• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pořád se nedaří :( II.

(Zamčená)
23. prosince 2010 
zdarec palec, dckami aspon vydis, jake to je, trpet samomluvou:grinning::grinning:
18. únor 2008 v 18:36  • Odpověz
autor
Ahojky :slight_smile:
Dckami, drřím moc pěstičky aby vám to vyšlo.
Jé taky jsi zkusila co je to mluvit tady v našem témátku sama pro sebe?
A jak bylo na srazíku MK, škoda, že tu není víc holčin z mého okolí, taky bych šla na pokec.

Smil, tak to s tou laparkou je rychlovka, a jak dlouho budeš trávit v nemocnici? Nebo na marodce? Tfuj, tfuj, držím pěstičky aby Ti to dobře dopadlo. To už jdeš tento pátek?

M24, moc mě mrzí že Ti další IUI nevyšlo, tak snad zabere léčba a to IVF se vám podaří.
U mě to taky s mými PCO vypadá spíš na IVF, tak uvidím příští cyklus jak budu reagovat na stimulaci.

Já jsem teda po injekci agolutinu (bolí mě zadek) a čekám o víkendu mršku a vlastně mě čeká další stimulace.
19. únor 2008 v 09:23  • Odpověz
ahojky je tu někdo??
19. únor 2008 v 09:40  • Odpověz
autor
Ahojky Lendulka, já tu jsem :slight_smile:
Vítám Tě tady jen směle mezi nás.
19. únor 2008 v 09:44  • Odpověz
Já jsem tady také :wink:

Srazík byl včera super, pokecaly jsme si. Jsem mezi nimi jediná pracující, jinak to jsou 3 těhule a ostatní maminy, bylo nás celkem 8 - paráda :grinning: .

U nás zatím nic nového, dneska mě začalo pobolívat v krku a trochu chraptím, tak snad to bude dobrý. Ráno jsem vedla malou do školky, měli Masopustní karneval, šla za pirátku z Karibiku, moc jí to slušelo. :sweat_smile:
19. únor 2008 v 10:03  • Odpověz
Zdarec:grinning: zdravim novou tvar lendulkaf

sis, nejdu na laparku ale hydrolaparoskopii a hystereskopii:grinning: jj uz tento pa, budu se divat jestli mam vubec pruchodne vejcovody a funkcni, budou me to primo delat v centru:slight_smile: ze zakona mam tejden na rekonvalescenci, ale obvykle tak po 3 dnesch muzes jit do prace, u laparky je neschopenka 14 dni, tam je vetsi zasah do tela :wink: no uvidim, jak to udelam, jestli si vemu na tejden neschopenku nebo ¨pa a po volno :slight_smile:
19. únor 2008 v 11:56  • Odpověz
autor
Dckami, nic si z toho nedělej, minulý týden u nás byl nachlazený manžel no a tento týden to přeskočilo na mě, taky mě bolí v krku. Tak to je super, že se srázek vydařil.

