• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pořád se nedaří :( II.

(Zamčená)
23. prosince 2010 
Ahoj holky ja jsem na vasich strankach poprve a dost vas chapu. S Pritelem jsme se taky dost dlouho snazili o mimi a porad nic. Po roce snazeni nam to nedalo a navstivili jsme odbornika. Pana doktora Dolezala Dyztak se podivejte na stranky www.Arleta kostelec.cz. Udelal nam potrebna vysetreni a zjistilo se ze partner ma nepohyblive spermie. nase jedina sance byla umele oplodneni pomoci metidy ICSI. Po prvotnim soku jsme se na to dali a po dvou pokusech za pul roku jsem ve 12 tydnu a cekame dvojcata. Preji hodne stesti a at se vse vydari.
9. bře 2008 v 19:52  • Odpověz
septim...gratulka
9. bře 2008 v 19:52  • Odpověz
moky njn, ja vim jake to je, a proto te chapu, ale muzu ti rict, ze po te me operaci, jsem nejak vic v klidu, drzi me to, ze mam ty vejcovody fakt ok, a ze prvni anamneza hlavniho dr. se nevyplnila , myslel, ze diky me vaze budu met PCO,
9. bře 2008 v 19:53  • Odpověz
smil...co je PCO?
9. bře 2008 v 19:54  • Odpověz
septim gratuluju ke dvojcatkum:slight_smile: co se tyce tveho odkazu, pro me je to neaktualni, je to moc daleko a ja uz do jednoho CARU chodim k odbornikum :wink:
9. bře 2008 v 19:56  • Odpověz
smil...taky nejsem zrovna párátko, tak jsem se do toho pustila s vervou, od ledna už hubnu, snažím se i zdravě jíst...posledních 20 dní jsem ale moc necvičila, teď od pondělka jsem zase začala, to přeci není možný, aby mi to nepomohlo...Od ledna už mám 6 kilo dole, chodím jen na aerobic a večer obvykle už nejím, maximálně jen ovoce či zeleninu...
9. bře 2008 v 19:56  • Odpověz
moky
Polycystic Ovary Disease

Syndrom polycystických ovarií ( PCOS), známá také jako polycystická nemoc vaječníků (PCOD), je považován za nejčastější příčinu dysfunkce vaječníků u žen v reprodukčním věku. Jako takový je samozřejmě i velmi důležitou příčinou neplodnosti a zaslouží si detailnější popis.

PCOS je stav, při kterém jsou ovaria zvětšena s hladkou, ale zbytnělou povrchovou membránou. Povrch pokrývá velké množství cyst, které samy o sobě nejsou nebezpečné, ale mohou být příčinou amenorhey nebo oligomenorhey a následně neplodnosti.

Klinické znaky

Diagnostickým kritériem pro PCOS je nález polycystických vaječníků při ultrazvukovém vyšetření. Tento nález mohou provázet další příznaky a nálezy, jejichž společným znakem je hyperandrogenismus, tj. vývoj charakteristických mužských pohlavních znaků u žen. Při vyšetření je pak nalezeno zvýšení sérového LH (luteinizačního hormonu) obvykle nad 10 IU/l a může být zvýšena hladina testosteronu.

Známky a symptomy PCOS:

Zvýšené hladiny LH (serové LH >10 IU/l).

Nízké nebo normální hladiny FSH (i pokud jsou normální, jsou pravděpodobně stále nižší, než by bylo potřebné pro normální vývoj folikulů).

Zvýšený poměr LH/FSH (>2:1 nebo 3:1).

Zvýšená hladina androgenů/testosteronu.

Zvětšená ovaria s mnohočetnými cystami.

Mnohočetné nezralé folikuly ve vaječnících (obvykle 2 až 8 mm).

10 folikulů a více v jednom vaječníku

Nepravidelné menses a chybějící ovulace.

Hirsutismus (nadměrné tělesné ochlupení) a akné; následek nadbytku mužských pohlavních hormonů.

Obezita.

Ačkoliv je PCOS často sdružena s androgeními příznaky, jako je hirsutismus nebo obezita, nejsou tyto příznaky pro diagnózu nezbytné. Častým příznakem je také seborhea (nadměrná tvorba kožního mazu).

PCOS a plodnost

U nejmírnějších forem PCOS, nemusí mít postižené ženy žádné poruchy menstruace a mohou mít normální ovulaci; často jim však trvá déle, než otěhotní a jsou více ohroženy spontánními potraty.

U středních foremPCOS jsou přítomny menstruační nepravidelnosti, jako oligomenorhea nebo sekundární amenorhea a selhávání ovulace.

