• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod duben - květen 2011

(Zamčená)
6. prosince 2010 
Zmyzulko: Děkuji. Přišlo to docela nečekaně. Nejdříve se člověk hodně snaží (měli jsme jenom dvouletou rodičovskou), potom to odsune na vedlejší kolej a nstoupí do práce a bum ho. Jinak mě špatně není. Doufám, že budu mít stejné těhotenství jako s Karolínkou. Přibrala jsem s bídou 8 kg, neměla jsem žádné chutě, neblinkala, žádné otoky, no prostě nic.

Berunko: Co se týče Almedy. Šla jsem rodit do Neratovic jenom kvůli blízkosti rodičů a mé pohodlnosti. Mohla jsem jít do Brandýsa, ten máme ještě blíže, ale neměla jsem dobré reference (ale teď už je to dobrá porodnice). Rodila jsem prvního června v neděli ráno a porodnice byla nastřískaná k prasknutí, chytla jsem poslední postel na čtyřlůžáku. To ráno jsme rodily čtyři holky najednou, děs. Ale porod byl rychlý, tři hodiny a hotovo (říká se že druhý je rychlejší, tak snad stihneme dofrčet do porodnice, máme to při dobré vůli a průjezdnosti půl hodiny od domu). Porod byl hračka, nejhorší byly kontrakce, ale službu měl můj doktor, takže naprostá spokojenost a sestřičky úžasné. Bohužel se za ty dva roky téměř celý personál vyměnil a odešl i můj doktor. Co se týče obyčejných pokojů, tak děs běs. V koupelně jsem se vysloveně štítila. Strašné hnedé obkladyy, špína, brrrrr. Nadstandartní pokoje krásné. Ale naštěstí jsme rodily v neděli a ve středu jsme už byli doma. Výhodou alespoň je, že má každý pokoj i ty obyčejné svou koupelnu se záchodem.
15. zář 2010 v 17:54  • Odpověz
Jinak 6. října jsem objednaná na komplexní vyšetření krve, vč. screeningu. Jo taťka nám už brečí nad korunkama, Vyšetření v prvním trimestru se platí a stojí to 1200 Kč. Zdarma je to až ve druhém trimestru, ale zase kdyby bylo miminko nemocné, tak už nemůžu jít napotrat. Takže něco za něco. U prvního miminka jsem tuto možno ještě neměla.
15. zář 2010 v 17:58  • Odpověz
medvidek: tak to je docela azec s tou hygienou v koupelkach:frowning2: ja to mam k Apolinari taky cca pul hodky kdyz to dobre jede.Byla jsem teda po prvnim porodu nejdriv na Jipce,pak na klasickem sestinedeli a pak jsem po dni sla na nadstandard.Mala byla hodne malicka a u Apolinare jsou navstevy jen na chodbach kdyz jsi na normal pokoji.Takze by ji ani nikdo nemohl moc videt.A po cisari jsem uvitala socialku na pokoji,protoze ta je tady jen na nadstandardu.Takze u druheho taky pujdu do nadstandardu.
15. zář 2010 v 19:58  • Odpověz
a teda nevim,jestli ten placeny screening obsahuje jeste neco navic nez co mi delaji U Apolinare,ale ja nic neplatim a ted mi brali krev na screening a péristi tyden jdu na UTZ pro vylouceni vyvojovych vad.
15. zář 2010 v 19:59  • Odpověz
u nás stojí screening 1.400,- :confounded: v papíru co jsem dostala píšou že scr. v 1. trimestru dokáže zachytit 85% plodů s DS, scr. ve 2. trimestru jen 65-70%
15. zář 2010 ve 20:18  • Odpověz
Mluvila jsem se sousedkou, která má rodit každým dnem a taky platila za sreening 1.200 Kč.

15. zář 2010 ve 22:20  • Odpověz
u nás je screening ve fakultní nemocnici zdarma, ale v poradně neplodnosti za 1400Kč, záleží jen na těhotné kam se rozhodne jít (vybavení je úplně stejné)
15. zář 2010 ve 22:39  • Odpověz
Já jdu na screening ke své doktorce.
16. zář 2010 v 08:08  • Odpověz
Ahoj, tak se taky přidávám. Včera jsme byli u doktora a potvrdil nám 8 týden a všechno je v pořádku. Akorát mám hrozné ranní nevolnosti ale dostala jsem včera nějaké vitamíny a lízátka a pomohlo to. První den mi je dobře po dlouhé době. Doufám že to vydrží.
16. zář 2010 v 10:06  • Odpověz
Ahoj holky, muzu se k vam pridat? terminove jsem zacatkem dubna, ale jeste nemam presny TP :slight_smile:
16. zář 2010 ve 13:21  • Odpověz
martikrudna, ladimar: vítejte holky :slight_smile:
@medvidek tak to máš štěstí, že to dělá :slight_smile: ježiš holky, já už to vidím, to zas bude psycho... za jak dlouho jsou výsledky, nevíte?
