• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Polanka

(Zamčená)
5. ledna 2011 
Ahojte, koukám pořád nemoce ... chjo chuděrky malinký, nás teda ťuk ťuk zatím max chvátěj zuby, ale už se špičák jeden ošklivej prořezal. Je zatím jen nahmatatelnej, ale je tam kluk ušatá.

Jinak jsem ssi včera zažila brutus aférku. Jak jsme kupovali byty, tak já to ta ktrochu jakoby vedu. No a tři se dohodneme naprosto bez problému na čemkoli a čtvrtej dělá problémy. Kvůli němu byla už i 2x schůze, dohodli jsme se na něčem a včera mi přišel hodit papír na hlavu (se zápisem ze schůze) no a že on nebude přispívat žádný peníze a hotovo a prostě jsme se tu zhádali a nakonec mi řekl že jsem jednoduchá a než odešel tak na schodech řekl, že se s tou omezenou pí... nebude bavit. Prostě pan dáreček. Ještě že tu nebydlí, on to totiž koupil dceři, ale oni jsou fakt rodinka. Jo a pozor, nevěděla jsem že přijde a to zvonil jako když hoří na zvonek a hned jak jsem otevřela mi vynadal, že jsem nebyla ráno doma. Je to chlápek se kterým má problémy celá vesnice, já proti němu až tak moc do včera neměla, dokonce jsem mu jako malá říkala i strejdo a s jeho manželkou je moje mamka kamarádka, no prostě a jasně u mě skončil, akorát tu budou dost problémy, ze zákona se spořit do fondu oprav musí a to pozor, zatím jsme se dohodli jen na 600,- a i to mu přijde moc a prej nedá ani náhodou tolik peněz a že bysme prej za to kupovali nesmysli. No nevím, ale budeme muset asi poprosit o radu právníka, navíc nejsme družstvo protože jsme jen 4 a on ani nechce slyšet o združení nebo tak, prej nesouhlasí a pokud mu nedáme právo veta nedá nám ani korunu. To je dobrý ne :unamused: :angry: :angry: Ještě že nejsem ještě těhule, bych z něj včera snad potratila a to přišel tak aby nebyl ještě manže l z práce a když mi přišli napomoc sousedky, tak je ignoroval.
14. led 2009 v 11:28  • Odpověz
Ahoj Di, tak to nezávidím a máš pravdu, pokud přispívá celej barák je nějaká dohoda,měla by být písemná, my ji teda máme ověřenou právníkem a různý dodatky co by kdyby atd............ platíme skoro 1000,- správce je soused já zástupce kdyby něco, máme založenej fond v bance a každý rok každej dostane ofocenej výpis kolik tam je. jelikož jsme kupovali vloni máme naspořeno zatím málo, ale je jasný, že první větší investice bude buď do střechy, nebo fasády případně vymalování chodby. Prostě nejlíp bude, když to necháte ošetřit právníkem, sice něco zaplatíte, ale bude jasno, co kdyby někdo z baráku zemřel a třeba přišel o práci. je to nevděčný tohle, nikdo to nechce dělat a pak ten co nejvíc řval, že to nebude dělat dělá problémy :angry:
14. led 2009 v 11:33  • Odpověz
ahoj ,když vy to tam máte za rohem do W.,my tam byli asi 3-4krát v OBI,taky mají lepší ceny za stejné zboží,pampers jsem tam taky jednou kupovala,ale to jsme byli ještě mimi :grinning: tady bazén v Kudowě moc nechválej měli tam nějaký hygienický problémy,jinak hezkej bazén.Breberka malá už skoro hodinu chrupe,vstávala dnes v 7.30 a na to není zvyklá,tak to zalomila o hodinu dřív aspon se dostaneme na chvíli ven za světla. :grinning:
14. led 2009 v 11:33  • Odpověz
Od nás se jezdí spíš do Nowy Rudy. No od nás je to do W. stejně jako do Polanky. A. vstávala dnes v 8, ale spát chodí kolem 22h kdy my už padáme na hubu :angry: :grinning:
14. led 2009 v 11:35  • Odpověz
Jinak hezká fotka v pase cvali :grinning: :grinning:
14. led 2009 v 11:36  • Odpověz
taková v utajení vid? :grinning: jdu žehlit ,tady chumelí jak o závod,v pátek máme od cvíčka bobovačku ,tak jen at napadne :slight_smile:
14. led 2009 v 11:48  • Odpověz
jo my chodíme ve 21,někdy o pul hodinky dřív a někdy dýl :grinning: takže podobně jak vy :wink: ,ale vstává na 9,včera jsem už v 7.15 zatopila ,vypila kafčo,vyexpedovalo to do školy,schválně jsem dělala rámus,aby vstala dřív páč chodíme od 9.30 cvičit a stejně vstala až v 8.45 rychle jsme se u kouzelný školky oblíkli,nakrmili vzali sánky a letěli,ještě ,že to máme za rohem :slight_smile: doufám,že se naučí vstávat dřív než pujde do školky,jinak nevím :grinning: u velkejch nepamatuju,že by takhle vstávali,ale je fakt ,že už i v 19 zařezávali :unamused:
14. led 2009 ve 12:04  • Odpověz
dorotko, no jde o to, že on nám prej nikdy nic nepodepíše, takže asi tak, ale tohle co já vím ani nemusí podepisovat a je to zákonem daný. On prostě ani nechtěl pojistit barák, po dlouhých dohadech jsme siu to pojistili my 3 a on ne, prostě a jasně s takovýmhle člověkem nás čeká jen peklo. Jinak účet je založenej a peníze se tam posílají, a průšvih je, že voda a společná elektrika je na mě psaná, takže pokud on to nebude platit, tak to budu cálovat já. Nechci nad tím ani přemýšlet, peníze od něj mají přijít do zítřka, všichni mají zaplaceno jen on ne, tak snad alespoň tohle bude platit, nebo už fakt nevím.
14. led 2009 ve 12:09  • Odpověz
autor
Ofiko snažilka??? :grinning: Hezký, tak hlavně aby se zadařilo co nejdříve :grinning:

Di, tak když nezaplatí, tak mu prostě přerušíš do toho bytu dodávku vody a elektřiny, to by šlo, ne? My taky platíme do společnýho fondu, odhlasovali jsme si to na schůzi a měsíčně nám to dělá cca 2tis :rolling_eyes: takže nějakých 6stovek je fakt směšný :sweat_smile: , protože jsme dva vchody dohromady, tak většina přehlasovala ty, který nebyli ochotni nic přispět. Pže se nám to zvedalo o 600,- od prosince. Ač jsme ve svým, tak platíme docela dost vysoký poplatky. Njn, ale zase jsme v centru, tak něco za něco :sweat_smile: No a to že máš napsanou tu elektřinu na sebe, tak to jsi odvaha, to bych asi neudělala, Di, vzdej se toho a nech to napsat jako na společenství vlastníků, co kdyby jsi musela platit nakonec ne za jednoho souseda, ale za dva a co nedoplatky??? Ufff :sweat_smile:
14. led 2009 ve 12:24  • Odpověz
Tak snad se to nějak vyřeší no, my když jsme to kupovali, tak už tam byli při prodeji nějaký podmínky daný.Jak píše poppy my jsme myslím taky společenství vlastníků, nevím to určitě protože tam je možná ještě jinej název podle počtu vlastníků. OOO snažilka, tak hodně štěstí :wink:
14. led 2009 ve 13:04  • Odpověz
tak já mám hotovo a ta naše šípkovka pořád spí,tak snad zas nepujdeme ven klekánicema :grinning: musím na poštu :grinning:
14. led 2009 ve 13:15  • Odpověz
ježíš písmenko se mi někam zatoulalo :grinning:
14. led 2009 ve 13:16  • Odpověz
jééé :grinning: díky za držení palečků, uvidíme uvidíme jak to bude vypadat. Nadějně to ale moc nevidím a navíc si to ještě taky zjišťuju včas jak je to s tou mateřskou a rodičovskou potom. Teď to mám podepsaný na 3roky.

