• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pomsta ako prostriedok ulavy - cz

(Zamčená)
10. listopadu 2009 
Ja viem ze tato tema bola uz na modrykonik.sk, ale zaujimali by ma aj nozyry mamiciek spoza moravy.

Vždy keď kdekoľvek zoči do oči začnem túto tému, tak som hneď umlčaný, svojim okolím, ale ja sa chcem o danej téme pobaviť.

Prečo keď niekto ublíži mne môjmu blízkemu, prípadne kvôli nemu nebodaj umrie tak sa mám tváriť že súd všetko vybavy, čo keď to cíim tak že ten trest bon nedostatočný. Čo keď osobne považujem pomstu za akt uspokojenia a spravenia spravodlivosti po svojom.

Ako vnímate pomstu.

Je pomsta prízemná, alebo dokázenie si svojej hrdosti. Postavenie sa systému, postavenie sa osudu.

Vyrovnanie sa s osudom. čo pre vás znamená pomsta?.
22. říj 2009 v 16:59  • Odpověz
Záleží na tom o co přesně a konkrétně jde a taky na tom jakého naturelu je člověk,který cítí touhu po pomstě.Ano,je to nehumání,ale samotné se mi stalo,když jsem třeba viděla v televizi nějaké otřesné případy násilí...,že bych se přikláněla k verdiktu-"oko za oko,zub za zub".Vžádném případě né však u činu z nedbalosti/dopravní nehody,lékaři.../,nebo pomsta za neopětovanou lásku...Tohle bych považovala za ubohé.
22. říj 2009 v 17:11  • Odpověz
souhlasím milly
navíc pomsta jako taková ti přinese podle mě uspokojení jen na chvíli :stuck_out_tongue_closed_eyes: a pak se budeš možná cítit ještě hůř, protože nejen, že někdo něčím ublížil tobě, ale i pak ty jsi ublížil někomu a to tě-pokud jsi alespoň trošku slušný člověk musí v zásadě taky trápit, takže jsi na tom potom ještě hůř... :sweat_smile:
Pokud jde o nějaké právní záležitosti, určitě bych to nechala na činitelích, kteří to mají za úkol...
Stejně, i kdyby jsme strašně chtěli jak píšete " oko za oko, zub za zub".. a i to udělali...o kolik lepší bychom byli než ti, co nám něco provedli???? :confused: a měli by potom zase jejich příbuzní nárok na pomstu " oko za oko, zub za zub"??? Nevím, jestli je to pochopitelné, jak jsem to myslela.
22. říj 2009 v 17:44  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
no, kdyby nekdo nedeboze ublizil Dorince smrtelne, tak bych ho zabila, radsi bych sla sedet, nez aby ten clovek zil.. :rolling_eyes: :sweat_smile:
22. říj 2009 v 17:45  • Odpověz
čau

msta je bohužel nebo bohudík :wink: rys mé povahy.jsem možná trapná,přízemní,pro někoho zlá ale já pokud mám pocit že mě nebo někomu z mého okolí ublížil jsem schopná všeho.dobrá opravím se téměř všeho.jsem taková odjakživa,samozřejme neřeším prkotiny ale pokud se něco semele neznám bratra.A taky jsem maximálne vynalézavá,schopna i dlouho čekat na pravý okamžik,hledám místo kde to nejvíc zabolí,kde to sedne,když to už nikdo nečeká,kde koho položím,zessměšním,ponížím.....a umím si pocit možná nejapný,náležitě vychutnat.rozhodne si myslím že pomsta je sladká,nejen že mám pocit ulevy,vítzžství ale hlavně si sama v sobě zvedám svoji cenu.....prostě si to užívám,nejsem typ co se tím užírá ,trápí...co si kůli tomu kouše nehty,co kůli tomu nespí,proste ,mám dost bujnou fantazii a ...vždycky vím co a jak.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Můj táta třeba říkal že by nikdy nikomu schválně neublížil ale kdyby mu někdo šáhnul na dítě-to jako na mne tak je schopen i zabít.nevím jestli se s tím plně ztotožnuju ale něco na to murčitě je iv mém případe.
22. říj 2009 v 17:46  • Odpověz
no já nevím...o kolik je teda člověk, který se pomstí pak lepší než ten co mu ublížil?

