• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pomalý "koník"

(Zamčená)
16. ledna 2008 
krista: Úplně s tebou souhlasím, jen se obávám toho, že to admini nebudou chtít promáznout, i když to je na prd. Už jednou jsem to navrhovala a nic se nestalo, takže asi tak, no :frowning2: Ale poslední dobou je koník fakt moc pomalý a kdyby to tomu pomohlo, tak by to bylo super :slight_smile: Však hodně lidí to odrazuje tady být, když to co chvíli pořádně nejede.
2. led 2008 ve 14:06  • Odpověz
Holky, sice nevim, jak presne je to tu naprogramovany, ale pomalost podle me neni zpusobena samotnou hromadou dat na serveru, nybrz tim, ze je tady prilis mnoho pristupu najednou, tedy prilis mnoho aktivnich uzivatelu. Kdyz tam ty data lezej a nikdo do nich nekouka, tak fakt nicemu nevadej. Pokud do nich nekdo kouka, tak to pak samozrejme zavisi na optimalizaci nacitani apod., ale samotny vyrizovani pozadavku jednotlivejch lidi proste ten procesorovej cas zabere, at uz je tu temat, kolik chce.

Ja jsem spis pred casem uvazovala o tom, ze co kdyby se treba zrusilo takove to upozornvoani v albech, kolik fotek pribylo od posledniho koukani? Nevim, jak je to udelany, ale predpokladam, ze to bude bud dost hutna databaze (kazda fotka x kazdy uzivatel), nebo je u kazdy fotky datum aktualizace a pak by byla trochu mensi (ale furt hutna) datatabaze uzivatel x album (a vic pocitani v runtinu). Tohle oboji asi ten server docela zatezuje, ne?
2. led 2008 ve 20:29  • Odpověz
Tak i dneska mi jede koník pomalu :frowning2: Blbne to jenom mě nebo i ostatním?
3. led 2008 v 09:50  • Odpověz
holky a nemuze byt ta pomalost od te doby co spustily tu modrou strechu myslim ze to zloby od te doby
3. led 2008 v 10:05  • Odpověz
No jestli to bezi na jedny masine (tipla bych ze jo, kdyz to sdili databazi uzivatelu), tak je jasny, ze to na rychlosti neprida :slight_smile:.
3. led 2008 ve 12:27  • Odpověz
admini, můžete už konečně něco s tou rychlostí dělat? děkuju
3. led 2008 ve 12:40  • Odpověz
taky mě to dost rozčiluje :frowning2:
3. led 2008 ve 12:42  • Odpověz
mě též dovela mě to mrzí chci si tu pokecat a buď hrozně dlouho trvá než to načte a nebo to spadne úplně. Prosím zkuste bs tím něco udělat... :frowning2:
3. led 2008 ve 14:11  • Odpověz
Holky, to myslite, ze staci rict nejaky zaklinadlo a ono se to zrychli? :slight_smile: To asi ne. Proste ten server ma evidentne vetsi zatez, nez jakou snese, a tam je jen malo moznosti, co se s tim udelat: bud upgradovat masinu (to pomuze jen pri nekterych typech problemu), nebo to distribuovat na vic masin, nebo prepsat kod na efektivnejsi - ale ani jedno z toho se neudela za den, a to i za predpokladu, ze je dostatek financi a lidi (coz byt nemusi).
3. led 2008 v 16:38  • Odpověz
no možná by pro začátek stačilo objasnit situaci co se vlastně děje a proč se tak děje a jak dlouho se bude tak dít :slight_smile: ....je to fakt děsný čekat..a když to už vapadá že se dočkám tak to spadne :frowning2:
3. led 2008 v 17:53  • Odpověz
Ahoj vsem, bohuzel na mikciny otazky musim odpovedet jednim velkym nevim, ale kazdopadne bob o situaci vi a myslim, ze ji nejak resi, ale podrobnosti neznam :wink: Takze prosim prosim o trpelivost... :wink: :slight_smile:
4. led 2008 v 11:57  • Odpověz
Tak,tak souhlasím,zbytečně moc témat a koník je hrozně pomalý a padá :frowning2:
4. led 2008 v 11:57  • Odpověz
Admini, tohle uz se tahne opravdu dooost dlouho..pokazde se tu reci, ze se s tim neco bude delat, ale zatim zmenu nevidim....kdyz nespadne server, pak vypadne konik...silene pomaly no hruza....takhle se neda komunikovat... :confounded: :frowning2:
4. led 2008 ve 13:50  • Odpověz
