• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod duben - květen 2011

(Zamčená)
6. prosince 2010 
Ahojda těhule, tak já už mám za sebou první velký ultrazvuk (dostali jsme první fotečku :slight_smile: ) a za NT+ jsem platila 1450 Kč. Řekli, že pokud nebude nikdo volat, tak je to v pořádku, jinak by zavolali ještě ten den. Nikdo nevolal :wink: , tak mi spadl kámen ze srdce.Mimísek byl krásnej a tak spokojeně si tam plaval :slight_smile: . Už se těším na další, teď jsme 12+5 dle ultrazvuku, takže termín porodu vypadá na 30.března, ale nechali mi 1.dubna podle MS, tak zůstávám s Váma. Je to fakt nádherný vidět mimi na obrazovce.
21. zář 2010 v 11:18  • Odpověz
Takže mám už těhu průkazku, Dále Mám dva termíny porodu opět do tabulky dle PM 6.4. dle ultrazvuku 18.4. takže uvidíme.
Mějte se hezky holky, jdu ven když je tak pěkně. Je mi poslední pár dní čím dál tím hůře a břicho mám jak ve 4.měsíce. Takové jsem ani v prvním těhulkování neměla na začátku
Jinak mimísek už pěkně kope v bříšku viděla jsem i pokrčené nožičky Podle ULZ 10+1 dle PM 12+0 délka mimíska 38mm

Další kontrola až 19.10. a v cyto poradně kontrola 1.10.
21. zář 2010 v 18:31  • Odpověz
Ahojky,
nedočítám. Jen se chci pochlubit, kontrola na 1*.
Jsem 8+6tt, mimi má 21,8mm a váček 39,5mm
Byla jsem na odběrech, cytologie v pořádku.
22. zář 2010 ve 12:54  • Odpověz
@smisek21 gratuluji k průkazce :slight_smile:
v prvním těhu mi začlo růst bříško viditelněji až po 16. týdnu, teď už od 6., myslím, že tentokrát to bude jiná rychlost :slight_smile:
@aktektram gratuluji ke krásným výsledkům :slight_smile:
22. zář 2010 ve 14:47  • Odpověz
@andrea1981 : holky jsem rada, ze to s tim briskem pisete. Ja jsem zjistila tehu v 6. tydnu a mam pocit, ze uz od 8. tydne mam vylezly brisko. Ted koncim 12. tyden a pokud bych moje brisko videla na nekom jinem, tipnu rovnou nejaky zacatek 5. mesice :slight_smile:. Holt je to vsechno trosku vytahany a povoleny :slight_smile: :sweat_smile:. Ale hlavne, ze jsou miminka zdrava, no ne? ;)
22. zář 2010 v 16:25  • Odpověz
ahoj holky,
můžu se přidat?
jsem 11+6, termín mám 7.4. a doma jednu holčičku Mišku narozenou 18.4.2008.
22. zář 2010 v 16:29  • Odpověz
holky já teda nevím jak je to s těma bříškama, ale já jsem ještě děti neměla a kdybych nevěděla ve kterém jsem, tak si už nějaký ten konec 4 měsíce tipnu, mám pocit, že už tak dva týdny (teď jsem 10+1) mám pořádné panděro :grinning: ale spíš to bude asi tím, že jsem tak unavená pořád a ve volných chvílích jenom jím a spím. jo a zítra jdu na kontrolu tak zase bojim bojim...

smisek: jůůů a už kope jo? a jde to cítit?

aktekram: gratulace, krásný sněhuláček :slight_smile:

zlobidlo: vítej :slight_smile:
22. zář 2010 v 18:48  • Odpověz
holky, jupíí, tak cysta se zmenšila skoro o půl centimetru :slight_smile: mimi má 31 mm a všechny krevní testíky v pořádku. a za dva týdny hurá ten screening.
23. zář 2010 v 10:01  • Odpověz
Ahoj holky, tak dneska mi snad ráda bylo nejhůře. A břícho mám už pěkně vidět. nevím zda je nafouklé nebo tak. ale už hojen tak neschovám.
Jinak mám k vám 2 otázky:
1) kdy si nechat obarvit vlasy? Podle Pm jsem v 12+3tt
2) nevíte někdo zda existuje něco jako sourozenecký kočárek? Jedná se o to, že malému v té době bude cca 17měsíců a když už chodí tak je zvyklý si v kočárku odpočinout

