• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokec o dětech

(Zamčená)
26. června 2010 
Jani, taky ta naše ženská nesnáší oblékání, ale to asi přejde a pak na sebe budou navlékat co najdou :sweat_smile: , hi to je dobrý, že tvůj je taky Jirka :wink: , je fakt, že když máte pejsana, tak musíte chodit ven častěji, to my se někdy dopolko vůbec nedokopem :sweat_smile:
Ivul - hi no to sem měla asi překlepy :slight_smile: já do práce nechodím, myslela sem MM, teda a to nebyl ani večer a já tak překlepovala :grinning: musím si to začít po sobě číst, jak vidím, občas píšu bléboly :sweat_smile: :astonished:

Karolínka se teď projíždí s dědečkem, takže máme pohodu klídek aj sem se dneska krááásně dlouho vyspala :grinning: , je to fajn, když může prcka někdo přechytit.

Holky, co plavání? CHodíte se svýma princeznama? Mě docela namotivovaly diskuze tu, tak se zkusíme u nás nahlásit, škoda jen, že to vychází na zimu, snad to neodmarodíme :fearful:

Hezkou neděli :dizzy_face:
21. zář 2008 v 10:46  • Odpověz
autor
Ahoj dzej no zpubky s ezatím prořrzávají,ale budou co nevidět oba dva nahoře.příkrmy baštíme už od 4měsíců jelikož není kojená od narození.Adélka papá už všechno :grinning:
21. zář 2008 ve 12:49  • Odpověz
autor
cori já jsem si myslela,že to byl nějaký překlep,ale to nic :wink: na plavání teda nechodíme,ale otec pracuje na bazénu takže jednou v týdnu v neděli jdeme plavat,ale takhle jako že by jsme chodily přes týden a učila nás nějaká učitelka tak to ne!
21. zář 2008 ve 12:52  • Odpověz
ahoj holky, no my taky neplavem, čekáme na tu poslední hexu, ta bude až v půlce října. Právě zvažuju, jestli začít chodit ještě na zimu nebo až na jaře. Ale určitě chci chodit. Hlavně máme to hned pod barákem, takže uplně super. To cvičení se jí taky líbí, asi bude mít ráda lidi :wink:
No já už ty příkrmy chci zkusit. Teď za měsíc a půl přibrala jen 400g to je dost málo, sice je nachlazená, ale tak přece by měla přibírat aspoň trochu. Ale nevím co jí mám dát jako první??
21. zář 2008 v 17:34  • Odpověz
dzej
Ahoj, s tou hexa cekas jen tak nebo se to plavani musi kvuli ockovani posunout? Taky jsem chtela s mimi chodit, ale nema jeste ani prvni davku, ceka ji pristi tyden.
21. zář 2008 v 19:08  • Odpověz
cerstvamama no dr říkala, že je to lepší až po tom očkování, ale znám spoustu lidí, co chodí hned plavat. Já jsem se rozhodla, že počkám, protože vím jak je to s čistotou vody, tak pro jistotu... :wink:
21. zář 2008 v 19:12  • Odpověz
ahojík :dizzy_face:
čerstvámamo :slight_smile: u nás to funguje tak, že od 2 měsíce chodí koupat domů do vany, od 3. měsíce se chodí do van - kde se pomalu snižuje teplota vody a po každém mímu se voda vymění a až od 6. měsíce se začíná chodit do bazénu
dzej - taky právě zvažuju, jestli začít chodit teď (volno je až v listopadu) a nebo to nechat na jaro, paní z plaváčku mně doporučila, že čím dřív tím je to pro mímo lepší - prej se tak ještě nebojí a taky je to lepší pro imunitu (to mně potvrdil i známý doktor), takže asi začneme už v zime, tak snad to neodstonáme :confused: :fearful:
dzej, hmm to Sabulka moc opravdu nepřibrala, co ti na to dr. řekla? ale zase asi spaluje víc energie, my teda právě za měsíc přibraly 1 kg. ale vy jste určitě živější než my :wink:
21. zář 2008 ve 21:23  • Odpověz
jj tady v Brně je to tak taky s tím plaváním. No já jsem si říkala, že plavání ve vaně stačí doma a že budem chodit na ten bazen, aby byla mezi dětma. No, pro imunitu to bude určitě lepší...je to jak u dospělýho.
