• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod se týká každého

(Zamčená)
7. května 2008 
To je motto letošního Světového týdne respektu k porodu v České republice, na který bych vás ráda upozornila. Uskuteční se ve dnech 12. - 18.5. 2008 v Praze, v prostorách kina Perštýn (vice na www.respektkporodu.cz ).

Z doprovodného programu bych všem těhulkám určitě doporučila zejména pondělní sezení s Ivanou Königsmarkovou - Doporučení WHO pouze pro Afriku?, kde hovoří o doporučeních Světové zdravotnické organizace k normálnímu porodu, s nimiž v souladu by mělo jednat i Ministerstvo zdravotnictví tedy i české porodnice.

Další zajímavá přednáška pro těhulky a maminky je čtvrteční sezení s Bc. Milenou Jeřábkovou - Jak nosit děti, kde bude hovořit o psychomotorickém vývoji dětí a názroně předvádět, jaké jsou správné způsoby nošení dětí. Je to super v tom, že správným nošením už od nejmenšího miminka můžete ovlivnit budoucí zdraví vašeho dítěte (každá maminka si asi přeje, aby její děťátko nemělo v dospělosti problémy s křivou páteří atd.).

No, takže jestli nemáte v tomhle týdnu co dělat, určitě se tam vypravte (více o doprovodném programu na http://www.respektkporodu.cz/doprovod.php )

:wink:

Já osobně se ještě moc těším na přednášky Patrika Bálinta - Prenatální zážitky a jejich pozdější vliv na dítě a Těhotenské a porodní zážitky a jejich vliv na matku
:wink:
4. kvě 2008 ve 21:33  • Odpověz
Minuly rocnik me nijak nenadchl, az prave na tu prednasku Patrika Balinta, ktery je dokonce i v realu fakt sympatickej chlap.
5. kvě 2008 v 10:53  • Odpověz
autor
Mě se teda líbil i loňský ročník, ale jasně, taky tam byla jedna přednáška, která mě moc nezaujala. Ale jinak si myslím, že poslechnout si třeba Ivanu K. může být pro těhulky jen přínosem :wink: Mluví třeba o tom, proč Světová zdravotnická organizace nedoporučuje provádět nástříhy u porodů rutinně (což se v našich porodnicích běžně dělá) a málokdo si uvědomí, že to může být i jinak, pro dítě stejně bezpečné, možná i bezpečnější a pro rodičku příjemnější.

I to nošení dětí mi přijde super, protože jsem ve svém okolí mnohokrát viděla, jak mamči nosí své děti odmalička třeba ve svislé poloze jen s lehkou podběrou hlavičky, předčasně je posazují, občas je z kočárku tahají za ruce jako králíky, takže si myslím, že ani tohle není nikomu na škodu :grinning:

No a na Bálinta jsi mě ještě víc navdanila :grinning:
6. kvě 2008 ve 13:58  • Odpověz
Moje řeč,moje řeč. :grinning: Jen,bohužel,moje odkazy na WHO a na práva rodiček a přirozený porod se na koníku zatoulali někam do neznáma.. :frowning2: Když si nenechali poradit přez koníka,snad se nechají přesvědčit na přednášce od odborníků. :wink: Kéž by to pomohlo co nejvíce maminkám,potažmo jejich miminkům... :dizzy_face:
6. kvě 2008 ve 22:55  • Odpověz
autor
mamina: Jojo :grinning: ale ono tam bude víc super věcí, bude tam i Ekosekce, kde bude bude povídání o látkových plenách, ekologických čisticích prostředcích atd. prostě věci, které by mohli zajímat i ty, kdo třeba nejsou přirozeným porodům zrovna nakloněni :wink:
7. kvě 2008 ve 12:00  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.