• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokračujeme ve třech

(Zamčená)
2. března 2010 
Holky - takhle bychom se nikam nedostaly :grinning:
Založila jsem teda nové téma - takže Markusko, Barico šup sem. Samozřejmě pokud se bude chtít přidat kdokoli další a "blábolit" s náma o dětičkách - je vítán :grinning:

Dám sem poslední 2 příspěvky, abysme neztratily nit.

Od Barici:

No jo, jsme flákačky
To muselo být dobré ty masáže, máš dobré, že bydlíš ve velkoměstě a máš takové možnosti. Já bych toho taky využívala...

My kojíme přes den stále co dvě hodiny, a to maximálně, protože dýl mi malá nevydrží. No a k večeru se to taky zkracuje, někdy až na hodinu ale zase mi spí od 9 do 6, nacucne se a spí do 9

My taky poslední dobou občas chodíme s písničkou domů, přitom mi v kočárku nikdy neplakala... ale ona si prostě usmyslí, že má tak strašnej hlad, že to prostě už dýl nevydrží

Plínky jsou trochu tvrdší, to máš pravdu no ale zatím mě to od slizu neodrazuje

Objednala jsem na zkoušky jedny AIO gro baby tady od jedné holky z koníka, tak jsem zvědavá

Od Dorinka:
Holky - já jsem tak nachcípaná, že si i přes den chodím lehnout s Kristýnkou. Byla tady u nás švagrová a byla nachcípaná a já jsem to od ní chytla Někdy mě to příbuzenstvo fakt se... Mě by nikdy nenapadlo jet někam nachcípaná a už vůbec ne, když vím, že tam bude mimino Malá zatím drží, snad to ode mě už nechytne, když to nechytla doteď - od víkendu.

Jinak já piju cca 2 litry denně a jen neslazenej kojící čaj + vodu. Zatím teda jakž takž kojíme. Některej den nedám Nutroš přes den vůbec ( jen na noc) a někdy (jako dneska) ho musím aspoň jednout dát. Navíc jak jsem teď marod a jsem unavená, tak odstříkám večer po 3 hod. pauze jen 30 ml. - z obou.

U nás je jarooooo - je tady nádherně, chodíme ven, ale poslední 2 dny jsme se taky vracely s muzikou. Ale nevím jestli od hladu, spíš mi přijde, že je malý vedro - dneska ji zkusím míň ustrojit a uvidim. Včera byla úplně spocená, když jsem ji vybalila z kočárku

Barica- město je výhoda, co se kultury týče, a vůbec všelijakejch akcí s dětma, doktoři nablízku, obchody nablízku.... To máš dobrý. Ale já bych asi neměnila, vyrostla jsem na vesnici a jsem tady zvyklá. Už se těšim, jak vylezu s kafem na zahradu a malá se bude batolit kolem Ale když člověk nemá k dispozici auto a nemá papíry, tak je vesnice naprd. (naštěstí mám oboje)

Kosmodisku nevěřím, kdyby to fakt fungovalo a byla to osvědčená metoda, tak to budou doporučovat i doktoři. Nejlepší (a jediný řešení) je asi fakt pohyb Blbý je, že přes den není moc času a večer jsem kolikrát ráda, že sedim

Holky - tak už vám taky padaj vlasy?? Já doufám, že to brzo přejde, nebo fakt vyplešatim. A taky se mi hrozně mastěj - musím si je umýt ob den. A i tak se mi zdaj pořád mastný V těhu jsem měla tak krásný vlasy, lesklý, hustý - stačilo umýt 2 x do týdne, vůbec se mi nemastily. A teď ??

