• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Polanka

(Zamčená)
5. ledna 2011 
autor
Á, jsme vzhůru, padla devátá a dítě vstává, no není to super??? :dizzy_face:
23. čer 2009 v 09:02  • Odpověz
autor
teď bude ještě asi 5min ležet, než se vysouká z postele :grinning: a rozkouká :grinning: a protáhne :grinning:

tak já se loučím, jdem na toho pícháka a pa pa, snad nebude moc brečet a bude statečná :sweat_smile:
23. čer 2009 v 09:03  • Odpověz
Mě nejí, ale kolínka s grankem jo :confused: :wink: Zkus to maso s hořčičnou omáčkou to je fakt dobrý :wink:
23. čer 2009 v 09:06  • Odpověz
Ha tak do vánoc času dosti, ale bublaninu bych si dala, pekla jsem koláč s ovocem a drobenkou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. čer 2009 v 09:07  • Odpověz
Seymi, tak to je dobře že už jsi doma :wink: .

Doufám že Poppynka u doktorky moc netrpěla když si na to tak pospala :frowning2:

Venku je teda zas počasí, ach jo... Odpolko jdem ke kámošce na kafíčko a pohraníčko, chtěla jsem jít pěšky, ale v tomto???? Včera jsme byli taky celý odpoledne doma, tak jsme chtěli na prochajdu dnes... B. nechtěla večer usnout!!!!! :confounded: Tak snad se s kámošem vylítá doma...

Na sladký jídla jsem u nás expert já, Petr to nesnáší, Bára jí jen kaši a palačinky, ale knedlíky nebo sladký těstoviny ani náhodou... Tak jí to vždycky uvařím, a pak se jako divím že to nechce a že to MUSÍM sníst já :sweat_smile: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. čer 2009 v 11:41  • Odpověz
Poppy, tak já dneska udělám tu litou bublaninu, vypadá to jednoduše a rychle, ale s jahodama, koupila jsem na džem, tak trochu odeberu a je to.

Bubbli, kam jdete? K Heleně? :wink:
23. čer 2009 ve 12:46  • Odpověz
Poppy, to je ne velkej plech?
23. čer 2009 ve 12:48  • Odpověz
Mer, jo, jdem k Heleně. Ráno jsme se domluvily, má nějaký problematický to těhotenství, tak to jdu zjistit. Doma jsme byli včera a dnes už by mě kleplo.
23. čer 2009 ve 13:15  • Odpověz
autor
Tak máme včelku za sebou, no děs, jako jsme se museli dvakrát vracet domů - od schránek, že potřebuje kakat a nic, takže jsem ji dala na kočárek a mazali jsme abysme to stihly. No trochu brekotala, ale sestra říkala, že ten Prevenar dost štípe a bolí, že se nediví, takže ve finále byla statená, a pak říkala doktroce - už hotovo? Dostala obrázek a lízátko a dobrý. Jen teda co jsme přišly z města - krom toho že jsme zmokly, tak je protivná, ale už zase chrupe, tak ok. Čekám sestřenku a tetku, pak kámošku, tak snad už bude dobrá.

Mer, jj, je to na velký plech, není vysoká, ale jestli chceš vysokou - jako víc těsta, tak přidej o něco malinko víc mlíka a mouky, ale mě to tak stačí. Ať se povede. S jahodama jsem ji nezkoušela, tak pak dej vědět, jak chutnalo. Naše mamka nám ji občas v létě dělala k večeři a k tomu mlíko a teda to byla ňamka :dizzy_face: Moje nej je s rybízem, miluju kyselý :sweat_smile:
23. čer 2009 ve 13:16  • Odpověz
no tak to je hrdinka! Pichanec vztreba a bude zase tvoje Poppuska jak ma bejt.
A oeceni si nechavam na patek. Jak jsem se tejden prolizala casakama, tak mam receptu! Furu, tak ze hura na zkouseni. Jinak teda nechapu, kdo takovy ty nektery casaky muze cist. Treba Pestry Svet, a pod. To je cteni? Ostuda. Oni na nekolika stranach sledujou znamy lidi jak terba nakupujou a fotej je a komentujou co si asi povidaj, no hotovo. V jednom casaku radili, jak si uzit letni flirt-sex i kdyz jsem zadana, tak abych prej nemela tak cerny svedomi. No co na to rict? :sweat_smile:
23. čer 2009 ve 13:38  • Odpověz
Seymi, to jsou hrozný časáky tyhlety... Babička je čte, tak občas u ní nakouknu, to je počteníčko :sweat_smile: . Ségra si kupuje ty Apetity a pořád něco zkouší, tak k ní jezdím ráda na návštěvy :grinning: :grinning: :grinning: Jsou tam super dobroty, jen mě to fakt prostě nebaví, nic se mi nepovede, tak raději vymetám u jiných :wink:
23. čer 2009 ve 13:44  • Odpověz
to je počásko co :confounded: Popy,ta litá je fakt super recept,mám jinou ,ale tahle je ještě jednodušší ,vyzkouším ,taky miluju s rybízem ,mám jeden super koláč rybízovej -dobrutka ,tak kdyžtak hodím receptík.rybíz mám ještě v mrazáku a na chalupě už nám začíná zrát letošní a bude ho mraky,takže už to vidím jak marmeládkuju :grinning: Letos pokud to neopadá budem mít i hodně blum,to se těším,že zavařím a udělám džemy,urodilo se takový množství asi po třech letech,loni i předloni bylo tak na pár koláču a na hamku.Miliju zavařování na chalupě,všechno si udělám venku,jen pak hodím hrnec na sporák,nikde bordel...Bubli ten APETIT si taky kupuju,jsou tam bezva recepty.
23. čer 2009 v 15:14  • Odpověz
tak bublaninka v troubě,jsem zvědavá jaká bude,s rybízkem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. čer 2009 v 15:57  • Odpověz
Jé cvaldo, tak blumy miluju, to závidím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. čer 2009 v 18:27  • Odpověz
autor
holky, tak to jsem zvědavá, jak vám bude chutnat, doufám, že bude a když budete tak hodný, tak mi to i napište do komentářů, když teda budete mít čas :grinning: :dizzy_face:

Jinak Cvali, s těma blůmama musím 100% souhlasit - loni aj předloni nebyla uroda a letos to hezky raší, na chatě už je vidět, že se snad letos zadaří. Taky se na ně těšííím, tetka je na chatě dělala i jako blbouny, no to je žraso :dizzy_face:

A letos jsme už ochutnali první rybíz, teda Poppyška, já nee, bylo toho zatím jen malinko, ale taky se těším, já jsem i takovej blázen, že si ho i koupím v zelenině :grinning: Onehdá jsem si kupovala i Rebarboru, pro někoho plevel, já za ni dala 25 :sweat_smile: a koláč super :grinning:
23. čer 2009 v 19:27  • Odpověz
autor
Ten Apetit si kupuje MM, občas něco okouká a inspiruje se :dizzy_face: hodí se mu to i do práce :dizzy_face:

A co mě dostává, tak když upeču něco jako dort, či něco podobného - řezy atd., tak koštuje a pak z čeho je těsto - piškot, jak jsi dělala krém, co jsi tam dala, no mazec, výslech jak u stb :grinning: ale zatím mu chutnalo vše, to sonduje do práce a zkouší taky v práci, sice tam mají cukrářku, tak to zas sonduju já, vychytávky atd :grinning: takže takový směnný obchod :grinning:
23. čer 2009 v 19:32  • Odpověz
tak rebarbory máme na zahradě, že nevíme co s tím, dva obrovský keře. Teda letos se nabídla tchýně, že z toho udělá džem, už jsme měli první skleničku a mňamka. Já se dnes k bublanině nedostala, mamka z jahod udělala džemy, tak jsem na ně zvědavá. Já džem ještě nikdy nedělala, tak ani nevím, jak se to dělá. :wink:
23. čer 2009 ve 21:30  • Odpověz
ahojda,měli jsme návštěvu ,tak se malá vyřádila,že spala během 5 minut ani se nevyčurala,tak snad nebude nehoda :unamused: ,stalo se už ,ale párkrát,že šla bez vyčurání a dobrý.No Popy doufám,že blumy vydrží a neopadají ,jsem zvědavá po tom vichru,ještě jsem tam nebyla.Doufám,že o.kblbouny z blum jsem nikdy nedělala ,tak to vyzkouším.Bublanina dobrá,ale dala bych na menší plech ,byla nízká,pro mě dobrý,ale pubertáci remcali :angry: a možná bych do těsta strouhla citronovou kuru,jinak dobrej recept.Rybíz nám už taky červená,ale musela jsem Vikče vysvětlit ,že muže trhat jen červený,takže chodila od keřu k nám nosila kuličky a říkala cervený jo mužu,nosila i zelený,ale vždycky se zeptala,zelený vyhodila ,zbytek zblajzla,tak dobrý.Honzík ,když byl malej baštil zelenej :angry: Vikča je na to docela rozumná ,dá si vysvětlit ,co muže ,co ne,bez nějakýho vytrapování.Dnes u mě byla známá má holčičku o 14 dní starší a má 18 kilo,ale ta toho teda sní,hodím foto,naše Vikča není drobeček je veliká ,ale dnes byla jak o rok mladší :grinning:
24. čer 2009 ve 13:13  • Odpověz
Poppy, to je tvůj muž dobrej, když se Petr zajímá co v tom jídle je, tak to je špatný , to poznal nějakou moji úpravu a vylepšovák a nechutná mu to. On je v jídle zastáncem klasiky, nesnáší novinky... Tak to zkouším tajně, ale většinou to prokoukne... Ještě že mám Báru a dalšího strávníka na cestě, můžu dělat pokusy se zdravou stravou na nich :grinning:

Jinak takovej rebarborovej koláč, mňamka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. čer 2009 ve 13:14  • Odpověz
Mer,já mám taky tady v Polance na zahradě rebarboru a dělám kynutej koláč s tvarohem a drobenkou a rebarborou a to je bašta :slight_smile:
24. čer 2009 ve 13:15  • Odpověz
Bubli,Popynky manžel to má v popisu práce,základ dobré kuchyně je dobrej kuchař :slight_smile: ,muj muž nepitvá a sní co mu dám :grinning: ,ale na začátku manželství zkoumal proč vařím jinak než jeho maminka ,ale to časem odeznělo a má to hodně chlapu :grinning: mojí kamarádky muž nevaří ,pitvá a vymrzuje ,já bych ho už dávno vystřelila na měsíc :sweat_smile:
24. čer 2009 ve 13:18  • Odpověz
ten jí vyndává na okraj talíře z jídla co nejí ,jak malý děcko ,děs mít takovýho chlapa doma :grinning:
24. čer 2009 ve 13:19  • Odpověz
nám dnes přifrčí táta huráááá,ty učty za telefon ,tatínka s Vikinkou :stuck_out_tongue_closed_eyes: ráno ,ale zase odjíždí do pátka na školení do Slatinan,tak to už je mnohem blíž :slight_smile:
24. čer 2009 ve 13:24  • Odpověz
jo minulý týden jsme se potkali s Froginkama ,tak jsme se trochu courali,Anička je taky velikáááá :slight_smile: a má víc vlasu než my :frowning2:
24. čer 2009 ve 13:25  • Odpověz
slyšeli jste o tom smrtáku včera na námku ,hrozný :confounded:
24. čer 2009 ve 13:30  • Odpověz
Cvlado, to já bych ho taky vystřelila na měsíc, právě kvůli tomuhle vytrapování s jídlem, je jak malej smrad. Fakt mě s tím štve, no ale tak mu vařím těch jeho pět jídel který má rád, a jsme spokojený oba. A pestře jím já s Bárou :wink:
Froginky to tady docela zapíchly, jakpak se holky mají? A s vlasama neštvěte, Bára je stále vrabčáček... :frowning2:
24. čer 2009 ve 13:32  • Odpověz
autor
Ahojda všem,

tak to je Cvali dobrej nápad s tou kůrou :wink: no právě já teda nesnáším tlustou masu těsta, tak mi to takhle vyhovuje, ale je fakt, že kdo chce víc těsta, tak může přidat mlíko a mouku :dizzy_face:

Hele jako 18kg a dr. na to nic neříká? to se mi zdá strááášně moc :confused: na ani ne dvouletou holčičku, to musí být pořízek :confused: :sweat_smile:

Jo tak MM taky občas zaremcá, protože kdyby to vařil on, tak by to bylo určitě jiný a lepčejší, no jo, já ráda experimentuju - jako zrovna dnes :grinning: ale snědlo se, jen na přidanou nikdo nechtěl :grinning: :grinning: :grinning: a zbytek letěl do koše, že zas až tak super to nebylo :sweat_smile: Jako MM práce baví, má to koníčkem, je to pravda, že je to v popisu práce, ale není to pravidlem, že by se měl zajímat, je spousta kuchařů, že by měli a naopak je novinky v gastronimii uplně minou :sweat_smile: Vaří podle starý školy, nechtějí přijmout nové věci atd.

No a rebarbora je dobrá v kombinaci právě s tím tvarohem a skořicí, mňááám :dizzy_face: no dala bych si ke kávičce :dizzy_face:
24. čer 2009 ve 13:35  • Odpověz
autor
co se stalo???
24. čer 2009 ve 13:36  • Odpověz
autor
Hele Bubbli, má to už dorostlý, už není jak kolínko, tak nemruč :grinning: Podle mě, je to už na parádní sponku :grinning: :wink:
24. čer 2009 ve 13:37  • Odpověz
18 kilo na holčičku a dvouletou ej fakt moooooc!!!

Jinak kůru do koláčů nedávám, proč se to dává? je to nacucaný chemií, není?
24. čer 2009 ve 13:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.