16. zář 2010 v 18:06  • Odpověz
Ahoj holky, zavítala jsem k vám z jiné diskuze. Jsem o pár týdnu dál než vy, ale stále ještě necítím žádné pohyby mimíska. Tak jsem se rozhodla, že si objednám Angelsounds. U nás to stojí okolo 1500,- Kč, ale já to chci objednat z ciziny, kde to stojí méně. Kdyby jste měla náhodou některá zájem, objednám jich najednou víc a ušetří se za poštovné. Vyšlo by to pak na cca 1000,- Kč. Budu to objednávat zítra ráno, tak kdyby některá z vás chtěla, ozvěte se mi na IP. Přeji krásné těhulkování a zdravá miminka.
16. zář 2010 v 19:58  • Odpověz
Dress kdyz je to tve prvni miminko tak pohyby jeste citit nemusis nebo jsi to zatim nepostrehla.Protoze prvni pohyby nejsou citit jako kopani,ale spis jako lehke bublinky v brisku.Takze neboj.vsechn je urcite v pohode :wink:
17. zář 2010 v 09:12  • Odpověz
Zmyzulka: myslis vysledky screeningu?UTZ ti reknou hned jestli je vsechno v poradku a dostanes hned do ruky zpravu.teda aspon U Apolinare je to tak.
17. zář 2010 v 09:13  • Odpověz
berunka: jé hned? ahááá, no tak to jsem zvědavá :slight_smile: já myslela že je to nějaké složitější vyšetření... a jak oni vlastně poznají jestli nebude mít mimi dawna? (či jak se to píše...)
17. zář 2010 v 09:25  • Odpověz
Ahojky, můžu se k Vám přidat?jsem čersrvá těhulka po 1. vydařeném IVF :slight_smile: .Těhu mám potvrzené z krve a v 5+1tt na utz byla bublinka s tečkou. Teď čekám na srdíčko.Termín porodu mi vychází na 16.5. Je to moje třetí těhotenství, první dvě se podařili přirozeně, ale jedno bohužel zamlklo v 5tt a druhé bylo mimoděložní :pensive: , tak já pevně věřím, že to třetí dotáhneme do zdárného konce.Včera jsem se vyděsila, měla jsem na toaletním papíře hnědé kousky děložní sliznice, ale pak už nic a teď taky dobrý - snad to nic nebylo - stalo se vám to některé taky? :confused:
17. zář 2010 v 09:42  • Odpověz
Ahoj, zdravím staré i nové spolutěhotné :wink:
Dneska ráno jsem byla na odběru krve na screening, na UZ jdu 4.10., mezitím dostane dr.výsledky z krve, takže se dozvím výsledek hned. Musí se zkombinovat právě výsledek z krve (protilátky, id.10.-11.týden) a UZ (12.tt), pak program vyplivne číslo - pravděpodobnost poškození plodu. Obvykle vychází malá, já měla minule snad 1:10000. Za screening jsem dala 2000 (v rámci balíčku s UZ obrázkem z každé návštěvy). V nemocnici zadarmo to dělají asi jen spešl případům - riziko a tak, ne? Nevim, jak by se na mě koukali, když tam ještě nejsem ani registrovaná :unamused:

@drndapetka myslím, že dr. razí zásadu, že pokud nejde přímo o krev, je to dobrý. Zkus si hodit nohy nahoru a mělo by to být v poho :slight_smile:
17. zář 2010 ve 12:13  • Odpověz
Ještě poznámka na okraj, jsem zvědavá, z čeho budou gyndaří žít, až pojišťovny pochopí, že by místo screeningu ve 2.trimestru (je často falešně pozitivní) měly proplácet ten v 1.trimestru :grinning: Ale ono se zas určitě něco najde :wink:
17. zář 2010 ve 12:16  • Odpověz
@zlatouch děkuji za uklidnění :slight_smile: holt mě to vylekalo :pensive:
17. zář 2010 ve 12:39  • Odpověz
zlatouch -> ja mam taky termin UTZ (screeningu) v Podoli 4.10. Kam na nej jdes ty?
A jak tak koukam, jsem tu asi zatim jedina kdo ceka uz treti decko, vidte? No hlavne, abysme to vsechny mely v pohode :wink:
17. zář 2010 ve 14:21  • Odpověz
@ladimar ahoj, taky jsem si říkala, že jsi tu jediná se třetím :wink: A máš to tak pěkně odstupňovaný :wink: Mě dělá UTZ přímo gynekolog, tebe poslal do Podolí? On ten můj je asi ňákej vybavenej (taky za tu cenu :grinning: )...
17. zář 2010 ve 14:31  • Odpověz
zmyzulka -> mne zjistili podezreni na Downuv syndrom u druhyho tehu po tripple testu. Mela jsem pomeru asi 1:58 coz je pry docela vysoky riziko. Vystrasena jsem jeste ten den nabehla na plodovku a to cekani pak bylo nekolik nejdelsich dni v mym zivote. nicmene dopadlo to dobre. Kamaradka mela obe tehu vysoky riziko na Down (1:14) a taky obe deti jsou zdrave. Jak uz tady nekdo psal, pridavam se k nazoru, ze trippl je zbytecny plaseni tehuli. Jina kamaradka studuje posl. rok porodni asistentku a rikala, ze pokud by vysel dobre NT screening, tak by pak uz na trippl nesla. Takze tak.