Tak holky, i já se musím přidat, taky mi to slušně unavuje, občas se snažím otevřít si v práci koníka, abych zkontrolovala, co je tam nového :wink: , ale když vidím, že to zase "jde", tak mi to naprdne a vypnu to a raději se na něj dívám až doma po práci. Ale i tak, jestli to jde, tak odstraňte témata, která jsou uzamčená, nejde stejně do nich přidávat příspěvky a ještě se opakují. Jsou v tom akorát zmatky, fakt. Ani k příspěvkům rok starým se nikdo asi moc nevrací, co holky?
4. led 2008 ve 20:58  • Odpověz
Holky, asi to fakt bude jak píše gedren - tím množstvím přístupů :unamused: , protože teď (sobota ráno) to jede docela slušně :wink:
5. led 2008 v 09:09  • Odpověz
Nepochybně. Když koukám v noci, tak mezi půlnocí a jednou, tak taky není žádný problém.
5. led 2008 ve 20:55  • Odpověz
no nevim, me to zrovna moc nefrci :angry: a taky by celkem pomohlo, kdyby pri vyhledani tematu pres diskuzi to skocilo rovnou na konec ... nejdriv se minutu nacitaj diskuze, pak to minutu nabuha na zacatek a dalsi minutu na konec :angry:
5. led 2008 ve 21:00  • Odpověz
je pravda, že teď na konika moc nechodím, protože je hrozně pomalý a kolikrát mi to spadne. Snad se to brzy vrátí do starých kolejí :wink:
5. led 2008 ve 21:19  • Odpověz
Ideální by bylo, kdyby tady už vytvořili slibované záložky.....Každá bysme si tam naházely svoje oblíbené diskuze a pak rovnou klikaly na ně a nemusely pokaždé složitě hledat, to si myslím, že taky dělá svý. :unamused:
5. led 2008 ve 21:24  • Odpověz
jojojo zalozky a skakat na konec :sunglasses:
5. led 2008 ve 21:39  • Odpověz
A hlavně to tady pořádně proředit :slight_smile:
6. led 2008 v 16:24  • Odpověz
Holky, souhlasím s Lističkou...po půlnoci jak mávnutím kouzelného proutku koník běží jak o závod...určitě to je množstvím uživatelů, kteří se připojují najednou...snad Bob něco vymyslí :wink: . Mě to totiž také odrazuje, a když vidím, že to načítá stránku "100 let", tak odcházím....
6. led 2008 v 16:35  • Odpověz
Už mi jede koník zase pomalu :frowning2: Doufám, že to Bob co nejrychleji zpraví :slight_smile:
7. led 2008 ve 12:17  • Odpověz
mě to furt padá a je to pomalý až hrůza...nebaví mě to taky čekat a stále obnovovat :frowning2: než se něco otevře...odešle...děsný :frowning2: vždyť to tak pěkně běhalo.... :confounded:
7. led 2008 v 16:19  • Odpověz
holky taky se k vám přidám je to děs :angry: kolikrát se ani nedostanu do diskuse protože se my to kousne a můžu začít od znova
9. led 2008 ve 12:15  • Odpověz
Ahoj, taky mi to vypadává a jde moc pomalu. Je ale divné, že cca do 7:30 každé ráno to šlape super a pak asi jak se přihlásí moc lidí, tak se to zpomalý - možná je to tím. Ale určitě si myslím, že to bude i tím množstvím fotek atd.
9. led 2008 ve 12:38  • Odpověz
teda tak nějak už ztrácím trpělivost :angry: ...neříkejte mi že jo to tím že je tu moc lidí, vždyt v tutom se nedá komunikovat..takže to spíš většina vzdá ne????...nebylo spíš ukvapené spouštět nově modrou střechu na ukor koníka, když to neutáhne??? ..fakt radši z holkama s diskuse zdrháme na ICQ nebo skype..tohle je o nervy :angry: :angry: :angry:
9. led 2008 ve 13:30  • Odpověz
tedy ráda bych věděla co se děje.....souhlasím s mikcou, nebylo ukvapené spouštět modrou střechu? Přijde mi, že je to od té doby hrozně zamrzlé :unamused:
9. led 2008 ve 14:05  • Odpověz
Ahojda :slight_smile:
Tak problemy s padajicim konikem a spol. by se snad mely vyresit do tydne, kdy by melo dojit k vymene nejakych komponent na serveru, takze prosim o trpelivost, snad uz to bude :wink:
Se strechou problemy nesouvisi, takze nebourat :wink: :slight_smile:

Co se tyce sloziteho najizdeni na konec diskuse, tak existuje zkratka :wink:
Kdyz jsem v seznamu temat v nejake skupine (napr. Volna diskuse), tak neklikam na nazev tematu (napr. Kveten 2008), ale na odkaz ve sloupecku Posledni prispevek - tedy napr. Dnes v 16:34. To vas hodi rovnou na posledni stranku diskuse :wink:
9. led 2008 v 16:36  • Odpověz
Super
9. led 2008 v 16:39  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.