jinak u nás je průšvih že jsme jen 4 a nějaký ty společenstva jsou až od 5, ale jde o to, že ve smlouvě kupní tedy konkrétně v prohlášení vlastníka je vše taky už tak nějak dáno jak píše poppy, řídíme se dle zákona 72/1994 Sb a ten mluví jasně, když se dohodneme že se budou dávat prachy, tak stačí nadpoloviční většina a jsme 3 proti 1 jenže on prostě že prej ani náhodou, no je to na pytel a jinak voda je u nás jen jeden vodoměr, a elektriku jen chodbovou společnou, na domáctnost néé :grinning: to bych fakt nevzala na sebe ani náhodou :dizzy_face: to už právě ty nad náma byli dva měsíce bez proudu :grinning: ale ten byt právě kupoval její otec a ten tyhle věci jakože zaplatí, ale nemíní přispívat do fondu oprav, protože bysme si za to kupovali nesmysly.
14. led 2009 v 17:32  • Odpověz
tak V. chodí naštěstí spát v 19.00, do 22.00, to by mě švihlo, chci už mít od 20.00 klid a udělat něco na pc, vyřídit maily a uklidit si atd., sice vstává ráno v 7.00, ale to radši vstávat ráno, než tu bordel do 22:00 :grinning: :grinning: :grinning:

My na plavání s dětma teď už nechodíme, ale chodíme s manželem o víkednu sami s V., někdy s ní jede i sám.. :grinning:
14. led 2009 ve 20:39  • Odpověz
Ahoj holky, koukám mít sousedy je teda pěkně na prd... Ještě že my se nemusíme s nikým hádat!

Jsem z té práce šíleně unavená, ne že bych tam dělala něco namáhavého, ale je dost komplikovaný to všechno okolo, jak se do HK dostat, jak odvézt B. na hlídání, co jí připravit sebou, pak doma aby to bylo všechno tak jak má být (tzn uklizeno a tak).... Možná si to zkusím domluvit jen na jeden den v týdnu, nebo vypustím duši :stuck_out_tongue_closed_eyes: , za to mi ty prašule nestojí :sweat_smile:
16. led 2009 v 08:14  • Odpověz
Tak jsme byly venku, je tam pěkná mlha, ale prothává se to krásné modré oblohy :dizzy_face:
16. led 2009 v 10:51  • Odpověz
ahojda,tak naše beruška padla za vlast,byli jsme na sněhových radovánkách v déčku,vyblbli jsme se i my dospělí :grinning: jezdili s dětma v náručích na sněžnicích ,slalom na pekáči,teda na čemko-li,dokonce nám vyrobili tobogán ,tam teda po zadku ,mamky mohli na igelitu,no sranda,bylo nádherně sluníčko i hřálo,nebo možná ty blbinky a čaj nás zahřívali,ne bylo fakt nádherně ,sluníčko fakt se to vydařilo,měli jsme strach,že bude šeredně a málo sněhu,tak to se naštěstí nesplnilo,nejvíc děti bavilo nakládat lopatama sníh do koleček ,těch dětských plastových a dělat kupu sněhu,pak se tam všichni vyváleli,dokonce jsme nemuseli při pouštění dětí na pekáčích běhat sem a tam měli jsme tam chytače :grinning: ,taky jsem z toho nějaká zmožená :grinning: ,jdu dát oběd a kafčo a relax :confused: Bubli obdivuju tě ,malou vozit na hlídání,čerstvá těhu a do práce jábych byla asi polomrtvá,já chodím tak třikrát do měsíce na odpo 5-6 hodin a stačí mi to,ale jde to o zvyk než si na ten jinej rytmus tělo zvykne :wink:
16. led 2009 ve 13:03  • Odpověz
a máš teda pravdu,že prašule za to nestojí,holky by přivvítaly a pořád mě přemlouvají at chodím do práce častěji,ale zkusila jsem jít so a ne odpolko a viděla jsem na berušce,že to je na ní ještě moc být bez mámy,když jdu jen jednou o víkendu ,tak je v pohodě a mě se teda po ní taky stýská,takže zatím mají holky smulu,chci si ji užívat.Oni jsou rádi,že aspon takhle jim trošku pomužu a já si udržuji kontakt a je to relax třikrát do měsíce :slight_smile:
16. led 2009 ve 13:11  • Odpověz
Ahoj polanko, všechny zdravíme, dnes jsme byli v Polance a stavovali jsme se u pana Mereditha v práci, auto tam měl ale neviděli jsme ho, obsluhovala nás paní a koupili jsme helmy na kola, A v ní teď sedí na posteli :grinning:
16. led 2009 v 16:21  • Odpověz
ahoj,
Dorot, tak to byl asi v zadu a brousil lyže, teď nic jinýho nedělá :grinning: :grinning: :grinning: Měli jste si ho nechat zavolat, třeba vy vám dal slevu :wink:

