• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Polanka

(Zamčená)
5. ledna 2011 
ja brala ricinus communis 5CH na tvorbu mleka. Tak ze vic redeny je to na zastaveni??? Hmm. Jinak ja vim, ze homeo maji to cislo jako pocet redeni. Tzn., ze kdyz je 5ch, zredi tu davku 5x a kdyz je 15ch, zredi to 15x a tudiz je 15CH slabsi nez 5CH.
Golfky mame JANE energy. Poppynky nas s nim pravidelne potkavaji, a vlastne uz i Srsanky nas videly. Jsme chteli polohovani na nohy a zada, lehky, skladny.Tak snad jsme neco splnily a jsme spokojeny. Jo a odkaz
http://www.handypraha.cz/golfove-hole-jane-energy-388--detail.html
ale barvu oranzovo-modrou-tu uz nedelaji
23. kvě 2008 v 17:02  • Odpověz
no jo, to zní logicky to ředění, ale je divný, že moje dr. i v lékárně mi řekli opak, tak to se musím znovu zeptat, ach jo, aby si člověk všechno zjišťoval několikrát, jestli je to pravda :unamused:
23. kvě 2008 v 18:17  • Odpověz
ahojky, tak se omlouvám za mylné, informace, tak mi to totiž řekli v lékárně, ale jak to tak bývá, pravda je někde uprostřed :grinning:
takže ch2 je nejmíň naředěné, ch 5 je víc ředěné než ch 2. ALE čím víc ředění, tím SILNĚJŠÍ to je.
23. kvě 2008 v 18:40  • Odpověz
aha, tak já už jsem z toho jelen, píšu teď kvůli tomu sestřičce o dr., protože V. homeo bere, tak aby to neměla špatně :grinning:
23. kvě 2008 v 18:42  • Odpověz
člověk by řekl, že čím víc ředěný, tím slabší, co? :grinning: :grinning: :grinning:
23. kvě 2008 v 18:43  • Odpověz
takže si dovolím ocitovat:
Jak připravit potenci
Základní tinktura se obvykle ředí v určitém poměru směsí čistého alkoholu a destilované vody. Poměr alkoholu a vody se liší podle toho, z jaké substance je základní tinktura připravena. Aby se získala potence C1, přidá se jedna kapka základní tinktury k 99 kapkám směsi vody s alkoholem a pak se protřebá (dynamizuje). K získání potence C2 se přidá jedna kapka směsi C1 k 99 kapkám směsi vody a alkoholu a opět protřepe.

Podle Hahnemannových teorií je roztok tím silnější, čím více je zředěn, a tím vyšší je číslo udávající jeho potenci. Méňě zředěný roztok není tak účinný a číslo udávající jeho potenci je nižší.

Homeopatické prostředky se zpravidla připravují podle dvou různých systémů ředění - buď decimálního (D) nebo centezimálního (C (asi i CH)). Při decimálním ředění je poměr 1:10, při centezimálním 1:100. Přípravky obvykle za názvem mají číselné označení, například C6 nebo D12. TOto číslo údává, kolikrát byl roztok ředěn a protřepáván a podle kterého systému. Například Allium cepa C6 byl zředěn a protřepán podle centezimálního systému šestkrát.
23. kvě 2008 v 18:46  • Odpověz
ricinus communis - skočec obecný,
ohniskem příznaků je u tohoto léčiva v prvé řadě trávicí ústrojí. K typickým symptomům, které se jím dají léčit, patří nevolnost, silné zvracení a průjem. Přípravek je rovněž užitečný pro děti těžce vyčerpané průjmem. Charakteristická je pro ně těžká dehydratace a veliká žízeň, ale vůbec se jim nechce jíst.