Holky - už pomalu začínám litovat toho, že malá neleží jako placka na jednom místě. Strašně jsem se těšila, až se začne trochu pohybovat a každej mi řikal - počkej, ještě budeš ráda vzpomínat, jak jen ležela na zádíčkách
Tak už je to tady - překuluje se na obě strany - na zádech prostě ležet NEBUDE - a na bříšku se ale ještě nikam nedostane, hrabe kolem sebe rukama, kope nohama a heká, nemůže se nikam dostat a tak začne řvát. Tak ji dám na záda a to je ještě větší řev, protože ona prostě na zádech ležet NEBUDE, vždyť mi to snad jasně ukázala, že na zádech ležet nechce, néé Takže ji celej den furt překuluju a uklidňuju a už se těšim, až se dokáže odstrčit a někam se dohrabe. V postýlce se odstrkuje od špryclí a přestrká se na konec postýlky a zase spátky, ale to ji nestačí. Ona chce na zem a pohybovat se chce. Je jako pytel blech, i když leží chvilku na zádech, tak u toho hrozně mává rukama a nohama. Jen když jí dám do ruky hračku, tak se začne pekelně soustředit a chvilku si ji přendavá a zkoumá, pak ji zahodí a je to všechno nanovo Už se fakt "těšim", až začne chodit, to abych si ji uvázala na vodítko :grinning:
1. bře 2010 ve 21:19  • Odpověz
autor
Takže - ve středu jdem na 3. Hexu - tak doufám, že to bude mít následky úplně minimální, už při druhý hexe to bylo daleko lepší.

Jinak teda jsem pořád nastydlá a nemůžu se z toho vyhrabat. Ach jo, chtělo by to vyležet :frowning2: Ale kde na to vzít čas?? Malá se teď budí už v 6 hodin, někdy ještě zabere a podaří se mi ji "ukecat" aby vydržela ještě aspoň do 8. Ale už u toho stejně nespíme, jen tak ležíme a já ji povídám a bavím ji a ona mi odpovídá. Ráno má vždycky tak bezvadnou náladu a je hrozně "ukecaná" :grinning: :grinning:

Jo a holky dohodla jsem si tady na konikovi koupi spacího pytle - je použitej, ale hezkej, nezničenej. Paní chtěla platbu taky předem, ale riskla jsem to. Doufám, že nebudu mít zkušenost jako Barica :unamused: Stál 165,- Už o něm uvažuju delší dobu, protože malá se hrozně mele a já ji furt přikrejvám a bojím se, že mi nastydne. Ale nevim, jestli v tom bude chtít spát a nechce se mi za několik set kupovat novej pytel, co když ho pak nevyužiju. Tak jsem koupila (snad to vyjde) z druhý ruky a když se to osvědčí, tak koupím ještě jeden novej a tenhle si nechám do zásoby na střídání, když bude ten novej třeba vypranej nebo tak. :wink:

Barica - dneska jsem si koupila v Kaufu kukuřičný bezlepkový těstoviny, tak je zejtra vyzkoušim. A jak jsi prosímtě řikala tu značku bezlepkovejch těstovin ???
1. bře 2010 ve 21:32  • Odpověz
autor
Ještě sem hodim ty recepty, abysme to měly pohromadě :grinning:

Mandlové sušenky:
25dkg mouky (já dávám 13dkg bezlepkové směsi Schar Mix B a 12dkg jáhlové mouky)
8dkg třtinového cukru (namlet)
10dkg sladkých loupaných mandlí (namlet)
10dkg tuku (já dávám rostliný margarín z nehydrogenovaných olejů, takový ten lepší ze zdravé výživy, ne ten umělý z obchodu)
1 vejce
1 lžíčka přírodního kypřícího prášku

vše smíchat, udělat těsto, rozválet na plechu, vykrájet tvary dle libosti, upéct, polít hořkou čokolátou a sníst:slight_smile:

Chleba:
(nevím, jestli má vůbec smysl sem ten recept psát, neboť bezlepková mouka se chová úplně jinak, než lepková a tudíž i postup pečení chleba je úplně jiný, no ale třeba se někdy bude hodit Dorinkovi, až bude odhodlaná přejít na bezlepkovou dietu:slight_smile:)

