• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Polanka

(Zamčená)
5. ledna 2011 
no jestli ti popy nepřišel ze soc.dopis,že vzhledem k příjmum nemáš nárok,tak to dostaneš
4. únor 2008 v 10:41  • Odpověz
Já s masem ještě asi počkám... No Poppy, kde kupuješ to maso z českýho zemědělství? A za kaši nic nechci, to má N.k svátku. :wink:
Meredith, ten špenát mají v plusu a tu Bio brokolici myslím v yhpernově nebo v Kaufu, teď nevím. A kupuju brambory taky bio. Aspoň pro ten pocit že to je zdravější...
A to ti přišel už rodičák za leden? TO chodí takhle brzo? TO by bylo dobré! Jdu kouknout na účet. :dizzy_face:
4. únor 2008 v 10:44  • Odpověz
autor
Ne, nic mi nepřišlo, zatím, ještě jsem dole nebyla :unamused:

Jo a zdál se mi sen, byste nevěřily, jak mi z toho všeho tady hrabe. Se mi zdálo o doktorovi z porodnice (jm. všichni víte) že se k nám přidal, na popud tamtoho. No však vy víte :grinning: Normálně jsem z toho byla paf, že čtu, že tu máme chlapa :grinning: :grinning: :grinning:
4. únor 2008 v 10:45  • Odpověz
autor
Bubbly, pro kuřecí chodím do Idey a hovězí a králíka a kohouta(toho ale N. nedávám, jen vývar jsem ji udělala) mám od strejdy, má svoje hospodářství. Jinak vepřový Poppynka nezná, ještě jsem ji ho nedala. Jo a v Idee se ptám, jestli to je z našeho chovu. I když jsem byla v masně a kupovala tam plátek hov. tak jsem se taky ptala. Snad nekecali :grinning:
4. únor 2008 v 10:47  • Odpověz
autor
JO Bubbly, ještě než začneš s masem, tak si myslím, že by se měl dát žloutek. Nebo aspoň já to tak dělala. Min. jednou týdně by měl být žloutek. Jo a nakonec dávám olivový olej. Kvůli vývinu mozku.
4. únor 2008 v 10:50  • Odpověz
tak to nám pak řekni výsledek, jestli jo, nebo ne :wink:
4. únor 2008 v 10:50  • Odpověz
autor
Kdy to chodí tobě Srsni, a přídavky taky. Najednou???
4. únor 2008 v 10:51  • Odpověz
No jo, my dáváme zeleninku k obědu, zatím nám to vychází krásně kolem dvanáctý.
Jo, Cvaldo, máme porouchaný to auto, muže táhne tchán do servisu, nevím s jakou se vrátí, tak nevím kdy ti vrátím tu odsávačku,nezlob se. :frowning2:
4. únor 2008 v 10:51  • Odpověz
Jo, na ten olej jsem se chtěla taky zeptat. Mám ho už přidávat? četla jsem že kapičku už asi jo...
Poppy, kde je Idea?
4. únor 2008 v 10:53  • Odpověz
to jestli jo nebo ne bylo k tomu, zda TI dají přídavky. Já o ně ani nežádala, ať si to Topolánek nechá, škrt jeden!
4. únor 2008 v 10:55  • Odpověz
Idea je naproti Libratexu, za náměstím :confused:
já dávám máslo
4. únor 2008 v 10:56  • Odpověz
no tak setu zatim mejte!
4. únor 2008 v 11:03  • Odpověz
bubl .v pohodě,stím se netrap,až budeš mít cestu,jo žloutek maimálně jednou za týden,ted podle nového ,se žloutkem fakt opatrně ,dřív se dával automaticky,ten olej,jsem nikdy nedávala pokud bere deně kapičku infadinu od doktorky není prý potřeba,ale dřív se dával,někdo dává,já bych dala taky máslo,ale když kojím,tak prý není třeba mastné kyseliny jsouv mléce,takže zatím jen zeleninka a maso jen telecí ,králík a kuřecí jedostačující,5dkg myslím ted na začátku stačí.ale každý vaří a krmí dle svého :grinning: :wink:
4. únor 2008 v 11:04  • Odpověz
dřív se infadin dával jednou za týden,ted se dává každý den,podporuje kosti ,mozek,tak mi to říkala dr. :confused:
4. únor 2008 v 11:06  • Odpověz
holky, ježíš to je informací. Kde se tohle všechno dá přečíst? Já čtu betynku a tak, ale tam to není všechno.
Já teda budu asi zatím dávat kupované skleničky, než se s tím vařit. Ten Infadin to je ten Vigantol - vit. D?
A čekáte vždycky 3 dny na reakci, než se zařadí nová potravina?
A není na ten žloutek moc brzo? V. je 5 a půl měsíce a s příkrmama by se vlastně mělo začít od konce 6 měsíce, tj. až za měsíc a půl. My teda začaly trochu dříve, tak snad to nevadí.
Teda dneska mi volali z úp, že musím znovu žádat o RP, protože mi za leden nevznikl nárok, se z toho fakt po..u :confounded:
4. únor 2008 v 11:49  • Odpověz
Holky, hoďte, prosím, nějaký odkaz na info o zavádění příkrmů.
Díky :wink:
4. únor 2008 v 11:50  • Odpověz
už jsem něco našla, tam je to docela dobře popsané
http://www.kojeni.net/prikrmy.php
4. únor 2008 v 11:54  • Odpověz
meridith,já bych taky žloutek ještě nedávala,nevadí ,že jsi začala dřív ,já taky,zeleninka jim fakt nemuže ublížit a snědí toho strašně málo ,my sníme tak 5 lžiček a pak se napije odemě,já čtu máma a já,kupovala jsem už v těhu,tam je dost věcí :wink: juknu na ten odkaz,já už si toho z dřívějška moc nepamatuju,mění se to ,ale základní věci zustávají stejné :wink: no přijde my to až dost strikní ,píše to nějaká mamina,ukončený 6 měsíc je ten nejpozdější termín,takže nám bude 6 v sobotu a nemyslím ,že jsme začali brzo,nám říkala doktorka ,že už máme pomalu začínat zkoušet zeleninku a bílé maso tak za pár dní potom,to maso stačí jednou týdně.