Každopádně je potřeba vždycky posoudit všechny příznaky a podle toho teprve vybrat homeo. Já jsem na tvorbu mlíčka brala pullsatilu
23. kvě 2008 v 18:55  • Odpověz
tak sestřička mi to potvrdila, měla jsem pravdu, čím větší číslo, tím silnější. Tak mi to řekli dobře. Právě jsem to sem taky Sršni chtěla opsat z knížky. Já v té knížce mám ricinus na zastavení laktace, tak nevím. :sweat_smile:
23. kvě 2008 v 19:07  • Odpověz
Teda vy jste všechny přes ta homeopatika nějaké odbornice.Myslíte že to fakt k něčemu je??Ančí měla tenkrát nějakou homeo mast,ale absolutně bez učinku..
teďka mě tady pěkně točí,řve,ale mlíko odstrkává,tak jsem jí dala do postýlky hladovou a trochu bouchla dveřma,aby věděla že zlobí.Normálka vždycky začne řvát,ale teďka nic a dokonce si tam pěkně nahlas brebtá s hračkama...takže mám pocit,že jsem tady pro prd... :slight_smile:
23. kvě 2008 ve 20:13  • Odpověz
Tak jsem tam vlezla a normálka slečinka si zmačkla nožičkou tlačítko na domečku kolotoče a pustila si tím svoji oblíbenou melodii,ruce za hlavou a těžkej vegáč.. :grinning:
23. kvě 2008 ve 20:15  • Odpověz
Janičce k zítřejšímu svátku vše nej!!!:hearts::hearts::hearts: :wink:
23. kvě 2008 ve 20:32  • Odpověz
Taky Janičce přejeme vše nejlepší :slight_smile:
23. kvě 2008 ve 20:44  • Odpověz
Taky taky vše nej :wink:
23. kvě 2008 ve 20:50  • Odpověz
ahojky, děkuji, Janičce vyřídím! My gratulujeme V. k zítřejšímu prvnímu svátku!
23. kvě 2008 ve 22:04  • Odpověz
V. také děkuje :grinning:
23. kvě 2008 ve 22:33  • Odpověz
autor
Dobré ranko,
velké gratulace posíláme Janičce a zároveň V. k dnešnímu svátku, přejem vám holky vše nej nej nej:slight_smile:
24. kvě 2008 v 07:46  • Odpověz
děkujeme za gratulace, venku to vypadá na krásný den :slight_smile:
24. kvě 2008 v 08:01  • Odpověz
Ahojky cholky..tak noc zase u mě v pelíšku,prostě se o půlnoci zbudí a kňourá a kňourá až to nevydržím a vezmu jí k sobě a ona hnedka usne..furt zlobí s jídlem,hlavně s poledním obídkema a ani mlíka moc nechce,prostě to co je teplý odmítá,myslíte že to může být furt těma zubama?Už to trvá skoro týden...za chvili razíme do Zbeč....,Robova segra má narozky,takže zase dělám řidiče :unamused:
24. kvě 2008 ve 12:45  • Odpověz
ahojky,tak my se přidáváme ke gratulacím malým i velkým holkám :grinning: frog my zlobíme s jídlem normálně ,ale ted co jí rostou zubiska ,tak krom mlíčka ode mě a odpo trošičku jogurta nechce nic :frowning2: ,snad se to zlepší :wink:
24. kvě 2008 ve 13:44  • Odpověz
u nás furt stejný, mě odmítá, dnes ale vypila trochu MM z flašky, ale mě asi nějak ubývá, nejde mi už tolik odstříkat. V pondělí asi skočím k dr., co dál :slight_smile:
24. kvě 2008 ve 20:28  • Odpověz
autor
Ahojky,
jen nakukuju, zrovna jsem dala hamu pro Poppyšku do trouby, aby měla na zítra připravenou dobrůtku. Experimentuju opět, tak jsem zvědavá co z toho vzejde. A taky doufám, že bude mít úspěch:slight_smile:
Zapečený brambůrky s květákem, brokolicí, mrkví, šunkou, sýrem a žloutkem:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: No, kdo by odolal??? :slight_smile:

Jinak my problémy s jídlem nemáme...ťuk, ťuk a ťuk, takže je mi líto, že berunky nechtěch papkat:(

