• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Polanka

(Zamčená)
5. ledna 2011 
Mer ja myslela, ze se to pak pece v normalni troube, ze ta pekarna zadela jen testo? Tak nevim, ja to doma nemam, tak jsem zvedava :confused: Bubli pis, jak je to?! Ale jestli to testo udela, vyvali, zamota, nakraji, naplni a upece, toz to je dost dobrej stroj :grinning: :sweat_smile: :confused:
5. led 2010 ve 12:59  • Odpověz
já pekla v normoš troubě,horkovzdušný a super ,jsou moc dobrý a z té jedné dávky jich bylo třicet,záleží na velikosti.Bubli díky za tip :wink: naše mladá si oblíkla lyžáky co jsme jí koupili k vánocum a už v nich asi hodinku chodí :sweat_smile: ještě,že lyže má v garáži :grinning: už na nicc stála byli jsme o víkendu v Olešnici,tak jsme to zkoušeli,má teda užasnou trpělivost a výdrž,mladej nám stím třískala a bylo mu už skoro 5.Zkoušeli jsme rovinku,jen ,aby se naučila na tom pohybovat.Jinakse jezdilo hrozně ,zledovatělý a mraky lidí :angry: umělýho dost,ale okolo nic moc.V neděli chceme jet do Deštnýho,tak uvidíme....jinak dnes jsme byli pekáčovat v Déčku,už se naučila i brzdit,takže nemusím běhat za pekáčem :sweat_smile: bylo nádherně slunečno ,ši jsme hned po obědě,jak nechodíme spát ,tak to je lepší,protože ,když choila spát spala třeba do 16,někdy déle a to bylo naprd.Jinak prodávám kočár speedyho,už vubec nepoužíváme,jen ho vozíme pro okrasu-pro strýčka příhodutak jsme koupili golfáče,ty nezaberou tolik místa a ještě je využijeme na výlety i do města na nákupy chicco multivay,má i nánožník.Jen už nebyl výběr barev,takže máme ten modrej,se žlutým :wink: má ty kolečka odpružený,tak snad to nebude takovej drncák,ale musím počítat stím,že to jako speedy nebude :sweat_smile: nechtěla jsem ,na tu chvíli nic extra drahýho.Tohle byla taková střední cesta :slight_smile:
5. led 2010 v 16:31  • Odpověz
seymi , já válela motala ručo,ale ruční práce se dnes cení...zlatéčeské ručičky :grinning: :grinning: :grinning: Ale ty jseš šikovná švadlenka,to obdivuju :wink: jdu chystat véču,mějte se...
5. led 2010 v 16:40  • Odpověz
bože,ty chyby :confounded: :grinning:
5. led 2010 v 16:40  • Odpověz
heled, neobdivuj. Strihy vetsinou ala Burda a pak uz se s tim nijak neparu :grinning:
Ale jsem zvedava, jak ty kolacky delala Bubli. Delali jste ty kolacky s tim pudinkem? Nebo by to slo i s tvarohem? U nas totiz je to spis na tvarohovy,no :wink:
5. led 2010 v 16:55  • Odpověz
tak my speediho plně využíváme, V. nechce vůbec chodit, takže ho ještě asi dlouho budeme mít.
Lyžovat jsme byli minulý víkend taky, ale bez Vanessy, Leoš už jí ale přinesl lyže, lyžáku i helmu a chce to zkusti, tak uvidíme.
5. led 2010 v 17:17  • Odpověz
Seymi,dělala jsem stím pudinkem,ale s tvarohem by to šlo určo taky,taky jsme tvarohový :wink: Mer,my už kočár nevyužíváme dost dlouho,vždycky ho táhneme pro jistotu sebou,ale jede na něm tak 10 min,nebo vubec :unamused: My lyže fakt jen letos zkoušíme,proto máme i starší,jen boty funglovky,ty jsme starš nesehnali,měli použitý děsně rahý,tak jsme koupili nový,že je pak prodáme a byli ve výprodeji ALPINY.Baví jí to,ted tu zas chodí v botech :sweat_smile:
5. led 2010 v 18:58  • Odpověz
Děvčata, no jasně že pekoška jen zadělá těsto :grinning: :grinning: :grinning: . to vyndáte, uděláte placku, smotáte závin, nakrájíte kolečka a plníte čímkoliv. s tím pudinkem a ovocem jsou superní.a fakt to je rychlý a jednoduchý. Bylo jich 52 malých, pár jich mám v mrazáku, zbytek se snědl. byli tu včera celý den naši a táta mlson si docela dal, tak jsem jim zbytek dala domů.
