• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Polanka

(Zamčená)
5. ledna 2011 
autor
Třeba dnes měla hovězí rizoto - hov. maso, rýži, květák, mrkev, brokolice, hrášek
Zítra ji uvařím krůti s těsovinami a včera bylo kuřecí s bramborem a špenátem :sunglasses:

Čím víc toho uvařím, tím víc toho sní, takže vařím skoro každej den :wink: A přiměřeně. Jí dokud může, jakmile neotevře pusinku, tak přestáváme :grinning:

No a náramě ji chutná chleba - kůrka (patka), to ji zbouchne celou :slight_smile: A úspech mají i kukuřičné křupky, teď nám babi z Tu přivezla asi 10cm dlouhý, tak ty jsou nej nej nej. Tady mají jen krátký :confounded:
4. bře 2008 ve 21:49  • Odpověz
Ahojky,tak koukám poppy,že malá je fakticky kontejnerek :grinning: ,a dáváš jí ještě mlíčko??Já co mi dr. říkala,tak skoro do roka je ještě 2-3 krát denně mlíčko,tím je myšleno mlíko/24h.
4. bře 2008 ve 22:06  • Odpověz
autor
Frog, dávám - v noci a ráno. Teď sice spala dvě noci v kuse, zato ráno byla hladová.

Jo je to jedlík, akorát to na ni není moc vidět :slight_smile:
4. bře 2008 ve 22:13  • Odpověz
autor
No a s těma banánama, jak jsme se dnes bavily, tak nekecám, když vezmu, že jeden je cca do 18cm, tak okrajuju špičky asi 3cm, takže ji z toho moc nezbyde, takže ty tři jsou tak akorát :slight_smile: :grinning:
4. bře 2008 ve 22:15  • Odpověz
autor
špičky na obou stranách
4. bře 2008 ve 22:16  • Odpověz
Tak to jo..Normálka furt mylím na tu kámošku jak dává holce to mlíko.musím to tady všem říct,takže představte si hoilky,znám jednu maminu,co dávám 6.měs. holčičce normální mlíko,nevím jestli plno nebo polotučné,ale to je jedno..řekla jsem jí že je blázen a ona na to jen mávla rukou a řekla,že malá sní cokoli,dávají i bábovku..a když jsem se jí ptala jakou maj sedajdu,páč tohle já teďka furt řeším,viď poppy :grinning: ..tak ona na to,že jednu dostali,ale že neví do kolika je kilo a bylo hotovo,nestačím zírat.Nemám ráda přehnanou výchovu,ale tohle je i na mě silný kafe..
4. bře 2008 ve 22:43  • Odpověz
jé, to je dobrá mamina frog :slight_smile: no, ale na druhou stranu - taky jsme nějak vyrostly - bez sedaček v autě, na kravským mlíku (já taky od půl roku a ještě přislazovaný velkou lžícej cukru - a jak mám bytelný kosti a sladkej život :grinning:i :grinning: ) a do tří let se má dávat všechno plnotučné :confused: a do 12ti LET se nemají dávat celozrnný výrobky :confused: - to jsem dnes četla recept na žemlovku z celozrnnýho rohlíku pro 7 měs. dítě :sweat_smile: a rybí fílé až od roku, ne? No, mám v tom hokej - pomalu aby se člověk bál tomu dítěti vůbec něco dát :astonished: nejlepší je se na ty rady vy---nout a řídit se vlastními instinkty - snad nám nezakrněly :slight_smile: ,
Tak dobrou :sunglasses:
4. bře 2008 ve 23:25  • Odpověz
No to máš pravdu,taky jsem tím byla určo živená,ale to mlíko bych si teda nelajskla..Taky přeju dobrou noc..
4. bře 2008 ve 23:40  • Odpověz
N. a kolik je Poppynce? Že už jí dáváš i těstoviny? Ale to všechno asi předpokládám rozmixuješ, že :grinning:
5. bře 2008 v 07:57  • Odpověz
Dobrý den, celý den všem :wink: Těstovinky začnem i my :wink: Banány Andulka 2+jablíčko, nebo hrůša a kousek sůši :stuck_out_tongue_closed_eyes: No když zbyde, maminka dojídá :grinning: Jo k mlíku, mám začít dávat opatrně jogurt, nejlépe Activii nebo Choceňský poctivák :grinning: Tak nevím dávám HA mlíko a Dr. toto ale prej pomalu, že uvidíme co a jak a že v roce by měla jíst už všechno, akorát pribináky nenenenenenenene tučné, sladké :angry: A piškoty taky malinko :wink: Ryby bych prej mohla kolem 9. měsíce, ale nebudu zatím :wink:
5. bře 2008 v 08:12  • Odpověz
dobré ráno, děvčata!
5. bře 2008 v 08:19  • Odpověz