Souhlasím ale s tím, že hodně záleží na skutku... který mám chuť pomstít...Každej tu potřebu pomstít se asi zažil, ale málokdo to asi uskuteční :astonished:
22. říj 2009 v 17:48  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
ano a jak čtu příspěvky nademnou tak mne napadlo-četla jsem nedávno knížku už nevím jak se jmenuje ale myslím-krevní msta-tam se vraždili celé rodiny a celé století navzájem-člověk za člověka,celé ty klany-byla to moc zajímavá četba z hlediska psychlogie msty jako takové
22. říj 2009 v 17:49  • Odpověz
suki to jsou pekny reci ale netvrd mi ze kdyby ti nejakej ozralej ridic zabil dite, vyvazl s podminkou tak bys byla spokojena...

muj manza rika ze kdyby nekdo ublizil me a malemu tak ho klidne zabije a pujde si s klidnym svedomim sednout.. a jak ho znam to mu to verim... nebyl by prvni ani posledni, vzpominam si na chlapa co zabil nasilnika ktery mu znasilnil dceru (bylo ji 14 nebo 15 a nikdy se z toho nevzpamatovala) a zprostili ho viny...
spravedlnost - o tom nebudu polemizovat to u nas skoro neexistuje..

hodne zalezi na tom o co jde ale nikdy nerikej nikdy..
22. říj 2009 v 18:13  • Odpověz
Jenže pokud vykonavatel msty by šel po provedení msty například do výkonu trestu, opět to odnesou nevinní.... jeho děti, partner, rodina...
A zlo plodí zas jen zlo...
Jako ale samo záleží na druhu msty a podmínkách okolo....
Tak např. špatná řidička, by ublížila ditěti, které ji vletí do cesty a ona by nestačila včas zareagovat... a vzali by jí jen řidičák a dostala by podmínku... Jasně život dítěte to nikonu nevrátí, ale co by jste jako chtěli dělat ??? Zabít jí její dítě? Trvat na tom, že své malé dítě nechá doma a půjde na pět let sedět....????
Každá událost má svůj rub i líc.... :wink:
Ale je pravda, že pokud by někdo záměrně a smrtelně ublížil mému dítěti, tak kašlu na vše a asi to taky řeším radikálně (ale pouze v afektu)... ale to říkám jen proto, že mám zatím jedno dítě. Kdybych jich měla víc, zase bych přemýšlela jinak... :wink:
Zikone, těžká otázka... :sweat_smile:
22. říj 2009 v 18:55  •  1 dítě  • Odpověz
autor
Nuz ja nemyslim len velke veci, ale aj take male pomsty, nenechavat si nic pre seba, ale vykricat sa, povedat na rovinu co si myslim.
22. říj 2009 v 19:44  • Odpověz
jak jsem psala výše strašně záleží na skutku co se ti stane, pokud jse o malou tak tom nemusím vůbec uvažovat...je jasný, že kdyby jí někdo něco udělal, tak bych mu to taky chtěla vrátit...ale je pravda, že chtít to udělat a udělat to je rozdíl...
podle mě kdyby ti někdo zabil dítě nebo tak, tak bys ho taky chtěla zabít to je jasný, ale udělala bys to doopravdy???
22. říj 2009 ve 20:35  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
suki-kdyby to byl nejakej magor,uchyl,pedofil.....ANO a bez rozmyslu
22. říj 2009 ve 20:38  • Odpověz
malé pomsty za problémy a za tu práci, kterou s nimi máš podle mě nestojí, ale musel bys být konkrétní, co přesně myslíš...

a co bys udělala tomu člověku, kdyby ti srazil dítě, taky bys vzala auto a šla ho srazit? :sweat_smile: Asi ne...Já taky ne, ale udělat bych to chtěla...
22. říj 2009 ve 20:38  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
Já bych toho byla schopná v afektu, jinak asi ne...ale nezažila jsem NAŠTĚSTÍ takovou situaci, takže to s jistotou tvrdit nemůžu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. říj 2009 ve 20:39  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
Kdyby někdo něco udělal dceři, tak se neznám, to vím naprosto jistě :sweat_smile:
22. říj 2009 ve 20:40  • Odpověz
V tom druhém případě NE,ani kdyby to byl lehkomyselný parchant,alkoholik.....protože by to asi neudelal schválně,ale kdyby to schválně tak odpověd zní opět ano.ale je to hrozný co by kdyby,ale říkám mám jasno.a určitě vím že spůsob by se už našel.
22. říj 2009 ve 20:42  • Odpověz
Nikdy neříkej nikdy...v afektu,zlobě a způsobeném neštěstí nikdo neví,co udělá...
Člověk nemusí hned zabíjet,ale chytnout někoho pod krkem,proč ne? Vždyť když někdo ublíží vašemu blízkému a vy byste měli tu možnost si to s ním vyřídit...neuděláte nic?? Myslím,že v té zlobě ano!!
22. říj 2009 ve 20:48  • Odpověz
marhulinka-určitě bych se na někom kdo by ublížil komukoli koho mám ráda dost podepsala to mi věř ale suki se ptala jestli bych zabila kdyby ublížil někdo dítěti-já jsem jak časovaná bomba-chvíli tikám,bouchnu a pak smetu vše kolem. :wink:
22. říj 2009 ve 20:57  • Odpověz
zicona asi zajíma jak to máme při nějakých menších chutích se pomstít než při takových vážných jako je smrt dítěte např.
A tam fakt nevím, jakou situaci má zrona na mysli, takže :sweat_smile: ale myslím, že nad takový menší věci se dokážu povsnést :stuck_out_tongue_closed_eyes: teda aspoň myslím, vzhledem k tomu, že jsem zatím nikomu nic takovýho asi neudělala, teda aspoň vědomky asi ne :grinning:
22. říj 2009 ve 21:06  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
Fanys-přesně tak ...nikdy neříkej nikdy...nikdo nemůže vědět,co by v jaké situaci udělal!!
Já když by byla možnost,tak bych člověka,který ublížil někomu blízkému...taky ublížila a hodně...nejsem jinak pomstichtivý člověk,ale v tomhle bych byla... :wink:
22. říj 2009 ve 21:06  • Odpověz
další věc je, jestli by se vůbec ta možnost, že to tomu člověku vrátíš naskytla a potom taky jaký by to mělo následky pro tebe a třeba i pro tvé blízké...
Jen přemýšlím trošku zeširoka :sweat_smile:
22. říj 2009 ve 21:08  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
Jiné pomsty neuznávám...jako třeba když někdo někomu něco zničí,tak přeci nepůjdu a neudělám to samé!!! Tohle já neberu :angry:
22. říj 2009 ve 21:08  • Odpověz
Suki jojo ono se to říká a pak hůř asi provádí :grinning:
To jen,kdyby tak co by bylo :wink:
Jinak ze své osobní zkušenosti vím,že když možnost se naskytne,tak to v té zlobě člověk udělá-alespoň něco...
22. říj 2009 ve 21:09  • Odpověz
No právě :grinning:
Ale je fakt, že chuť někomu něco udělat jsem měla milionkrát a to se to ani netýkalo třeba mých blízkých...
22. říj 2009 ve 21:11  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
marhulinka-no jo můj člověk :wink:

já vím že zicona zajíma spíše menší neštestí a následná pomsta-taky nevím co myslí,nevěra,vyhazov z práce,nepříjemná pomluva,lhaní kamarádky.............toho je milion :wink: a na vše se něco najde-myslím z hlediska msty.

tak příklad-už je to osm let a to jsem ješte byla mladší,akčnejší,taková průda co si v§bec nic nenechala líbit ted už malinko chladnu-tak mne naštvala do té doby prý nej kamarádka a já jsem -pomohla se jí rozejít s jejím klukem,tak jsem ho trošičku popstrčila,pak sem zjistila náhodou že se fotila do erotického časáku s názvem české ložnice -ona byla ve čtvr´táku na zdrávce tak jsem nelenila,vystřihla a poslala do školy i k ní domu.asi byli rodiče ze svýho zlatíčka hodně rozčarovaný..... :grinning: a mám z toho radost doted pač konec byl takový že pan ředitel se rozhodl že se tyhle fotky jaksi rozcházejí s morálním kreditem budoucí zdrav.sestry a rodiče po vyloučení ze školy a fotečkách ji vyhodili z domu,sice jen chvíli ale přece.tak vám možná připadnu jako hovado ale to nechtejtě vědet co jsem vyvedla svému tehdejšímu příteli............ :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. říj 2009 ve 21:19  • Odpověz
fanys - našla jsi ho v posteli s jinou a ufiklas mu ho? :grinning:
22. říj 2009 ve 21:27  • Odpověz
fanys tebe bych něchtěla naštvat :grinning: :zipper_mouth: :sweat_smile:
22. říj 2009 ve 21:30  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
jaber neeeeee :grinning: já se mstila na etapy,ale první co jsem udělala bylo bez slz,rečí,výčitek....že jsem je oba vyhodila z bytu tak jak byli na adama a evu ,no jo byl to můj byt.a pak následovala jedna soda,naschválek,nedorozumění za druhou.ale ne ve smyslu ničení věcí,mlácení.....spíše psychoteror.takové nepříjemné věci ....ale to je jedno,nebudu to psát nebo mne budete mít za magora a to nejsem,prostě jen blbě snáším když vše neběží dle mých představ.tož tak.
22. říj 2009 ve 21:36  • Odpověz
Já nevím...já jsem asi fakt měkota...na takový běžný věci jako, že mě někdo někde pomluví nebo tak já víte co...nad to se povznesu, protože kdybych se tím měla zabývat, tak na to akorát budu plýtvat energií a nic z toho :stuck_out_tongue_closed_eyes: Radši se zaměřím na příjemný věci a nepřítele naseru (to mi asi smažou) radši tím, že jsem spokojená :grinning: :grinning: TO je vlastně taky taková pomsta :grinning:
22. říj 2009 ve 21:36  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
fanys - a byl aspoň leden? :grinning:
22. říj 2009 ve 21:38  • Odpověz
pokud měla fanys štěstí tak byl leden :grinning:
22. říj 2009 ve 21:38  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.