V pondělí byl Tomíno na očkování a zas byl včera protiva jak se patří :rolling_eyes:... A Seymiku 7.590g! tenhle měsíc jsme se snažili! Co vy? :wink: :slight_smile:
6. led 2010 v 09:51  • Odpověz
Je ja uplne zapomnela. Tak na tech 4mesicich mel 7640g a 70,5cm(Tomik se snazi, ale O. to ma stale na vrch a zadny super zranice to nejsou u nas :grinning: a po druhy hexe bylo horecka dost. Musela jsem 3x dat nurofen a za par dni chudik mel od nas tu virozu, ale to uz zvladl jen s jednim minicipeckem :wink: Ted porad zjistujeme, jak je to s hrazenym pneumokokem. Tak zitra volam Mudroj a kdyz tak O. bude mit najednou pichnuty Hexy a i prvniho pneumo. Hlavne, aby mu to nedalo moc zabrat. Toho se bojim nejvi, aby me tu tyden nelezel v horeckach. :frowning2: Ale chci jet s Adi do lazni zase na jare, tak bych byla rada, aby O. mel ockovani uz za sebou.
kolacky vyzkousim, ted mam v planu plnene rohlicky(na slano, pro chlapi stavare, jelikoz nam dnes delaji strechu a ja nasla manzuv snubak, tak to musim neco ukuchtit!
6. led 2010 v 10:56  • Odpověz
Tý jo, Tomášek jen 67cenťáků...Ondra je fakt velikán, ale stejně se ještě nevzdáváme :grinning:
Plněný rohlíčky mňamka, to bych si taky dala.
6. led 2010 v 11:40  • Odpověz
ahoj,tak Bubli,to je Tomík kousek chlapa :grinning: schválně jsem se koukla kolik měla Vikča tak 6980g,no prostě kluci jsou větší,ale Vikča měla na 5 měsících 71cm,taky byla dlouhá,však pamatuješ,ten rozdíl mezi ní a BARČOU :sweat_smile: a ted jsou skoro stejný :wink: koláčku jsem teda měla méně,tos dělala menší,ale byli fakt dobý,ještě tam jsou,nestihli je kobylky stláskat :sweat_smile: Seymi já dělám plněný calzoneti,to jsou takový houstičky slaný,sýrové těsto dobrutka,dělala jsem to i na silvestra.
6. led 2010 v 11:47  • Odpověz
no houstičky,spíš buchtičky :grinning: ,dělají se z kynutýho těsta pešl a ávají se tam jen ty rychlý kvasnice od dr.oetkra jeden sáček asi 8,- a je toho taky hodně,sou výborné teplé i studené,písnu recept,jak bude čas.Pádíme do města.hezký zmrzlý den všem.
6. led 2010 v 11:52  • Odpověz
hod recept Cvaldo :wink:
6. led 2010 ve 13:27  • Odpověz
400g hl.mouky,1balíček droždí dr.oetker,1káv.lžička cukru,pul lžičky soli,1káv.lžička pizza koření,200gnastrouh.cihly,3polév.lžice oleje,200ml teplé vody,1vejce.To je těsto.
Nápln-200g sýra nastrouh.,50gnivy-dávám 10-15dkg,je to chutnější.,2vejce,15dkg salámu,šunky...,sul,pepř,trochu pizza koření,já do nápně nedávám,je ho dost v těstě.

těsto:všechny ingredience dáme společně do mísy,nejdřív sypké ,pak ostatní,vymícháme vláčné těsto.Poprášíme moukou,dáme na 45 min kynout pod utěrkou.

nápln:všechny ingredience smícháme,dochutit mužete čímko-li,dle chuti,já dávám pikantnější salám,herkules,poličan,ale je to dobré i se šunkáčem .