No Sabula je teda hodně živá, furt se motá, ruce, nohy, pořád to někde lítá. Dr neřekla nic, 29.9. jdem na kontrolu váhy a když bude malá a bude ještě blinkat, tak půjde na UTZ..a nějak se to začne řešit, ale přijde mi to docela dlouho..koupila jsem Bebu a snažila se jí to dát, ale vůbec nechtěla..jen prso. Asi to bude těžký. Tak holky radily, at už dám mrkvičku, tak to zítra zkusím.
Cori, už jste doma? To teda utekl ten víkend,cO?
21. zář 2008 ve 21:28  • Odpověz
Ahoj holky, jestli můžu doporučit, tak začněte chodit plavat co nejdřív. Myslím kvůli otužování - imunitě. My chodíme už od 6 týdnů (nejdřív vaničky a teď jsme začly na bazénu) a tyhle studený dny, jak to zatím vypadá, omarodím já a malá bude v pohodě. Teda doufám, že ji ještě nenakazím :confounded: .
21. zář 2008 ve 21:42  • Odpověz
21. zář 2008 ve 22:08  • Odpověz
dzej, tak ať to dobře s malou dopadne a začne přibírat, no mlíčko je mlíčko :sweat_smile: , třeba jí pak zachutná i UM, my s tím začaly a ¨tak sem se bála, že pak zase nebude chtít mateřšké, ale naštěstí jí šmakuje do teď :wink:
dzej, jo už jsme doma, bylo to surp, dědáčci si s malou vyhrají a pohlídají ji, tak sem se i prospinkala a odpočala, ale zítra to zas bude - když kolem ní furt někdo je, tak si pak jen na mě těžko zvyká, holt by furt chtěla společnost :grinning:
maakule, taky to tak vidím, já určitě lehnu a malá se bude zvesela rochnit :sweat_smile:
certvamama - nee, neznáme my jsme odjinud, možná oslov přímo Pražandy
21. zář 2008 ve 22:27  • Odpověz
ahoj Jani, no tak UM ani omylem, ale dneska snědla 3 lžičky mrkvičky a tak jí to chutnalo, až jsem se divila. Zítra snad už budou ty výsledky stolice a někam se to pohne. Začíná mě ta dr. štvát. Začnu pomalu s těma příkrmama a uvidíme...jinak dneska nám už došly náušničky, objednávala jsem bílý zlato, jsou krááásný. Tak přes noc budou v lihu a ráno je nasadím. Dneska jsem si udělala radost a koupila super podzimní bundu a koukám, že se má oteplovat :grinning: :grinning:
22. zář 2008 ve 20:47  • Odpověz
maakule, my čekáme na třetí HEXU a pak taky jdem do toho :wink:
22. zář 2008 ve 20:58  • Odpověz
Ahojky Jani, taky se už těším, až Kajce začnu dávat první lžičky :slight_smile: tak snad jí to bude taky chutnat. Dneska sme namrazily mrkev, cuketu a rajčata ať má domácí bio :slight_smile:
CHm oni to ti dr. občas vidí jinak než my, ale přeju vám, ať josu výsledky dobrý :wink:
Jé a Sabulka bude mít nové naušničky, my dostaly od kmotřenky a taky už se docela těším, až je bude mít v oušku, my zatím teda furt ani pichnuté uši nemáme, se bojím, že jak nám je pak pichnou tak si to malá už bude táhat :confounded: , tož nevím, na co ta naša dr. furt čeká :angry:
asi na to plavání začneme chodit už ted v listopadu :slight_smile: už se aj těším :sweat_smile:
22. zář 2008 ve 21:17  • Odpověz
cori, tak ať jí to píchne už teď...ona nechce? A co ta vaše kontrola s tou ledvinou? Kdy jdete?
