• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Polanka

(Zamčená)
5. ledna 2011 
jukám,Mer,myslím jedna dávka 1000,-,ještě na to juknu,mám hlavu děravou :sweat_smile: ,jinak já Vikču budím na čurání,když jdu já spát,nebo Honza,když jde dýl,je taková v polospánku,ale vyčurá se,ze začátku se jí to ale nelíbilo a fnukala,pak si zvykla.Nad ránem se vzbudí kolem 6-7 sama a chce čurat,pak zas usne,někdy se vzbudí až ,když už vstává po osmé ,8.30.,ze začátku jsem pod ní dávala ty podložky,ted už ji mám jen pod prostěradlem pro jistotu.Bubli,Míšu baví biologie i chemie,asi víc ta chemie,matika,fyzika...nechápu :sweat_smile: ,chodila na základce do matematický třídy.To nemá po mě :sweat_smile: Jo a máš pravdu,že to má Tomík po ATB,to taky bývá :unamused:
Holky, tak ten srazík odložíme,až budeme komplet :wink:
K zubáčkovi jedu zase ve středu a to mě to už zadělá,jsem ráda,že mi ho vyléčil a nemusel ven,ikdyž časem k tomu asi dojde :confused: Hezký večer všem :slight_smile:
25. únor 2010 v 19:09  • Odpověz
Frogísku,tak už ji nedávej po o,aspon Ti bude chodit večer dřív a užiješ si budoucího chotě :sweat_smile: stím bobkováním nevím,ale zrovna jsme to ted v pondělí probírali s jednou paní v jeskynce,chlapeček je taky v září jako Ančí a chodí čurat bez problému už taky od léta,ale na velkou taky do plíny a na noc mají plínu.Taky neví co stím,já neporadím,nemám stím zkušenost.Ale mám známou Dr. ta má syna,ted čtyřletého a měli tento problém do třech a pul,bylo jí řečeno,že pokud si to nespojí v hlavě,že to je neurologickýho puvodu. :confounded:
25. únor 2010 v 19:19  • Odpověz
Dobrou a klidnou noc všem,my po očku dobrý,jen ji na to rameno nesmím šáhnout ani nálepku si nechce sundat. :confused:
25. únor 2010 v 19:22  • Odpověz
a jaké jsou ještě podložky? Já mám jen tu pod prostěradlo
25. únor 2010 v 19:36  • Odpověz
Cvaldo, Bára si taky nechce sundat náplast po tom jak jí brali krev. Prý to je jahodová léčivá :grinning: . mě přijde už docela hnusná a odlepuje se, ale když jí to léčí... :grinning:
Mer, špičkou jsem myslela to, jako že jí bylo nejhůř :grinning: . Píšu jak blboun, tak mě to tak napadlo :sweat_smile: . Jsem už dvojnásobná matka na mateřský, no :sweat_smile: :grinning: . Jinak dneska jí je taky ještě dost blbě a pořád se jí rýma nespustila, ale sotva dýchá jak má nateklou sliznici, je mi jí líto.
No a na OH se hokejisti předvedli, zato Sáblíková je fakt jednička.
25. únor 2010 v 19:59  • Odpověz
já měla takovou nepropustnou igelitovou a pak na to tu plínovou,aby nebyla na tom igelitu,ale nechtěla jsem,,aby mi pročurala matraci,mám tu kokosovou,a byla drahá,tak by mi ji bylo líto vyhodit :sweat_smile:
25. únor 2010 ve 20:38  • Odpověz
u nás se už zařezává a ordinace mě dnes nějak nebere :confounded:
25. únor 2010 ve 20:39  • Odpověz
Bubli ,jahodová jo to je taky dobrý,oni mají ted takový nápady vid?Tak at se jí jahudce hlavně brzo uleví,jdu si číst mějte se krásně a Vanessce držíme palečky k nočnímu bezplínkování,spíš teda mamince :sweat_smile:
25. únor 2010 ve 20:42  • Odpověz
Bubbli, aha :grinning:

Plínu jsem dala, jsem nějaká líná v noci vstávat :sweat_smile:
25. únor 2010 ve 21:34  • Odpověz
tak já mám průjem a V. se ráno pozvracela, kamarádka má taky průjem, tak to máme asi z Klíčku a bolí mě šíleně na hrudi, nemůžu vůbec dýchat, tak jestli je to k tomu :sweat_smile:
26. únor 2010 v 07:38  • Odpověz
tak a Vanessa má 37,7 :unamused: a já šílený křeče do břicha :sweat_smile:
26. únor 2010 v 10:41  • Odpověz
Mer, doktorka říkala že toho je úplně plný Jiráskov, těch střevních viróz. :unamused:
Prý mám dát Tomíkovi nějaký laktobacily, no ale je to sypký prášek tak nějak nevím, jak si to mám nasypad do prsa :sweat_smile: . Z flašky nechce ani náhodou nic.
26. únor 2010 v 11:24  • Odpověz
jejda holky,tak před třemi týdny to bylo v Polance,ted v Jiráskově,holky vím jak vám je ,my to prodělali celá rodina :grinning: ,ale bez teplot a jen jeden den,tak tohle bude zas jiný svinstvo :confounded: Bubli,zkus odstříkat na lžičku,pak mu podrž pusu nacpi a drž dokud nepolkne,drastický,ale jinak to do něj asi nedostaneš :frowning2: a ty lactobacily to chce,tím prujmem mu odchází draslík a to je u těhle prcku nebezpečný.Tak at to brzy zdoláte.Hezký víkend v rámci možností :wink:
26. únor 2010 ve 12:21  • Odpověz
V. má už 38,5, letí to nahoru a mě je taky pěkně blbě, ale jen se pozvracela, průjem zatím nemám ani už nezvrací. Dala jsem jí Panadol sirup, ono se to má střídat třeba s Nurofenem, že jo?
26. únor 2010 ve 12:53  • Odpověz
Mer,já dávám jen Nurofen sirup,nebo čípky,když zvrací,tak jsou lepší čípky.
26. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz
Lepší čípky, jsou Nurofenový i Paralenový, ale to Bára nesnese. Ale když teptloa neklesá, tak po 3-4 hodinách stříádat. Stejný lék můžeš dát nejdříve po 6 hodinách. Bára má pořád přes 39, už se mi to nelíbí. Klesne jí to vždycky na 3hodiny po sirupu a pak zase znova. Nic nejí...
Přivezli nám ted nové dveře do chodby, super super, jen musíme vybourat starý futra a udělat obložky. Takže práce ještě habakuk, ale donutila jsem Petra aby ty nový dveře nasadil na ty starý futra, at s emůžem kochat apson nečím :slight_smile:. Jsou patery, takže ranec peněz, ale jak to prokoukne :dizzy_face:
26. únor 2010 v 15:37  • Odpověz
Bubbli, my potřebujeme asi 12 nových dveří, to bude pálka :sweat_smile:
Jak dlouho už Bára má tu teplotu?
Vanesse to po sirupu kleslo na 36.8, uvidíme večer.
26. únor 2010 v 15:41  • Odpověz
teplotu má od úterý dopolko.
No my jsme za ně daly kolem 30.tisíc, a to jsou fakt obyčejný. :angry: . A některý uvnitř budou muset zůstat starý :frowning2:
26. únor 2010 v 16:01  • Odpověz
a odkud je máte?

tak teď mi zeblila celý gauč, polštář atd., vůbec nevím jak mám ten gauč vyprat, je to nasáklý do toho molitanu a strašně to smrdí, nevíte jak na to? Potahy jsem sundala a vyperu je v pračce, i když se to nesmí. A můžu péřový polštář vyprat v pračce? Já to taky asi každou chvíli hodím.
Jo a když teď nemá teplotu a už je 6 hodin po té první dávce Panadolu, tak jí mám dát další dávku nebo ne? Já už to všechno nějak zapoměla :sweat_smile:

To má teda Bára docela dlouho tu horečku, nechceš radši zajet na pohotovost? Vanessa zas říká při čůrání, že jí to bolí, tak snad z toho nebude ještě nějaký zánět močáku :frowning2:
26. únor 2010 v 18:13  • Odpověz
Jestli tepltou nemá tak jí nic nedávej :wink: .
Petr je na odpolední, tak na pohotovost nejedu, počkám ještě do zítra. Ale chodí každou půlhodinu čůrat a taky říká že ji bolí bříško. Tak dej Vanessce na nohy pořádný teplý ponožky.
Dveře nám přivezl brácha z Prahy od nějaký jejich dodavatelský firmy, i s tou plovoučkou. Měli na to nějakou slevu.
26. únor 2010 v 18:29  • Odpověz
no už má 39, tak jsem jí dala Nurofen čípek, ale je tam napsaný dávkování jen do 12,5 kg, tak to nějak nechňápu kolik se má dám těm co mají víc, no dala jsem jeden, tak snad to bude stačit. Vanessa nechce taky vůbec nic jíst
26. únor 2010 v 19:10  • Odpověz
ahojky, teda holky, to máte trápení, držím pěstičky, ať jste všichni brzy fit :pensive:

Mer, 1 celý čípek Nurofenu se dává 3x za 24 hodin pro děti v rozmezí hmotnosti 12,5-17 kg (2-4roky), těm starším (nad 17 kg a nad 4 roky) se dává 1 čípek 4x za 24 hodin. To je totiž jediné, co u nás zabírá, tak je mám v lednici a tak je to na nich napsáno. A když zvrací, tak ten sirup nemá moc cenu :frowning2:
26. únor 2010 ve 20:30  • Odpověz
péřovej polštář bych radši do pračky nedávala, nebo se ti udělají takový tuhý chuchvalce, v Ná je normálně čistírna peří, tak kdyby to nepomohlo tak vypárat cípek a nechat přečistit. Jinak bych to asi zkusila vyprat v ruce - sesypat peří dolů a ten "prázdný" sypek vyprat třeba mýdlem. Se sedačkou nevím, asi bych to vzala tepovačem na koberce :confused:
26. únor 2010 ve 20:31  • Odpověz
ještě mi napadlo, nemáš to Nurofen pro děti do dvou let? My máme ten od dvou do šesti a tam je to takto.
26. únor 2010 ve 20:33  • Odpověz
jinak tady má jeden čípek 125 mg Ibuprofenu, tak buď přepočítat, ale raději se poraď na pohotovosti.
26. únor 2010 ve 20:34  • Odpověz
kdyžtak jsme k dispozici, tyhle čípky máme doma 8 ks exp 9/2012 (kupovaly jsme je před měsícem)
26. únor 2010 ve 20:35  • Odpověz
Sršni, kde jsi to přečetla s tím dávkováním? Já má v příb.letáku napsáno jen dávkování do 12,5 kg, víc nic :sweat_smile:

je tady napsaný pro děti od 3 měsíců, jinak nic, jeden čípek má 60 mg, tak to mám asi jiný. Ale zabralo to hnedka. Tak ona má asi 13.1 kg, tak těch 6 dkg asi nehraje takovou roli, co myslíš?
26. únor 2010 ve 21:16  • Odpověz
ahoj marodi,Mer to máš ty čípky pro nejmenší,jak už psala Srsnička,vy už musíte mít ty od dvou let.Sedačku bych vzala taky něčím na koberce,ten sypek vyprat v ruce jak říká Janča,pokud to nemáš v peří uvidíš.Vikča na teploty netrpí,jen jednou jsme takhle kombinovali čípky a sirup,ale Míša mi trpěla na teploty hodně a vysoký,to jsme sráželi i tvarohem do ponožek a studenýma zábalama :unamused: Honzík i Vikča na teploty netrpí skoro vubec.
Tak doufám,že už je Vám všem trochu lépe.Nám šel tatí dnes do práce,má na oddělení málo lidí ,nemoci a dva jsou na rehabce,tak musel zaskočit do turnusu,zítra jde i na noční,tak jsem na něj zvědavá už si odvykl :sweat_smile:
Po neděli se má prudce ochladit,tak to nejsou dobré vyhlídky,ale zas se tak nebudou šířit ty bacily.
27. únor 2010 v 09:48  • Odpověz
Jinak Mer,pokud jí ty čípky zabírají,tak je mužeš dávat,zas je škoda je vyhodit.Duležité je ,že ta teplota po nich klesne a vydrží to ,alespon 4-6 hodin.Jdu chystat řízky,salát už mám udělanej od večera,polévku taky.
Bubli,jak Bára,teploty už o.k?
27. únor 2010 v 09:53  • Odpověz
jo, čípky zabírají, tak nový zatím kupovat nebudu. Ráno měla 37,1, tak uvidíme večer, mě je taky ještě trochu blivno, tak zítra asi karneval odpadá, ach jo, jsme se tak těšily :frowning2:

Tak Bubbli, co Bára?
27. únor 2010 v 10:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.