vykynuté těsto dám na vál,rozdělím na pulku,vyválím slabší placku,udělám čverce,jakou chcete velikost,nakynou jako buchty,dám lžičku náplně,zabalím jako buchty a dávám na pečící papír na plech,potřeme rozšlehaným vejcem a pečeme na 170 15-20min,vyndávám ,když jsou zlaté.

zkuste,je to fakt dobrota,to těsto,jak je v něm sýr je výborný.
6. led 2010 v 16:22  • Odpověz
no děvčátka,kdepak jste?Tak koláčky měli takovej uspěch,že jsem včera pekla znovu :grinning: ale dělala jsem s tvarohem a navrch trochu šveskových povidel,no ještě větší mnamka,než ty pudinkem :wink: zkuste :slight_smile:
7. led 2010 v 11:19  • Odpověz
Jé, já jsem sem ráno psala a nic!!! :angry: :angry: :angry:
Já to dnes asi vyzkouším, ten receptík, byla jsem v obchodě a něco jsem nakoupila, zítra přijede ségra s Matesem tak at uspokojím její těhotenský chutě :wink: :dizzy_face: .
Koláčky super, vid, taky chci zkusit s něčím jiným :wink:
7. led 2010 ve 12:06  • Odpověz
Ja jsem tu. Byli jsme rano shanet kominickou stetku. Nakonec jsem koupila stetku na lahve s tm.modryma stetinama a navazeme na to delsi drat a Aduch bude mit uz kominicka komplet!
Me tu ladite s tim vypejkanim! Hmmm. Uvidime. Ale ja spis potrebuju sit, at z toho Adi nevyroste :sweat_smile:
A taky dnes jsme s Adi strihaly a lepily a ja sem tam odbiham a delam neco okolo a najednou ke me A. prijde a ukazuje mi, jak si pekne natrela pusu lepidlem :confused: hmmmm, peknou rtenku si vymyslela.
:rolling_eyes:
7. led 2010 ve 12:55  • Odpověz
tak já bych taky pekla, ale držím tu dietu, tak radši nepeču, abych meměla chutě :grinning:
7. led 2010 ve 13:51  • Odpověz
Bubli, stím tvarohem a na to povidla-to nemá chybu,muže se át i nějaká jiná marmeláda,jsou stím tvarohem krásně vláčný i dnes.Co tatka,jak na tom je?Doufám,že už v pohodě :wink: Těhulka to závidím ,to bylo krásný období,tak at si to pořádně užívá.Mer,tak já taky jen koštovala,potřebuju taky shodit,zatím se mi to teda nedaří :sweat_smile: Držím palečky.Seymi ,hlavně,že tu pusu pak i po malování otevřela :grinning: Viky mě dnes přesvědčovala,že chce zase sázet kytičky,ta jí povídám,že budeme,ale až na jaře až bude teplíčko,ona povídá...ne mamí mužeme sázet i ted v zimě zahřejeme je doma :grinning: no tak to jsem šla zas do kolen,ona má vubec poslední dobou hlášky a rozumem mi přijde někdy jak čtyřletá :sweat_smile: jsou to breberky :slight_smile:
7. led 2010 v 16:16  • Odpověz
ahojky, no jo, je to s nima sranda cvaldi :slight_smile: u nás je dobrá hláška - Nevíš, kdo počmáral tu zeď? Nevím. A víš kterou zeď myslím? Vím. :grinning: tak to jsme byli fakt hotoví. Ale u když jsme se jen tak u zdi zeptali, kdo to byl, tak řekla v klidu já, tak aspoň, že nelže :wink:
bubbli, tak to segre gratuluji,hezká zprávička, kdy budou mít prďolku?
7. led 2010 v 16:36  • Odpověz
Sršni, termín jí vychází 17.srpna, což je na můj svátek a přesně mezi datumama narozenin mých dětiček. :grinning: . Všechny děti budou letňáčci.
Bára teda pěkně kecá, když se jí zeptám jestli to udělala ona, tak vždycky že ne, nebo když se ptám co dělá že Tomík brečí, tak "NIC". Ona totiž na něj moc ráda bafe, odněkud na něj vykoukne a baf a on se chudák leká a ona z toho má srandu...