No mrkvička chutná, je to super ji pozorovat. Dneska už měla i hovínko s aromatem mrkve :grinning: :grinning: zatím nevidím žádnou alegrii, tak snad to bude dobrý. Udělalo se krásný počasí, co??
23. zář 2008 ve 12:03  • Odpověz
autor
zdravím vás :grinning:
23. zář 2008 v 19:25  • Odpověz
Ahojky,
chmm dr. nechce - prej až po třetí hexa, no uvidíme, to bude Kája ale vyvádět :rolling_eyes:
s ledvinkama jdeme až v půlce října, ale už aby to bylo za náma, chmm, snad t bude dobrý.
Tak vy už tak baštíte, to musí být paráda :slight_smile: A jak dlouho budeš dávat Sabulce jen mrkvičku, ono se má asi nějakou dobu zůstat na jednom druhu zeleniny, že? a pak zkooušet další, no zatím nic nevím, tak budu muset začít študovat :slight_smile:))
ahoj ivul :slight_smile:
23. zář 2008 ve 22:30  • Odpověz
Ahoj Ivul
Ahoj Cori, dneska jsme měli sraz z diskuze Brno a okolí, to bylo super. Akorát nám pršelo. Jo, ty ledvinky budete mít určitě dobrý. :wink: No říkala jsem si, že do neděle zůstanem u mrkve a příští týden přihodím bramboru a další už masíčko a pak budu zkoušet další zeleninu a tak. Dneska snědla půl přesnídávky té mrkve, šikulka ani nebyl kolem ní binec :grinning: :grinning: No ale kojím furt dál jako bych nedávala mrkev...budu se snažit co nejdýl, i když mě to teda teď docela bolí. Sabulka má tvrdý dásně, mám pocit, že se klubou zoubky. :grinning:
Jak jste na tom vy??
24. zář 2008 v 19:47  • Odpověz
Ahojky Dzej,
Sabbulka je šikula, že tak baští. My zatím pořád kojíme, ale jedem stále 2 hodky, občas se zadaří prodloužit na 3, ale to je fakt vyjímečné... My zase přibíráme dost, budeme mít už skoro osm kilo, tak si říkám, že je naše asi leňoch, když skoro nic nespaluje a nebo mám místo mléka smetanu :grinning:
A maso už se může dávat tak brzo? Je fakt, že to kojení je nejvýhodnější - nic se nemusí chystat, ale zase už bude potřeba přidávat jiné vitamínky. Mně teď padají strašně vlasy, asi už mně chybí ty správné látky, chmm a nebo je to podzim :sweat_smile:
A zatím mrkvičku kupuješ? Si právě říkám, jestli už nezačít, když ji ještě máme v zemi a je krásně čerstvá a nebo počkat až do těch šesti měsíců?
A kde ste se s holkama scukly? To vás bylo určitě hafol :wink: , je to prima vidět se na živo, že?
Taky mě Kajka občas pěkně hryzne dásněma, párkrát sem aj u teho vyjekla a teď mám pocit, že když zase rafne tak už čeká, co já na to budu říkat :slight_smile:) to sou fištróni :wink:
24. zář 2008 ve 20:05  • Odpověz
ahoj Cori, ty jo 8kg tak to je teda šikula. My máme 6200g a 65cm :slight_smile: Teď 3 noci vstáváme po hoďce a půl, dneska ve 4 ráno, už nám lezou zuby.... No dr mi říkala, že jo, to maso...Mě vlasy taky strašně padají a taky mi je Sabulka strašně škube, kolikrát jeknu bolestí :astonished: Já mrkvičku kupuju v DM bio, je výborná. My bohužel zahradu nemáme, tak kupuju v lahvičce. Už to jen ohřeju. Spapká půl přesnídávky. Já si myslím, že klidně můžete začít taky. Ale neomezovat to kojení. Já to taky tak dělám. Před poledním kojení jí dám tu mrkvičku a pak ještě nakojím, takže to má jako bonus navíc :grinning: Ty kupovaný první lžičky jsou už od 4 měsíců, takže tím Kájce neublížiš. Byli jsme v Rajhradě na žebírkách. bylo nás 6 a 8 mimin byla to sranda. :grinning: :grinning:
25. zář 2008 v 16:51  • Odpověz
Ahojky Dzej,
no právě mně připadne, že je Kajka docela těžoň :slight_smile:, tak snad to pak vyběhá :sweat_smile:
Je to prima se takto sejít a to jste měly všechny stejně sttaré mimča?