Smil, tak to Ti držím pěstičky ať Ti to dobře dopadne, budu na Tebe myslet a držet pěstičky. :wink:
19. únor 2008 ve 12:14  • Odpověz
ahoj holky,
jak tak pročítám různé diskuse na MK, zaujala mě na jedné z nich diskuse o knížce Na cestě za dítětem, tak vám posílám odkaz: http://www.kosmas.cz/knihy/107269/na-ceste-za-ditetem/. Údajně jí mají i prodejny Levné knihy za cenu 39 Kč. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. únor 2008 ve 14:30  • Odpověz
tady je zkopírovaný úvod této smutné knížky: :slight_smile:
Znáte se už dostatečné dlouho, začínáte uvažovat o dítěti a tak se rozhodnete, že se vezmete. Rozešlete svatební oznámení. Muže jeho kamarádi podezírají, že se ženit musí a když on to popírá, hlučně mu naznačují, že nemá všech pět pohromadě. Ženě spíše spiklenecky a mnohdy i s obtížně skrývanou závistí kamarádky šeptají: "v kolikátým".
Svatební pochod dozněl, byt je zařízen a v práci vytvořena dobrá pozice, přesně podle plánu, prostě doba hodná k příchodu dítěte. Už nemíjíte obchody s dětským zbožím bez zájmu, naopak, prohlížíte si, co nabízejí. Budoucí matka zvědavě nakukuje do kočárků a zjišťuje, že v centru města mají krásné těhotenské šaty, přesně její styl, manželovi se určité také budou líbit. Muž obhlíží tříkolky a odhaduje, kolik asi stojí dětská hokejová výzbroj. Spočítáte si vhodný měsíc, aby se žena netahala s bříškem přes léto, a - pochopitelně - vysadíte antikoncepci. Očekáváte přílet dvou malých křídel.
První měsíc vás sice překvapí, že to hned nevyšlo, ale je přece ještě tolik šancí, podruhé znejistíte a po třech měsících začínáte ztrácet nervy. Léta se důmyslně chráníte před těhotenstvím - což nebylo před čím?! Z milostného manželského soužití se stává vztah úkolový, řízený teploměrem a kalendářem.
Na dotazy o dítěti před svatbou jste se už naučili vtipně odpovídat, ale nyní se vám vůbec nedaří s nadhledem reagovat na dobré rady "na To nesmíš při Tom myslet", "jeďte na dovolenou k moři a určitě si přivezete miminko", "choďte mezi lidi, ať přijdete na jiné myšlenky", "nesmíš se tak stresovat", "buď ráda, že nemáš děti, víš, co je s tím práce, takhle si aspoň můžeš užívat". Rodiče se začínají dožadovat vnoučat a domnívají se, že se o to dostatečně nesnažíte a šéf v práci otálí s ženiným povýšením, protože po svatbě se přeci odchází na mateřskou.
Z menstruace se stává pravidelně se opakující horor, teploměr je označen za nežádoucího svědka neúspěchů a putuje zpět na nejhlubší dno lékárničky. Žena si pro cestu z práce vybírá ulice, kde nejsou prodejny s kojeneckým zbožím, i kdyby to znamenalo velkou zacházku. Při pohledu na těhotné ženy a maminky s kočárky se rozbrečí a při televizní reklamě na plenkové kalhotky dostává přímo záchvat pláče. Dvě malá křídla tu stále nejsou......
Tak to je konec, bleskne vám hlavou. Konec? Naopak začátek! Vždyť se můžete za dítětem vydat! Ano, je to sice v tomto okamžiku cesta do neznáma, cesta obtížná a namáhavá a, jako každá taková plná nástrah, ale na druhé straně i plná poznání a napínavých dobrodružství. Je to stejná cesta, jakou jste zažili na výletě, kdy nejdříve pršelo, všichni zabloudili a přestože jste ani nedošli do původně plánovaného cíle, jste dosud naplněni dojmy a hezkými zážitky, a to právě proto, že jste šli na začátku trochu jinudy.
Aby vaše cesta byla co nejschůdnější, abyste obtížné úseky bezpečně zvládli podle svých možností a abyste nechodili v kruhu, rozhodla jsem se pro ty, kdo se na tuto cestu vydávají, základní mapu a průvodce vytvořit. Jsou na ní hlavní křižovatky, kopce a srázy, ale také temná zákoutí.
Oblast je podstatně větší než jsem původně čekala. Objevila jsem v ní mnoho velmi fundovaných znalců jednotlivých částí, kteří ale někdy jeden o druhém nevědí, a také jsem potkala mnoho těch, kteří bloudili. Na tom, že se mi povedlo aspoň zhruba mapu nakreslit, mají hlavní podíl právě ti ochotní více či méně náhodní pocestní.
Mapa je trošinku jiná, než jsme zvyklí, je koláží z útržků nákresů místních i poutníků a místo suchopárnému konstatování, že kašna je 100 m daleko, dávám přednost autentickému popisu "a pak už uslyšíte padající kapky". A jelikož je důležité rozlišit, kdo například říká "je to coby kamenem dohodil"(m) a kdo říká "hned vedle je obchod s klobouky"(ž), uvádím ve zkratce, jde-li o ženu (ž) či muže (m) a nebo, že rada "tu vodu nepijte"(l) je od místního ranhojiče (1).
Já mám ve zvyku na cestě, ať už je radostná, smutná, příliš dlouhá, nebo se na ní bojím, si zpívat. Snad proto mi při psaní jednotlivých kapitol zněly v uších útržky různých písniček. Nakonec jsem se rozhodla použít je jako názvy kapitol i jako titul knihy. Přeji vám, ať je vám na cestě za dítětem do zpěvu.
Šťastnou cestu! :sweat_smile:
19. únor 2008 ve 14:31  • Odpověz
tuto knizku mam doma, obkjednavala jsem si ji minulej tejden a muzu doporucit:slight_smile: je tam vse popsane, co se tyce iui a ivf, adopce, pocity tech lidi, co to podstoupily, jednotlive pribehy i z pohledu chlapu samotnych:slight_smile: ja mam teda precteno jen ty pribehy, tudiz tu knizku beru od zadu:grinning::grinning:
19. únor 2008 ve 14:52  • Odpověz
Já jsem se o ní dočetla nedávno, na jiné diskusi jsem se dnes domluvla s holkou, že mi jí koupí ve slevě a pošle poštou. Tak se na ní těším. :wink:
19. únor 2008 ve 14:53  • Odpověz
:slight_smile: ja ji kupovala za 240kc i s postovnym a koukam, ze uz je vyprodana, tudiz neni zatim na sklade
19. únor 2008 v 15:00  • Odpověz
autor
Ahojky :slight_smile:
Tak ta knížka vypadá slibně, teda podle úvodu, mě úplně vystihla. Jo holt to nemáme určeno mít jednoduché. Kolikrát si kladu otázku, co jsem komu udělala, že musím překonávat takové překážky. Minulý týden jsem shodou okolností viděla víkend a tam říkali že každý 7 pár má problémy s otěhotněním. Takže jsme ten 7 pár.