Bubbly, taky Tě obdivuju, jak to vše zvládáš, já bych byla hotová, stačí mi jen to věčné běhání po doktorech, teď mám snad každý den nějakýho doktora a do HK je to fakt daleko, tak uvidíš, třeba bude stačit jen jeden den :wink:

My dnes byli taky v HK - taky šílená mlha, na cestu nebylo skoro vidět, pěkná inverze, na horách bylo asi krásně :slight_smile:

Teď jsme dorazily z oslavy kamaráda - 4 roky :grinning: :grinning: :grinning: , byli tam samý kluci, tak se to V. moc nelíbilo, musíme zas udělat nějaký sraz, aby se dostala mezi holky :grinning: :grinning: :grinning:
16. led 2009 v 19:35  • Odpověz
Mer my jsme to měli na VZP a řekla bych, že byli ochotní až moc, využili jsme tu 1000,- maximálně :wink: :grinning: Aj ponožky mám :wink: :grinning: :grinning: Jo a Aduš řekla paní když jsme odcházeli ťau=čau tro jsem byla mrtvá, teď říká den= dobrý den a ťau :grinning:
16. led 2009 v 19:50  • Odpověz
autor
Ahojda,

hlásíme se, že žijeme :grinning: Nějak nám nezbývá čas se ozývat :sweat_smile:

Dneska jsme byli na prochajdě, stavily se v Lidlu, udělaly malý nákup a cestou potkaly Cvaldovic :slight_smile:
Taťku máme v práci, tak jsme sami samotinký. Poppyšce vařím večeři a na zítra obídek, ať nemusím ráno nic vymýšlet a můžeme si hrát. Máme oblíbenou písničku s deštníkem, tak tady furt chodí a ťuká do deštníku a já "zpívám" :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Máme novou metodu uspávání, dnes to bude třetí večer, co jsme na ni najeli a musím se pochválit, zatím to funguje a já zatím držím. Nic drastickýho, zato se nám s H. nechce věřit, že to funguje. A samo. A nenásilně.
Doteď jsme si k ní chodili s H. když byl doma lehat oba, když ne, tak jen já a do deseti minut spala, paráda, jenže pro oba trochu "otročina" - dávno ty časy jsou pryč, kdy jsme ji položili do postýlky a že usnula :pensive: No a v pátek přišla kámoška, obvyklým způsobem jsem uspávála, tak že jsem kámošce hodila z okna klíče, aby nezvonila a sedla si v obýváku, no mě to nedalo, N. nechtěla spát a já nechtěla, aby tady čarovala, tak jsem ji řekla: Nelinko, jsi velká a šikovná holčička, proto tady budeš spinkat sama, medvídek s nánou tě budou hlídat a maminka si jde sednout do obýváku a kdyby jsi něco potřebovala, tak na mě zavoláš, nebo příjdeš, ano??? Odpověděla ano a já ji nechala ve svý posteli a pootevřenými dveřmi v ložnici a odešla jsem za kámoškou. Usnula, sama, nevolala mě a v pohodě. A včera taky tak!!!! Tak jsem zvědavá na dnešek :confused: :grinning:

No tak takhle u nás, a co nového u vás???
18. led 2009 v 16:46  • Odpověz
tak u nás je usínání naštěstí stále stejné, položím do postýlky, dám pusu, zhasnu, odejdu a spí. Je pravda, že několikrát brečela, ale to bylo jen výjimečně.