4. únor 2008 ve 12:09  • Odpověz
říkala dr.když plnně kojím nevadí když sní jen trošičku ,je to prý dostačující mm je to hlavní. :wink:
4. únor 2008 ve 12:11  • Odpověz
na reakci 3 dny nečekám,dávám zatíém ty kupované a ty by měli být testované a vyvážené
4. únor 2008 ve 12:13  • Odpověz
Ahojky cholky.díky za rady..Já mám mlíčka pomálu,už je to je taková čirá tekutina a neodsávám..šahám si na ně a pokud bych tam měla zatvrdlinu,tak bych to rozmasírovala a odsála,ale takhle to nechám a uvidím..ráno jsme byly na kontrole jizvy po očk na TBC a pak jsem byla koupit bílé kalhoty na křest pro toho našeho andílka...tedka usnula,tak mám čas pobrozdat po pc,páč jinak nemám šanci :slight_smile: ..jak vám teda chodí ten rodičak,známá mi říkala že jí chodí pravidelně kolem páteho..
4. únor 2008 ve 12:36  • Odpověz
meridith v časopise máma a já září 2007 píšou odborníci z laktační poradny v 5 až 6 měsíci zavést jednosložkový či dvojsložkový příkrm mrkev brambor apod.po 3-4 dnech přidat maso po 2.3 týdnech ovocný příkrm odpo.místo druhé mléčné dávky možno přidat do ovoce jogurt, další porci mléka nahraditv 8,9 měsíci kaší v 9,12 měsíci těstoviny chléb
4. únor 2008 ve 12:41  • Odpověz
cvaldo, ty taky zatím dáváš jen kupované, vůbec nevaříš? Já myslím, že to taky zatím nemá cenu, ale četla jsem, že by se to mělo střídat. Já mám teda doma zatím jen první lžičku od Hami - mrkvičku, jinak vše bylo vyprodané, tak zítra budu muset nakoupit další, aby neměla pořád jen mrkev. V Rossmannovi mají taky nějaké příkrmy?
4. únor 2008 ve 13:18  • Odpověz
meridith,pokud to jsou příkrmy bez nějakých konzervantu a to je na tom vždy napsáno,tak to je stejné akorát v těch kupovaných není tolik dusičnanu a při hrozné kvalitě a skladování dnešní dovážené zeleniny ,je přes zimu lepší dávat kupované testované speciálně pro děti,aspon já si to tak myslím až bude na trhu čerstvá česká zelenina tak budu taky vařit,ale taky v zhledem k tomu malýmu množství,jsou ty skleničky lepší,ale každej na to má svuj názor,dřív jsem dětem kupovala taky přes zimu skleničky dřív byl jen jeden druh. V rossmanovi to mají nejdražší , v DM MAJÍ DOBRÉ CENY A V DELVITĚ,TAM MAJÍ hami,hamé,taky bez konzervantu
4. únor 2008 ve 13:31  • Odpověz
já jí dnes zkusila to kuřecí maso se zeleninou ,no snědla asi 5-6 lžiček a docela dobrý,pak se ještě napila mlíkaodendám si trochu do mističky a tu postavím do kastrulku do vody a ohřeju,mističku mám s víčkem,když nedojí zavřu a dojí to druhý den.
4. únor 2008 ve 13:34  • Odpověz
jo jak máš meridith tu mrkvičku ,tak jí uvař malej brambor a rozmixuj stou mrkvičkou,taky jsem to tak dělala akolik toho V.sní?
4. únor 2008 ve 13:36  • Odpověz
Tak špenátek dobrý! Snědla docela dost, dvakrát mi plácla rukou do plný lžičky takže jsem ji celou převlíkala, ale chutnalo jí.
Volali mi z práce, že mi dělají roční zúčtování daně a že budou vracet nějaký pěníze-docela dost- co to jako je?
4. únor 2008 ve 13:42  • Odpověz
a kolik toho B. zbaští,daně se vyučtovávají každej rok touto dobou,my máme společné zdanění,tak to řeším s finančákem,ale dřív mi to vraceli taky z práce
4. únor 2008 ve 13:50  • Odpověz
No sní toho docela dost, tu skleničku první lžička brokolicová + asi 4malý brambůrky měla na 2x...
4. únor 2008 ve 13:56  • Odpověz
My si dáváme taky společně zdanění, poprvé a naposledy. Jinak jestli jsi byla na rizikovém a pak na mateřské, tak to není zdaněný příjem, tak ti vrátí docela dost na daních.
Cvaldo, já si teda odendám ze skleničky do malé mističky a ohřeju to v mikrovlnce, to nevadí, ne? Neumím si představit pokaždé to ohřívat ve vodní lázni.
Já bych jí na zítra udělala ten brambor, ale nemám bio.
Dneska jsem jí dala zas tu mrkvičku a fakt jí to jede, snědla toho hodně, dala by si ještě, ale bojím se takhle ze začátku jí toho dávat hodně. No a za půl hodiny byla zase posr..... , že jsem skoro musela převlíkat. Myslíš, že je to normální? Dřív neměla stoličku třeba týden a teď po té mrkvi, třeba 3 x denně a takovou tekutou, a divný je, že už třeba za půl hodiny po tom.
4. únor 2008 ve 14:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.