Jinak u mě nic nového jen se kurýruju z nachlazení ať jsem na další IUI v pohodě.
20. únor 2008 v 10:05  • Odpověz
Ahoj, holky,

nevím, jestli bych teďka měla nervy si tu nížku přečíst. zatím si říkám, že se nám snad povede otěhotnět normálně a po té knížce bych asi viděla všechno černěji. Snad nebudeme ten 7. pár :unamused: .

U nás v práci asi začíná další kolo nachalzení nebo co. Kolegyňka vedle mě už má uvařený čaj a ona ho pije, jen když je nemocná. Tak snad nás to tu zase nepostihne všechny dokola postupně jako po svátkách. To jsme doslova celý dobor jeden po druhém odpadávali :angry: .

Zatím čauky a opatrujte se :wink:
20. únor 2008 v 10:17  • Odpověz
ahoj holky, snad se k Vam muzu pridat ... taky se nam porad nedari a jsem uz z toho na prasky :((((
20. únor 2008 v 10:20  • Odpověz
Ahoj holky,
tak po dlouhé době se tady zase ukazuji.
Vítám nové snažilky.
Jinak zítra jdu na vyšetření a pro informace aby mi vše doktor vysvětlil a to dopodrobna :grinning:
No a na IVF mi to vychází začátkem března, už odškrtávám dny , abych byla doma a byla v klidu a odpočívala.
Jinak je tady něco nového , nějaké dobré zprávy ?
Povedlo se někomu ?
Zuzulík : z toho si nic nedělej je to těžké to překonat , my už se snažíme 3 roky a stále nic , tak snad letos už konečně to vyjde, jinak je mnoho způsobů když to nejde normálně :wink:
tak ahoj a večer no spíš v noci sem juknu až přijdu z práce
Dckami: je u tebe něco nového ?
20. únor 2008 v 11:33  • Odpověz
U nás nic nového , dneska mě začalo pobolívat v podbřišku, tak nevím... :unamused: Testovat se mám až v pondělí, ale mrchu /ne/čekám v neděli. To čekání je nekonečné.
20. únor 2008 ve 12:45  • Odpověz
Nazdarek, zdravim zuzu:slight_smile: a zuzo nebud na prasky :wink: ono se povede ale holt ne hned..

Peti ta kniha neni vubec depresivni, aspon pro me ne teda, docela se clovek u toho i pobavi, nad reakcemi:slight_smile:

mareka, jak se mas? jinak drzim pesti at uz to dopadne k tehu:slight_smile:

no dckami drzim palce, uz by to mohlo vyjit:slight_smile:
20. únor 2008 v 18:43  • Odpověz
ahoj všem, byste nevěřili, ale Karneval mi seknul Net kvůli nějakým dluhům, co prý mám, ale je to blbost. Volala jsem tam a řvala na ně, že platím trvalým příkazem, tak jak je možný, že mě sekli, tak se mi omluvili a dneska mi to zase zapli... :frowning2: :grinning: :sweat_smile:
Takže, co nového??? Novým taky ahojky, někdo už těhule???
20. únor 2008 v 19:12  • Odpověz
no ahoooj moky, kde se flakas:grinning::grinning: tak hlavne, ze si tam udelala poradek:slight_smile:
20. únor 2008 v 19:16  • Odpověz
hodila jsem do alba fotku Elišky ze včerejší návštěvy u kamarádky, kde se děti převlékly do masek. Naše je ta menší pirátka :grinning:
20. únor 2008 v 19:47  • Odpověz
dckami fesanda :wink:
20. únor 2008 ve 20:28  • Odpověz
dckami hezká holčina :grinning:
tak holky, to by jste nevěřili jak jsem nervozní z té schůzky s doktorem.
Chci aby mi řekl na co půjdu a vše potřebné info , protože když jsem byla na 1. tak mi řekl že mi odsajou vajíčka - a manžel donese spermie - vzorky a že se do týdne vytvoří embrya a pak mi zavolají kdy mám přijít aby mi je tam dali.
Přesně takhle mi to řekl žadné popisy jako třeba ICSI+IUI nebo tak prostě nic, taky když jsem byla na různých diskuzích tak na mě koukali jak na blba , já se po tom nepídila jak se čemu říká atd.¨
Což je také má chyba, ale ted půjdu snad na IVF jelikož máme zmražené embrya už jen tři, tak bych měla jít jen na transfeer 2 embryek, tak jsme zvědavá co mi k tomu řekne .
A pozor.!!!!!!!!!!!!!!!!
Manžel si vzal volno že tam půjde se mnou aby věděl co a jak a na co jdeme a kolik budem platit ,
docela jsem koukala že mě takhle podrží :confused: :grinning:
Ale jsem ráda.
jinak smilers u nás nic nového jen hodně práce , že nevime co dřív , tak kdo jsem přinese nějakou tu dobrou zprávu co dckami ?,,
Že by ???? jsi na řadě že jo ? :slight_smile:
20. únor 2008 ve 22:42  • Odpověz
Zdravím všechny, tak jak se vede? U mne zatím beze změny, no možná trochu lépe. Ve středu se chystám k jinému doktorovi, tak jsem už nervózni co mi řekne. Jinak minule jsem tady psala, ale neukázalo se nic :frowning2: ! Knížku, o které píšete jsem si již též objednala, tak doufám, že mě nedostane do nějakých depresí :grinning: . Jinak všechny Vás moc zdravím :slight_smile:
21. únor 2008 v 08:59  • Odpověz
autor
Ahojky všem :slight_smile:
Petka nic si z toho nedělej, u nás je to v práci úplně stejné s tím nachlazením a já bohužel patřím k nim :confounded: .