No a Poppynka by taky chtěla chrupat u maminky i v noci, přiznávám, někdy polevím, ale protože nezaberu na 100%, tak ji po usnutí zas přendám do svýho. No a když tvrdě usnu, což se mi stalo 2x tak to má teda následky...:( Neslyším, nevidím, nevnímám...:(
24. kvě 2008 ve 20:31  • Odpověz
autor
Mer, tak to na jednu stranu závidím, že to odstavování je přirozenější, než když ji bys ji to odepírala násilím. To bude asi u mě, toho se děsím, že to nevydržím...
24. kvě 2008 ve 20:33  • Odpověz
No právě, já se hrozně bála, že to bude děs s odstavováním, takže jsem na jednu stranu moc ráda, ale na druhou moc nešťastná, prostě mi to chybí, ten kontakt a bojím se, že se mě nějak lekla a teď se mě bojí. :sweat_smile:
24. kvě 2008 ve 20:40  • Odpověz
autor
Mer, toho se neboj, tu lásku a ten kontakt přece má a když ji to teď vynahradíš mazlením, tak si myslím, že to bude ok. No právě, já se obávám, abych pro klid neodolávála do tý doby, než půjde třeba do školky... :grinning: :grinning: :grinning: Né, to ne, ale mám obavy, jak toto zvládnem:O
24. kvě 2008 ve 20:47  • Odpověz
autor
Jo, Mer, jak jsi mi poslala email o tom chlapečkovi, tak moje skoro příbuzná a ještě k tomu nevlastní z Lib. má holčičku, v listopadu ji byl rok a v únoru měla 18kg!!!!!!! Moje mamina viděla fotky holčičky - prej neuvěřitelný!!!! 18kg měla moje ségra ve třetí třídě na ZŠ! :sweat_smile: :grinning:
24. kvě 2008 ve 20:51  • Odpověz
tak to je síla, já myslela, že tohle je rarita, to je fakt neuvěřitelný.
No já nevím, snad mě má stále ráda jako dřív, přitom jsem na ní takhle zvýšila hlas několikrát, musím jí přeci dát najevo, že se tohle nesmí, kousat maminku zubama :grinning: a nebyl to fakt žádný řev, jen jsem ji důrazně napomenula, bojím se aby to nějak nepoznamenalo její vztah ke mě, fakt mi to chybí, to přisátí, jak jsem ji chytila za ručičku, usnula u mě...Nevím, jestli mám dál vydržet odstříkávat a čekat jestli se chytí, nebo to vzdát a jít si pro prášky na zastavení laktace. :unamused:
24. kvě 2008 ve 20:56  • Odpověz
Ahojky...mer tak to ještě pár dní vydrž,ale myslím,že když není pravidelné odstříkávaní a navíc se k tomu ještě nervuješ,tak o to mlíčko stejně přicházíš.Pro laktaci je důležitá pohoda...Buď ráda žes kojila takovou dobu a že to proběhlo takhle.Ještě se ti hodně nalejvaj prsa??
24. kvě 2008 ve 21:05  • Odpověz
autor
Jj, je to síla, mamka říká, že musí být nemocná, že to není normální, ale oni nic neříkaj, jen to, že ji chutná, no tak to pak nechápu, že má Poppynka 9kg a apetit má teda obrovskej a přitom mamina holčičky je sotva 50ti kilová a to ještě s postelí a tatínek jakbysmet. A je sejně stará jako já a holčička je druhorozená, první je hezounká normální holčička.

No, Mer, tak vydrž aspoň do pondělka, když to nepůjde, tak já bych se netrápila a malou taky ne, když nechce...těch 9měsíců jsi ji kojila dostatečně a víc než bylo třeba, tak bych se fakt netrápila výčitkami. Že jsi ji napomenula, fakt, nevyčítej si to, protože to bude ještě tolikrát... A ten pocit, jj, je to báječný, ale vem si, že jsou mamky, který kojit nemohly a nebo nechtěly, tak o ten pocit přišly, ale zas jsou v kontaktu s mimčem stále, takže fakt jsi pro to udělala maximum!

Mám kamarádku, která teda nežije tady, ale v Německu a tý manžel zakázal kojit, jen proto, aby mohla jít brzy do práce a aby si nezkazila vzhled svých dívčích prsou, no a teď je těhu podruhý a na otázku jestli bude kojit, mi řekla - blázníš????
No, tak to bylo pro odlehčení:slight_smile:
24. kvě 2008 ve 21:09  • Odpověz
Já vím, že nemám mít výčitky, ale stejně mám, ale přeci děti se musí okřiknou, i když jsou takhle malinký, to by mě pak kousala pořád. Mě nevadí, že se odstavila, ale proč se odstavila, nevím no, dr. říkala, že to taky může být kvůli tomu, že má ucpaný nos a známá říkala, že to taky zažila, když byla malá nemocná, tak se prostě odstavila a pak se zase vrátila. Tak uvidíme.
Frog, prsa se mi pořád právě nalévají, ale dnes bych řekla, že už míň.
Poppy, tak to je síla, ten chlap, že jí zakázal kojit, to fakt nemám slov. :angry:
24. kvě 2008 ve 21:15  • Odpověz
autor
No, taky jsem na to nenacházela slova, co bych ji na to řekla, jen to, že je to smutný. Ale pro ty, pro který není kojení přirozený, tak to nechápou, že my to berem tak a tak.
to že se odstavila, tak to ber jako něco, co chtěla V. sama, je to přeci jen tvoreček a ten má svoje potřeby, prostě to tak přišlo:slight_smile: Řekla si sama, co chce a tak to asi je, přeci je to osůbka a ta se ji vyvíjí a ten čas třeba přišel právě teď. no, nicméně to zkoušej dál a uvidíš, však pro prášky můžeš jít vždycky, ne???
A hlavu vzhůru, já vím, že když ti tu napíšu, nevyčítej si to, že to zní jak fráze, ale fakt jsi udělala maximum a snažíš se. nech to na Vanilce, jakou bude mít potřebu;)

No a zatímco tu čučím do obrazovky, tak se v troubě dodělalo hamu pro Poppyšku, voní to a vypadá to báječně, tak přemýšlím, jestli neokoštuju:slight_smile:

Ještě musím dodělat na buchtu tvaroh, ovoce a želé a umýt nádobí, vykoupat se a jít chrupat, no a to jsem si frajerka vytáhla žehlení, že jako bych mohla...
24. kvě 2008 ve 21:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.