• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Polanka

(Zamčená)
5. ledna 2011 
DOROT kolik toho fenyklu dáváš?
4. bře 2008 ve 12:07  • Odpověz
já už se těším až budu vymýšlet ty bašty,ale stou porcí co sní viky,bych ani kastrulek neumazala,ale už sní pul skleničky ,což je uspěch,pořád chce jen mlíko,mlíko.. :grinning: :grinning: :grinning: já budu kojit ještě asi v první třídě :grinning:
4. bře 2008 ve 12:10  • Odpověz
ahojky, zdravíme, my jsme byly dopoledne venku, je tam teda kosa - když jsme vyjížděly, svítilo sluníčko a bylo 10 stupňů a vrátily jsme se pod mrakem a 4 :confounded:
4. bře 2008 ve 12:10  • Odpověz
akorát je teda díky tomu závisláček,usínáme u mlíka,což je problém v autě ,když chce spát a nechce dudu,snažím se jí ho aspon v tom autě nacpat,jo a v kočáru ošidit ,ale to viděla včera frog ,to letí dudlík málem až na druhej chodnék a to i přes malé okénko slídy,no prostě fuj :grinning:
4. bře 2008 ve 12:12  • Odpověz
srsničko ,kdepak jste chodili ,že jsme na vás nenarazili :wink:
4. bře 2008 ve 12:13  • Odpověz
Trošku, opravdu trošku, krájím na kolečka, tak dvě tři kolečka asi 3mm no nevím :wink: Joo míry 9.2kg a 75cm :wink: Venkuje hnus fialovej :angry:
4. bře 2008 ve 12:18  • Odpověz
Tak Bubliška usnula venku v kočárku, doufám že nezmokne. Včera přes poledne spala dvě hodiny, což je MEGA úspěch! A dnes už spí hodinku, stihla jsem už uvařit a umýt nádobí. Když spala dopol.tak jsem žehlila. Ještě až usne odpolko tak si setřu a je to. :wink:
Dnes máme k obědu kuřecí řízeček s kašičkou, mnam mnam, to si dám. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já budu o sedačce sto let přemýšlet apak stejně koupím v obchodě tu kterou uvidím...
4. bře 2008 ve 12:19  • Odpověz
Tak já měla uvařeno v 8 ráno Aduš i sobe na dva dny :grinning: Žehlit budu až bude kupa, jinakmě to neba a k obídku jsem dělala kuřecí na přírodno s bramborem v tlakáči 30 minut a hotovo :wink: Hlavně sedajdu, aby se v ní nepotila :wink: Nejlíp pratelný potah, nebo jde vyčistit pěnou na sedačky :wink:
4. bře 2008 ve 12:22  • Odpověz
Dorot, jak dlouho necháváš A.sedět když si hraje? Bára taky sedí sama a nebaví ji už nic jiného než si hrát v sedě, ale nechci ji nechávat dlouho, tak nevím co s ní? Jinak sedajdu máte pěknou, to jo... A A.u tyče, teda, to se tátovi ani nedivím :grinning:
4. bře 2008 ve 12:35  • Odpověz
Dneska jsme byli na K.O probírali jsme co Andulka umí atd došlo i na sezení, kde mi bylo řečeno, pokud chce ať sedí , když je spokojená ale ne pořád, takže střídat polohy, takže jí nechám než začne protivničit, nebo se sama sveze na bříško, to je těžký no :confounded:
4. bře 2008 ve 12:52  • Odpověz
Cvaldo, chci fenykl zkusit, ale jen kousíček. Mě V. sní už celou skleničku a chtěla by ještě, tak jí pak vždycky ještě dokojím. TAk začínám taky vařit a dál kupuju i skleničky. Tak 14 dní bych jí už chtěla začít dávat dopoledne ovocný příkrmy. Ale já to hodně hlídám, protože jsme s manželem oba alergici, teda astmatici, takže ona má dost velkou pravděpodobnost, že bude taky, tak se řídím těma příručkama pro alergiky, ale zas to nechci přehánět. Minule jsem jí dala cuketu a úplně jsem zapoměla počkat 3 dny a druhý den jí to dala znovu, ale nic se nestalo.