Zuzulik, vítám tě mezi námi :slight_smile: , tady je nás spousta takových, které nemohou otěhotnět. Spousta už má za sebou IUI, tak nevěš hlavu ono se nám to jednoho krásného dne všem podaří :wink: . :wink: Tak nám o sobě něco napiš.

Mareka, tak co jak jsi dnes dopadla u dokyho?

Dckami, máš úžasnou holčičku.
Tfuj, tfuj, vydrž třeba to 2IUI bylo poslední :wink: .

Smil, holka tak už se Ti to blíží, potom sem ihned písni až ale samozřejmě budeš moct jak jsi dopadla.

Anit, nevím jestli je to zrovna správná volba si tu knihu objednat. Mi se stačí o takových věcech informovat na netu a to mě pořádně znervózní. Tak si říkám, že si ji radši nekoupím.
21. únor 2008 v 09:31  • Odpověz
Nazdarek vsem, jj sis uz se me to blizi, a pointa vseho je, ze doma ten den nebudu sama operovana, pac kocour jde zektra taky na operaci:grinning::grinning: takze jsem v klidu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Me ta kniha vubec nestresuje, proc taky, jsou tam zkusenosti jinych, tak proc se neinspirovat, je tam i povidani, o vsech tech procedurach, neni proc met z toho depku.-)
21. únor 2008 v 11:59  • Odpověz
Smil, budu ti držet palečky, ať ti to zítra dobře dopadne. :slight_smile: Jak dlouho budeš hospitalizovaná?
21. únor 2008 ve 12:32  • Odpověz
dckami toz nevim, o pul 8 tam mam prijit s tim, ze dr. vyhodnoti me vysledky z krve a moci, a dle toho urci jestli tu operaci zvladnu, dle vyjadreni me obvodacky, ktera me delala predoperacni vysetreni jsem.
Pokud to schvali, tak ten zakrok trva asi dve hodky se me zda nebo tri, fakt ted nevim , pak si tam jeste polezime, a osprchuju se a tak kolem 12 by me meli propoustet do domaciho leceni, co se tyce toho, tak se doporucuje tak 3 az 5 dni byt doma, takze uvidim, jakse domluvim s dr. a hlavne co a jak zjisti :confounded: jinak diky:slight_smile:
21. únor 2008 ve 12:44  • Odpověz
Ahojky, jsem snažilka už 7. měsíc a rozhodla jsem se vstoupit mezi vás. Jsem z toho už vážně nešťastný blázen. Tak moc chceme s přítelem miminko, ale není nám přáno. Máte nějaké rady, typy, cviky?
21. únor 2008 ve 13:52  • Odpověz
smilky vitam te tu mezi nama:slight_smile: tak to jeste neni tak dlouha doba, rady, typy a cviky, nekdy ani toto nepomuze, vim, ze holky tu hodne meri bazalni teplotu a sleduji hlen ( nemyslim zrovna v nasem tematu:slight_smile:, babskych rad je hafol, dobry je si sem tam procistit telo bylinkama, vim, ze na to hodne zenske pijou kontryhel, urcite nejake krkolomne cviky a pozice pri sexu:slight_smile: ale popravde receno jak ti to pomuze, to uvidis sama:slight_smile:
21. únor 2008 ve 14:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.