Seymi, lepidlová rtěnka je teda fakt úlet :grinning:
Sršni, Verunka je boží, takový řeči :slight_smile:
7. led 2010 ve 20:27  • Odpověz
ahojky, bubbli, to je fajn, budete dělat letní narozeninový megaparty :slight_smile: jsem zvědavá, jak napadne ten sníh :sweat_smile: teď frčím do "hor" do Police, tak snad to bude OK. Mějte se všichni hezky!
8. led 2010 v 10:35  • Odpověz
ahoj holky,my dnes frčíme taky do podhuří do Hořic,tak doufám,že nebudeme muset dávat řetězy :grinning: holky jsou to breptalky,Viky ,když něco provede a zeptám se jí kdo to udělal,řekne Honzik,já jí povídám,ale Honzík není doma ,tak to nemohl udělat,ona mi řekne minule to udělal :sweat_smile:
8. led 2010 ve 12:02  • Odpověz
cvaldi, to je taky dobrý :grinning:
tak jsem se šťastně navrátila, v Polance a Jiráskově pohoda, ale od Žabokrk docela mazec :unamused:
8. led 2010 ve 14:59  • Odpověz
ahojda,chěli jsme snížek a je ho o kapku víc :grinning: takže jsme nejeli ani na lyže,páč by to byl na sjezdovce mazec a myslím i pod ní :sweat_smile: ,tak včera to byl do těch Hořic mazec,kde to je krytý dobrý ,ale cesty mezi loukama a polema hrozný ,to nevidíš krajnici a ,když začalo frčet,musel Honza zastavit ,no jelijsme krokem,nejhorší asi cesta večer ze Dvora,stavovali jsme se na nákup v Tescu a za Dvorem to začalo být hrozný,ten vichr házel auta do středu,takže jsme byli rádi,že jsme dojeli bez pomačkaných plechu :wink: Tak at vás to nikoho nikam neodfoukne,hezký víkend všem.
9. led 2010 v 15:30  • Odpověz
my chceme jet zítra lyžovat do Petříkovic, ale taky se docela bojím těch cest. Dneska ráno v půl desátý jsem jela do Jiráskova a silničáři opět zaspali, silnice totálně nevyhrnutý, jak když jedu někde po louce, prostě hotovo. :sweat_smile:
9. led 2010 v 16:37  • Odpověz
jj, snizku pada trochu dost, ale hezky je to. Jinak ja dnes vyhrnula kolem baraku, abych mohla vubec zadnim vchodem vylizt z kocarkem a kdyz jsem konecne Ondru zaparkovala venku a ze pujdu zpet domu, cesta byla zase ve stavu, jak kdyz jsem nevyhazovala :confused: Tak ze jestli silnicari vyhrnou a za nima to zafoukne, to je proste pocasi. Snad uz bude lipej, ale konecne muzou ven sane a poradne se probehneme po kopci! U nas teda lyze jeste nebudou. Tak pak podejte info, jak se lyzovalo. A prosim vas nejakej tip na kocarek pro panenky bych potrebovala. Diky predem :wink:
9. led 2010 v 19:32  • Odpověz
seymi , to já bych taky potřebovala tip na kočárek pro panenky, chceme pořizovat k narozkám, tak budu pomalu rozhlížet, docela se mi líbily v Quelle, ale posledně mě naštvali, tak asi kouknu jinam :frowning2:
9. led 2010 ve 21:07  • Odpověz
Ahoj, my máme kočárek který máma koupila Báře před dvěma lety v tescu ve výprodeji za 170,-, je takovej vachrlatej, ale Bára s ním venku jezdí pořád. Jezdíme vždycky jako dvě maminky do obchodu, tak je strašně ddůležitá a pořád toho jejího "Tomáška" přikrývá a něco mu šeptá. Tak to jdem dvě hodiny :grinning:
Dneska je venku teda snížek pěkně namrzlej, a na pekáči to lítá :confounded: :slight_smile:
10. led 2010 ve 13:40  • Odpověz
Krásný den, jdu vás pozdravit, snad jste všichni zdravý. Sníh je u nás taky, teď začalo proletovat i s deštěm.
10. led 2010 v 15:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.