Nejtěžší formaPCOS je charakterizována obezitou, hirsutismem, amenorheou a následně samozřejmě neplodností.
9. bře 2008 v 19:57  • Odpověz
ja mam obezitu a proto si myslel, ze mam PCO :wink:
9. bře 2008 v 19:58  • Odpověz
smil...už jsem si to PCO vyhledala...ale podle mě teda i dokyho se to prý netýká jen váhy, trpí tím spousta ženskejch, jestli to teda dobře chápu, že se v e vaječnících množí hooooodně folikul, prý to záleží na každé ženské
9. bře 2008 v 19:59  • Odpověz
se mas, ja se porad nemuzu dokopat k tomu hubnuti a fakt bych to potrebovala, prece jenom met 107kg je silnej odvar :angry:
9. bře 2008 v 19:59  • Odpověz
jj ale je to hodne domena prave lidi trpicich obezitou :wink:
9. bře 2008 ve 20:00  • Odpověz
smil...díky, přečetla jsem si to, je to zajímavý, něco se tam hodí i pro mě, proto jsem se taky rozhodla hubnout, doky mi říkal, že to tělu hooodně pomůže a může se dokonce všechno srovnat samo...ono když si vemu, že když jsem otěhotněla poprvé a měla jsem 70 kilo a teď mám 90 tak je to na těle znát, protože mám nepravidelnou mršku a právě tu neplodnost...naštěstí nic jiného mi nenašli a manža má spermio v nejlepším pořádku
9. bře 2008 ve 20:02  • Odpověz
smil...tak to škoda, že nejsi poblíž Děčína, chodila bys se mnou, donutila bych tě :grinning: Přece jenou ve dvou se to lépe táhne
9. bře 2008 ve 20:03  • Odpověz
tak u nas ma manza to spermio takove onake, proto nam rovnou rekli to ivf, ma jich sice hodne ale pomale :angry:
9. bře 2008 ve 20:03  • Odpověz
smil...tak si prostě řekni, že to děláš pro dítě, moc si to přejem a musíš vydržet a podstoupit to, pár měsíců a uvidíš tu změnu na sobě a kdoví, jestli bys taky neotěhotněla normálně
9. bře 2008 ve 20:05  • Odpověz
víš co, u chlapů to takový problém není, vyberou je a je to, takhle to měla kamarádka, ona v pořádku, chlap líné spermie, vybrali jí je a hned otěhotněla na první pokus IVF, a teď mají Adušku. Také byla silná, měla pak akorát problémy s cukrem v krvi, ale řešili jí to injekcema
9. bře 2008 ve 20:06  • Odpověz
já jsem teď začala ještě baštit Calibrum baby, jsou to vitamínky přímo pro přípravu těhu, tak snad mršky klouzavý pomůžou
9. bře 2008 ve 20:08  • Odpověz
jujky a už jsem tu sama samotinkáááááááá
9. bře 2008 ve 20:09  • Odpověz
jj ja uz dvakrat zhubla, jen se pak prestanu hlidat, klasika :angry: taky jsem je jedla to calibrum, v caru me rekli, ze jsou to zbytecne utracene penize, a ze je mnohem lepsi jist zeleninu a ovoce, kde je kys.listova, coz je brokolice napr.:slight_smile:
9. bře 2008 ve 20:11  • Odpověz
smil...co jinak adopčátko, ptáš se nebo už dokonce něco vyřizuješ?
9. bře 2008 ve 20:11  • Odpověz
moky o adopcatkose zajimat budeme jakmile se nepovede IVF :wink:
9. bře 2008 ve 20:12  • Odpověz
smil...to je asi pravda, akorát, že já ztu zeleninu moc doma nepreferuju ač mi chutná, nějak v tomkrámě vždycky úsek zeleniny a ovoce přejdu, ale budu se muset naučit se tam zastavit a jednou týdně udělat nějakej ten salátek
9. bře 2008 ve 20:13  • Odpověz
smil...takže teď se chytáte na IVFko?
9. bře 2008 ve 20:14  • Odpověz
jasny, v pa jdu do CARU a tam uz nam sdeli, jestli pojistovna schvalila leky na IVF a pokud bude vse ok na utz,a nedojde MS tak zacnu stimulovat, fakt sem zvedava ,co reknou
9. bře 2008 ve 20:15  • Odpověz
smil...no tak to budu na tebe myslet, jen ať to schválí, pořád z nás tahaj prachy, tak ať jednou něco zaplatí...a neboj se toho, nebolí to a navíc se budeš minimálně 5 dní válet :grinning:
9. bře 2008 ve 20:17  • Odpověz
tak a já pádím k televizi se trocha natáhnout, už mě tu u toho Netu bolejí záda
9. bře 2008 ve 20:17  • Odpověz
se nebojim:grinning: naopak se tesim,zatim:grinning::grinning: a na neschopenku se tesim tuplem:grinning:
9. bře 2008 ve 20:18  • Odpověz
jj ja se taky jdu cucet, tak zdarec
9. bře 2008 ve 20:24  • Odpověz
téda, holky, vy jste si tu zavedly krásný dialog :slight_smile:
10. bře 2008 v 07:09  • Odpověz
Ahoj! Moky, menstruaci mám normální. Po vysazení HA jsem jí měla ale strašně rozházenou jeden cyklus 25 dní a druhý třeba 33 dní. Teď se to docela urovnalo, po té revizi, ale díky Clostilu jsem měla 3 dny zpoždění, takže myslím, že 35 dní.
10. bře 2008 v 07:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.