4. bře 2008 ve 12:55  • Odpověz
Mer já taky alergik a nečekám jen druhej den zkouknu, jestli se neosypala a nemá průjem :slight_smile: Jinak dnes náš doktor říkal, že skleničky by doporučoval jen na cesty, že po tom maj děti pořád hlad a jen by jedli a jedli a domácí je zasytí víc a menšímnožství.To vím podle Andulky po kupovaný by vypila flašku mlíka a po domácí jen trochu čaje :slight_smile: Teď najedeme pozvolna na jogurty a mléčné výrobky a hodně vlákniny .To jsem se divila, když dáváme HA mlíko, ale prej pozvolna zkoušet, aby v roce jedla všechno tak uvidíme.Mám střídat dopolední sváču mlíko a nebo jogurt .Odpoledne dáváme ovoce a sušenky, nebo banán :slight_smile: POhanka je supeeer střídám s vločkama, nebo udělám kaši se zeleninou.
4. bře 2008 ve 13:09  • Odpověz
jo Dorot to máš pravsdu ,že domácí víc zasytí ,já jsem H, taky dávala skleničky jen na cesty byl to jedlík ,ale cvalík sní fakt trošičku ,já bych musela na dva ny vařit pul mrkve a pul brambory a ještě by toho bylo moc,tak čekám až se rozbaští,ale bramborovou kaši domácí už jsem jí taky zkoušela,ale sní fakt pidi porce,kámoška má 15 měsícu holčinu,pořád kojej a příkrmy jedou od konce 6.m a taky jí stejným zpusobem trochu příkrmu a trochu mlíka ,ale prý to má 90procent kojených dětí takhle ,dr říkala ,že to nemám vubec řešit akorát v tom 8 měs .přidávat ovocnej příkrm odpoledne,Máchalce bude 8 měsícu ted 7.3 vid a taky začínáte s příkrmy až ted ne?teda s ovocem myslím :grinning:
4. bře 2008 ve 13:19  • Odpověz
Mer to bud ráda ,že V.tak pěkně baští a to je teda jedlík ,že si dá potom ještě mlíko,my když zbaštíme pul skleničky tak už se pak dáví mnatahuje a nechce už ani mlíko :grinning: já nevím kde my nabrali těch 9 kilo :grinning:
4. bře 2008 ve 13:22  • Odpověz
jsem zvědavá na to ovoce ,jestli bude baštit víc :unamused: bubli ,cvalík už taky sedí ,ale musím jí dávat kolem ještě deky ,nebo polštářky ,protože sebou ještě praští do boku,neumí se ještě sesunout na bříško sama,nevíc si ted vyhraje na břichu plazí se ,nebo válí sudy,když sedí tak se pak vzteká,když ji chci položit,sama si sedne jen na polšáři,nebo v kočárku se přitáhne ,ale má teda trochu sklon z leže si teda sama nesedne.
4. bře 2008 ve 13:28  • Odpověz
Já Bublině teda dopoledne ovoce už dávám a asi 14dní (banán, jablko, Jablko+meruňku) a dobrý, neosypala se, moc jí to chutná. Už mi zase začala jíst v poledne i zeleninku, sní dost,chvíli stávkovala, to když okusila ovoce, tak nechtěla zeleninu. Poraťe mi nějakou jinou vlákninu než vločky-něco na vykakání-, po vločkách bolelo B. v noci docela dost bříško. Mám to ale vypozorovaný už od malinkata, vždycky když jsem si dala vločky tak bylo zle...
má se teda ovocná přesnídávka dávat dopoledne na sváču nebo odpoledne??? Já zuž nevím.... Každý říká něco jiného...
4. bře 2008 ve 13:29  • Odpověz
Cvaldo, já kolem ní taky radši dávám polštáře, hlavně dozadu - kdyby spadla, tak at nespadne na kebuli, toho už bylo dost... Ale i dyž se svalí na bok tak se přetočí na břicho a cestuje, ale za chvíli ji to už na břiše neba a chce zas sedět.