to je dobrej hokej ted stím jídlem pro prcky,jak říká Srsnička ,dřív se dávalo vše a dětem nic nebylo,zrovna jsme se o tom včera bavily s popynkovou švagrovou ,ta má 8 letou holčinu a taky se divý jak je ted zas vše uplně jinak,jinak dobré ránko ,VŠEM :grinning: MERIDITH,to ovoce nejdéle v tom 8.měs.u koj dětí,mužeš dřív je to na tobě.Srsničko a dřív se zase doporučovalo celozrnné pečivo ,já dávala dětem místo rohlíku kornspitz,bílé pečivo se zakazovalo ,kvuli lepku ,je to fakt hokej ,ale pokud to děti nebaští na kila talk jim neuškodí nic si myslím já,tvaroh s ovocem se dřív dával ž od začátku příkrmu ,ted až od roka :unamused: :frowning2: takže asi všeho s mírou a dle istinktu a reakce dítěte,tak bych to viděla.
5. bře 2008 v 08:53  • Odpověz
jo pribináky se dětem od pul roku dávali normál ,ted taky ne,piškoty mě děti baštili už od pul roku taky ,to je ale maglajs :grinning: ryby byly už dřív od roku,jo POPY KUKUŘIČNÝ KŘUPKY DÁVÁ KÁMOŠKA TAKY ,TAKY JE ZKUSÍM.,NELEPÍ SE NA PATRO ,JAKO KDYŽ JSEM VŽDYCKY DOLOVALA DĚTEM NALEPENEJ ROHLÍK :grinning:
5. bře 2008 v 08:57  • Odpověz
A MÁME BÍLO,TO JE MAZEC :grinning:
5. bře 2008 v 08:59  • Odpověz
JO MER,stím breptáním,to víš ,že to neříká jako dvouletý dítě,ale rozumíš tomu,ona má kolem sebe hodně lidí a jak sní pořád někdo brebentí ,tak to je znát ,ale neříká třeba babí ,nebo bába,přitom to děti říkají,mezi prvními :wink:
5. bře 2008 v 09:07  • Odpověz
Dobré ránko, já si říkala, že Cvalda poradí - přeci jen zkušená mamka :wink:
moje neteře na tvarohu vyrostly - musely ho už od 3 měsíců - každý den půlku tvarohu - bez cukru :stuck_out_tongue_closed_eyes: No, že by byly nějak zdravý, se říct nedá....
5. bře 2008 v 09:12  • Odpověz
No Bublinka říká bába skoro nonstop, až mi s tím občas leze na nervy :grinning: . A když neříká bába tak zpívá :rolling_eyes: . Ale enpoužívá slova na pojmenování - jako třeba že by říkala tata když vidí tátu, nebo tak.To ne...
Moje ségra jakožto předčasně narozená jedla zeleninové příkrmy již od ŠESTÉHO TÝDNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Samozřejmě na radu doktorů...A je z ní normální zdravá žena. Takže se řiďme instinkty, jak říká Sršnička! :wink:
Sršni, jak to je na tom plavání? říkali abychom tam byli půl hodiny před začátkem, a jak dlouho to trvá? Nebudu mít auto tak si musím nějak rozplánovat odvoz z domu a autobus. :confounded:
5. bře 2008 v 09:17  • Odpověz
Jo tvaroh taky jako mám dávat od 8-9 měsíce ale malinko a hlavně s ovocem, tak se v tom vyznejte :grinning: No zkrátka jedla jsem to já, tak pokud nebude mít srágoru a nějaký problémy, tak jí to budu občas dávat a hotoov.Kukuřičný křupky maj v Polandu velkej pytel asi kůpim :wink: Andulka taky Bába, máma, tátoj začíná Pápa, tak snad nenaznačuje aby odešel :confused: :grinning: A minule šel ven a viděla ho odcházet a udělala jééééé :grinning: Na psa dělá ááááááá a plácá o zem :grinning: A zpívá taky, občas :grinning:
5. bře 2008 v 09:23  • Odpověz
jo ona taky když začala tati,tak to říkala na všechno ,nebo když to někdo říkal ,tak to za chvíli začala opakovat,ted je v kurzu mamí,nebo mí a mm,mm,sedí na židličce a hází schválně všechno dolu Míša ,jí to podává a říká Mí ti to podá a ona to hodí znova říká Mí a chce to podat je to snima už sranda.No srsničko ono já se ted taky fakt držím těch instinktu,protože jak se to všechno mění ,to je mazec ,ale fakt to neřeším a budu stejně dávat osvědčené věci,jen to mám ted trochu jiné ,že ještě plnně kojím ,děti už jsem nekojila ,takže měli vše o hodně dřív,ale jak píše Dorot,děti by měli v roce umět pořádně polykat tuhou stravu a učit se jíst vše,teda v uvozovkách vše,nepamatuju se akorát ,kdy jsem začala s těstovinama,ale ted začnu během toho 7.měs.s ovocem a něco na to žmoulání ,ty křupky ,kurka a taka postupně pak přidávat vše ostatní .Srsničko jak ty jsi začínala při koj.s příkrmama a jak ještě často kojíš?
