dneska malá celej den řve, je to hrůza, naštestí teď už usla, tak půjdu taky, v noci jsme moc nespali. Jak to máte v noci vy? Taky pořád kojíte po 2h??
18. zář 2008 ve 20:27  • Odpověz
Ahoj Jani :slight_smile:
většinou si malá dá tak 5 hodinek spánku a pak jedem po 2 hodkách (dneska sem přes den párkrát kojila i co 1,5 - uááá), ale když je venku, tak zase vydrží aj 3, takže jak kdy. Ale vydržíme v pelechu ležet tak do 9, naštěstí, malá si povídá a já dospávám :grinning:
dík za tip, tak to DMko zkusím
hmm to je fakt blbý, když není parkoviště u toho, ty vajíčka sou fakt děsně těžké aj bez mimča se pronesou (nebo spíš se blbě nesou)
já dávám spíš takový overalek než fusak, ale jak kdy, asi podle toho co mám zrovna po ruce a kam jdem :slight_smile:)
na víkend jedem k MM rodičům, aby si malej zase užili, byli na dovolené tak už se těší
Jani a Sabinka už se při pasení na ručičkách i zvedá? no nám to totiž furt nějak nejde a nejde, vydrží max. 1 min. bez řevu a pak už nejde utišit¨, chjo
18. zář 2008 ve 22:14  • Odpověz
jo, my taky ležíme tak do 9h a večer chodíme v 19-20h spát. Takže si taky nestěžuju. :grinning: No při pasení se nezvedá. Je opřená o lokty a kouká, má v ruce něco a hraje si, nebo to dává do pusy. Pak třeba položí hlavu a zas zvedne. Ale jako, že by se držela země jen dlaní, to ne. Vždycky je o lokty. Ale ted když ji mám na sobě opřenou, tak se zvedne a sama chviličku sedí, to je super. A pořád něco blekotá :grinning: tak si užijte víkend. My budem doma a jestli bude hezky tak zkusíme nějakej výlet :astonished:
19. zář 2008 ve 12:50  • Odpověz
tak teda zvedá se i z loktů a je opřená jen o dlaně :wink: teď to udělala
19. zář 2008 ve 13:31  • Odpověz
ahojky, tak už jsme se přemístili :slight_smile: Kajka je dneska nějaká rozmrzelá, špatně se jí zase usíná :frowning2:
Sabulka je šikulka a už se ti přeguluje? My zatím jen na boky, asi se jí na to břůško nebude ještě dlouho chtít :fearful:
Když ji máme na sobě tak se taky o loktíky zvedá, ale na tom břůšku nic :confounded:
Teď ještě máme klid - zatím nám nelozí, ale jak se rozlozí to budou fofry, ale taky větší zábava, stejně je to supr, jak ti prckové pořád dělají pokroky :wink:
A kam budete výletovat?
19. zář 2008 v 19:38  • Odpověz
ahojky Jani, ne nepřetáčí se. Jen na boky. Dřív, když se jí nelíbilo na bříšku, tak se přetočila zpět na záda, ale teď už zas nic. A neleze. Jen když ji mám na sobě a ležíme, tak mi leze až na hlavu. Já si myslím, že bude taky pohodlnější. :grinning: moje máma říkala, že já jsem taky byla :astonished: No je to mazec, nedávno jsem ještě počítala kolik mi chybí měsíců do porodu a už mám skoro půlroční mimčo :sweat_smile: a co tatínek Kajky, stará se? Sabinky jo, na dovolené se staral skoro pořád, zatím ho to baví, tak jsem ráda :grinning: :grinning:
No ještě nevím kam na výlet, my vždycky podle toho jak se vyspíme. Jsem si říkala na loďku k Janovu hradu, ale asi bude na to už zima, tak možná jen na Pernštejn, nebo tak nějak po okolí. To je vždycky u nás hrozný něco vymýšlet, už dochází nápady :confounded:
19. zář 2008 ve 20:15  • Odpověz
autor
ahojte holky :grinning:
20. zář 2008 v 11:22  • Odpověz
Ahojky ivulindo, to je fajn, žes za náma zavítala, jak se máte holky?
Jani, vy často výletíte, co? My tak nanejvíš k dědáčkom :slight_smile:) a po tom našem městéčku, MM neřídí a no nemáme ani auto, ale naši nám půjčí, když potřebujem, takže by se dalo.
Jirka se o Karolínku stará suprově, myslela sem, že třeba nebude chtít přebalovat, ale zvládá to. Z malé je nadšený a Kája jako správná ženská si ho už prostě omotala kolem prstu :grinning: A o víkendu stává i malej i v noci, přes týden když chodím do práce, tak to po něm nechci, ale ty víkendy ať si taky užije :sweat_smile: , Kája má totiž v poslední době tak kolem 4 ranní rozkecané a nějakou chvilku to trvá než se uklidní a zase zabere.
Hezkou sobotu. :dizzy_face:
20. zář 2008 ve 13:21  • Odpověz
autor
ahoj cori,máme se dobře.počasí už se zkaziolo co a je škaredě a zima :frowning2:,ale těším se na zimu,ale musí být sníh...co jinak ty děláš?a co malá?? :slight_smile: Ty chodíš do práce nebo to je tady tak napsané: A o víkendu stává i malej i v noci, přes týden když chodím do práce, tak to po něm nechci, ale ty víkendy ať si taky užije

Měj se :slight_smile:
20. zář 2008 v 15:56  • Odpověz
ahoj Cori, jojo, my furt na výletě někde trajdáme. Ty jo, dneska ale byla taková zima, malé jsme dali čepici, rukavice, boty...hrůůůza. Hihi Sabinky táta je taky Jirka :grinning: :grinning: my to máme taky tak pěkně zařízený. O víkednech ráno se táta sebere se Sabulou a pesanem a jedou do lesa a já si pěkně spinkám ještě 2 hoďky :grinning: Je to fajn, když chlap pomáhá. Co jsem četla tady nějaký témata..nedovedu si to představit.
Táta teď koupe a už slyším jak malá nadává..asi ji oblíká bodíčko, to ona nemá ráda oblíkání :grinning: :grinning:
20. zář 2008 v 19:05  • Odpověz
ahoj Ivulindo, jak se daří? Máte už zoubky? A co příkrmy, co všechno už baštíte??
20. zář 2008 v 19:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.