My dnes byli s taťkou stavět sněhuláka a taťka jel teď lyžovat,takže jsme taky samotinký, teda ted je zrovna dole u našich :grinning: :grinning: :grinning: ale to my za pár měsíců skončí, protože se budeme stěhovat :grinning: :grinning: :grinning:
18. led 2009 v 16:50  • Odpověz
Poppy a ona spí u vás v posteli celou noc? Já bych se hrozně bála, že mi spadne. TAky přemýšlím od kdy dát už normální postýlku :frowning2: :sweat_smile:
18. led 2009 v 16:51  • Odpověz
autor
Ne, nespí, jej to ne, hned jak zabere, tak jde do svýho :wink: Ale chtěla bych už aby měla svoji normální postel, asi to necháme na druhý narozeniny :grinning:

Tak už máte skoro hotovo Mer? To je super, ale zas najdnou budete opravdu samotný samotinký, takhle máte aspoň vaši na pokec, když je krize, ale zas najednou stranu budete mít svůj klídek :dizzy_face:
18. led 2009 v 17:41  • Odpověz
Poppy, nemáme skoro nic hotovýho, ale teď se to začíná rozjíždět, snad budeme do konce roku bydlet, ale stát se může cokoliv, nikam nespěcháme, takže je to v pohodě :wink:
18. led 2009 v 19:38  • Odpověz
dobré ránko,tak my jsme dnes vyjímečně vstávali v 8 ,včera v 9.10,ale po o nešla spát,měli jsme oslavičku a pak jsme šli vyprovodit babí stím ,že Cvalík v kočárku usne,to jsme se právě potkali s Popynkama a Cvalíkovi se líbilo jakej měla Lea obleček ,pak pořád říkala pes bundu mamí a H.jí říkal a vidělas jakou měl pejsek kapucu a tomu se hrozně řehnila a pořád bundu papucu pes ,no to jí vdrželo až k Bucuru :grinning: ,pak bylo definitivně po spaní,babí šla domu,my nahoru na zámek a alejema domu,do kopce řvala,mamí,tatí pešky,tak jsme to vydrželi až k přírodnímu divadlu a odtud šla celou cestu pěšky domu,jenže H.ji naučil na horách padat do hlubokýho sněhu,takže my šli po cestě a ji jsme tahali z okraju cesty od sněhu až na hlavě,ještě,že tam nahoře ten sníh ,nebyl taková břečka :unamused: ,došli kolem 17 pohrála si,vykoupala a v 19 byla tuhoš,což už jsme dlouho nezažili :grinning:.My zatím s usínáním taky dobrý,usne teda ještě u mlíka,ale pak ji přenesu a chrupe a když jí něco probudí,tak stačí naní poticu promluvit,přikrýt a spí dál ,no uvidíme až přestanu v létě kojit :grinning: ,postel chceme taky ve 2 letech i starší to tak měli ,je to myslím akorát,ještě pořád odolávám stím kojením,ale kdyby se budila v noci jako říkají některé mamči ,že třeba 6 krát za noc :confused: ,tak to bych už rezignovala dávno,ale Cvalík se budí až ráno v 5-6,jen zuby jí asi dvakrát trápili,tak to bylo víckrát,ale prý do 2 let jim to něco dává ,tak když to šlo do ted už to vydržím,nijak mi to nevadí ,jen ,když jsem odpo v práci mám to jak šutr.Tak to je zas od nás info. :grinning:
19. led 2009 v 09:23  • Odpověz
No konečně, co je toto za docházku? :confused: Ahoj Polanko, hezký den všem :wink: Poppy tuhle metodu používáme taky, funguje, musíme nechat pootevřený dveře, jde telka a fakt je klid. A hlavně jsem přišla na to, že když něco chci aby ukolidila, funguje věta ůA. umíš prosímtě vrátit tu hračku zpátky? A UMí :grinning: :grinning: My zatím postel dávat nebudeme v noci se otáčí, tak by spadla.
19. led 2009 ve 12:22  • Odpověz
Ahoj holky, tak s uspáváním to máte dobrý, já s ní chodím, taky bych už chtěla aby usínala sama, tak to nějak vyzkouším.
Tak jsem byla dnes u mudra a prťavec má 6mm :grinning: a mám foto :wink: . Jen kdyby mi nebylo pořád tak blbě ...
A jdem ven stavět sněhuláka, když tam tak krásně svítí sluníčko.
Tak zatím ahoj!
19. led 2009 ve 12:42  • Odpověz
my stavěli sněhuláka včera, venku jsme byly s V. dopoledne, je tam krásně, teď chrupe, přišly jsme z venku pozdě, tak jsem ji dala až po obědě.

Bubbly, 6 mm, kdo ví co to je, holka, kluk? Máš už v merku nějaký jména?
19. led 2009 ve 12:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.