My taky zahradu nemáme (zatím :sweat_smile: ), ale u našich, ale občas s ní našim pomůžem :wink:
Dneska byla jak mílijus, přijela za náma kamarádka a asi Kajce padla do oka a ta by jí furt něco povídala a předváděla se, no až sem žasla. Ale možná to bude i tím, že se víc prospala, jak málo spí přes den, tak bývá taková protivnucha protivná. Jen nevím jak ju pořádně ukceat, aby spávala víc, když nechce, tak prostě spát nebude :sweat_smile:
25. zář 2008 ve 22:33  • Odpověz
Ahoj Cori, tak my teda v noci vstáváme po hodině a půl a malá plače, asi jí lezou ty zuby. Má nateklý dásně :frowning2: měla i teplotu. No na tom srazu byli mimča od 3 do 8 měsíců, takže tak nějak hodně podobný :astonished: Mám v albu odkaz, tak se můžeš podívat na fotky.
My jsme dostali od tchánů mrkvičku, tak jsem to povařila v páře a zkusím jí to zítra dát, jestli jí poleze nebo ne :pensive: tak já zas jdu, jsem teď nějaká unavená, snad to za pár dní přejde :sweat_smile:
27. zář 2008 v 18:53  • Odpověz
Ahojky Jani,
tak jak Sabince chutnala domácí mrkvička? Já s těma příkrmama asi počkám až po návštěvě dr., no uvidím estli to vydržím :slight_smile:
Už tě únava opustila a přes víkend sis odpočala? Konečně vysvitlo sluníčko a bylo př¨íjemně, snad to nějakou chvilku vydrží. My sme furt procházkovali. Nebolí tě záda? Mě teď v poslední době furt bolí a čím dál tím víc, chjoo, holt malá už se pronese a já ty moje ručénky nemám moc silné :sweat_smile:
Teda to vstávání po 1,5 hodce nezávidím, to bych byla taky unavená, už i tak jsem teď docela rozlámaná, jak občas u kojení usnu v postleli s malou, tak se pak třeba probudím tak za hodku a celá bolavá, chmm.
29. zář 2008 ve 20:19  • Odpověz
Ahoj Jani :grinning: jo, víkend byl super. Počasí krásně vyšlo. Byli jsme na Janově hradě, lodí jsme jeli k Minaretu a zpět kočárem s koňma. Sabinka koukala jak divá. Záda mě bolí taky, ale mě bolely i před těhu třeba když jsem vysávala nebo tak..a teď je to horší, třeba když přebaluju na nižším stole nebo jsem dýl ohnutá. Pořád vstáváme po hoďce a půl v noci nevím co se děje, jestli ten spurt nebo zuby, ale nejsou vidět, tak teda nevím. Už si pomalu zvykám :pensive: Kájka spí s váma v posteli? A plánujete ji dát do dětskýho pokojíčku až přestaneš kojit? Hezký večer
29. zář 2008 ve 20:38  • Odpověz
Ne ne, nespí s náma v posteli, jen při kojení si ji beru do pelíšku (když nám už konečně de kojit i v leže - ze začátku to nešlo) no a já většinou usnu a Kája teda taky :sweat_smile: i když se občas probudí, prisaje a zase usne a já právě jak paragraf se kolem ní stáčím a ležím nehnutě a pak su celá rozlámaná. Jak se probudím, tka ji hned přesouvám do postýlky, ale někdy fakt zaberu natvrdo :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Vy jste fakt dobří výletníci, to má Sabulka zážitky, já bych taky jezdila ale MM neřídí a ani auto nemáme :frowning2: , naši teda půjčí, ale vždy to nevyjde :unamused:
A dáváš Sabince nějakou kašičku na noc? třeba by ji to víc zasytilo a nebo je to fakt ten spurt - šak uvidíš jak poroste. Nás to asi taky brzo čeká.