25dkg bezlepkové směsi Schar Mix B
25dkg bezlepkové směsi na tmavý chléb z Kauflandu
5dkg oleje
1/2 čl soli
1čl kmínu
2čl psília
20g slunečnicových semínek
20g lněných semínek
5dcl vody (z toho cca 2dcl vlažné vody použiji na kvásek)

kvásek - 16g droždí, 2dcl vody, lžíčka cukru, lžíce mouky

počkám až vzejde kvásek, pak vše dohromady smíchám a uhnětu, dám do formy (posypu sezamovými semínky, potřu olejem s vodou), nechám cca 1h kynout, předehřeju troubu na 200, dám tam naspod nádobu s vodou a peču cca 1h a 15min. A je to:slight_smile:... Zrovna ted mám na dva zaděláno, protože je to hned pryč a nebaví mě pořád péct...

Ta polévka -
400g dýně Hokaidó - na kostičky bez šlupky
cibule
půl pytliku zeleniny pod svíčkovou
2 stroužky česneku
kousek zázvoru - asi jako větší stroužek česneku
smetana
1 litr vývaru

v hrnci na oleji orestuju cibulku, na to hodím asi 400g na kostičky nakrájenou dýni Hokaidó, k tomu šoupnu půl pytlika zeleniny pod svíčkovou (mrkev,celer,petržel), 2 stroužky česneku (nakrájené), nastrouhám trochu zázvoru (taky asi velikosti většího stroužku česneku)- všechno pěkně orestuju a zaliju asi 1 litrem vývaru. Já mám v mrazáku pravej vývar z kostí, ale může se to zalejt i vodou, nebo vývarem z kostky. Nechám to vařit, až je zelenina téměř rozvařená a pak to ponorným mixérem rozmixuju úplně na krém a přidám trošku smetany. Může se podle chuti přisolit, nebo ještě přistrouhnout muš. oříšek, kdo to zná a používá. No a nahoru se dá opečená houstička (nebo rohlíček ) a je to lahoda . Chuť je trochu podobná svíčkový. Je to takovej oranžovej krém. Kdo je zvyklej na klasiku s nudlema a játrovejma knedlíčkama (jako můj manža), tak na to asi bude koukat jako vyvoraná myš (jako můj manža). Ten to okomentoval, jako že polívka bez nudlí a masa je jako řízek z cukety. No a sněd 3 naběračky :grinning:

Markusko - nedávala jsi sem taky recept na sušenky?? Nemůžu ho najít :rolling_eyes:
1. bře 2010 ve 21:46  • Odpověz
autor
Už ho mám :grinning:

Jinak posílám ten recept na sušenky: Smíchám rukou 300 g hrubé celozrnné špaldové mouky, 200 g rostinného tuku nebo oleje (sezamový, řepkový nebo slunečnicový) a 100g datlového sirupu (nebo ječměnné sladěnky nebo jiného přírodního sladidla). Z toho vznikne taková tuhá hmota. Přidám zhruba 1 velkou lžíci kypřicího prášku v bio kvalitě (tzv. vinný kámen - např. alnatura z dm). Pak přidávám mléko a to tak, aby ta hmota byla taková lepkavá. Nakonec nasekanou hořkou čokoládu (60-70%). Je dobré tu hmotu nechat chvíli odležet, špaldová mouka nasává hodně vlhkost a ty sušenky jsou pak krásně křehounké. Nachystám si misku se studenou vodou, do které namáčím ruce a tvořím takové malé nepravidelné hromádky, prostě jako americké cookies, které znáte z obchodu. Peču při 180 stupních asi 20 minut. Je to rychlovka a moc dobré. U nás nevydrží nikdy úplně vychladnout :grinning:
1. bře 2010 ve 21:58  • Odpověz
autor
Holky - zkusila jsem založit uzavřenou skupinu na tý testovací verzi - tak šup tam :grinning:
2. bře 2010 ve 12:23  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.