17. zář 2010 ve 14:31  • Odpověz
@ladimar mě doktor řikal, že tripple už taky dělat nebude, když budu mít tenhle z 12.tt. Už je asi trochu přežitý :unamused:
17. zář 2010 ve 14:34  • Odpověz
@zlatouch - u obou tehu jsem pekne naklusala do podoli. Pokud tam nesedim tri hodiny jako pak v poradnach, tak mi to neva - libi se mi to tam :slight_smile:. Jen ty priblbly registrace :unamused: . Asi tam poslu stat frontu v 6 rano manzela, aby me tam vzali :sunglasses:.
No a odstupnovany - chteli jsme tri, ale kdyz se Eli narodila, Kacce byly 2 roky a 2 mes. a byl to celkem hukot. Takze jsem si rekla, ze to treti az trosku dyl. Chteli jsme kvetnatko, tak jsme si dali jen "trenink" :wink: a po par tydnech jsem zjistila, ze uz to bylo "ostry kolo" :grinning: . Takze bude dubnatko. Manzel chce Mateje, ale ja myslim, ze to bude krasna Alžběta, hehe. Zrovna dneska jsem si rikala, ze mit stejny vek, rozdil i ted, melo by se treti mimi ted nekdy narodit. A to bych se asi zblaaaaaznila. Mame s kamaradkou jeste navic eshop s hrackama, takze bych asi urco nevedela co driv :slight_smile:). I ten pristi rok bude hukot :sunglasses: , ale krasnej.
17. zář 2010 ve 14:40  • Odpověz
Zlatouch: ja teda special pripad nejsem a u Apolinare mi ten screening delali u Eli zadarmo a predpokladam,ze ani ted nic platit nebudu.krome fotky,kterou si vyzadam.ja tam ale chodim uz i do poradny k doktorce.Mam to teda trochu protekcni,protoze kamaradka dela v porodce na jipce.
17. zář 2010 v 17:12  • Odpověz
Ahojky..
Vítám nové těhulky, to se nám to krásně rozrůstá...
Já jsem u našich a je tady pěkně dusno, už abych byla doma. Na screening jdu ke své Dr. a budu platit 300kč.
A rodit opět do Benešova, vloni jsem chtěla někam do Prahy, ale to jsou továrny na děti a kolikrát prý fakt docela šeredný pokoje, atd. V Bene je to nádherný, nový, úžasnej personál, už se tam těším :slight_smile: I jídlo bylo dobrý. I když já zas teda nejsem vybíravá a rejpavá, jako většina lidí. To jsou kolikrát děsný citlivky :rolling_eyes:
18. zář 2010 v 10:48  •  2 děti  • Odpověz
ladimar: jj, taky jsem četla přímo na tom letáčku z predica kde půjdu na ten test, něco v tom smyslu, že ten druhý je zbytečný a může být často falešný... tak se pak na to zřejmě taky vykašlu :slight_smile: a Alžběta je úžasné jméno, kdyby ji neměla kolegyňka v práci, tak neváhám, byl to můj favorit :dizzy_face: takto bude Jůlinka (teda jestli bude holka, všichni mi věští kluka, ale to bude se jménem zřejmě veliký problém, protože se mi nic nelíbí :unamused: )
18. zář 2010 v 11:09  • Odpověz
já byla taky vykolejená z té ceny - 1400, ptala jsem se kamarádek, hodně jich mám těhotných chvilku napřed, jak to měly a platily - jedna nic, dostala normálně žádanku od doktora a objednala se do Fakultky, druhé to dělá její vlastní doktor, platila 600, třetí těch 1400+ za obrázky - což je to, co nabízí doktor mě a čtvrtá šla do reprodukčního centra a taky neplatila nic..tak mi to příjde takový zbytečně velký rozptyl cenový.
20. zář 2010 ve 12:10  • Odpověz
@andrea1981 - ja byla na screeningu na obe tehotenstvi v Podoli, tam pujdu i ted a vzdy jsem to mela zdarma. Jen jsem platila tusim 100 za obrazek. Takze jsem docela prekvapena jaky castky tu pisete... Ale verim, ze v soukrů zarizenich to funguje jinak....
20. zář 2010 ve 14:04  • Odpověz
@ladimar - já jsem na druhém konci republiky a myslím, že záleží hodně na přístupu doktora, jak to vysvětlí a podá varianty. U prvního jsem ještě nebyla na tomhle, až jen ve 20. týdnu na UTZ v nemocnici a tam se platilo jen za video a fotku. Ale to se nehradí nikde ani dnes myslím.
20. zář 2010 v 19:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.