5. bře 2008 v 09:34  • Odpověz
jo tak DOROT,náš pes před ní zdrhá ,protože jak ho uvidí ,že projde ,nebo leží poblíž jde po něm ,teda plazí se ,nebo válí sudy,ale to je rychlost,A,už leze?Strašně na něj ječí radostí ,když ho vidí,on teda už takovou radost nemá ,včera se válela s tatí na zemi a pes asistoval ,Honza mu držel hlavu a ona HO TAHALA ZA OBOJEK A UŠI :grinning: PAK JÍ MUSÍM OMEJT ,PROTOŽE MÁ CHLUPY VŠUDE,ale zase si říkám ,že kdybych ji držela od něj stranou ,tak to taky není dobrý a musí si tu imunitu vytvořit.TED ZAŘEZÁVÁ ,VSTÁVALA V 6.30 :confused: A budíme se dvakrát za noc ,což teda nebejvalo,ale ještě to jde :grinning:
5. bře 2008 v 09:41  • Odpověz
U nás noc jednotryskovka 19-7.15 jinak spí svou 20-30 minutovku, uvidíme ale kolem 10 by měla jíst.Pes nezdrhá jen když už má dost :grinning: Chlupy, noo imunita musí být, do pusy je nestrká, zametáme a stíráme, leze po zemi punčošky opráším a jedem dál, do žrádla se nedostane bo sní všechno naráz a nic nezbyde, možná tak vodu, ale tam se zatím nedoplazí :grinning:
5. bře 2008 v 09:44  • Odpověz
BUBLI,pul hodiny před plaváním ,takže na tu 11,tam budu,počkám tě dole jo?,budu asi kočárkem :wink: jde i popy ne?
5. bře 2008 v 09:44  • Odpověz
jj Dorot,dobrej názor sdílím :grinning: ,ona hotak pěkně hladí až mu trošku urve srst :grinning: :grinning: :grinning: no ale tak to je pak rozdělím a cvalík se začne vztekat ,pes se jde radši schovat :grinning: my ještě nelezem ,ale plazí se a kutálí,takže se taky dostane daleko,zkoumá vše a hračky ji moc neberou :grinning:
5. bře 2008 v 09:47  • Odpověz
tak jdu žehlit ,hezkej snížkovej den,zítra prý vyleze puchejř,tak jsem zvědavá. :confused:
5. bře 2008 v 09:49  • Odpověz
jé ještě vám musím prásknout ,že jsme včera s frog,popy,a popynkovou švagrovou plenilly hraboš,ale ne Vydrýska ,ale u ALBERTU :sunglasses: :wink: TAKY JSME POTKALY MERIDITH S V. :wink:
5. bře 2008 v 09:56  • Odpověz
Jo, Cvaldi, počkáme na sebe dole. Ale jak dlouho to trvá? To je pro mě podstatný, abych si zjistila busík nebo jeslti to vyjde až bude P.končit v práci...
Holky, B. celý noce prokňourá, takže taky jednotryskovky, ale rozumnějte že jsem já v jednom trysku vzhůru... :rolling_eyes: . Myslím že to dělá ze spaní, protože má zavřený oči, ale kroutí se, plive dudák, pak se rozbulí, prostě nemá ráda noc, no. Nevím ale jak to vyřešit? že bych jako Nastěnka poprosila sluníčko aby nezacházelo (Nasťa to teda chtěla obráceně, ale to neměla doma v postýlce Baruši, já se vždycky modlím, ať už je ráno. Protože jen vysvitně slunce, tak ona nahodí úsměv, vyprdí se a je happy...
5. bře 2008 v 10:01  • Odpověz
autor
Ahoj holky, to jste toho teda nakecaly, vás dočítat, to je obdivuhodné :wink:
Jinak co se týče stravy, tak se taky přikláním k názoru, že se musíme řídit instinktem. Ryby začnem taky od toho 10měs. - to už bude venku hezky a vyrazíme na ryby do polandu. - Chytneme, koupíme a odvezeme 1 ks pro Poppynku domu a tatí ho připraví.
Poppynka právě objevila šuplíky na komodě a zjistila, že jezdej sem a tam, tak jsem je oblepila izolepou a tu už má nalepenou na břiše. Kutálí se mi pod nohama... :grinning:

Bubbly, tak po bazénu můžete jít Bubblinkou k nám a počkat na muže - tvýho :grinning:
5. bře 2008 v 10:16  • Odpověz
autor
Cvaldo, ty bonzáku :grinning: :grinning: :grinning:
5. bře 2008 v 10:17  • Odpověz
Tak uvidíme poppy, jak si to domluví v práci. Ty tam jedeš autem? Já nebudu mít kočárek ale jen sedačku, víš.
5. bře 2008 v 10:41  • Odpověz
JO BONZOVAT SE NEMÁ ,ALE INFORMOVAT SE MUSÍ :grinning:hele já nevím myslím ,že 40min je plavčo,pak 30 min adaptacedo 13 to tak tipuju :wink:
5. bře 2008 v 10:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.