Dík a všem přeji krásný víkend

@zmyzulka no na kopání je ještě brzo, ale dr. říkala, že u druhého těhulkování to ožná už brzo ucítím, pokud bude aktivní:slight_smile: jionak gratulace

jinak co takhle udělat tabulku? at v to máme přehled:slight_smile:
24. zář 2010 v 19:25  • Odpověz
24. zář 2010 v 19:38  • Odpověz
@aktekram ráda bych koupila nějaký levný kočárek. tolik pěněz nemám jako každá maminka. ještě mě čeká koupit postýlka atd,, a kdžy to bude holka tak i holčičí oblečky.
24. zář 2010 v 19:45  • Odpověz
@smisek21 jo ten je super, já bych naživo chtěla vidět tento, zajímalo by mě jestli to je praktické.
http://aukro.cz/item1240696051_sourozenecky_kocarek_phil_and_teds_e3.html
A hodně maminky doporučují značku graco
http://aukro.cz/item1245382255_kocarek_graco_pro_sourozence_ci_dvojcata_v_zaruce.html
24. zář 2010 v 19:54  • Odpověz
@aktekram k tomuhlehttp://aukro.cz/item1240696051_sourozenecky_kocarek_phil_and_teds_e3.html asi blbá otázka prosím tě a to tam mohu dát i novorozence když musí ležet???