4. bře 2008 ve 13:32  • Odpověz
no a doktoři na to sezení mají taky každej jinej názor,naše dr říká ,že dokud si fakt nesednou z leže sami,tak by sedět neměli,ale já ji taky chvíli nechávám,M. seděla už v 5 měsících a v 7 už v chodítku ,v první třídě měla pak problémy s páteří ,ale těžko říct ,že od toho,nebo rychlým rustem ,to je těžký. :frowning2:
4. bře 2008 ve 13:32  • Odpověz
A začala mi zpívat, tak jako potichounku,ale fakt zpívání,je to moc hezký. a dnes řekla "Péťo"! :grinning:
4. bře 2008 ve 13:33  • Odpověz
no druhej příkrm ovocnej má být odpoledne aspon to všude píšou a vždycky to tak bylo i dr mi to říkala ,že od těch 8 měs mužu začít odpo ovoce ,muže se i dřív ,ale nejpozději u koj .v 8.měs,v mase je dost vlákniny bubli a v ovoci jablka
4. bře 2008 ve 13:35  • Odpověz
jé bubli to potěší když to řekla vid,cvalík říká mamíí,tatííí,nebo mííí to říká na MÍŠU,tata,ham a jinak ostatnímu nerozumíme :grinning:
4. bře 2008 ve 13:37  • Odpověz
jen zajdu za roh tak ječí mamííí,my ji učíme mamí ,tatí ne mama ,tata,Míša to taky takhle říkala i H.,ale někdy když mě volá tak dělá jen mm,mm
4. bře 2008 ve 13:40  • Odpověz
jsou to opičky,tak už volá přitom tam má H. :grinning: ZA CHVÍLI RAZÍME VEN ,tak pá všem
4. bře 2008 ve 13:42  • Odpověz
bubble, a koho to volala? :grinning:
4. bře 2008 v 17:26  • Odpověz
TO se neví Sršni, ale vzhledem k tomu že tatatata říká, tak asi mě, přeci mi nebude TRAPNĚ říkat mámo! :grinning: :grinning: :grinning:
4. bře 2008 v 18:47  • Odpověz
a tak ovoce stačí až od 8 měsíce? Já četla, že už od sedmého.
Cvaldo, opravdu už takhle mluví? Tak V. neříká ještě nic, jen když jí tak říká něco jak ham, ale jinak nic.
Dneska jsem byla na náměstí v Polance v zelenině a kupovala jsem fenykl a paní se strašně divila, že to chci dát malé jíst, že prý se to dává jen do čaje, tak nevím. Vy to dáváte? Ale asi jen trošičku ne,a mám ho oloupat?
Taky jsem koupila kapustu, nevím, jestli jí to můžu dát, co myslíte? A dáváte třeba okurku nebo nějaký salát?
Jo a prý pastiňák je kořen petržele, tak já už nevím, nějak se v tý zelenině nevyznám :unamused: :grinning:
4. bře 2008 ve 20:39  • Odpověz
autor
Mer a nemyslela jsi lilek baklažán??? :slight_smile: Fenykl je vhodný pro děti, sice je aromatický, tak jen trochu, já dávám srdíčko - vnitřek, rozříznu a vydlabu. Zbytek dáváme do salátu pro nás. Normal syrovej.
Se nediv, že se paní divila :sunglasses: :grinning: Je spousta věcí, kdy starší generace nestačí zírat :grinning:
4. bře 2008 ve 21:23  • Odpověz
autor
jo a s kapustou opatrně, tu jsme teda zatím nezkoušely, páč ta nadýmá. Ale nejdříve chci zkusit růžičkový kapustičky. Jinak květák taky nadýmá, ale nic nám neudělal, tak asi brzy vyzkoušíme :sunglasses:
4. bře 2008 ve 21:25  • Odpověz
ne nemyslela jsem lilek. Chtěla jsem pastiňák, myslela jsem, že tam budou vědět co to je. Tak já jí tu kapustu radši nedám. A co dáváš ještě za zeleninu? Já si třeba neumím představit dát jí okurku
4. bře 2008 ve 21:37  • Odpověz
autor
salátová okurka v menším množství neva, zkus ji dát jen žužlat, Poppynka z toho saje vodu. Jen ji musím víc hlídat, je to klouzavý :grinning:
A dávám - klasika - mrkev, brokolice, brambory, květák, petržel (trošičku), celer (trošičku), petržel. nať (trochu), hrášek (mražený), fazolky (mražený), lilek, cuketu, fenykl, kedlubnu, dýni (steril - kupovanou), řepu (ale osypala se mi :frowning2: , takže zatím ne) a dala jsem ji na žužlání i papriku červenou sladkou a chutnala ji. Nechávám ji zvykat na nové chutě pomalu a po troškách. To bude zatím vše :slight_smile:

A už jsem ji zkusila dát i melouna, tak ten ji nejel, jen vysála šťávu a pak se šklebila, co to po ní chci, aby polkla. No, pravda, že ten meloun voněl po okurkách :grinning:
4. bře 2008 ve 21:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.