Pokojíček Kajce dělat nebudem, sice teď místo v bytě máme, ale chystáme se stěhovat (k našim :cry: :confounded: ) takže budou stísněné prostory - chystáme se stavět, tak proto to stěhování, kdybysme nemuseli kvůli financím, tak nikam nejdu :sweat_smile:
Sabinka už má pokojíček?
29. zář 2008 ve 20:52  • Odpověz
autor
Ahojky :slight_smile: cori čtu,že chcete stavět,jj je to lepší si být ve svém.Manžel zdědil barák po prarodičích takže se taky budeme stěhovat na barák,ale nejdřív si to musíme předělat k obrazu svému,takže dát nové plastové okna,dveře,vymalovat atd.ale už se těším,tak do tří let bysme se měli stěhovat.A to pak bude mít Adélka svůj pokojíček...

Co jinak jak se máte?
30. zář 2008 v 11:27  • Odpověz
ahoj holky, můžu se přidat, nebo jste už zformovaná uzavřená skupinka? :slight_smile:
30. zář 2008 ve 13:31  • Odpověz
ahojky holky. Pepibubu, jasně, přidej se, budem jedině rády. Jsme tu s Coriven většinou samy :grinning:
Cori a na jak dlouho to bude to stěhování k vašim? Jasný, svoje je svoje. A kde chcete stavět, někde u vás? Sabinka spí s náma a asi ještě dlouho bude, uvidíme. Jednu místnost volnou máme, tam chceme později ložnici, protože je malá a tam kde jsme teď tam bude dětský pokoj. Dneska dostala brambory s mrkví, už jí to tolik nejelo jako samotná sladká mrkvička, ale zblajzla to :grinning:
30. zář 2008 v 16:12  • Odpověz
Ahojík :dizzy_face:
jasně pepibubu přidej se, jak píše dzej jsme tu většinou samy, ale každá mamča na pokoce je vítána :wink: můžeš nám napsat jakou míru a váhu měl Pepíno, když se narodil a jaký byl porod?
Jo stavět chceme u nás, pozemek už máme a ted se plánuje, chceme skoro pasivní dům :sweat_smile: , takže je projektování na dýl :angry: :fearful: . Zatím sme ve svém, takže pohoda, ale asi v létě půjdeme už k našim a budem byt prodávat. Doufám, že u našich dlouho nebudem :sweat_smile: , ale asi min. rok, chjoo, ale co naděláme, tak tam budem jak sardinky, ale zase budem snad víc makat na domečku, vydina domku je zatím v nedohlednu, ale už se táááákkk těšímmm.
Ivull, já bych hned něco rekonsturovala :grinning: , to je fajn, že jste domeček zdědili, hlavně pro děcka je prima být na baráčku, ale je to asi o zvyku :wink:
Dzej a mrkvičku s bramůrkou jsi uvařila a pak rozmixovala?
30. zář 2008 v 16:51  • Odpověz
ahojky, cori no já ty příkrmy zatím kupuju... Než vyzkouším všechno tak to budu kupovat a pak teprve vařit. Když jsem zkoušela domácí mrkev, tak to dalo tolik práce, že se mi vyplatí to koupit. :sweat_smile: Až pak budu vědět co jí chutná a nedělá problém, tak budu vařit ve velkým a mrazit.
Jo holky, dům je dům, zvlášť pro děti. Já když vidím, jak si tady hrají před panelákem na silnici je to hrůza. My máme chatu, ale je v lese takže taky pro děti není dobrá, tak to chcem vyměnit za chalupu a dávat ji taky do kupy. Snad to brzo vyjde. V létě už bysme tam chtěli začít dělat :wink:
30. zář 2008 ve 20:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.