našla jsem i stránky tak mrkni : http://www.kocarky.cz/kocarky-pro-dvojcata.php

24. zář 2010 v 19:59  • Odpověz
tady je lepší obrázek
http://www.delfinek.mimishop.cz/foto_detail.php?id=278528
miminko leží vzadu rovně nejlépe ve vložné tašce
http://www.delfinek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=572702
24. zář 2010 ve 20:39  • Odpověz
holky, dneska odpo jsem se vratila z kazdorocniho 4-denniho shoppingu z Londyna a ac sourozenecky kocarek nepotrebuju, moc moc moc se mo libi vami uvadeny Phil and Teds E3. Mela ho tam snad kazda maminka co mela deti rychle po sobe. Nevim jak moc mate misto v byte nebo tam, kde kocarek budete mit. Ale tenhle se nejde jak do vytahu, treba v chodbe taky ani neprekazi, proste je velikosti normalni. Smisku, a urco se ti podari koupit nejaky pouzity za rozumny peniz. Pokud bych musela resit otazku kocarku, shanela bych taky nekde treba na MMB pouzity. Dat cca 20-25000 za novy kocarek je sileny :frowning2:.
Zitra rano jdu do poradny, tak pak poreferuju co a jak :slight_smile:
Mejte se hezky, pekny vecer a ja jdu pracovat k pc. papa
26. zář 2010 ve 20:42  • Odpověz
smisek: to se v těhotenství nesmí barvit vlasy? týjo, ti jsem nevěděla... já si vždycky vlasy barvila henou, ale k vůli svatbě, jsem hodila normál barvu, tak snad jsem tím mimi nějak neublížila...
27. zář 2010 ve 12:25  • Odpověz
smisek: ja jsem si nechavala barvit vlasy (teda jen melir) v obou tehu a ani jedna z holek nevypada, ze by tim nejak "trpela". Takze muj nazor je proc ne :slight_smile:.
DNeska jsem byla v poradne. Termin mam 7.4., mimi ma asi 7cm a krasne se vrtelo, davalo si rucku do pusinky, kopalo nozkama, chvili "lezelo" na brise, chvili na zadech. No nadhera, mohla bych se na ten monitor koukat porad jak na dokumentarni film :grinning:. Taky jsem se s dr. bavila na tema tripple testy a rikala, ze zadrznost nejakych vad u screeningu je 90%, pokud se zkombinuje trippel a screening, zvysuje se uspesnost zachyceni vad na az 96%. Ale je jsou i pripady, ze screening je ok, tripple se neudela a narodi se miminko s downem.
Taky me ceka pichani si denne jedne injekce do bricha a to se vuuuuuubec netesim. Mam nejakou laydenskou mutaci krve, takze si zase musim kvuli velke moznosti na trombozu pichat Clexan na redeni krve. Chjo.... Uz aby se mimi aspon vrtelo :slight_smile:
Taky je vam porad jeste jak na vode? Kdyz nejite, je vam zle, kdyz se najite je taky zle? Clovek si nevybere :wink:
27. zář 2010 ve 13:01  • Odpověz
Já jsem byla u kadeřnice v sobotu a chodím pravidelně a chodila jsem i u Karolíny a nijak to na ní následky nezanechalo. Takže není důvod ke kadeřnici nejít a vypadat hezky :slight_smile: .
27. zář 2010 ve 13:46  • Odpověz
ladimar te injekce se neboj.Ja mam Leidena taky,pichala jsem si teda u prvniho ditka jen v sestinedeli,ale da se to zvladnout.Jsem strasnej posera na injekce a dala jsem to.Mas nejaky zvyseny hodnoty ze si to musis pichat uz ted?
Jinak pocity co popisujes ohledne zaludku na vode mam taky a uz se tesim ,kdy mi bude konecne uplne dobre.Asi po porodu :grinning:
27. zář 2010 v 17:00  • Odpověz
@berunka: ja vim, znam to pac jsem si clexan pichala od 6. mes. s Eliskou. Dr rikala, ze si ho musim pichat uz ted, mam nejaky dve mutace dohromady a navic trombo v rodine. Neni to o tom, ze bych se toho bala, vim jaky to je, ale je mi to neprijemny. Pry bych bez toho mohla i potratit, jen si rikam, ze u tehu s Kackou jsem to nebrala (nevedela jsem o tom) a vse bylo v poho. Ale pry se mi ten risk nemusi vyplatit a daň je prilis vysoka. Takze zitra volam do trombocentra :unamused:
27. zář 2010 v 18:08  • Odpověz
@smisek21 Já jsem konec 10 TT a mam bříško jako v 5 měsící :frowning2:
28. zář 2010 v 19:13  • Odpověz
Ahojky,tak já bych se k Vám ráda přidala...Začínám 11tt...:slight_smile:
29. zář 2010 v 10:21  • Odpověz
ahoj,
teeda tady je dubňátek...:slight_smile:
dneska mi dělali Oskara (screening v 1.trimestru) a vše v pořádku!!! UUUF :slight_smile:)
o barvení vlasů slyším poprvé že by vadilo, u malé jsem se barvila normálně.
ten sourozenecký kočár (jak leží dítko pod starším) má kámoška a spokojená.
29. zář 2010 v 16:24  • Odpověz
@zlobidlo: mame uplne stejny termin porodu :slight_smile:, jen skoda, ze nejsme ze stejnyho mesta, ze bychom rodily treba mozna spolecne :wink:. Ja jdu na screening v PO, tak pak poreferuju co a jak.
29. zář 2010 v 16:31  • Odpověz
ladimar škoda no, ale já jsem původně z PRahy, tady bydlím 2,5 roku :slight_smile:
a jak se budou zvládat 3 děti?? teda už dvě mě zajímají, třetí chceme časem taky ale uvidíme...
29. zář 2010 v 16:57  • Odpověz
@zlobidlo: sama jsem na to zvedava :grinning:. Holky jsou dost živý, takze nektery dny jsou hoooodne výživný. Ale co hodne slýcham od trojdetnych mamin, tak pry zmena ze 2 na 3 deti neni tak tezka (narocna) jako z 1 na 2. Jde jen o jeste lepsi organizaci casu nez byla ted. A s tim jakej mame v rodine fofr (deti i ja mame celkem 8 krouzku tydne), delam instruktorku ve fitku, provoz eshopu taky nejaky cas chce, takze nuda opravdu nehrozi :grinning:. Ke Zlinu jsi se vdala? Nebo proc tak daleko od Prahy? :slight_smile:
29. zář 2010 v 19:22  • Odpověz
jojo do Zlína jsem se vdala, máme tu prima babičku a dědu, takže jsem i ráda, navíc mi to sedí víc jak hektická Praha :slight_smile:
jaký eshop? taky nějak u malé pracuju a navíc to není žádný spáč, tak jsem zvědavá :slight_smile:
29. zář 2010 v 19:32  • Odpověz
@zlobidlo: hlidaci kdokoliv je k nezaplaceni, takze chapu :slight_smile:. Moje mamka pracuje, tchynka je v duchodu, ale porad lita po dr., takze s hlidanim je vic nez spatna :frowning2:. Ale kdyz jooooo potrebuju, tak se snazi udelat si volno. Nechapu co ti duchodci porad delaj :wink:.
Eshop - mame s kamaradkou eshop s hrackami. Nevim zda muzu uvest web, ale pokud byste nektera z vas tady chtela objednat, rada Vasi objednavku vyridim :slight_smile:. Objednavaji hlavne maminky na MD, takze ceny mame hodne pratelsky. Hlavne na Lamaze, tyhle hracky mame mezi tremi nejlevnejsimi na trhu. Takze, pokud budete chtit - mrknete na www.uberusky.cz
Jakou praci delas ty?
S tim spanim to je spatenka i u nas. Eliska mi asi dva tydny odmita po o spat, ale cely den je na ni strasne dlouhy, takze od takove 16. - 17. hodiny zacina byt paradne mrzuta.
30. zář 2010 v 17:12  • Odpověz
u nás není problém hlídání na noc celkem, babičky s ním v 8h zalehnou a mají klid a my si pro něj chodíme hned ráno zase, ale přes den se nikdo moc nehlásí. Ale když si řekeneme, tak si čas najdou, ale to děláme málo. Spíš ty večery.

Přes den mi spí krásně, líp, než když jsem byla na mateřské, kolem 3 hodin teď asi vydrží. Dříve 1,5h a to celkem dooost přesně :slight_smile:. Zato v noci do 2 let jsem vstávala asi 10x za noc, pak se to lepšilo, ale dodnes se stěhuje v noci k nám, do rána u sebe nevydrží..ale já nebyla jiná :wink:

A s tím spaním po obědě jsem slyšela od několika holek, že jim děti v některých obdobích začaly stávkovat, ale že vydržely a dávaly je stejně "odpočinout" a že třeba po dvou týdnech se jim to zase srovnalo, tak třeba ještě není všemu konec :wink:
1. říj 2010 v 11:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.